Debatní klub o mediaci II: Jiří Fiala / Hana Zalabáková

Debata na téma mediace již proběhla a jejími účastníky byli Aleš Hodina a Lenka Pavlová, kteří hovořili o prospěšnosti metody, jejích možnostech užití a dalších s tím spojených tématech. Vzhledem k tomu, že v České republice existují ale i lidé, kteří mají na téma poněkud odlišné názory, pokusili jsme se zorganizovat debatu opět s Lenkou Pavlovou, aby se pokusila svou dosavadní činnost hájit před oponenty, ale byli jsme v tomto směru odmítnutí. Nabídli jsme tedy účast v debatě oponentům institucionalizované mediace v podobě organizace ESI – Evropský smírčí institut, který byl založen a je dodnes řízený Lenkou Pavlovou.

Pozvání do Debatního klubu přijala Hana Zalabáková, psychiatr, členka Společnosti pro návykové nemoci Česká lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a členky České lékařské komory. Druhým hostem je Jiří Fiala, předseda sdružení K 213, který zastupuje účastníky řízení u soudu zejména v opatrovnických kauzách. Sdružení K 213 (Klub 213) je občanským sdružením s jediným oficiálně definovaným cílem – vypuštěním paragrafu 213 (v novém trestním zákoníku pod č. 196) z trestního kodexu ČR.

Více debat najdete na Debatním klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
15. 10. 2014 19:02

Žasnu, co je v této zemi možné. Vědma má přístup do parlamentu. Dříve jsem se hlásil k vědeckému světovému názoru. Kdyby mi nyní dobře zaplatili, zauvažoval bych, zda není výnosnější iracionalita.

Kateřina
Kateřina
16. 10. 2014 20:09

Já žasnu ještě více. Domácí násilníci nám budou zasvěceně debatovat o porozvodové péči o děti. Paráda. Příště pozvěte bývalé gestapáky, aby vám poradili, jak správně naložit s pietními místy v Osvětimi.

idiotronic
idiotronic
16. 10. 2014 20:34

Hledal jsem na netu něco o JUDr. Lence Pavlové Ph.D. a mediátorech.
Nejslibnější mi připadá nápad, že by se nejlépe uplatnili v pásmu Gazy
nebo na Ukrajině,kde zákonné metody se prosazují jen s obtížemi, zatímco mediátor by prostě určil správný kompromis a hotovo.
Vzestup iracionality je zřejmě průvodním jevem (placeným)návratu do feudalismu.

mirror
mirror
16. 10. 2014 23:31

idiotronic napsal
Vzestup iracionality je zřejmě průvodním jevem (placeným)návratu do feudalismu.

Kdysi jsem koupil v Academii na Národní v Praze knihu amerického autora, který byl velmi překvapen, když Havel popřel racionální myšlení. My v Česku jsme tomu nedávali velký význam, protože projevy Havlovy nebyly nic jiného než slohová cvičení, aby přesvědčil sám sebe, jak je dobrý. Skutek se obyčejně nekonal. Jeho pivní kumpáni si jeho myšlenek nevšimali a Česká akademie věd ze slušnosti mlčela.