Faleš, pokrytectví a lži ve výkladu svobody

Redaktoři médií a politici do nekonečna opakují teze o lidských právech a svobodách jako nedílné součásti demokracie. Je to však pravda, že vskutku jsou – anebo ne? Jsou všechny ty fráze o lidských právech a svobodách v reálu skutečností, anebo jen snůškou laciných žvástů a lží? Bude potom i výrok, že „Ideologicko propagandistická doktrína svobody je zneužívána právě k okrádání a zotročování člověka“ výrokem pravdivým, anebo lživým? Co s tím, když to tak často vypadá jako nepravda, anebo alespoň paradox? Nuže, když prozkoumáme tu otázku zevrubněji, tak brzy zjistíme, že pravda to skutečně je.

Vezměme si na paškál – dejme tomu – tzv. svobodu projevu, zaručenou nám Ústavou. Někdo vysloví svůj názor, jiný s ním nebude souhlasit a ten jeho názor označí za výrok (například) nenávistný, rasistický, xenofobní či jinak protizákonný v současném trendu výkladu politiky, morálky, etiky a dějin. Následně potom na člověka, který v diskusi původní názor vyslovil, ten nesouhlasící udavač podá trestní oznámení podle zákona. Zákona, který – jak víme – některé SLOVNÍ projevy zcela totalitně stíhá a trestá! A vida, co se to tu stalo? Podle Ústavy tady sice máme zaručenu svobodu PROJEVU, ale podle zákonů Ústavě podřízených už tu vůbec nemáme zaručenu svobodu i PO PROJEVU.

Anebo jinak: Média šíří propagandu chvály svobodného trhu. Jenže, co to je vlastně – svobodný trh? Je to snad přípustnost jednání, kdy pouhý správce nějakého majetku může bez souhlasu vlastníka ten majetek někomu darovat či prodat? Inu, spravedlivě a rozumně myslící člověk by asi řekl, že zajisté nikoliv. A vida, přece se to děje a je to považováno za normální a dokonce za správné, protože jinak by tu přece svobodný trh neexistoval. Chcete příklad? Dobrá, jeden takový tu sice mám, ale k objasnění souvislostí je třeba začít zdánlivě trochu zeširoka.

Co je nedotknutelným majetkem národa? Jeden by řekl, že je to přece území státu, v němž ten národ žije. Jinými slovy, že je to voda a půda pozemků té země. Voda přírody a půda, jejímiž přirozenými vlastníky jsou ti, jejichž předkové už na tom území od nepaměti žili. A teď si vezměme situaci, kdy politici začnou vymýšlet takové zákony, podle nichž je možno prodávat vodu a půdu státu cizincům a cizím korporacím pod záminkou, že též už i na našem území přece musí existovat svobodný trh, což je tudíž i trh s vodou a pozemky národa.

Je však spravedlivé, aby byla rozprodávána voda a půda do ciziny, když ta voda i půda jsou základními národními výrobními prostředky pro výrobu potravin a prodej vody a půdy určitého národa do vlastnictví občanů jiného národa v zahraničí negativně a zásadním způsobem ovlivňuje budoucí potravinovou soběstačnost země a proto i taková činnost je pro budoucnost výživy lidu i evidentním BEZPEČNOSTNÍM RIZIKEM?! A krom toho, jak vůbec mohou politici svými odhlasovanými zákony jen tak zprivatizovat a prodat vodu a půdu, čili vlastnictví původně celého národa tomu národu pod nohama, když právě ti politici vůbec nejsou vlastníky vody a půdy země, ale pouze jejími dočasnými správci – navíc jen do příštích voleb?

Tak vida! Je zde proto opět jasné, že každá svoboda kohokoliv a čehokoliv končí už tam, kde začínají práva a svobody jiných. Také je zřejmé, že ten, kdo je pouhým politicky dočasným správcem nějakého majetku, nemusí být ještě jeho plnoprávným vlastníkem, i kdyby si dvacetkrát k takovému kroku vymyslel a v parlamentu odhlasoval zákony. Jedna věc je sice znění paragrafů, ale jiná věc je spravedlnost a bezpečnostní riziko, které pak každý tak vadný zákonvytváří.

A to tu ještě nebyla řeč o etice a spravedlnosti svobod například v oblasti referend, mezinárodních smluv a vztahů, anebo v oborech daní, podnikání, ve mzdách a finančnictví. Natož pak v protinárodním hazardu činností různých „neziskových“ vítačů a jejich propagace islámu a práva šaría na českých školách. Proč? Inu proto, že i v tomto všem jsou skryta další bezpečnostní rizika!

Tak, milý čtenáři. A včíl mudruj!

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
6. 7. 2017 9:53

S textem souhlasím. Problémem je, že pokrytectví a přetvářka se staly naprostou normou. Hrstka „nepřizpůsobivých“ kteří nejsou s to „mentálně“ pochopit „že je to tak správně“ byla úspěšně izolována od „mlčící většiny“, která se nakonec spoléhá na jedinou „jistotu“ všeobecného konzumu. Zásadovost vymírá. Není po ní poptávka. Nejde „na odbyt“, nezvedá HDP, nedá se vykázat ve statistice „růstu“. Obtížně s ní „nalakujete“ reklamu… „receptu na úspěch“ od debila. Útok reklamy na společný prostor je u nás v „Česku“ obzvlášť tolerován, o čem jiném jsou ty BLBoardy, zahlcenost webů i jakéhokoliv vysílání „hlavního proudu“?? Lid se rozhodl „vyčkat“ lepších zítřků, „vysedět“,… Číst vice »

Bety
Bety
6. 7. 2017 11:55

S PPK nelze než souhlasit. Jen bych připomenula, že bezpečnostní rizika jsou u půdy a vody též velká rizika zdravotní. U vody je varující už jen to, že cizí korporace jen sbírají zisky a infrastruktura je jim ukradená, u půdy můžeme čekat mnohaleté zamoření výdobytky Monsanta a spol., takže až se konečně vzpamatujeme a budeme preferovat vlastní potravinářskou výrobu a odmítneme nechat se pomalu trávit cizími šmejdy, může se stát, že už zdravou výživu vyprodukovat nebudeme schopni. U ostatních bezpečnostních rizik je to podobné. Lidé ale na bezpečnostní rizika moc neslyší, zdá se jim to vzdálené a nepodstatné, takže bych… Číst vice »

Aleš
Aleš
10. 7. 2017 9:48

Připojuji se s nekompromisním souhlasem s řečeným autorem i komentátory. Je strašně důležité, aby lidé různých názorových proudů měli v tomto jasno, a to může být důležitým spojovacím prvkem pro lid, jehož jedním z největších nepřátel jsou právě Faleš, lži a pokrytectví ve výkladu… S tímto vědomím lze navzdory v odlišnostech v názorech se pokusit o to, aby v dalších volbách, jež nás čekají, nás masově neobelhala zase nějaká vlastizrádná svoloč, v libovolných barvách. Dnes ráno jsem se zhrozil nad hlasováním 12 českých europoslanců ohledně sankcí vůči ČR. Zaslechl jsem bystrý názor, že král by nechal za takové jednání dotyčné… Číst vice »