Finian Cunningham: Svět ztrácí v USA důvěru

Říci, že Spojené státy provádějí „zahraniční politiku“ je zřejmý nesmysl. Americká politika není totiž nic menšího než válčení o nízké intenzitě proti celé planetě. A americká „zahraniční politika“ není ničím víc, než nepřetržitým programem psychologických operací.

Důležitým prvkem tohoto kolosálního znetvoření politiky jsou tzv. americká média, která hrají rozhodující roli jak v zastírání, tak v propagování těchto psychologických operací.

Pohlédněme třeba na to, jak se v průběhu posledního roku Amerika chovala ke svým nepřátelům, soupeřům a třeba i ke svým „spojencům“. To chování je chováním hegemona, který absolutně nesnáší nesouhlas. Ultimáta, ekonomické sankce, vojenská zastrašování a hrozby, včetně hrozeb totálního zničení, to všechno jsou formy agrese či válčení o nízké intenzitě, který se ovšem v případě Íránu či Venezuely již podobá válečnému stavu hnanému do obrátek téměř válečných.

Domnívat se, že tento vývoj je vlastní až vládě Trumpově, by ovšem bylo omylem. Americká zahraniční politika měla vždy k agresi blízko k agresi, a to už od 2. světové války. Ale teprve od vlády Bushe ml. degeneruje do permanentního stavu studené agrese, často doprovázeného válkami horkými. Ovšem pravdou též je, že za Trumpa pronikla agresivita do každého aspektu polititky – a to bez výjimky.

Výsledný dojem je tedy takový, že pro USA už diplomacie a zahraniční politika přestaly existovat. Jde v podstatě jen o požadavky vítěze, podpírané skrytými a někdy už ne tak latentními hrozbami vojenského zničení. Takže řečeno co nejstručněji: Spojené státy se chovají jako typická fašistická mocnost. A žádnými kanýry, volánkami či kosmetikou se nesnaží tuto děsivou pravdu zakrýt. Z globální tváře Země vystoupil zkrátka obyčejný fašismus. Jeho manýry a činy jsou svévolným popřením Charty OSN a jde o zločiny válečné, jak byly definovány a stanoveny soudem s válečnými zločinci v Norimberku. Ale patří zřejmě k nejvýznamnější „výjimečnosti“ Spojených států, že se trestu za páchání těchto zločinů až dosud vyhnuly..

Kolaps amerického impéria je na pořadu dne už delší dobu. A jeho genocidní zločinné války probíhající v posledních osmi dekádách po celém světě dokazují jeho světovládnou fašistickou povahu, stejně jako jeho imperiální korporátní ekonomika se stále zvyšující se rychlostí sklouzává do úpadku téměř morbidního.

A tak se posledním útočištěm, k němuž se americké impérium v zoufalství obrací, je jeho neutuchající agrese proti zbytku Světa.

Zdroj: Sputnik

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
18. 5. 2019 19:52

Věc je dneska venkoncem jasna.
Staci jedno nekonečné emericke hovado, a svět bude ve světě toxických iluzi o nekonecne kráse pruhu a přesvědčení o Perském dobyvateli.
Émerika smrdí vnitřní DEEP valkou.
To není nic noveho.
Nové je to, že soudruh komik Trump je ochoten do drzky prastit retardovaneho forta.
Vite proc má Trump rád Putina?
Protoze na rozdíl od něj samotného Putin skutečně své zemi vládne , zatímco on ví , že svoji nikoli.
A rád by pochytil, jak se to dela.

orinoko
orinoko
19. 5. 2019 15:00

Takhle to bude vyPADAT:

http://english.almanar.com.lb/720733

orinoko
orinoko
19. 5. 2019 15:34

Konečně novinka: Venezuela bouří …. Poslouchej, malý gringo!!!

To je výraz do pranice. Gringo… Skvělý polozapomenuty termín pro emerickeho kraviho pologramota.

Sumarizace: Émerický debil hodlá ve stejné chvíli rozjet válku na čtyřech kontinentech. Pro PP číselné … 4.
Který je ten ctvrty, ze? PePe by nám mohl kvalifikovaně PovyPravet.