Drahoš Drahošovi Drahošem

Když už jsem si včera nedokázal odpustit ten „prezidentský duel“ v televizi, neodpustím si ani dnes pár poznámek:

  1. Prima zkazila, co mohla. Její pojetí debaty jako estrádního derby se skandováním fanoušků (sic‘) bylo rušivé, kolikrát nebylo kandidátům rozumět, nebylo vůbec poznat, jestli se nechají domluvit, či si skáčou do řeči. Navíc vedle moderátora Voříška už ani ten Soukup nevypadá jako takový tragéd.
  2. Zeman umí mluvit. I když říká nesmysly, umí je podat. A musím zopakovat, co už jsem napsal: Zeman není žádná troska. Fyzicky i mentálně je zcela způsobilý k výkonu dalšího termínu. Čili není ani zdaleka tím mužem, kterého nám líčí jeho odpůrci. Dlužno přiznat, že jsou v tom velmi efektivní, nicméně v přímé konfrontaci s realitou se jejich líčení jeví jako lživá propaganda.
  3. Drahoš se snažil, ale jak se ukázalo, svým největším soupeřem byl nakonec on sám. Jeho projev nebyl plynulý, snad do každé své repliky se zabrušoval, jak to jen šlo, charisma veškeré žádné. Při nejlepší vůli nejsem schopen říct, jaké názory vlastně Drahoš zastává.  A byl od svých poradců zjevně velmi dobře připraven! Jako by sám přistoupil na to, že vlastně nemusí nic předvést, protože stačí, že není Zeman. Rozhodně se nedá říct, že by si Zeman namazal Drahoše na chleba, jak se říká, přesto ale Drahoš namazaný byl, protože se na něj namazal sám. Pokud tyhle volby vyhraje, nebude to rozhodně kvůli kouzlu osobnosti nebo přesvědčivé argumentaci. Bude jen a čistě proto, že není inženýr Zeman. Ale jestli to panu profesorovi stačí…

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 1. 2018 15:45

Lidé kteří spoléhají na soudnost jiných by se neměli nechat klamat: tyhle volby jsou zjevným pokusem destabilizovat a definitivně zlomit sílu a moc soudných. Je to „Kandidát maňásek pro chos“… Nejde tady o volbu lepšího – z jejich pohledu jde o vobu „antizemana“- byť by jím měla být „psí blecha“… Bude to „dvoukolová“ ukázka nakolik již „dospěli“ ti kteří se nechali „přemluv bábu“ „odchovat“ „žádoucím způsobem“… Pro koho – to nám „nepřizpůsobivým“ „zastaralým a neakceptovatelně nemocným“ již náležitě ekonomicky vysvětlili: dožít na okraji jako exoti pro výstrahu, a jen se po letech „trpitelsky“ divit „proč že jsme před desetiletími nevyužili… Číst vice »

Vaska
Vaska
24. 1. 2018 16:12

táky jsem se pokusil o shlédnutí – a výsledek : po několika minutách jsem usoudil že se jedná o komedii,
po 20 minutách jsem však usoudil že jsem se mejlil že to není komedie ale tragédie tohoto státu jestli se na hrad dostane drahoušek a telku jsem přenechal manželce ať si tam přepne nějakej ten nekonečnej seriál a jal jsem se zalovit v knihovně pro knihu – myslím že to bylo užitečnější !!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 1. 2018 21:08