George Soros: Americký dolar již ztrácí status rezervní měny

Historie se opakuje, a důsledky by pro vás mohly být velmi výnosné …

V červenci 1944 se setkalo 730 finančních pohlavárů ze 44 zemí  v hotelu Mount Washington v Bretton Woods v New Hampshire na konferenci, na které obnovili ekonomický svět: Zavedli americký dolar jako světovou rezervní měnu. Založili Mezinárodní měnový fond. A vytvořili Světovou banku.

Nyní, o 67 let později, druhá právě ukončená konference způsobila, že si někteří pozorovatelé na Bretton Woods vzpomněli. Stejně jako Bretton Woods, se to konalo v hotelu Mount Washington. Také jako v originále byli pozváni mnozí vlivní a mocní ve světových financích. Seznam hostů zahrnoval bývalého šéfa FEDu Paula Volckera, bývalého britského premiéra Gordona Browna a bývalého předsedu Rady ekonomických poradců prezidenta Clintona Josepha Stiglitze.

Organizátor konference? Nikdo jiný než George Soros – internacionalista a megainvestor, který, podle jeho vlastních slov, vidí naléhavou potřebu „uspořádání celého finančního řádu.“ Soros řekl, že americký dolar  již ztrácí své postavení jako dominantní světová měna, (a )je stále více nahrazován eurem, zlatem, ropou a dalšími komoditami.

Důvod:  Hodnota dolaru jde ke dnu tak rychle, že centrální banky a investoři nemají jiný výběr, než odvracet se od amerického dolaru, aby zabránili obrovským ztrátám. 

To je přesně to, proč je hodnota hmotného majetku a akcí volatilní.

Víc než to: To je důvod, proč můžete očekávat, že tento obrovský, historický závod o ropu, zlato, stříbro, potraviny a základní materiály bude nejen pokračovat, ale bude se v následujících týdnech a měsících zrychlovat.

 

Toto jsou otázky za milion dolarů:

Kde se to všechno skončí?

Jak se můžete chránit před nebezpečím prudkého pádu?

Jak můžete vědět, jaké jsou dnes nejlepší investice? Které jsou ty nejméně pravděpodobné, že utrpí závažné korekce, i pokud tento skvělý závod bude pokračovat, a …

Které s největší pravděpodobností vynesou špičkové zisky, zatímco klesající dolar žene ceny hmotného majetku stále výš?

 

Moje video prezentace s odpověďmi.

 

Hodně štěstí a Bůh vám žehnej!


Dr. Martin Weiss začal svou kariéru v roce 1971, kdy založil Weiss Research, věnující se hodnocení bezpečnosti finančních institucí a investic pro poradenství klientům. Je vydavatel a přispívající redaktor finančního zpravodaje, Safe Money, známý svým pozorováním velkých obratů v úrokových sazbách, a  je spoluvydavatelem řady Premium Services. Je také autorem Ultimate Safe Money Guide (Průvodce bezpečnými penězi) a  Ultimate Depression Survival Guide (Jak přežít depresi?). 

 

O anglického originálu George Soros: U.S. dollar ALREADY losing reserve status! přeložila Aram.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments