FBI o izraelské lobby: Aktivity, které podkopaly vládu zákona a moc vlády
Březen 10, 2010 

WASHINGTON – Na internetu byly zpřístupněny odtajněné dokumenty, které obsahují podrobnosti o vyšetřování FBI, jež bylo zaměřeno na Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti (AIPAC – American Israel Public Affairs Committee). AIPAC byl vyšetřován poté, co se objevily a začaly obíhat utajované vládní informace, jež byly v přísném utajení získány americkými průmyslovými firmami a odobry, které nesouhlasí s návrhy ekonomických zákonů, které prosazuje AIPAC.

Byl uvolněno 50 dokumentů ve formátu PDF včetně:

Zprávy FBI o izraelských tajných dokumentech, jež „zpochybňují“ autoritu presidenta Spojených států, a které kolují Kongresem.

Zprávy americké Komise pro mezinárodní obchod (US International Trade Commission) o tom, že si AIPAC a izraelští zpravodajci „uzurpovali“ pravomoci americké vlády, a že jednomu z důstojníků izraelské rozvědky poskytla AIPAC krytí  tím, že ho zaměstnala.

Interní kárné řízení federálního Ministerstva spravedlnosti ve věci „rozkrádání vládního majetku“.

Nařízení ředitele FBI, aby jeho washingtonská pobočka věnovala tu nejvyšší pozornost vyšetřování AIPAC poté, co byl bezpečnostním kamerovým systémem zachycen izraelský špión Jonathan Pollard při krádeži utajovaných informací obranného charakteru.

Rozhovor zvláštního agenta FBI s izraelským ministrem hospodářství Danem Halpernem, který uplatňoval diplomatickou imunitu. Halpern připustil, že se tajné americké dokumenty dostávají do AIPAC, ale odmítl jmenovat svůj zdroj.

Výslech bývalého ředitele AIPAC pro legislativní záležitosti  zvláštním agentem FBI, v němž přiznal, jak udělal kopie utajovaných dokumentů za účelem jejich použití pro lobbování AIPAC poté, co mu bylo americkou vládou nařízeno je vrátit.

Výslechy klíčových zaměstnaců AIPAC, kteří byli zapleteni do manipulace s utajovanými americkými vládními informacemi (úplný seznam)

Podle šéfa vyšetřovatelů Granta F. Smithe tyto nově uvolněné dokumenty ukazují překvapivě nový pohled na aktivity AIPAC ve Spojených státech. „Tyto dokumenty, poprvé vystavené na internetu, odkrývají aktivity, jež podkopaly vládu zákona a moc vlády. Způsobily ohromné škody americkému hospodářství a dělnictvu. Vybízíme všechny Američany, které to znepokojuje, aby pečlivě vyhodnotili a promysleli souvislosti těchto dokumentů, které pocházejí z FBI a uvolněných Archivů izraelské lobby.“

Archivy izraelské lobby jsou součástí Institutu pro výzkum blízkovýchodní politiky (Institute for Research: Middle Eastern Policy – IRmep) ve Washingtonu. Archiv digitalizuje odtajněné dokumenty, které získal díky Zákonu o svobodném přístupu k informacím právním vynucením, hospodářským, diplomatickým a zpravodajským úsilím. IRmep je federální vládou založená nezisková organizace, která zkoumá, jak se utváří americká politika na Blízkém a Středním východě.

Převzato z Forbes.com

Překlad: Stan

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments