FED: Čtyři velké americké banky neprošly zátěžovým testem

…ale vy se tím nezatěžujte


Březen 13, 2012


FED v úterý zveřejnil výsledky svých „zátěžových testů“, které oznamují, že čtyři banky v čele s Citigroup nemají dostatečný kapitál. V testu, který zjišťoval, zda 19 největších bankovních institucí má dost kapitálu, aby přežilo velkou recesi, také propadly společnosti Suntrust, Metlife a Ally. Výsledky budou mít dopady na tyto banky a celé odvětví, ale podle této zprávy se FED pokouší nám ostatním připomenout, abychom zůstali v pohodě poté, co 15 z 19 bank opravdu prošlo testem. Je tu totiž jeden faktor, ten test byl opravdu tvrdý:


Při interpretaci těchto výsledků je důležité podotknout, že nastavení testu ze strany FEDu bylo záměrně přísné a konzervativní, nastaveny na hypoteticky nepříznivé ekonomické podmínky, a že výsledky nejsou prognózami nebo nejpravděpodobnějšími výsledky pro tyto bankovní holdingy.


Hospodářství by se muselo dostat do opravdové krize, aby tyto čtyři banky padly. Za zmínku také stojí, že FED pospíchal, aby zveřejnil výsledky už v úterý, protože je k tomu přiměl J. P. Morgan tím, že zveřejnil oznámení, že prošel testem. Možná by šéf J. P. Morgan Jamie Dimon mohl někdy v budoucnosti dostat nějaký ten džob u agentury Bloomberg.


Převzato z Atlantic wire


Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments