Fakta o Sýrii a Iráku XXIII. aneb Politická paranoia Západu

Poslední vydání „faktů“ se zabývalo už jen nevyhnutelnými důsledky zločinné politiky Západu v Sýrii (Fakta o Sýrii XXII. aneb Západ dostává účet za teror(external link)). Nyní podejme tři důkazy politického Alzheimera, kterým trpí politici EU a USA. A to nepočítáme spolupachatelství na otřesných zločinech, kterých se dopouštějí teroristé ISILu a Al-Nusry cvičení a vyzbrojovaní Spojenými státy v Jordánsku.

Asad nakonec dostane Nobelovu cenu míru jako Obama

Proč? Začněme v Libanonu. Šéf Hizballáhu se proslavil projevem, který jsme komentovali v dávném čísle faktů (Fakta o Sýrii V(external link)). Ideový vůdce vítězného hnutí Hassan Nasrallah upozorňuje wahabisty v Sýrii, že je tam za peníze úmyslně poslal Západ a despocie z Perského zálivu proto, aby je zde nechali povraždit: „Nalíčili na vás v Sýrii past a vy jste do ní vlezli.“ Šéfovi Hizballáhu jde o to, aby se povstalci obrátili proti skutečnému nepříteli. Tím je pochopitelně Izrael podporovaný západními státy a nyní i nepřímo podporovaný arabskými despociemi z Perského zálivu, které jsou v mocenském vleku USA.

Nyní měl Hassan Nasrallah opět důležitý projev, v němž upozornil, že kdyby Hizballáh nebojoval v Sýrii proti povstalcům podporovaným Francií, USA a wahabitskými režimy, tak by dnes byl ISIL i v Bejrútu(external link). A nejde jen o propagandu vítězné armády z jižního Libanonu. Podívejte se na tuto mapu, která ukazuje územní zisky sunnitských teroristů v roce 2011, kdy Západ pilně pomáhal ISILu v Sýrii. Takto by vypadala mapa Sýrie, pokud by Asad v březnu 2011 odešel s hanbou ze země. Šedá barva dnes patří území pod ISILem, který zde v boji na život a na smrt vybíjí „umírněnou“ Al-Nusru nepřímo podporovanou USA.

Kdyby prozápadní teroristé v Sýrii skutečně zvítězili, kdyby Asad sebral prachy, kapituloval a odešel s miliardami výkupného, tak by ISIL dnes ovládal asi třetinu syrského území se zásobami ropy a byl by přímo napojený na iráckou stranu hranice. Jenže jak víme, tak se to nestalo, protože Sýrii pomohli Rusové, Írán a Hizballáh. Také by měli dostat Nobelovu cenu míru za své válečné úsilí, stejně jako ji vyfasoval Obama. Asad a jeho SAA bojovala proti teroristům podporovaným Západem a nyní doma vyhrává. A proto má motivaci a vojenské prostředky k tomu, aby s Íránem pomohli Iráku v současné ofenzívě proti ISILu. Ale nesmíme zapomenout, že Spojené státy v Sýrii stále podporují tyto teroristy zbraněmi a výcvikem z Jordánska. Viz článek Západ aktivně sabotuje volby v Sýrii a dostává svůj díl teroru(external link).

Syrské SU-24 hlídkují s US-stíhačkami nad Irákem

Nedávný článek Fakta o Sýrii XXII.(external link) připomněl důležitou věc. Na straně Sýrie již otevřeně bojuje i Irák, který koncem dubna vrtulníkem rozstřílel už na syrském území asi 8 cisteren PHM, které ISIL vezl pro své povstalce. Totéž mu nyní oplatila Sýrie. Podepsala s Irákem dohodu, že tato země bude platit provoz syrských stíhaček, které nyní bojují v Iráku proti ISILu. Takže nad Irákem krouží syrské stíhačky MiG 29, Suchoj 24 a MiG 21, které bombardují pozice povstalců. Syrské letectvo je tedy pod jedním přátelským nebem s americkými letouny Hornet, který tam konají leteckou a výzvědnou službu. Řekněte sami: není to politická paranoia?

Rekapitujme. Americké stíhačky společně se syrskými letouny humanitárně bombardují ISIL, který ovšem USA podporují zbraněmi a výcvikem v Sýrii. A to nepočítejme fakt, že ISIL se zmocnil peněz, ropy a amerických zbraní, které lifruje do Sýrie svým spolubojovníkům. Podívejte se na tento obrázek, kde čečenský terorista ISILu jménem Abu Omar al Shishani láskyplně hladí americké obrněné vozítko, které bylo právě dodáno z iráckých armádních zásob dobytých ISILem.V obou nedávných článcích o Iráku jsme psali, že situace je úplně jiná, než jak ji podívají média (Nová vláda vítězné koalice v Mosulu(external link)). Tento týden to asi zažijeme na vlastní oči, protože česká média konečně otočí po vzoru New York Times a Washington Post. Velká korporátní média sice nakrmila své čtenáře pohotovou bajkou o teroristech z ISILu, kteří se „nečekaně“ zmocnili Iráku. Jenže teď už korporátní trouby přiznávají, že jde o spolehlivě zavedenou organizaci dobytých území včetně ekonomické správy (článek NYT zde(external link)). No a za chvíli se dozvíme i to, co jsme psali v citovaném článku. Že totiž sta tisíce mrtvých a 4 bilióny zlodějen a vojenských nákladů byly dobré jen k tomu, aby v Iráku vyhráli bývalí Saddámovi vojenští velitelé ze strany Baas(external link).

Aktualizováno 22.6.
Korporátní česká média stačila článek z NYT přeložit už v neděli, viz článek v Novinkách(external link). Takže se možná příští týden dočkáme i potvrzení o tom, kdo vlastně v Iráku vládne na obsazených územích.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
28. 6. 2014 4:04

Aby toho nebylo málo: http://literarky.parlamentnilisty.cz/blogy/tereza-spencerova/17806-isis-tahne-na-saudy- V tom bordelu, co USA nadělaly v celém regionu aby se čert vyznal. V honbě za cizí ropou, světovládou a Drang nach Osten svrhly regulerní hlavu státu (nebyl to jediný stát, kde takto postupovaly), navíc sunnitu a přivedly k moci v Iráku nepřítele svých sunnitských spojenců (SA, emirátů), čímž narušily křehkou rovnováhu v regionu a uvedly jej v permanentní chaos a násilí. Pod rouškou boje s terorismem, kterého rozmach blbostí svých politiků iniciovaly, zavlekly terorismus i tam kde nebyl a kde se ho dařilo potírat. Terorismus, kterému položily základy již dříve v Afghánistánu zahájil své… Číst vice »

Béda
28. 6. 2014 4:11

pokračování: spojily také šítské a prošítské síly v regionu, čímž dochází k upevňování postavení Íránu, vytlačování USA a upevňováním pozice Ruska v širším regionu. Vrchní konspirátor a tvůrce programu PNAC dosahuje přesný opak svých původních záměrů. Role USA ve světě i přes jejich zjevnou militantnost upadá, je stále nekonzistentnější, je stále zjevnější, že USA kromě omezeného momentálního pragmatismu nemají žádnou širší natožpak budovatelskou a mírovou vizi, jsou pouze pragmatickými ničiteli a bořiči. To vše podemílá mýtus USA jako nositelů míru, svobody a demokracie a odhaluje skutečnou podstatu jejich chamtivé egoistické politiky neznající žádných zábran, principů a pravidel. Privilegovaný chráněnec USA… Číst vice »

Béda
28. 6. 2014 4:19

Nyní USA jako kdyby ani nevěděly jak mají dál postupovat. Jejich ústup z okupovaného Iráku využily spojené teroristické síly podporované USA v jiných zemích proti USA podporované vládě v Iráku. USA nevědí, jestli mají v iráku podporovat vládu šiítů, kterou pomáhaly přivést k moci a tím dál upevňovat pozice Íránu, který chtěly původně marginalizovat a současně paradoxně potírat mezinárodní (islámský) terorismus (když si tedy odmyslíme terorismus samotných USA) spolu s Asadovou Sýrií a Íránem, anebo dál podporovat mezinárodní terorismus (cvičením, zbraněmi), který se začíná spojovat proti samotným USA a jejich zájmům v oblasti a stává se hrozbou jejich spojencům v… Číst vice »

Mudrc
Mudrc
28. 6. 2014 14:05

Béda napsal Terorismus, kterému položily základy již dříve v Afghánistánu zahájil své plíživé transnacionální tažení. Pak začaly s terorismem střídavě bojovat a podporovat jej podle svých momentálních potřeb. Nakonec se terorismus spojil proti svým podporovatelům, sponzorům, dodavatelům zbraní a začal jim přerůstat přes hlavu – ohrožuje zájmy USA i jejich totalitních spojenců v regionu. Přesto USA dál podporují tytéž teroristy v Sýrii a Jordánsku, přičemž ti hrozí postupně zlikvidovat a vzít pod svou správu Jordánsko, Irák i S.Arábbi. Tak nevím, o jakém „terorismu“ je řeč! Mluvme jasně a přesně!!! USA jsou ti „kanci“, kteří vyzbrojili a vycvičili „islámské“ bojovníky. Ve… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 6. 2014 15:44

Byl bych poněkud zdrženlivý s tvrzením, že ISIL /nebo také ISIS – egyptská bohyně z toho musí migrénu/ je dneska pod kuratelou či velkým vlivem saddámovců. Saddámovi velítelé? Kolik jim dneska je? O tom jejich šéfovi se spekuluje podobně jako o Zlém Ládíkovi. – Je ještě živ anebo už ne? V každém případě věk mezi sedmdesátkou a osmdesátkou je poněkud na pováženou na vedení vojenského života. Málo se píše o úloze Izraele v existenci ISIL. A také prakticky zanikla informace o tom , jak emerický cikán v bílém wigvamu schválil pomoc alahakbaristům a její reálná podoba se hodně překrývá s… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 6. 2014 19:59

Velmi dobrý vhled do situace o tom … co nás čeká a nemine.

http://www.nwoo.org/2014/06/28/isis-zverejnuje-mapu-globalniho-zaboru/

orinoko
orinoko
29. 6. 2014 20:06

Současný Irák si užívá emerické charakterové poruchy typu soudce Lynč podobně, jako si svoje velmi užil a užívá Egypt , a jak to také pocítilo Alžírsko.
Není na světě příznačnějšího ztělesnění biblického Satana , než jsou současné USA. A zároveň ve světě neexistuje větší zdobytčení morálky a její barnumské popření.

Jak jsem již byl napsal: Kdo rychle dává, dvakrát dává.

http://www.nwoo.org/2014/06/28/amerika-nas-oklamala-vzteka-se-rozzureny-iracky-premier-a-kupuje-si-k-valce-proti-isis-radsi-ruske-tryskace/

děda
děda
29. 6. 2014 22:26

Nezdá se mi, že by USA nevěděly koho podporovat. Nejlépe obě strany. (Vrchol jejich taktiky, nikoliv nový, nikoliv nečekaný.) Jednu stranu explicitně, pečlivě nebo naoko, druhou implicitně, a toto podle vývoje a výhledů měnit. Zásluhy na vítězství a profit z toho skoro jistý. Jeden z primárních zájmů: bojovat bojovat bojovat, spotřebovávat zbraně, nedopustit klid, stabilitu (ztěžující přístup k dalším zdrojům, atd.) Holt, mistři strategie, bohužel.

Thor
Thor
30. 6. 2014 12:51

ISIS zveřejňuje mapu ………… Tak to tak vypadá, že ISIS/ISIL velí Wolfowitz s Perlem. Nebo ti Kalifátníci opisují z neoconského „The Greater Middle East Project“. Ta Indie mě vskutku rozesmála. To snad nemůže myslet vážně ani zfetovaný mudžahedín, ale v česnekových sejfech júesej je virtuálně všechno možné. Svět je tam Hollywood, země snů, cochcárna vytoužené Války civilizací.