Dvojí metr: Proč Kosovo ano a jihovýchod Ukrajiny ne?

Vím, že analogie bývají často ošidné. Dnes je běžnou praxí uvádět při srovnávání politických událostí a procesů nejrůznější analogie. Sám jich docela hojně využívám – a nejsem zdaleka sám. N. Chomsky srovnával utrpení východoevropských disidentů socialistického bloku  s disidenty v americké zóně „demokracie a svobody“ v  latinskoamerických zemích. H. Clintonová přirovnala Vladimíra Putina k Adolfu Hitlerovi – na poslední americké prezidenty přitom jaksi zapomněla, Karel Schwarzenberg zase připojení Krymu Ruskem po zvenčí zinscenovaném převratu v Kyjevě přirovnal  k záboru Sudet nacisty po Mnichovské dohodě…

Já sám jsem častokrát přirovnával globalistickou a nadřazenou expanzivní zahraniční politiku USA řídící se Projektem pro nové americké století k nacistické politice „Tisícileté“ třetí říše, Majdan k požáru Reichstagu, falza použitá k rozpoutání války ve Vietnamu, Iráku, Libyi a v Sýrii ke Gliwické lži…

Dnes bych chtěl položit otázku. proč západní aliance  „svobody, humanity, míru a demokracie“ podpořila separatistické úsilí kosovských Albánců a nepodpořila federalizační, resp. separatistické úsilí ruskojazyčního jihovýchodu Ukrajiny? Důvodů a analogií pro takovýto postup jsou přitom celé přehršle, kupř.:

– Zastánci odtržení Kosova od Srbska argumentovali albánskou majoritou na území kosovské provincie. V případě jihovýchodu Ukrajiny jde o majoritu ruské národnosti.

– Dále zastánci odtržení Kosova od Srbska argumentovali tím, že prý srbská vláda tvrdě zasáhla proti kosovským separatistům – to samé ovšem platí v případě jihovýchodu Ukrajiny

– Prokosovští politici také argumentovali tím, že další soužití srbské většiny s kosovskou menšinou ve společném státě by nedělalo dobrotu a je tudíž nemožné, že by docházelo k velkému násilí a podobně. To samé platí i pro jihovýchod Ukrajiny, obzvlášť poté, co kyjevská junta provedla své násilné vojenské  tažení na jihovýchod.

– Dalším nepřímým argumentem bylo, že v období po rozpadu socialistického bloku docházelo v bývalých satelitech k významným společenským změnám. To ovšem platí i pro Ukrajinu po neústavním násilném a podvodném parlamentním puči v Kyjevě.

– Zajímavostí je i to, že kyjevská moc, která se sama ustavila násilným zabíráním státních úřadů, neústavním pučem a parlamentním podvodem, prohlašuje své odpůrce, kteří rovněž násilím zabírali po jejím vzoru státní instituce v jihovýchodních regionech země za „teroristy“. V případě Kosova byla UCK na černé listině teroristických organizací vedených USA až do zázračného přehodnocení jejího zařazení. V ukrajinském případě USA nejenom že nevadí násilí prováděné kyjevskou mocí vůči menšinám na jihovýchodě země (u Srbska vadilo velmi) ale toto dokonce podporují a řídí z kyjevského ministerstva vnitra.

Tak jako mnohokrát v minulosti pokládám v závěru otázku: Jak je možné, že USA a jejich západní satelity na jedné straně podpořily rozpad Srbska, porušení jeho územní svrchovanosti a nepodporují tentýž proces na Ukrajině, když uvedené důvody a argumenty jsou v případě Ukrajiny téměř identické? Nebude to jenom a pouze tím, že v případě Srbska bez ohledu na logiku a morální principy se jim to hodilo a v případě Ukrajiny se jim to naopak nehodí?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Asfalt
Asfalt
16. 6. 2014 22:10

„Jak je možné, že USA a jejich západní satelity na jedné straně podpořily rozpad Srbska, porušení jeho územní svrchovanosti a nepodporují tentýž proces na Ukrajině (…)?“ Vždyť to Obama řekl ve svém bruselském projevu. Cituji Obamova slova: „Kosovo opustilo Srbsko po té, co referendum bylo nebylo organizováno proti pravidlům mezinárodního práva, ale pečlivé ve spolupráci s OSN a kosovskými sousedy. Nic z toho se nestalo v případě Krymu.“ Tak, pane Béďo, toto je doslovná originální odpověď šefa Bílého domu na Vámi položenou otázku, o které ale naše média, pokud vím, zapomněla informovat. Asi proto, že ruská propaganda si dovolila připomenout,… Číst vice »

Mudrc
Mudrc
17. 6. 2014 1:33

Jugoslávie byla záměrně a násilně „rozkulačena“ za podpory západu a především Německa, o tom nemůže být pochyb!
Také vliv Říma byl značný, protože pravoslavné Srbsko vadí!
Upozorním zde na statě Jana Kristka,který dlouhodobě nabádá
čtenáře,aby si povšimli skrývané nenávisti katolíků ke všemu nekatolickému,kdy především pravoslavné Rusko,Srbsko
a Řecko vadí! Skoro se dá tvrdit,že náboženské války ještě neskončily!

ray
ray
17. 6. 2014 2:21

nenávist katolíků ke všemu nekatolickému?
to jsou kecy
krom toho katolická církev komunikuje jak se svými pravoslavnými kolegy tak např. s ruskou vládou, to ale zjevně někteří nevědí

bublin
bublin
17. 6. 2014 3:05

Co je dovoleno IOVOVI, není dovoleno volovi.

Béda
17. 6. 2014 3:16

bublin napsal

Co je dovoleno IOVOVI, není dovoleno volovi.

JOVA (Jehova) prosím pěkně to jsou v případu Srbska muslimští kosovští Albánci, kteří po pomoci USA a jejich vazalů provedli očistu kosovské provincie Srbska od křesťanů?

Béda
17. 6. 2014 3:28

Asfalt napsal „Jak je možné, že USA a jejich západní satelity na jedné straně podpořily rozpad Srbska, porušení jeho územní svrchovanosti a nepodporují tentýž proces na Ukrajině (…)?“ Vždyť to Obama řekl ve svém bruselském projevu. Cituji Obamova slova: „Kosovo opustilo Srbsko po té, co referendum bylo nebylo organizováno proti pravidlům mezinárodního práva, ale pečlivé ve spolupráci s OSN a kosovskými sousedy. Nic z toho se nestalo v případě Krymu.“ Tak, pane Béďo, toto je doslovná originální odpověď šefa Bílého domu na Vámi položenou otázku, o které ale naše média, pokud vím, zapomněla informovat. Asi proto, že ruská propaganda si… Číst vice »

bublin
bublin
17. 6. 2014 8:34

Béda napsal
JOVA (Jehova) prosím pěkně to jsou v případu Srbska muslimští kosovští Albánci, kteří po pomoci USA a jejich vazalů provedli očistu kosovské provincie Srbska od křesťanů?

IOVOVI (Jupiteru) – staré římské pořekadlo – myšleno : co je dovoleno Impériu, není dovoleno ostatním.

Vodník
Vodník
17. 6. 2014 9:05

Mudrc napsal

Jugoslávie byla záměrně a násilně „rozkulačena“ za podpory západu a především Německa, o tomnemůže být pochyb!
Také vliv Říma byl značný, protože pravoslavné Srbsko vadí!
Upozorním zde na statě Jana Kristka,který dlouhodobě nabádá
čtenáře,aby si povšimli skrývané nenávisti katolíků ke všemu nekatolickému,kdy především pravoslavné Rusko,Srbsko
a Řecko vadí! Skoro se dá tvrdit,že náboženské války ještě neskončily!

Stejně jako Ray nesouhlasím. Nevylučuji, že v principu jde – aspoň pro některé zúčastněné – především o válku proti pravoslaví, ale nejsou to římští katholíci, kteří ji vedou. Naopak: proti nim je ta válka vedena stejně, byť jinými prostředky.

Asfalt
Asfalt
17. 6. 2014 10:50

Také se s Vám rád setkávám, pane Béďo. Do mého nočního příspěvku se v citaci ředitele zeměkoule, strůjce válek a nositele Nobelovy ceny míru, připletlo navíc slovo bylo (v půlce věty jsem se podíval jinam a už to bylo :) ). Ano, v Kosovu ani žádné referendum nebylo, natož referendum pod záštitou OSN, ale pro Obamu se toto neexstující referendum stalo záminkou pro neuznání krymského referenda. V bruselském projevu byla lež o kosovském referendu jediným zdůvodněním neuznání referenda na Krymu bez jakéhokoliv povšimnutí hlídacích psů demokracie ze Západu. Hlídali jen hlídací psi demokracie v Rusku. Vyvstává proto otázka, zda náhodou… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
17. 6. 2014 11:13

Béďo, musel bych zde odpovídat třikrát nebo čtyřikrát na pokračování. Dovolil jsem si proto odpovědět zde (příspěvek 17.6.2014 v 13:12):
http://poznamkypanabavora.wordpress.com/2014/06/17/nesnesitelna-bezvyznamnost-chomskeho/#comments
Snad to něčemu nevadí, druhou možností by bylo neodpovědět. Pokud je moje odpověď opravdu tak nemístně dlouhá, pak se omlouvám.

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 12:12

Internet je opravdu kouzelný. Nemyslím to ve zlém … ale na tomto místě si připadám jak v obalovně či jak se tomu dříve říkalo … a také rád konstatuji, jak modré břidlice musí dávat najevo, že mají v lebeční dutině kromě průseru i jakési kontury kulturního reálna.
A investičně také podotknout , že slouhové dědka za hranicemi velkého vesmírného třesku mají potřebu vkládat svoje bukvice do světského kolotání, je také svým způsobem kouzelné.

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 14:09

Tématicky opět jinde … ačkoli mám pocit, že k Bédovi to jaksi patří.

V Evropě , potažmo Česku, došla situace tak daleko, že haličský Porošenko je dáván do stejného dějinného musu jako nebožtík Havel. Aneb … lide , budeš mít sice HOLOU PRDEL, ale svobody tolik, že jí můžeš vyvážet.

http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/porosenko-alias-havel-aneb-bude-osud-ukrajiny-jiny-nez-v-cr.html

Vodník
Vodník
18. 6. 2014 8:31

orinoko napsal Internet je opravdu kouzelný. Nemyslím to ve zlém … ale na tomto místě si připadám jak v obalovně či jak se tomu dříve říkalo … a také rád konstatuji, jak modré břidlice musí dávat najevo, že mají v lebeční dutině kromě průseru i jakési kontury kulturního reálna. A investičně také podotknout , že slouhové dědka za hranicemi velkého vesmírného třesku mají potřebu vkládat svoje bukvice do světského kolotání,je také svým způsobem kouzelné. Tim „slouhou dedka za hranicemi velkeho tresku“ minis evidentne Mudrce, ktery sem napsal nesmysl. Ja a Ray jsme se proti tomuto nesmyslu pouze ohradili, ani jeden… Číst vice »

peter.
18. 6. 2014 17:26

ray napsal

nenávist katolíků ke všemu nekatolickému?
to jsou kecy
krom toho katolická církev komunikuje jak se svými pravoslavnými kolegy tak např. s ruskou vládou, to ale zjevně někteří nevědí

Žiadne kecy.Prečítaj si toto:http://jirisoler.tripod.com/vatikan.html
podobne tomu bolo aj na Ukrajine počas 2.ww a pokračuje to aj dnes.