Dientsbier je v Pražské kavárně – definitivně!

PRAŽSKÁ KAVÁRNA  A SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE. Původně to byly dva proudy jedné řeky. Tekly si každý zvlášť a neměly toho  mnoho společného. Jeden tekl podél pravého břehu, druhý podél levého břehu, a že to tak snad zůstane až na věky, naznačoval např. jejich prudký svár o americký radar v Brdech. Pražská kavárna (PK), se za něj prala jako divošský kmen o ukradený totem, a sociální demokracie, ústy Lubomíra Zaorálka, tvrdě oponovala: „Ne, zbavili jsme se jedné armády na svém území a nebudeme sem tahat druhou!“

Takto srozumitelně to šlo až do kyjevského Majdanu a posledních sněmovních voleb. Tehdy se totiž ony dva proudy jedné řeky začaly k sobě přibližovat. Ale to ne tak, že by oba zamířily ke středu a tam se začaly navzájem splétat. Ani v nejmenším! PK se dál tiskla na svůj pravý břeh a ještě hlasitěji než dřív vyluzovala své zaklínadlo, že Rusko je ďábel a  Amerika dobro a požehnání, a že kdyby si tohle pravidlo dovolila fakta zpochybnit či obrátit v pravý opak, bude to platit ještě důrazněji – a kompromitující fakta musí zmizet.

Což bylo zaklínadlo skvěle využitelné právě pro Majdan, nejkřiklavější příklad cizího vměšování do záležitostí jiných zemí, jaký kdy historie Evropy poznala. Revoluce za pět miliard amerických dolarů, za vodku a pelmeně pro revolucionáře zdarma – a z toho rezultující fašistická vláda s předsedou, který prohlašoval, že na konci války přepadla sovětská vojska dvě země, spojené společným osudem – Ukrajinu a Německo (rozuměj Ukrajinu partyzánsky banderovskou a Německo hitlerovské).

A právě tehdy, jakkoli se to pro absurditu popsané situace zdá být nemožné, se levý proud řeky, osazený sociální demokracií, pohnul k proudu pravému, a vody obou proudů se počaly splétat. A to když Zaorálek, nyní zahraniční ministr nové koaliční vlády, vyjádřil s Majdanem plný souhlas, když české nemocnice začaly přijímat zraněné bojovníky z Majdanu (ale jen ty z řad fašistických revolucionářů), a když pak po roce vyjel náš zahraniční ministr do Kyjeva na velkou slávu prvního výročí majdanské revoluce. Češi jeli oslavit fašisty z masa a kostí (definice Němce Güntera Verheugena).

To už oba proudy řeky  tekly korytem řeky víceméně společně a zurčely též víceméně stejnou melodii. Samozřejmě byla to původní melodie proudu PK, teď zesílená a triumfující, ve které se staré sociálně demokratické něpěvy ztrácely, až se staly téměř neslyšitelnými.

A tak jediným, kdo z bývalých předních sociálně demokratických politiků ty melodie svým nezávislým a nezotročeným přístupem k mezinárodním problémům ještě připomínal, byl prezident Zeman. Cíl nenávisti PK nejen za onu nezávislost, ale i za to, že si v prezidentské volbě dovolil porazit jejich favorita. Co na tom, že ze všech ústavních činitelů má dnes právě on – a to dlouhodobě – největší podporu našich lidí. Tohle vysedávače po pražských kavárnách nezajímá, protože oni na demokracii, takto vyjadřovanou, kašlou. Stvořili už desítky pokusů prezidenta svrhnout, zostudit, vrhnout na něj obvinění ze zrady národa, ale prezident to vše až do dnešního dne ustál, což ovšem v myšlení lidí z PK vůbec neznamená, že to dokáže ustát i zítra.

A tak právě dnes, v těchto okamžicích a už jen pár hodin před památným 28. říjnem, se připravuje poprava prezidenta definitivní. Do rozhodného komplotu získala Pražská kavárna postavu z naší politiky snad nejtemnější, zběhlého kněze a dnes z vůle lidové strany a koaliční vlády ministra, kombinujícího násilí s podlézavostí a lží v každém koutku jeho úst. Dle nejaktuálnější z nich vyhrožoval prezident ministrovi, že v případě jeho setkání s dalajlámou vyškrtne ministrova strýčka ze seznamu vyznamenaných k 28. říjnu – a poté, co se ministr s dalajlámou bez ohledu na údajnou prezidentovu hrozbu s dalajlámou sešel – prezident, podle ministrovy verze, svou výhrůžku splnil, a strýčka ze seznamu plánovaných vyznamenaných vyškrtl. Byli u tohoto jednání s prezidentem další tři lidé, nikdo z nich tuto výhrůžku prezidenta směrem k ministrovi nezaslechl, ale on ji spřáteleným PK médiím – zřejmě v souladu s intrukcemi vedoucích PK – stále tvrdošíjně opakuje. Třebaže už jen logika věci takovéto jednání prezidenta s člověkem proradným a všeho schopným dokonale vylučuje. Ale logika – nelogika,  PK cítí krev, kterou se jí podařilo vyvolat, a do všech koutů republiky vyřvává z ministrovy pomluvy odvozené řeči o tom, jak násilnického prezidenta to prý dnes na Hradě máme, že je třeba se od něj izolovat – a proto nechoďte 28. října na Hrad, naše figurka a nedávný Kalouskův nádeník s kašpárkovským obličejem vás zve na vzdoromanifestaci na Staromáku, ze kterého snad vykřešeme i u nás podobný majdan, jaký byl na Ukrajině.

A co sociální demokraté na to? Je to k nevíře, ale oni tomu zlému mumraji přizvukují, vyslovují k prezidentovi výchovné připomínky, a jeden z ministrů za ČSSD už oznámil, že na protest proti prezidentovým praktikám se slavnosti k 28. říjnu na Hradě nezúčastní.

Možná jej tedy namísto na Hradě spatříme v pátek s pažemi zakleslými do paží kamarádů z Pražské kavárny, čímž se oba proudy naší řeky – levý i pravý – spoji podél pravého břehu už definitivně. A definitivně už též bude Jiří Dienstbier mladší patřit do PK. Tím definitivně myslím, že z ní už nebude moci vyjít mezi slušné lidi, kdyby ho nová politická situace k tomu někdy zvábila.

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
manasek
manasek
26. 10. 2016 17:03

A nebude náhodou chtít ten debilsbier kandidovat na prezidenta?

Janika
Janika
26. 10. 2016 17:44

To je strašidelný článek… Doufám, že to Zeman ustojí a majdan a poprava nebude.

hudryper
hudryper
26. 10. 2016 18:04

Janika napsal
Doufám, že to Zeman ustojí a majdan a poprava nebude.

JanikaCitovat

Řekl bych,že nejen ustojí,ale obrátí celou kauzu proti členovi vlády,který lže a pomlouvá hlavu státu. S podporou,kterou má u voličů, si může dovolit ve správném okamžiku a efektivním způsobem zesměšnit nejen darebáka a lháře,ale též klaku okolo něho.

Admirál
Admirál
26. 10. 2016 20:06

Dínstbír vždy k pražské kavárně patřil. Od Karlovolby to musí vědět každý.

jogín
jogín
26. 10. 2016 22:19

Je třeba ihned odvolat Hermana. Není nejmenší pochybnost, že Herman překročil svou pravomoc jak na sjezdu sudeťáků, tak schůzkou s dalajlamou.

Admirál
Admirál
27. 10. 2016 4:59

Situace se začíná zahušťovat, Pravdaaláska se zřejmě rozhodla pokusit se provést barevnou revoluci. Jen vůl to může nevidět. Vypadá to, že rozbuškou by měla být zítra pořádaná selanka na Staroměstském náměstí.

Gatta
Gatta
27. 10. 2016 5:42

„Pražská kavárna, se za něj prala jako divošský kmen o ukradený totem… “ :-)

Jo, jo – jsou okamžiky kdy se tak zvaně „láme charakter“ – Lidský i politický. Některé okamžiky jsou osudové, nekteré jen meší – a i ten letošní 28. říjen je jedním z takových malých, ale rozhodujících okamžiků lámání.

No a po příštích volbách se bude ČSSD opět nechápavě divit i ušima … jen ještě o dost více než letos.

LiL
LiL
27. 10. 2016 7:33

Ne,že by mi pan prezident vždy seděl,ale hysterie hysteriků v čele s maskotem do- nedávna naznámého českého strýce,je smutnou komedií,která je lakmusovým papírkem české demokracie. Ani tak oslava státnosti mimo pražský hrad,ale 17 listopat bude znova atakovat včele se studenty,herci a umělci pozici prezidenta a hradu.

Admirál
Admirál
27. 10. 2016 8:48

Gatta napsal

Š. Kotrba:stručně- jasně:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stepan-Kotrba-Tak-tohle-je-jasna-tecka-za-kauzou-Jiri-Brady-Bando-idiotu-nechali-jste-se-vydirat-hajzlem-Je-jednoduche-zmanipulovat-poslance-460030

Jasné je to pro Vás, ale pro giganty z pražské kavárny ne.

Těm by to nebylo jasné, ani jim to dal písemně sám Pán Bůh.

Byl vyhlášen hon na Zemana, lovci se svolávají, zní halali, psi chytli stopu.

To si ty svátky užijeme.

Gatta
Gatta
27. 10. 2016 9:04

Re Admirál:
Jacísi lidé, kteří sami sebe pasovali na elitu národa a kteří útočí na ústavní činitele ve snaze svrhnout demokraticky zvoleného zástupce a nejvyššího představitele státu. V podstatě pokus o takový malý fašistický puč …
V duchu se hluboce omlouvám, jinak nemilovanému, Václavu Klausovi, který před těmito skupinami už kdysi varoval.

asym
asym
27. 10. 2016 9:40

hudryper napsal Řekl bych,že nejen ustojí,ale obrátí celou kauzu proti členovi vlády,který lže a pomlouvá hlavu státu. S podporou,kterou má u voličů, si může dovolit ve správném okamžiku a efektivním způsobem zesměšnit nejen darebáka a lháře,ale též klaku okolo něho. 30.9. jste posílal upozornění: „PRÁVĚ PŘIŠLO MAILEM : (je to bez zdroje,zato poměrně pravděpodobné) : Babiš má našlápnuto na premiéra a všichni se ho bojí, že by odhalil všechna zvěrstva co se dělala před ním, tak jako se báli Okamury, před posledními prezidentskými volbami. Dnes dostala česká mediální sekce příslib 200 milionů korun jako zálohu na zajištění umělé „nenávisti“ obyvatel… Číst vice »

Admirál
Admirál
27. 10. 2016 9:49

Gatta napsal

Re Admirál:
Jacísi lidé, kteří sami sebe pasovali na elitu národa a kteří útočí na ústavní činitele ve snaze svrhnout demokraticky zvoleného zástupce a nejvyššího představitele státu.V podstatě pokus o takový malý fašistický puč …
V duchu se hluboce omlouvám, jinak nemilovanému,Václavu Klausovi, který před těmito skupinami už kdysi varoval.

Přesně tak.

Včetně toho Klause. V hodnocení základů a potenciálu pravdyalásky byl přesný.

Osobně jsem nalevo, ale k obraně proti takové partě fašounů, jsem připraven se spojit i s lidmi, se kterými v tomto směru nesouhlasím. Myslím, že by se v tomto směru mělo konat.

asym
asym
27. 10. 2016 10:22

Nějak se mi pořád vrací otázka: A kdo ocení hermana?

Gatta
Gatta
27. 10. 2016 11:29

Re:
Tento pán byl, a jistě stále ještě je, zase hodně napravo – ale jeho web stojí za sledování. Zároveň je zde i návrh na otázku asyma:

http://www.macekvbotach.cz/ctvrtecni-glosy-27-10-2016/

Admirál
Admirál
27. 10. 2016 11:45

Gatta napsal

Re:
Tento pán byl, a jistě stále ještě je,zase hodně napravo – ale jeho web stojí za sledování.Zároveň je zde i návrh na otázku asyma:

http://www.macekvbotach.cz/ctvrtecni-glosy-27-10-2016/

„Na usmířenou bude Heřmanův Městec přejmenován na Hermanův Městec“

Já bych to vylepšil na Hermanův Měšec, založil bych tam klášter pro vysloužilé a zasloužilé bojovníky pravdyalásky. Klášteru bych připsal 50% výnosů ČEZu.

Gatta
Gatta
27. 10. 2016 13:55
Bety
Bety
27. 10. 2016 15:35

Je to hnus, velebnosti!

asym
asym
27. 10. 2016 15:36

Gatta napsal

Fakt dobrá sešlost …
https://www.youtube.com/watch?v=Gu1VTP5zQNo

Tam už fakt chybí jenom v teplém schapi(t)ró teplá putna.

peter.
27. 10. 2016 15:48

Keď som si to pozrel,tak ma napadla hriešna myšlienka,že je vlastne dobre,že sme sa rozdelili.Máme aj my dosť hnoja jak v kultúre tak aj v politike.Ale toto je pre nás nedostihnuteľná úroveň.Chvalabohu!

Gatta
Gatta
27. 10. 2016 15:53

Bety napsal

Je to hnus, velebnosti!

To není hnus – to je První liga :-)

Gatta
Gatta
27. 10. 2016 16:32

Mnohokrát poslední dobou citované, ale určitě neuškodí si připomenout :-)
https://www.youtube.com/watch?v=JYyJSABCUfk

ducatista
ducatista
27. 10. 2016 16:32

Původně jsem předpokládal, že truc akce 28. října bude v podstatě odpálení prezidentské kampaně páně Horáčka. Ale vidím, že PK míří výš, cílem je vyvolání pražského majdanu či barevné revoluce, chcete-li. Hoši a holky z PK ucítili krev a jdou po ní jako ohař. Mají podporu médií, daří se jim mobilizovat mladou generaci, kulturní fronta až na čestné výjimky stojí pevně jako jeden šik, zkrátka ideální podmínky. Větší příležitost už mít nebudou a oni to ví. Vše se bude stupňovat do 17.listopadu. Nemyslím, že mají nějaký přesný plán, oni budou pokračovat v nátlakových akcích a uvidí co, z toho vzejde.… Číst vice »

ducatista
ducatista
27. 10. 2016 16:40

Jinak je to samozřejmě k zblití. Naprosto mě fascinuje to, že ty hovada dokonce mluví o cenzuře, protože TV PRIMA, která produkuje zábavnou (i když jak pro koho) talkshaw, odmítne vyloženě politickou agitku odvysílat. Nejde jen o zákon o televizním vysílání, ale v prvotním principu o porušení formátu celého pořadu. Kraus si tam udělá protestní shromáždění, poruší zadaný formát, soukromá televize se rozhodne, že takto tedy ne, a voila je pod palbou kritiky, že cenzuruje. Soukromému subjektu novináři a tzv. kulturní osobnosti diktují, co má vysílat! A nikdo se nad tím nepozastavuje. Hovada, která se hrají na demokraty, s plnou… Číst vice »

ducatista
ducatista
27. 10. 2016 17:16

tak jsem překonal dávicí reflex a zkouknul to video u Krause celé. Furt mně byl povědomý ten blonďáček v sáčku. Takový od pohledu nesmělý chlapec. Pak mi to cvaklo. Tomáš Verner, reprezentant v krasobruslení. Perlička -tento podle všeho kovaný demokrat jel loni do Severní Koreje, bruslil tam na počest narozenin malého velkého Kima a dostal za to velký balík kačáků. To mu penízky nesmrděly od diktátora, že? Typický příklad človíčka bez páteře…

hudryper
hudryper
27. 10. 2016 17:34

Bezpáteřní psavci světového mainstreamu jsou stále směšnější. Rozebíhá to zkušený Chiesa :
http://www.hlavnespravy.sk/giulietto-chiesa-pohreb-mainstreamu-alebo-ako-sa-na-zapade-objavila-cenzura/851208

Starý doktor
27. 10. 2016 21:47

Stropnický má vážného konkurenta s výrazným taktickým i operačním myšlením! Antoni Macierewicz živě, jasně a v detailech vysvětlil scénář budoucí války s Ruskem. Poláci to uslyšeli a zkameněli. Pan Macierewicz rád vypráví o budoucí válce s Ruskem. Nedávno, při vystoupení v sejmu, živě, jasně a v detailech vysvětlil podrobný scénář této války. Řekl, že Rusové v první řadě vrhnou na Polsko svou zvláštní jednotku. Je to přirozené — vždyť jsou to nejpřipravenější útvary. Ale! To není jen tak: ruské zvláštní jednotky budou přivítány polskými bojovníky územní obrany. To znamená dobrovolníky z řad záložníků. Bude jich více než členů ruského komanda.… Číst vice »

iri
iri
28. 10. 2016 11:17

Ministr si vytvořil SMS zprávu, údajně přijatou od Forejta, sám.
Na stránce telefonu je totiž vidět, že je tato zpráva tvořena, vlevo nahoře je „Vytvořit“, a pod tím je odeslat „Komu“.

IMG_241016_100359.jpg

iri
iri
28. 10. 2016 11:19

Ještě jednou a snad to někdo umí otevřít: IMG_241016_100359.jpg