Fischer: veškeré aktivity Tomáše Chrenka jsou legální

Kandidát na prezidenta ČR Jan Fischer přijal od kontroverzního podnikatele Tomáše Chrenka 
14 milionů korun na volební kampaň. Chrenkovo impérium monopolizuje zdravotnictví a od letošního jara navíc jeho aktivity chrání bývalý šéf protikorupční policie, který přijal funkci manažera Agelu. Vadí to Janu Fischerovi? 

Vaši prezidentskou kampaň sponzorují různé osoby. Přijal byste velké peníze od někoho, s jehož politikou úplně nesouhlasíte?

Pro financování mé kampaně jsem nastavil ještě přísnější pravidla, než jaká ukládá zákon. V mé kampani jsou tedy vyloučeny peníze od státu (včetně státních podniků), od politických stran a nejasného původu. U daru jakékoliv výše je vyloučeno jakékoli protiplnění. Pokud by příspěvek na mou kampaň chtěla dát osoba, která nerespektuje demokratické principy, například některé z extremistických uskupení nebo osoba, která je v konfliktu se zákonem, odmítl bych.


Tomáš Chrenek, který na vaši kampaň věnoval 14 milionů korun, o vás řekl: "Jan Fischer je pro mne nejdůvěryhodnější z kandidátů. Prokázal, že je schopen uspět jak v čele české vlády, tak významné mezinárodní instituce, a získat si respekt české veřejnosti i uznání odborníků," doplnil podnikatel. Co byste vy naopak řekl o Tomáši Chrenkovi? 


Tomáš Chrenek je jeden z nejvýznamnějších podnikatelů v ČR, dosáhl ve svém podnikání určité úrovně, a tak se rozhodl ze svých osobních prostředků podporovat věci veřejného zájmu. Já si vážím toho, že si z nezávislých kandidátů vybral mě.

Více na Tribune.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments