GMO od Monsanta – nové haitské zemětřesení

http://therealbarackobama.files.wordpress.com/2009/07/frankenfood-corn.jpgZemětřesení na Haiti z 12. ledna tohoto roku bylo pro někoho šťastným prolomením obchodních bariér. Mezinárodní firma Monsanto nabízí haitským farmářům ďábelský dárek 475 tun geneticky modifikovaného osiva spolu s příslušnými hnojivy a pesticidy. Vše bude rozdáváno zdarma pod hlavičkou projektu WINNER, zaštítěného velvyslanectvím USA na Haiti. Vědí Haiťané, že Monsanto vyprodukovalo také defoliant Agent Orange, který americká letadla rozprašovala v průběhu války nad Vietnamem, a který škodil oběma,  jak americkým vojákům, tak Vietnamcům?

Vědí Haiťané, že mnoho zemí považuje geneticky modifikované osivo za nebezpečné?  Osivo často přichází společně s jejich herbicidem Roundup, jehož účinnou látkou je glyfosát. V mé rodné Británii už tyto látky zamořily pitnou vodu. Ale Monsanto trvá na tom, že jeho produkty se v půdě snadno rozkládají. Kvůli podezření z podvodu je teď vyšetřováno orgány v Lyonu.

Bývalá zaměstnankyně společnosti Monsanto Linda Fischerová byla právě jmenována do funkce ředitelky americké EPA (Environmental Protection Agency), která má za úkol dohlížet na životní prostředí. Je to stejné, jako kdybyste v myší mateřské školce udělali ředitelkou kočku.

Monsanto už začala distribuovat své geneticky modifikované osivo kukuřice v Gonaives, Kenscoff, Pétionville, Cabaret, Arcahaie, Croix-des-Bouquets a Mirebalais. Brzy budou na Haiti jen semena od Monsanta. A pak sbohem nezávislí farmáři. Monsanto nedávno investovalo 550 milionů dolarů v Brazilii, chce tam v severovýchodním státě Bahia vyrábět svůj herbicid Roundup. Zatím to však vypadá, že tato země se proti tomu brání.

Monsanto představuje své osivo jako šlechetný dar. Ale haitští farmáři, kteří je použijí, se dostanou do finanční závislosti na Monsantu. Zástupcem společnosti Monsanto na Haiti je Jean-Robert Estimé, který ve funkci ministra zahraničí sloužil diktatuře rodiny Duvalierů, která na Haiti vládla 29 let.


Převzato z Global Research

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments