Doněcká lidová republika: Válka pokračuje

1:55 Autobus jel prázdný, bez humanitárky. Žádné ženy v něm nebyly. A ten autobus na křižovatce rozstříleli, tankem. A v novinách pak psali, že to byli separatisté. Existuje hodně svědků. Ten autobus zcela jasně trefili z tanku.

3:30 Je možné říci, že ukrajinská armáda bojuje gentlemansky na dálku. Nacigarda, bojovníci Nacigardy, Pravého sektoru bojují vůbec jenom s civilisty. V nemocnicích… Své vlastní lidi střílejí. V nemocnicích dobíjeli raněné, aby udělali místo pro své zraněné. No, tak… Držíme se, jak se dá. Bojový duch je na té nejvyšší úrovni. Nikdo nepropadá panice. Já jsem sem nezval ukrajinskou armádu, ani Nacigardu, ani Pravý sektor. To oni přišli na do mé země se zbraní v ruce, do země, kde jsem se narodil, kde se narodili mí předci. Oni asi čekali, že je přivítám chlebem a solí. Já si myslím a každý tady z domobranců si to myslí také, že vítězství bude pouze a… vojna úplně skončí až tehdy, když celá ta kyjevská vláda, politické špičky a všichni vůdcové nacionalistů Pravého sektoru: soudruh Kolomojský, soudruh Achmetov, všichni ti oligarchové, co si platí soukromé armády. Všichni, co mají na svědomí oděskou Chatyň, kdo se postaral o masakr v Mariupoli… Až nad nimi bude vynesen spravedlivý rozsudek, proběhne soud. Já nevím, ale podle mě je tam možný pouze jeden rozsudek, za to co udělali, trest smrti. Až potom se Novorossija nějak pokusí povstat z trosek. A sousední státy, Ukrajinská lidová republika. Byla taková ULR v historii, ať žijou, jak umí. Nebudou se pořád věšet na krk Donbasu. Jak je možné se domluvit s člověkem, který má v hlavě kaši a je mu jedno do koho střílí, jestli je to ozbrojený silný chlap, nebo malé dítě, těhotná žena… Já nevím, já… Válka skončí tak. Já nejsem ten nejkrvelačnější tvor na světě, ale dokud toho posledního neofašistu, banderovce, nacionalistu nevyženeme z území Novorossii, do té doby válka neskončí. Pokud sami neodejdou. Oni sami neodejdou. Budeme bít nepřítele na jeho území. Naši dědové nikdy nekončili válku na území svého státu. Ani my ne. A z jakého jsi města? Z města Ilovajsk, město železničářů. Za SSSR se mu říkalo „Dveře na Kavkaz“. Ta nejkratší cesta z Moskvy do Černomořských lázní…

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
23. 6. 2014 3:03
peter.
23. 6. 2014 7:28

Slovenský kardinál Tomko,raz napísal cit.“Voľakedy,keď bola na Zemplíne spáchaná vražda,tak na to ľudia s hrôzou spomínali ešte aj po 20-tich rokoch.Dnes je to bežnou súčasťou života“koniec cit. Je hrozné ako za posledných 20 rokov devalvovala hodnota ľudského života.Ako ľudia stratili cit k utrpeniu a smrti iných.Ako sme si už po Afganistane,Čečensku,Juhoslávii,Iraku,Líbyi,Sýrii a dnes Ukrajine zvykli na státisíce mŕtvych a ako sne otupeli aj k civilným a detským obetiam vojen. Asi pred 10-timi rokmi som čítal Hrzánovu knihu „Totalitní světovláda“a po prvý raz som sa dozvedel o úmysle svetových elít zredukovať počet obyvateľov zeme na 2miliardy,B.Gates sa vyjadril,že optimum by bolo… Číst vice »

ducatista
ducatista
23. 6. 2014 7:48

Batalion Azov – nelze brát ohledy, žádný humanismus vůči obyvatelům
http://www.youtube.com/watch?v=kfbqGCWsJE8
Škoda, že tihle mlíčňáci co si hrají na ostré hochy, nepotkají v boji Specnaz nebo ruskou námořní pěchotu, až by žadonili o život, tak by si sami vzpomněli na jejich slova o humanismu. Bastardi!

Josef z Hodonína
Josef z Hodonína
23. 6. 2014 7:57

Porošenkovi se věřit nedá.

peter.
23. 6. 2014 16:36

Zdá sa,že ani ukrajinskí oligarchovia už nie sú jednotní.Rinat Achmetov sa podľa ukrajinského „espresa“znovu priklonil k Putinovi:http://espreso.tv/article/2014/06/23/akhmetov_znovu_perekynuvsya_na_bik_putina

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
25. 6. 2014 0:10

a co kdyby jsme tak řekli „VÁLKA NEBUDE“…