Herci a diváci demokracie

Politika v tzv. kapitalistické demokracii je především (a odjakživa) jedno velké divadlo. Divadlo často velmi nechutné a velice falešné. Divadlo zdánlivě nesmiřitelného „nepřátelství“ vychytralých „elit“ vládnoucích a (stejně) všemi mastmi mazaných „elit“ tzv. opozičních.

Zkrátka, je to divadlo ambiciózních jedinců, trvale hrané pro duševně pasivní diváky s průměrným IQ 85 až 100 jménem občanský dav. Divadlo, v němž strážcem dojmu serióznosti, důvěryhodnosti a poctivosti je elitami trvale placená ideologická propaganda, vykonávaná smečkou jedinců s IQ 105 až 115, čili o trochu víc, než má ten většinový dav.

Fakt, že jde o divadlo, lze přitom snadno prokázat jednoduchou zkušeností: Dav od svých dětských střevíčků divadlo miluje a v duchu rolemi těch politických herců žije v iluzi, že právě on – ten dav – má ve společnosti na něco vliv už jenom tím, že na tohle všechno se ze svého gauče denně v TV kouká a občas chodí k volbám.

Elity to dobře vědí a tak stále inovují scénář, osoby a obsazení. Přitom ten dav nenápadně a podle své potřeby, úvahy a rozhodnutí ty elity řídí, organizují tomu davu život a těží z jeho práce. Dav elitám za to naivně a poctivě věří a elity se nepoctivě tváří jako záruka spravedlnosti.

Pokud však náhodou ten dav začne jevit s řízením a vykořisťováním nespokojenost, donucovací složka „demokracie“ podle příkazů elit tomu davu občas na krk zaklekne a ideologicky jej umravní obuškem a propaganda pak davu vysvětlí, že každý obojek i náhubek on vždy nosí jen podle zákona.

A jede se dál a divadlo hry na kapitalistickou demokracii pokračuje až do okamžiku, kdy mezi sebou začnou ideologicky válčit ty nejvyšší elity nějakých dvou opravdu už příliš velkých civilizací – a to rovnou o moc nad celým světem.

Potom se davy těch válčících civilizací mezi sebou podle pokynů elit vzájemně zabíjejí až do chvíle, kdy se elity dohodnou na nových podílech společného byznysu v užívání moci při řízení svých – nyní válkou nově přeorganizovaných a poněkud pozabíjených davů. Zbývá otázka: Může tedy vůbec někde existovat spravedlivě řízená civilizace?

Odpověď zní: Ano, může. Je to tam, kde elity nejen pro sebe, ale i pro ten dav pracují zodpovědně, lidsky poctivě a ctí sociální spravedlnost. Aby ale tomu tak bylo, tak že si k tomu všichni i uzákoní spravedlivý systém řízení, kde každý poctivě pracuje pro celek podle svých schopností a každému náleží odměna podle jeho práce a společenských zásluh.

To už ale není ten dnešní kapitalismus se svým divadlem pseudo-konkurenční politické „demokracie“ pozice a opozice. Každý sedlák totiž ví, že dva stejní koně, zapřažení proti sobě, s vozem nepohnou a dokonce i zelený technokrat dneška by k tomu musel přiznat, že ani trvale zabrzděný eko-elektromobil nikdy nikam nedojede.

Nedojede, i kdyby nadšených diváků a přemoudřelých kibiců takového divadla bez vize spravedlnosti byl milion. Salónní bolševik a filosof prolamující hradby myšlení by nakonec k tomu možná skromně dodali, že oni sice ví, že i malý čin je víc než pouhé řeči, ale že k tomu, aby skutečně něco učinili, oni nemají odvahu. A tak si všichni nakonec lehnou, jak si ustlali.

4.6 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dolmen
Dolmen
13. 10. 2022 6:26

Stručně a názorně popsán princip demokracie, pochopitelný i sapientům s IQ pod 100. Jenom to ztotožnění IQ s QV(koeficient vychcanosti) mi tam poněkud nesedí. Toto však autorovi nevyčítám, protože QV, který dokáže zásadním způsobem ovlivňovat společnost, zejména demokratickou, dosud nedošel širší povědomosti, poněvadž – možná záměrně – uniká pozornosti vědecké obce. Výstižná je i závěrečná zmínka o salónních bolševicích. Celkově hodnotím technickou i uměleckou úroveň článku za 1.

Irena
13. 10. 2022 9:24

Z internetu od Miro Del: „Rusko je v totálnej izolácií…“(???) Vladimir Putin pricestoval do Kazachstanu na šiesty summit Konferencie o interakcii a opatreniach na budovanie dôvery v Ázii. V Astane má prezident Ruska v úmysle diskutovať o otázkach hospodárskej spolupráce. Diskutovať sa bude aj o humanitárnych otázkach. Výsledkom summitu bude podpísanie viacerých spoločných dokumentov. Už podľa frekvencie stretnutí a návštev s Aziatmi možno usudzovať, že Rusko konečne vsadilo na východ. Tentoraz Všetko. Európa sa pre Rusov skončila. Predpokladá, že do roka sa EÚ rozpadne ako nepotrebná…pretože „Gayrópa sa odizolovala od Ruska úplne…“ Veľkú úlohu pri prechode k multipolárnemu svetovému poriadku zohráva… Číst vice »

Irena
13. 10. 2022 9:36

Já myslím, že se dnes v Astaně právě prolomila velice důležitá hranice. A myslím, že k tomu přispělo i posledních pár dní, ve kterých Rusko demonstrovalo svou rozhodnost. Jsem ráda, že k tomu vnitřnímu zlomu v Rusku i vnějšímu v Astaně konečně došlo. Neříkám, že se tím hned něco změní, ale myslím, že to jako dějinný milník jednou v učebnicích uvedeno bude. K tomu bych jen uvedla konání jednoho z členů naší vlády jako odstrašující příklad toho, jak se vést v zájmu občanů politika nemá! Jedná se o „ministra zahraničí“ za piráty (čti lupiče jednající dle své svévole) Lipavského. Cituji:… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Irena
13. 10. 2022 15:03

„Já myslím, že se dnes v Astaně právě prolomila velice důležitá hranice.“ Zcela jistě se prolomila v tom smyslu, že globalisté předvedli, že Rusko potřebují – což naši tajtrlíci ve vládě nechápou. Že je to určité další úspěšné vyústění všech tahů Putina přinejmenším od Majdanu, o tom žádná. Ale Vaše věta „Jsem ráda, že k tomu vnitřnímu zlomu v Rusku i vnějšímu v Astaně konečně došlo“, tak tuhle radost sdílím jen napůl. Projekt „Astana“, je totiž v podstatě nejzásadnější globalistický projekt – vždyť není náhoda, že město Astana vystavěl britský architekt Norman Foster a že je to město „Fénixe“ O… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
13. 10. 2022 15:40

Aktulní role Maďarska a Turecka, obzvláště pak Turecka, které ale klíče od Turecka dávno tomu předalo Kazachstánu/Astaně – o tom více v mém článku z roku 2017 “Německo ať se učí turecky, je nejvyšší čas. Východní Evropa a země V4. Třetí pokus o evropský chálifát. Bělorusko a Kazachstán jako “kyjevská banda”. Valerij Pjakin a “Projekt Astana” – video, článek zde. A ještě jedna souvislost k Astaně – v článku ze září 2017: „Globální elity našly záchranu před klimatickými změnami – “druhé Švýcarsko” je v Rusku na Sibiři. V.V. Pjakin o klimatických změnách a přesídlování elit“ – video z roku 2013″… Číst vice »

Irena
13. 10. 2022 11:56

Valné shromáždění OSN přijalo protiruskou rezoluci, která neuznává referenda v DLR, LLR, Chersonské a Záporožské oblasti. Ruský komentář od Dmitrije Poljanského: Dva dny po zahájení rozpravy proběhlo na Valném shromáždění OSN 12. října hlasování o protiruském návrhu rezoluce. Zdálo by se, že obyvatelé Západu mohou být s výsledky spokojeni: 143 států bylo pro, 5 proti a 35 se zdrželo hlasování. 7 států se rozhodlo neúčastnit se hlasování. Kýžený výsledek – 141 hlasů „pro“ při hlasování o prvním protiruském projektu v březnu – byl nejen zopakován, ale i překonán. Problém našich oponentů však spočívá v tom, jakými metodami bylo tohoto výsledku… Číst vice »

Patrik
Patrik
13. 10. 2022 13:35

Vláda davů je vždy proti zájmům davů. Kolébkou demokracie je Řecko (plutokratické Athény z doby cca 600 let p.n.l.) odkud se demokracie= lidovláda! (tzn. forma vlády, ve které o výkonu státní – obecní, krajské atd.) moci rozhoduje mínění většiny oprávněných občanů, a to nejčastěji volbou), přenesla do Říma. V Římě demokracie skončila občanskou válkou, ke které došlo zavražděním Césara senátory a obnovena byla až Americkou a Francouzskou revolucí v 18. století + následně Evropským jarem 1848. A ač si mocní světa ponechali pojmy od jména Césara odvozené (car, císař = vlády časově neomezené), vše pokračovalo 1.VV-likvidace monarchií a monarchů a 2.VV-opětovné… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
13. 10. 2022 13:38

Odkaz na rozhovor Havla pro Rudé právo o jeho podpoře a roli KSČ z 2. prosince 1989 je zde, jen je třeba kliknout na stranu 4, kde je pod titulkem „Několik otázek Václavu Havlovi“. Já k tomu už dodávám jen tolik, že žába se vaří pomalu – a dodávám s tím, že davy nic takového nezajímá… Globalisté mají své přinejmenším padesátiletky (viz plán Liote, kdy za cca 50 let od konce 2.VV byl zlikvidován SSSR a na „dobré slovo“ o důvěře, že se NATO neposune ani o píď, byla zlikvidována i Varšavská smlouva) davy mají své „demokratické“ 4 roky (plus… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Patrik
zajoch
14. 10. 2022 18:04

Moc pěkně napsáno, pane PPK. Ať vás inspirace k takovým úvahám i nadále drží. Přeji dobré zdraví.