Dobré zprávy, jedna špatná II

Nejprve ty dobré:

 • Prohrál asi nejzkorumpovanější prezidentský kandidát v dějinách USA
 • Prohrál kandidát supertřídy a globálního kapitálu, kandidát, který jim zaručil, že bude svým voličům lhát a konat v jejich prospěch
 • Prohrál kandidát, bezpečně ovládající hlavní média, nejen americká, která produkující agresívní propagandu
 • Prohrál kandidát spojený s ideologickým marazmem multikulturalismu, politické korektnosti a ekologismu
 • Prohrál spojenec diktátorské euroelity a nenáviděných národních elit evropských zemí
 • Prohrál kandidát, který by pokračoval v politice podpory rozvratu zemí EU
 • Prohrál kandidát, který by pokračoval v politice podpory islámského terorismu, na níž se sám již podílel
 • Prohrál kandidát, jenž osvědčil svou politickou neschopnost a posedlost válkou
 • Prohrál kandidát systému, který bezdůvodně vojensky či politicky zdecimoval a rozvrátil řadu dříve stabilních států
 • Prohrál kandidát, neomylně směřující k otevřené konfrontaci s jinými supervelmocemi, zejména s Ruskem a Čínou

A teď ta špatná:

 • Další 4 roky budeme snášet a obávat se těžko predikovatelné politiky nepříčetného šílence jménem Donald John Trump!
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
9. 11. 2016 19:39

Cnemo : Podezřívám Vás,že se nejste schopen zaradovat,i kdybyste chtěl. Pokud opravdu budete mít pravdu s těmi 4 roky snášení Trumpa,jde vlastně o další dobrou zprávu,že se jim ho nepodařilo
zastřelit,otrávit,ozářit či jinak zdravotně zčavézovat.

peter.
9. 11. 2016 20:11

Ešte dve dobré správy:
1 – Prehral kandidát ktorý by s istotou spôsobil,že by sme ďalšie 4 roky museli znášať a obávať sa ťažko predvídateľnej politiky nepríčetného šialenca menom Hillary Clintonová.
2 – Vyhral kandidát u ktorého dúfame,že ďalšie 4 roky bude politika USA predvídateľná,svetu užitočná a že nie je nepríčetným šialencom.Vyhrala nádej pred istotou. Nádej je vždy lepšia ako zlá istota.

K. J.
K. J.
9. 11. 2016 20:21

Dneska ráno jsem se probudil, venku mráz, bílo a sluníčko svítí na plný pecky. Dal jsem si ranní kávu a podíval se na internet. A začal jsem se skvěle bavit. Dlouho jsem se takto nezasmál. Většina evropských politiků zcela zmateně něco nesrozumitelného blábolí, nemajíce to hlavu, ani patu. Začalo mi to připomínat éru, kdy se dostal k moci Gorbačov a když odhalil glasnost a perestrojku, tak východní funkcionáři byli zmatení, jak dnešní eurohujeři. Nebo naopak? :-) Skoro, jako by se ten historický cyklus začínal opakovat, akorát ne na Východě, ale na Západě. Takový Západ si zaslouží americkou perestrojku, jako prase… Číst vice »

koimpex
koimpex
9. 11. 2016 20:27

Trump je obchodník a žádný šílenec ví co USA potřebuje a to bude konec NATO začne stahovat armadu spátky do USA a první co uděla stáhne se ze Sýrie a umožní Rusku udělat v Sýrii pořadek,zastaví tak utečeneckou krízu a bude aj konec podpori ISILU a věřím že se napětí mezi USA a Ruskem srovná bude to i začátek konce Kyjevské bandy Trump je finančne nebude podporovat občane EU si konečne uvědomí že sme stále kolonii USA a to se musí jednou skončit a i v EU sa bude muset udělat změna vladnoucí garnitura v Bruselu řízena z USA bude… Číst vice »

K. J.
K. J.
9. 11. 2016 20:34

A mimochodem, jak to bylo řečeno v jednom vtipu: Bude to poprvé, kdy se v Americe miliardář nastěhuje do státního bytu po černošské rodině… (A pak že je Trump rasista…)
:-) :-) :-)

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
9. 11. 2016 21:25

…and now for something completely different … Stan sem přeci dává Pjakina, ni ?? Tak pro mě je možná svým způsobem nejšílenější, že se to celé vlastně odehrálo slovo od slova tak, jak si to Pjakin troufnul předpovědět. Říkal jsem si, že si troufá dost a odhadoval, kudy se bude vykecávat, až to bude naopak. Odpovíte mi třeba, že je prostě jen lepší hráč než Horáček s knížetem Rohanem (nemluvě o bookmakerech z Irska, co vyplatili sázky na Killary už v říjnu, takhle by Horáček nikdy neklesl), ale v mých očích ty teorie s globálním prediktorem docela zabodovaly. Nebo aspoň… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2016 22:48

Ta „špatná zpráva“ je nesmysl. Vítěz po mém skromném osobním soudu není ani šílenec, ani nepředvídatelný. Je-li vše zmíněné v těch dobrých pravda, je naopak s podivem, jak uvážlivě, logicky a předvídatelně se naopak Donald Trump v celé době kampaně choval. Neúspěchy i to špatné asi také přijde, ale volili jej a uvěřili mu nyní lidé (na celém světě), kteří naopak chtějí předvídatelnou a silnou Ameriku. Tu, která je ovšem nepřijde zadávit či nebude nutit k vlastní sebevraždě, ale naopak jim bude moci pomoci. Predátorské paradigma musí skončit, jinak skončíme bez rozdílu všichni… A společná vize sdíleného solidního života na… Číst vice »

peter.
9. 11. 2016 22:54

Trump je veľkým prívržencom Izraela a Netanjahu bude prvou hlavou štátu,s ktorou sa Trump chce stretnúť.O Iráne sa Trump zase vyjadruje veľmi negatívne,označuje ho za najväčšieho sponzora svetového terorizmu a hrozbu pre Izrael.Pred chvíľou som zachytil vyjadrenie,že bude potierať jadrové ambície Iránu.Keďže poznám vojnové chúťky Bibiho týkajúce sa Iránu,mám pochybnosti o nejakom rýchlom mierovom ukončení konfliktu na Blízkom východe.Ťažké bude aj naladenie vzťahov medzi USA a RF.Nie len pre Blízky východ ale aj pre narastajúce problémy v juhočínskom mori,kde hrozí vypuknutie konfliktu medzi Čínou,Japonskom a USA.Je známe,že RF má svoje záujmy jak na BV,ale aj na Ďalekomvýchode,v Tichomorí.No a ešte… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2016 22:56

Ať je jaký je, Američané si zvolili chlapa co cosi dokázal ve svém i společenském (veřejném) životě. Jistě- měl výhodné výchozí podmínky… Tím spíše proto je sympatické, že zlepšení pro všechny, respekt a jednání nabízí všem lidem i národům, státům. Naopak Američané odmítli loutku – ženskou o které sám nepochybuji, že tou nepříčetnou a šílenou je ve skutečnosti ona – Hillary Clintonová. Jako „bonus“ jsme od korporací korupčních neocons měli na planetě dostat do role fiktivního vládce nejmocnějšího státu světa snadno ovladatelnou, nesvéprávnou osobu s krvavýma rukama a zatemnělým mozkem… Díky Američanům, že jejímu kýčovitému a křečovitému „úsměvu“ a naučeným… Číst vice »

hudryper
hudryper
10. 11. 2016 1:01

peter. napsal Trump je veľkým prívržencom Izraela a Netanjahu bude prvou hlavou štátu,s ktorou sa Trump chce stretnúť. Opisuje od Miloše ! Dosažení prezidentury obou těchto pánů bylo umožňeno nemalým zázrakem .Tyto „zázraky“ by ale nebyly možné bez souhlasu a pomoci organizací „vyvolených“ . Hle,odkud má Pjakin noty ! Mám takový dojem,že pod tlakem nezbytných opatření se nám ten GP postupně odkopává a my se radujeme,abychom později „po čertech zvážněli“. Martine, Ty si opravdu myslíš,že Trumpova politika na SV povede k ukončení stěhování muslimů do Evropy ? Jemu jde o zastavení infiltrace USA imigranty s ideou militantního náboženství ,nikoliv o… Číst vice »

Bety
Bety
10. 11. 2016 6:13

Máme před sebou ještě dva měsíce Obamovy vlády. I na odchodu toho ještě může udělat dost ( s Clintonkou za zády), aby toho před Trumpovým nástupem co nejvíce pos.ral. Možná že doma už ho vážně brát nebudou, ale ta ostatní zklamaná smečka může ze vzteku podpořit leccos.
A co se týče Trumpa souhlasím s Lavrovem – uvidíme podle skutků.
Jinak mě samozřejmě těší, že ta válkychtivá baba prohrála, a i kdyby se Trump zas tak dobře neukázal, to zděšení všech podpindosníků člověka zahřeje.

Vaska
Vaska
10. 11. 2016 6:40

snad tam ještě doplnit – tedy přímo napsat „prohrál kandidát který je masový vrah“ . Jinak jsem zvědavej jak po těch volbách proběhne 17. listopad – zřejmě to udělalo pěknej zmatek v plánech na puč proti Milošoj zastupujícímu říšskému teploušoj soudruhoj šapiróó a fašizojdním havlojdům

peter.
10. 11. 2016 6:51

hudryper napsal
Jemu jde o zastavení infiltrace USA imigranty s ideou militantního náboženství ,nikoliv

Presne!
Všetko,čo sa imigrantskej invázie do Európy týka závisí od toho,ako ďaleko sa neomarxisti na svojom „dlhom pochode inštitúciami“dostali.Som celkom rád,že sa ten hermafrodit Stropnický jn.takto odkopal a na plnú hubu povedal,čo si praje aby sa stalo bielej rase.
Ľudia!Keby sa ktokoľvek z nás takto vyjadril o židoch,černochoch alebo Rómoch,tak by ho „ľudskoprávnici“ z mimovládiek pohnali pred súd a ten súd by ho aj odsúdil!!!

Martin (už bez taky m)
10. 11. 2016 7:06

hudrypere rozumím, oni taky hrají dle možností, situace a pozice své i jiných a informací které mají. Nikdo není všemocný, s jakoukoliv „pátou kolonou“ „za zády“ (dokonce i za těmi svými)… Trump opakovaně voličům vzkázal, že je to „poslední možnost k osvobození od všemocného vlivu a diktátu zkázy korporací“. Obracel se v těch chvílích na „ty nejmenší“ na nichž údajně „nikdy nezáleží“… Uvěřilo mu příliš mnoho lidí, aby na tom něco nebylo, navíc vskutku nebyl dosud politikem „uvázaným“. Ti lidé dali nejen na info které měli, pocity které vyvolával či své instinkty a názory jiných. Teoreticky „podvodníkem všech“ být může,… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 11. 2016 7:15

Dobrý cnemo – dobrá diskuze.

Dobrý dnes i pravicový Macek:
http://www.macekvbotach.cz/ctvrtecni-glosy-10-11-2016/

Martin (už bez taky m)
10. 11. 2016 7:26

peter. napsal Presne! Všetko,čo sa imigrantskej invázie do Európy týka závisí od toho,ako ďaleko sa neomarxisti na svojom „dlhom pochode inštitúciami“dostali.Som celkom rád,že sa ten hermafrodit Stropnický jn.takto odkopal a na plnú hubu povedal,čo si praje aby sa stalo bielej rase. Ľudia!Keby sa ktokoľvek z nás takto vyjadril o židoch,černochoch alebo Rómoch,tak by ho „ľudskoprávnici“ z mimovládiek pohnali pred súd a ten súd by ho aj odsúdil!!! Pán peter, rozumím Vám, ale je zde potíž, že je formován jako „ikona“ mnoha „mladých zelených“… Je otázkou jak ten vliv vyvážit – asi nejlépe skutečnou osobností, která nemá v hlavě prázdno, zná… Číst vice »

Aleš
Aleš
10. 11. 2016 8:16

Někdy si nejsem jestli skeptik či septik. Po ovoci poznáme je. To se věky může tesat do kamene. Snad moc nebude zkažen optimismus včerejšího dne a lidé budou příjemně překvapeni.

Aleš
Aleš
10. 11. 2016 8:26

Mexiko chce spolupracovat s Trumpem, zeď ale stavět nebude Mexický prezident Enrique Peña Nieto poblahopřál Donaldu Trumpovi k vítězství v amerických prezidentských volbách a uvedl, že je připraven se svým novým kolegou spolupracovat. Šéfka mexické diplomacie Claudia Ruizová označila vztahy s USA za strategické. Mexiko podle ní ale bude nadále prosazovat volný obchod a nechystá se platit ani budovat mezi oběma zeměmi zeď, kterou Trump navrhoval ve své předvolební kampani. Donald Trump a mexický prezident Pena Nieto se setkali už před volbami. Nieto se s Trumpem v pozdějším telefonickém rozhovoru dohodli, že se sejdou, aby projednali budoucí vztahy obou zemí.… Číst vice »

Aleš
Aleš
10. 11. 2016 8:28

„Zaplatit za postavení zdi je mimo naše uvažovaní, jedinou naší vizí je integrace,“ „Zaplatit za postavení zdi je mimo naše uvažovaní, jedinou naší vizí je integrace,“ zdůraznila mexická ministryně zahraničí. K možnému vyhoštění Mexičanů, kteří nyní žijí v USA, uvedla, že její úřad v současnosti pracuje na změně konzulárního systému. „Transformujeme naši konzulární síť v USA, abychom chránili a podpořili Mexičany,“ řekla bez dalších podrobností Ruizová. Dodala jen, že změna by měla být hotova do roka.

Aleš
Aleš
10. 11. 2016 8:42

Jak chce integrovat Mexičany do zcela dezintegrované americké společnosti?
Tohle se jí může povést jen jako běh na dlouhou trať se samotnou PŘESTAVBOU USA!!!
Krom vnitřní potřeby přestavby USA existují tedy i další vnější faktory, nejen zahraniční politika…
A podle prvních reakcí nově zvoleného prezidenta vypadá, že by vyhrocené tóny politické kampaně mohli být NUTNOU minulostí a ostrost se bude promítat jen v důslednosti kroků a změn. A tak milý cnemo nevypadá šílenství, ale REALISMUS.

hudryper
hudryper
10. 11. 2016 9:14

Aleš napsal Snad moc nebude zkažen optimismus včerejšího dne a lidé budou příjemně překvapeni. Se snahou podpořit optimismus včerejška si dovolím bez vědomí autora uvést výseč z hodnocení nastalé situace očima západního Evropana : Myslenky a dojmy z post-trumpova vitezstvi. Ti politicky korektni jsou tak vytoceni Trumpovou politickou nekorektnosti, ze z nich zacala strikat takova invektiva a sprostota, ze se na ne Trump nemuze hrabat. Zvlaste me zaujalo oznaceni Americke pracujici tridy jako Human Garbage, lidske odpadky, nebo odpadky lidstva, coz je skutecne velmi levicovy postoj, jak by urcite rekl Marx. Pouziti, vyuziti, nyni je treba je zkratka eliminovat. Je… Číst vice »

zedd
zedd
10. 11. 2016 9:18

Dámy a pánové, naše naděje vkládané do prohry HRC jsou čistě negativní: Jásáme nad tím, že známé Zlo dostalo po papuli. Ve skutečnosti naprosto netušíme, co se teď bude dít. Bude sílit tlak na monstr proces s Hillary&Comp., který by znamenal společenské zemětřesení epochálních rozměrů. Byla by to nekonečná kaskáda, která by zcela paralyzovala státní správu, soudnictví, tajné služby i armádu. Na Trumpa by při tom vylezla jistě taky spousta špíny. Tedy: Žádná relevantní strana nemá zájem na skutečné změně, která je podmíněná pojmenováním a odsouzením hříchů minulosti. Krom plebs na tom nikdo zájem nemá a i plebs tuší, že… Číst vice »

Sio
Sio
10. 11. 2016 9:42

K. J. napsal Dneska ráno jsem se probudil, venku mráz, bílo a sluníčko svítí na plný pecky. Dal jsem si ranní kávu a podíval se na internet. A začal jsem se skvěle bavit. Dlouho jsem se takto nezasmál. Většina evropských politiků zcela zmateně něco nesrozumitelného blábolí, nemajíce to hlavu, ani patu. Začalo mi to připomínat éru, kdy se dostal k moci Gorbačov a když odhalil glasnost a perestrojku, tak východní funkcionáři byli zmatení, jak dnešní eurohujeři. Nebo naopak? Skoro, jako by se ten historický cyklus začínal opakovat, akorát ne na Východě, ale na Západě. Takový Západ si zaslouží americkou perestrojku,… Číst vice »

fajt
10. 11. 2016 9:59

sliby se slibují a blázni se radují – napsal jsem toho více, ale cenzor mě smáznul. ..)

Stan
Admin
Reply to  fajt
10. 11. 2016 17:19

Nejsem si vědom, že bych něco smazal.

fajt
10. 11. 2016 10:06

pokud budou světu vládnout oligarchové a globální skryté elity, tak svět půjde jenom do kytek – kapitalismus je civilizační katabolismus a dokáže pozřít i vlastní lejno, tady v tomto systému bych spásu a lepší budoucnost nehledal ani s tím nejvysněnějším, klidně i americkým, bohatýrem. ..)

peter.
10. 11. 2016 10:41

V Estónsku padla vláda.Na rade sú Ukrajina,Litva a Lotyšsko,kde budú tiež padať vlády ako gate.Keď už nebudú mať vo Washingtone Bidena ,Nulandovú a Obamu…..komu budú telefonovať aby sa požalovali na Putina a ruského agresora?

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
10. 11. 2016 10:41

@zedd: Ano, to je pravda – Sýrie je na forhontě. Počkejme a uvidíme. Jestli to bude Pjakinovi zase vycházet, nebo přijde nějaké to líté olovo. Mimochodem, o „původu“ případného GP bych asi myslel nemlich to samé co hudryper, ale na tom snad tolik nesejde (aspoň je globální i s chlupama :-) A ti borci z VP SSSR to ani nikdy nestavěli tak, že GP=dobro. (Mně jsou u nich podezřelé spíš ty občas mystické sklony, zato DVTR, to je poctivá prácička.) Hypotetický GP vidím spíš jako organizovanou skupinu globální vládnoucí třídy, která si poučení z Marxe vzala k srdci víc než… Číst vice »

CROIX
10. 11. 2016 11:00

Zajímavá je symbolika čísel, pokud jde o období, „kdy šelma sestoupila na zem,“ a hledala koho by ještě pohltila, což zajímavě sedí na naši dobu… Pokud vezmeme, že 11.9. 2001 se to maximálně zvrhlo a Trumpovo zvolení by mohlo být zase obratem: „Je středa 9/11. Donald Trump je prezidentem Spojených států. Je to tak trochu opak 11/9 (jak mě upozornila dcera Erika) – což je „slavné“ datum teroristického útoku na Ameriku a celý západní svět (z rukou mocných v USA). Je to totiž svým způsobem stejný šok. Alespoň pro establishment na obou stranách Atlantiku, který byl 11. zářím 2001 nastolen… Číst vice »

Aleš
Aleš
10. 11. 2016 11:08

hudryper: Ukončení migrační vlny ženoucí se na Evropu nemusí být nutně cílem americké zahraniční politiky, stačí, když to bude důsledkem. Trump asi v dohledné době nerozpustí NATO, ale stačí, když bude zodpovědnější financování obrany, která tak nebude mít tolik možností se měnit na neustálou agresi po celé planetě. Což ve výsledku by potvrdilo Martinova slova a Tvoje tentokrát ne. Postoj Ruska stran migrace je jiný, to je jasné, oni mají hodně území a relativně málo lidí a dostatek poučení z chyb národnostní politiky dob minulých… Nějaká souvztažnost mezi Pjakinem a GP je, ale na tohle by mohli být Rusové citliví,… Číst vice »

fajt
10. 11. 2016 11:15

Aleš napsal
Nebyl však včera učiněn důležitý krok s předstupněm v počátku instalace kapitalismu s lidskou tváří?

ne. ..)

fajt
10. 11. 2016 11:29

https://cz.sputniknews.com/svet/201611104098489-vudce-republikani-senat-varovani-rusko-utok-nato/ – asi mobilizace republikánů proti svému republikánskému prezidentovi, bude ještě sranda, než si chlapci, co maj ve znaku osla srovnaj krok :)

fajt
10. 11. 2016 11:42

comment image?oh=d802cfea852f79153010a2138a2abe20&oe=58C20664

peter.
10. 11. 2016 12:03

Sio napsal
Neuvěřitelní trotli. Nebo to chápou a jsou neuvěřitelní hajzli? Každopádně, u moci nemají co dělat.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Schwarzenberg-brutalne-urazil-Donalda-Trumpa-Podivejte-se-462183

Starý doktor
10. 11. 2016 12:03

Setrvačnost, blbost nebo snaha zmenšit utrpěné škody…..
Sexista a rasista, zní ulicemi. Přijmout Trumpa jako vítěze je pro tisíce Američanů nemožné
Lucie Svobodová – https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/sexista-a-rasista-zni-ulicemi-prijmout-trumpa-jako-viteze-je-pro-tisice-americanu-nemozne-3816

Starý doktor
10. 11. 2016 12:07

V EU, kvůli zvolení Trumpa – zděšení a panika (oni tam co, nemají slušnou analytiku?).
Merkelová urychleně svolává společné zasedání všech zemí na úrovní ministrů zahraničí, na kterém se bude projednávat jednotná politika EU. Hlavně mezinárodní a bezpečnostní, protože panuje obava, že USA už je nebudou chránit. Tusk se též vyjádřil v tom smyslu, že se musí rychle vyřešit společná armáda EU.
https://ria.ru/world/20161110/1481078417.html

Irena
10. 11. 2016 12:10

Starý doktor napsal
(oni tam co, nemají slušnou analytiku?).

Захарова назвала западные СМИ «пЛОХими экспертами» после победы Трампа

Подробнее на РБК:
http://www.rbc.ru/rbcfreenews/582453d69a79472a0021f609

Starý doktor
10. 11. 2016 12:11

talský premiér Renzi prohlásil, že při takové potoku migrantů, jaký je dnes, Evropa nezvládne ten problém řešit a navrhl zařídit tak, aby migranti zůstávali ve svých mateřských zemích. Merkelová navrhuje vracet lodě s migranty zpátky. Zajímavé, že na to přišli až teď, po svolení Trumpa. Vyvolává to ve mně dojem, že existovala nějaká dohoda mezi neocons a elitami EU, že v případě nepokojů a povstání mas kvůli zrádné politice EU, neocons slíbili elitu ochránit a zasáhnout v Evropě proti bouřícím se obyvatelům. Trump takové záruky neposkytoval a nejspíše ani neposkytne. Proto EU elita takto zpanikařila a začala hledat cesty řešení… Číst vice »

zedd
zedd
10. 11. 2016 12:20

Nějak tak tuším, že cosi na způsob Velkého díla skutečně existovalo a v podstatě i dobře fungovalo až do sklonku 90. let. Pak ale nastoupilo radikální křídlo se svým manifestem PNAC a jeho realizací, kterou startuje útok z 11. září. Parta to byla z půlky hamižná, z půlky fanatická a obě půlky byly větší. Do toho ten Internet. Plány nejspíš byly, ale více méně ztroskotaly. Z rozhodujícího Armagedonu se stala Třicetiletá válka a zatímco v roce 2000 bylo Rusko v podstatě zdechlina, dnes je to nepopiratelná mocnost. Zápaďané začínají být povážlivě naštvaní. Posledních 15 let bylo jedním obřím testem kognitivní… Číst vice »

Starý doktor
10. 11. 2016 12:20

Starý doktor napsal

Setrvačnost, blbost nebo snaha zmenšit utrpěné škody…..
Sexista a rasista, zní ulicemi. Přijmout Trumpa jako vítěze je pro tisíce Američanů nemožné
Lucie Svobodová – https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/sexista-a-rasista-zni-ulicemi-prijmout-trumpa-jako-viteze-je-pro-tisice-americanu-nemozne-3816

Zdá se, že za těmi protesty proti Trumpovi stojí pravděpodně Soros spolu s medii se snahou zviditelnit pár tisíc proti milionům které Trumpa volili. Cílem je asi znepříjemnit a pozměnit informační pole do nástupu Trumpa a ovlivnit tak rychlost a hloubku ev. změn.
Organizuje to http://front.moveon.org/.

http://www.washingtontimes.com/news/2016/mar/13/moveonorg-raising-funds-from-trump-protests-warns-/

Viz. rubrika video.

Starý doktor
10. 11. 2016 12:22

Mluvčí Donalda Trumpa, Kelly Anne Conway, nevyloučila vytvoření zvláštního žalobce proti Clintonové.
Trump Clintonovou opakovaně obvinil z korupce a z kriminální činnosti v souvislosti s Clintonovou nadací, kde značná část darů nebyla použita na proklamované cíle, ale rozebrala si je Clintonova rodina.
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/11/09/donald-trump-sprecherin-sonderermittler-gegen-clinton-nicht-ausgeschlossen/?ls=fp

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
10. 11. 2016 12:28

Souhlas, nebyl. Nebo „byl – a nebyl“, jak v tom vtipu s Iljou Muromcem. Byl – jedině proto,že předstupeň je vlastně vždycky všechno. Nebyl – protože nevypadá, že by nějaká reálná společenská síla, která chtěla Trumpa, zároveň chtěla kapík s lidskou tváří A ZÁROVEŇ na to chtěla jít „po trumpovsku“. Poslední upřesnění je podstatné – něco jako kapík s lidskou tváří, spíš než „socialimus“ asi chtějí voliči Bernieho Sanderse, určitě i většina voličů Trumpa (nebo aspoň kapík s tváří 50 -70.let, což může být subjektivně totéž), nakonec i voličů Jill Steinové i Gary Johnsona (úhrnem 4%), něco takového si asi… Číst vice »

jaroslav tichy
jaroslav tichy
10. 11. 2016 12:57

Ta špatná zpráva je hloupost. Ne proto, že špatné zprávy nikdo nechce slyšet, nýbrž proto, že neodpovídá realitě. Odložíme-li nesmyslnou polemiku o tom, že jde jen o volbu menšího zla (či z něčího pohledu většího zla), neboť kandidáty v USA si od nás nevybereme, tak máme poměrnou jistotu v jednom, že velká válka se odkládá na neurčito. Že se obnovuje přinejmenším bipolární, spíše ale multipolární svět, což by mohlo pomoci při obnově jisté stability světa. Hodně věcí přitom bude záležet na dohodě mezi Trumpem a Putinem. A Trump se zdá být velmi učenlivým, což prokázal již v průběhu volební kampaně.… Číst vice »