Den vlastenců volá do zbraně
Tento dopis je voláním do (elektronické) zbraně na Den vlastenců (Výročí bitvy u Lexingtonu, začátku americké revoluce, 3. pondělí v dubnu – pozn. red.)

Pane presidente, prosím, ukažte americkému lidu emaily AIG.

Je neomluvitelné, že v důsledku odhalení, jež souvisí s pátečním vládním obviněním proti Goldman, Sachs & Co., jedné z nejbohatších, největších a nejlépe na politiku napojených bank, americká vláda stále odmítá zveřejnit tisíce emailů, které se uskutečnily mezi AIG a Goldman Sachs.

Na rozdíl od islandské sopky –  tohle není přírodní katastrofa. Americkým daňovým poplatníkům byly zpronevěřeny biliony dolarů pomocí bankovního podvodu ze strany jednoho procenta našich nejmocnějších.

Terčem tohoto podfuku byl a stále je každý učitel, policista, hasič, zdravotní sestra, opatrný střádal, malý investor, student a důchodce. Lidé, jejichž penze, domy, práce a státní důchody byly a stále jsou ohrožovány – tito lidé by měli využít naši vládu k tomu, aby peníze z jejich práce sloužily jim samotným.

Víme také, že ti samí lidé, kteří jsou zodpovědní za tenhle hroutící se systém, v něm STÁLE POKRAČUJÍ, přičemž jsou v konfliktu zájmů všude, kam se podíváme.

Lidé v USA mají však stále jednoho ohromného spojence v tom, jak je nenechat vyklouznout z odpovědnosti za tenhle podvod – Zákon o burzovním dohledu, který ukládá těmto společnostem, aby zálohovaly záznamy o veškeré své komunikaci s tou největší pečlivostí tak, aby se při použití technologií 21. století mohly rychle použít relevantní informace z miliard takto zaznamenaných informací.

I když zatím jen kloužeme po povrchu, na hladinu vyplouvá, že:

Viceprezident Goldman Sachs, obviněný z podvodu, napsal „…stále více jsme v tomhle systému používali pákování, celý tenhle barák se od této chvíle může kdykoliv zhroutit…“

Agent ratingové firmy S&P říká: „…doufejme, že budeme všichni zdraví a v důchodu v tu chvíli, až začne padat tenhle domeček z karet.“

Naše vláda je v takové pozici, že nám může zpřístupnit ohromné množství informací, které by mohly odpovědět velmi mnoho otázek, týkajících se toho, proč zmizely všechny naše peníze. Záplava peněz z těchto, jak se zdá, podvodných institucí, však způsobila, že politici systematicky ničí právě ty lidi, kteří jsou pověřeni vyšetřováním těchto zločinů.

A jako poslední políček do tváře poslali 23,7 bilionu dolarů přímé i nepřímé podpory těmto bankéřům, aby si mohli i nadále vyplácet miliardové bonusy, a poté nabídli ubohých 0,0000003 % této částky na to, aby se vyšetřilo, jak vůbec mohlo dojít k této neamerické události.

A  aby ta potupa byla ještě větší, my, lid, nyní VLASTNÍME společnost, která je v ohnisku mnoha z těchto vyšetřovaných podvodů. My, američtí daňoví poplatníci, vlastníme 80 procent AIG, a máme v ní 5 lidí, kteří nás reprezentují jako správcové této společnosti.

Prosím, pane presidente,

ukažte americkému lidu emaily AIG. Mnoho z nás strádá, naše děti jsou bez práce, naše střední třída uvázla v domech, které nemůže prodat, což ji znemožňuje stěhovat se za novou prací pro budoucnost naší země, a naši důchodci, kteří jsou nejzranitelnější, zjišťují, že správci jejich životních úspor jsou jenom lumpové a pijavice napojené na banksterské podvody.

Vy, jako náš president, máte na starosti AIG. Znamená to, že i bez soudního příkazu může americký lid vidět všechny maily, a od Vás se už příliš dlouho očekává, že uvolníte tyto emaily AIG za posledních deset let pro americkou veřejnost.

Dnes, na počest našeho probíhajícího boje proti tyranii, pošleme žádost všem našim zvoleným zástupcům, ministrovi financí a presidentovi, aby splnili své správcovské povinnosti k těm, které zastupují a ukázali americkému lidu emaily AIG.

A abychom dali příklad, podívejme se do svých starých mailů a najděme nějaký neškodný z posledních deseti let a připojme ho k dopisu… možná, že když my jim ukážeme naše, oni nám ukážou jejich.

A komu je poslat:

Vašemu kongresmanovi http://www.house.gov/

Vašemu senátorovi http://www.senate.gov/general/contact_information/senators_cfm.cfm

Ministrovi financí Timothy Geithnerovi

Presidentovi Baracku Obamovi

Převzato z Huffington Post

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments