Dopis 99 českých vlastenců americkým přátelům

Drazí naši američtí přátelé!

Ve vážné mezinárodně politické situaci, kterou v současné době na východ od nás prožíváme, máme oči upřeny na vás. Každodenně sledujeme zprávy z Vašich médií. Známe vaše znepokojení, v tom jsme si za jedno. Slyšeli jsme celou řadu Vašich projevů. Je nám známo, jak úzkostlivě sledujete všechny události kolem bezpečnosti v Evropě, a my vám to nemáme za zlé. I my trneme obavami o budoucnost naší vlasti.

Nechceme, aby se u nás vrátily doby, kdy byla porušována zákonnost. Jsme ale kategoricky proti tomu, aby se v médiích vytvářela žlučovitá atmosféra proti USA a NATO. Věřte nám, že to nejsme my, kteří rozpoutali kampaň proti umístění Vašeho radaru, proti umístění Vašich jednotek v naší zemi. Věřte, že nám je hanba a stydíme se do hloubi našich duší za ty lidi, kteří licoměrně jedním koutkem úst se vydávají za přátele USA, jeho lidu a druhým koutkem štvou proti jakékoliv vojenské přítomnosti NATO a zejména USA nejen v Evropě, ale zejména u nás.

My nikdy nezapomeneme na zradu, kterou na nás spáchali naši politikové v roce 1968, když zavinili potupnou okupaci našeho státu a ztrátu naší suverenity.

My ale také nikdy nezapomeneme, že to byly Spojené státy, které nám přinesly svobodu, za kterou položili životy vaši otcové a děti.

Drazí přátelé, naše spojenectví je spojeno společně prolitou krví na bojištích. Naši nepřátelé se nemění, jsou to opět komunisté a jejich rozvědky, jenže jsou nyní zkušenější a tím i nebezpečnější. Víme, co mají za cíl a kdo jim k němu pomáhá. A právě proto, že jsme si vědomi nebezpečí, které nám hrozí ze strany ruského imperialismu, distancujeme se nejen od rezolucí, které odmítají přítomnost vojsk NATO a zejména USA, ale distancujeme se i od autorů a původců těchto rezolucí.

Vždyť každému poctivému, čestnému občanu naší vlasti, který je pro budování kapitalismu, pro upřímné opravdové přátelství s USA, nemůže být na překážku v jeho každodenní práci pro společnost přítomnost Vašich vojsk a vojsk NATO. Ba naopak, musí se cítit bezpečněji.

Jenom lidem nečestným, politickým obojetníkům, lidem falešným a s nečistým svědomím může být tato situace proti mysli. A takoví ať se bojí. My jako matky a otcové, kteří mívají často své syny na širokých amerických pláních na cvičení, děkujeme vám za bratrské jejich přijímání, za vaši lásku k našim dětem.

Drazí přátelé!

Stojíme na stráži, víme, kdo je nepřítel a co od něho můžeme očekávat. Nikdy nepřipustíme, aby se vrátily poúnorové nebo předlistopadové poměry.

Podle slov Miloše Zemana střežíme jako oko v hlavě naše přátelství s USA a prohlašujeme, že nenecháme beztrestně špinit a pomlouvat naše přátelství stvrzené společně prolitou krví nikým, ať sedí na místě sebevyšším.

Víme, kdo jsou naši přátelé, víme, kdo je náš spojenec, víme, kdo nás nezradí, na koho se máme obrátit v nouzi nejvyšší.

Jménem všech podepsaných a jejich rodinných příslušníků, pozdravujte všechen americký lid, vyřiďte bojové pozdravy všem příslušníkům vaší armády. Jste u nás vždy srdečně vítáni našimi poctivými lidmi, námi všemi.

Čest!

(Originál zde)

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
14. 6. 2014 6:55

Od napsání a zveřejnění původního dopisu Pragováků uplynulo 45 let. Co se změnilo na české submisivitě vůči právě vládnoucímu hegemonovi ? Stačí si přečíst reakce osvědčených novinářů v česky pravičáckém mainstreeemu na vystoupení profesora Chomského a jsme rázem doma ! Změnily se jenom zkratky. Místo SSSR se dosadí USA ,místo Varšavské smlouvy NATO. Rozdíl tu ale je. Dopis Pragováků byl tenkrát propagandistickým pokusem opravdu marginální části tehdejší české a slovenské společnosti odůvodnit invazi Rudé Armády,který byl již dávno předtím naplánován v jejich štábech a čekala jen na povel.Dnešní monopolizovaná česká sdělovadla ve vlastnictví podivných miliardářů,“spravujících“ kapitál neznámých,ale skutečných vládců této… Číst vice »

Sio
Sio
14. 6. 2014 9:47

Já bych v souvislosti s těmi lidmi nepoužíval výraz „vlastenci“. Vyhověl bych jejich přání a nazýval je „wlastenci“.
https://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI
Foneticky pak navrhuji vyslovovat to anglicky, tedy nějak takto – [əʊlə:stəsi]

Amenre
Amenre
14. 6. 2014 23:01

Ze zacatku jsem myslel, ze to je nejaky novy treti zvaci dopis. Nastesti od tech predchozich dvou, to je jen „legrace“.