Historická analogie: Tzv. „živé štíty“ ve městech jihovýchodní Ukrajiny

 

— 5. září 1940 – diplomatická pošta —

Vážený pane (Herr Sir) Churchille,

Jak jste si jistě ráčil všimnout, moje letectvo a ponorkové loďstvo se Vaši zemi snaží již nějakou dobu všemožně srazit na kolena. Ovšem, vzhledem k tomu, že jste, želbohu, zatím projevil pramalou vstřícnost vůči těmto mým snahám, rád bych poněkud pozměnil taktiku, a chystám se proto, zítra nebo pozítří – podle toho jak se vyspím, zahájit mohutné letecké operace, s cílem zničit Vaše hlavní město Londýn.

Chci Vám samozřejmě způsobit pokud možno co největší škody, ale nerad bych přitom někomu zbytečně ublížil, a tak bych Vás chtěl tímto upozornit na reálnou možnost vážných ztrát u Vašeho civilního obyvatelstva, a zároveň Vás proto požádat o urychlenou evakuaci obyvatel Londýna, mimo ohroženou zónu – tj. minimálně 10 km od hranic města – speciálně pro Vás jsem to spočítal na nějakých cca zhruba 6,214 míle. Tuto vzdálenost doporučuje Herr Říšský maršál, s ohledem na výskyt mnoha nových posádek v řadách mého bombardovacího letectva. Teprve v ničení nabírají zkušenosti, a nerad bych, abychom se společně stali svědky nějakých politováníhodných incidentů.

Jak jste si dále jistě ráčil povšimnout, moje vzdušné síly nejsou žádná ořezávátka, takže osádky protiletadlových baterií mohou pochopitelně zůstat na svém místě, a s ještě větší radostí uvítám, při naší návštěvě ve Vašem vzdušném prostoru, svazky Vašeho ctěného stíhacího letectva. Abych tak řekl, čím více, tím lépe – moji chlapci jsou velkými příznivci starého dobrého, poctivě vražedného vzdušného boje.

Věřím, že jsem Vás zastihl v dobrém rozmaru a že mé žádosti vyhovíte. Opravdu nerad bych viděl, kdybyste Vaše civilní obyvatelstvo, proti kterému jinak samozřejmě naprosto nic nemám, zbaběle využíval jako nějakých živých štítů, či něco podobně podlého. A v neposlední řadě bych Vás chtěl poprosit, abyste mne, v případě Vašeho zájmu o bombardování některého z mých měst, stejným způsobem včas upozornil a předem Vám za to mnohokráte děkuji.

Mimochodem, koncem měsíce se do Vaší země chystám, s podporou mé mohutné armády, na zdvořilou návštěvu, a rád bych Vás při této příležitosti, v rámci prohlídky zbytků Londýna, osobně navštívil a nastínil Vám možnosti naší další přátelské spolupráce. O přesném termínu Vás budu včas informovat.

S vřelým přátelským pozdravem…

Váš Adolf Hitler

Foto: Wikipedia

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
4. 8. 2014 18:55

Škoda, že už „nevíme“ co Herr Sir Churchill odepsal :)