Debatní klub: Informační válka – Jiří Wagner / Stanislav Blaha

Blahawagner Pozvání přijali vydavatelé internetových projektů Jiří Wagner (Exanpro.cz) a Stanislav Blaha (Outsidermedia.cz).


Do debaty byli pozvaní i reprezentanti Člověka v tísni, kteří na pozvání reagovali výzvou, ať jim přestanu posílat maily. Dále byl pozván František Vrábel ze společnosti Semantic Visions společně s redaktorem Českého rozhlasu Ondřejem Golisem, i ti odmítli účast.

V případě zájmu ze strany zmíněných společností a firem je možné natočit debatu i s jejich reprezentantem. Pozvání stále platí.

Obsah:

00:00:19 Probíhá u nás informační válka?
00:05:57 Mechanismus informační války
00:00:18 Člověk v tísni na školách
00:00:21 Evropské hodnoty
00:00:41 CTHH
00:00:31 Semantic Visions
00:00:46 Informační monopol
01:25:05 Pět otázek pro Člověka v tísni


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Zdroj: Debatní klub

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 8. 2019 1:57

Vyplatí se shlédnout. I stránky Exanpro.cz Jak a kam také bez profesionality, že… Člověk si uvědomí kam se republika po stránce vedení struktur kdysi samostatné země propadla, v jaké „kvalitativní kategorii“ se dnes politici a veřejní činitelé obecně pohybují… Mnozí si to uvědomují, a většina šikovných si položí otázku: Má ještě smysl „nastupovat do vlaku“ s vysokými nároky na kvalitu PRO tento stát?? I obecné pokládání si takové otázky je určitým popisem tristní situace. No: třeba to ještě není úplně zoufalé- třeba ti „mladí, nadějní, perspektivní a plní sil…“ Přiložím maličkou- nenápadnou a zdánlivě „bezvýznamnou“ info z VÁLKY z venkova:… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
19. 8. 2019 8:24

Martin:
Z doby, kdy jsem je čítával, pamatuji stejný postřeh na Blistech od Jana Čulíka.
Týkal se ovšem Velké Británie, přičemž vyzvedával českou krajinu.

PPK
PPK
19. 8. 2019 12:46

Když elity při řízení veřejného života něco dělají špatně a obyvatele státu poškozují, tak občané zaměstnanci si to vždy po jisté době uvědomí. Přitom délka doby poznání nízké kvality řízení státu je vždy úměrná počtu a závažnosti chyb toho procesu. Zpočátku se sice projeví u obyvatelstva pouze nespokojenost a volání po nápravě vadných procesů. Později však občanský dav logicky začne u chybujících elit požadovat jejich odstavení od řídících pravomocí. V demokracii takovou situaci řeší volby, kdy poctivá elita vyhodnotí svou neschopnost a odstoupí. Totalitní struktury však neschopnost začnou omlouvat např. fiktivním terorismem či vnějším nepřítelem, kontrapropagandou najatých aktivistů a zavedou… Číst vice »

Irena
19. 8. 2019 17:50

„Elitám sice nepokoje nevadí, spolehlivě je však mocensky zničí generální stávka obyvatel, protože se zastaví výroba a tím i tvorba zdrojů elit a grantů pro jejich aktivisty.“ To by možná platilo, kdyby na tom ty elity byly závislé, kdyby se jednalo o řešení situace v uzavřeném celku bez vnějších vlivů, což bohužel v našem případě nelze tvrdit. Tj. elity jsou tak jako tak placeny zvnějšku (kam se soustřeďují zdroje odevšad, (takže jich je tam dost a dost, aby to ustálo případné výkyvy v příjmech) a čerta starého jim záleží na produkci zdrojů v daném státě (viz Ukrajina), má-li dané území… Číst vice »

PPK
PPK
20. 8. 2019 15:00

Ano, paní Ireno. Pokud jde o nesuverénní stát typu soudobé ČR, tak zajisté máte pravdu. Pokud by však šlo o vnitřní politický stav velmoci např. typu USA, tak by asi byla situace jiná a eventualita řešení hospodářské krize další novou výbojnou válkou by opět byla jejich obvyklým způsobem, jak krizi dočasně odsunout na dobu pozdější. Domnívám se totiž, že téma debaty – světová informační válka – nemá primární začátek a příčinu v některém z malých států Evropy typu Česka, ale má ji právě v USA. Ostatně, naše lokální cz-media vždy jen papouškovala info-editační a komentářovou náplň novin, rádií a televizí… Číst vice »

Irena
20. 8. 2019 16:35

PPK, no je to takový pěkný začarovaný kruh, že? Ten se povedlo rozetnout Leninovi a Stalinovi, jenže lidé ani v SSSR, ani v soc. bloku nepochopili, jaké možnosti se jim tím naskýtají a dobrovolně znovu do toho kruhu naskočili, místo aby se okolo sebe rozhlédli a sesadili z funkcí pár lemplů. Teď záleží na tom, jestli se nám z něj někdy zase povede vymanit. Jak říká Pjakin, Rusko může pomalu razit cestu zpátky (je celkem jedno pod jakou ideologií, nejlépe bez ní, proto také Putin tak prosazuje vlastenectví – ne nacionalismus – vlastenectví, lidem musí záležet na své vlasti, protože… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 8. 2019 11:51

Tohle by se mohlo stát ekrazitem info válečného usili. Ale co si s tím pocne havloidni dávka denních webových poruch?

https://www.armadninoviny.cz/ceska-republika-na-globalni-sachovnici.html

orinoko
orinoko
23. 8. 2019 12:42

Tak se to tam nesměle rozjizdi. Asi tak jako ženské /která ještě nevi, jestli ano či ne/ nohy.
Myslim diskusi na armadnim webu. Do toho moc soudruh Samec …pardon Samet …asi nepujde. Je to velmi nesametove pole. Takové hodně minove.

orinoko
orinoko
23. 8. 2019 14:15

Rádio Jerevan hlasi: Ve stabech milionů sametu probíhá nelítostný bitva.
Zozrata sudrzka Golubcik hlásá nákup Jenika Chodce, zatímco úplně preslechteny Spacák se hodlá udusit v rytmu sametu – Vstanou stará hovada.
V Česku jako v syrském Idlibu.
Poslední osman ať zhasne.

Aleš
Aleš
31. 8. 2019 1:02

Jednou jsme se zajochem vymysleli pěkné označení papoušci a ono se vidím uchytilo na síti nezávisle na nás… Začínám čím dál častěji od nich slyšet hlasy žádající zrušení internetových diskusí. Potrefení papagájové už tahají za čím dál kratší konec provazu. Na pomyslné stupnici Ghándího boje jsme se pomalu posunuli do předposlední fáze! Rádio Jerevan bude součástí dalšího dějinného úkolu…