Hnědá miliarda

V současné době probíhá válka jedné osminy světa proti světu. Jedné miliardy lidí žijících v zemích ovládaných fašistickými režimy proti sedmi miliardám těch, co prý tak strašně postrádají „demokracii“.

Poněkud se to kryje s jednou z pohádek pro servisní jelita – tou o „zlaté miliardě“. Nedávno se s ní dostala do konfliktu jiná pohádka – o půl miliardě – která byla vytesána na Vodicích kamenech v Georgii v Americe (byly postaveny v roce 1980). Najednou se nehodilo vykládat, že je třeba povraždit všechny kromě půl miliardy lidí, a přitom chtít získat podporu celé miliardy, a tak byl tento monument v rychlosti odstraněn. (Hujerovský překlad „poradní kameny“ vůbec neodpovídá skutečnosti, neboť se tam nikdy žádné porady nekonaly, a navíc guide není poradce, ale průvodce. Nejpřesnější je proto tento překlad od překladače, který vystihuje skutečnost, že měly sloužit k tomu, aby vodily lidi za nos.) Další pohádky o nejrůznějších počtech – třeba o onom jednom procentu, nebo o x nejbohatších rodinách jsou určeny pro další cílové skupiny – aby si každý vybral podle toho, ke kolika nejblbějším si myslí, že patří.

Věčně se opakující úvahy, co je podstatou fašismu, co tak nazývat a co nikoli, by bylo dobré ukončit uvědoměním si, že fašismus je „rodovým“ názvem, a všechny ty nacismy, ustašismy, banderismy ap. druhovým názvem. Fašismus v úzkém slova smyslu je tedy něco jako Fašismus fašismus Linné. Podstatou fašismu pak je projekce. Fašisté jsou deprivanti, kteří projikují své vlastnosti a činy na lidi, a o sobě naopak tvrdí, že jsou lidmi nebo dokonce „nadlidmi“, a i si „přivlastňují“ vlastnosti lidí (disimulují). A dělají to vždy co nejrychleji, aby to udělali jako první, aby bylo snadné tvrdit o každém, kdo by se zmínil, že je to přece obráceně, že lidi jsou lidi a fašisti jsou fašisti, že je stejný jako fašisti, nebo přímo, že je fašista. A také natolik razantně, aby si vytvořili „půdu“ pro to, aby pak ze svých tvrzení nikdy nemuseli ustupovat dále než k tomu, že „všichni jsou stejní“. – Je až neuvěřitelné, kolik lidí a jak ochotně jim na tento ubohý trik skáče.

Jak rozeznat, když už ne všechny deprivanty, tak alespoň tu jednu jejich větev – fašisty – od lidí? Krátce řečeno, špatně. Jejich rozpoznávání by mělo být nejzákladnější lidskou dovedností, kterou by lidé měli cvičit od dětství, mělo by být nejhlavnějším předmětem vzdělávání. Tomu tak rozhodně není. Místo toho je v lidech odmalička ubíjeno lidství propagandou vnucující jim, že deprivanti a fašisté jsou přece lidmi. (U deprivantů může být lidství zablokované v různém stupni a také jen dočasně. U fašistů je zablokované ve značné míře, a bývá to chronické.) Propagandou je dokonce i samotný výraz „vymývání mozků“. Brainwashrooming, zkráceně brainwashing rozhodně nemá s mytím nic společného. Jejím cílem je, aby se lidé také vzdali lidství a přijali jejich „evropské“ nebo jaké hodnoty. Nepřesné je i tvrzení, že je poznáme „po ovoci“. – Nejsou to sice lidé, ale nejsou to ani rostliny, aby z nich padalo ovoce.

U fašistů, podobně jako u všech deprivantů, je program lidství v mozku blokován a místo něj je tam nahráno jakési demo… Takže výraz demokracie dnes můžeme také považovat za zkratku z demokreaturokracie – vláda kreatur, kteří mají v mozku jenom demo.

15. srpna 2022  ▓

Jan Kristek

4.5 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
19. 8. 2022 3:45

Hlavním ubohým trikem, a motivací k tomu jednat jak jednáme jsou často peníze, jak to tvůrci systému zřejmě zamýšleli. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, co tím Andreas Clauss (budiž mu země lehká) myslel, když řekl že těm nejbohatším nejde nikdy o vaše peníze, ale jde jim o vaše duše. Ale časem jsem přicházel na to, že to opravdu tak je. Ono se není moc co divit, když si člověk uvědomí že peníze fungují v lidské společnosti téměř stejně jako feromony v té hmyzí, a to včetně center mozku, které aktivují ! Studie nevznikají samy od sebe, kdo a proč třeba… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
19. 8. 2022 4:02

To, čemu říkáme kultura, do značné míry tvoří “Sex, drogy a rokenrol”. Zamyšlení z knihy “Dějiny po Roswellu” o drogách bylo naprosto na místě. Některé drogy, jako třeba kokain, jsou ve skutečnosti systémem tiše podporovány. U jiných jako třeba LSD nebo marihuana je to naopak. K trávě se vyjádřila jedna z obětí MK ultra, že je to proto že “regeneruje mozek”. Bylo rovněž zajímavé sledovat jak nikotin v poslední době upadl v nemilost. I když nejdůležitější jsou drogy, které přirozeně vyrábí naše tělo, takže je snaha zasahovat i tam…

PPK
PPK
Reply to  Točmistr
19. 8. 2022 7:40

Možná, že důvod vládního tvrdého zdaňování alkoholu, zakazování LSD a marihuany a snaha o znesnadňování přístupu k nikotinu je skryt ve zkušenosti řídících elit, že když ti „lidé dole“ jsou pod vlivem těchto drog, tak jsou buď jakoby v „jiné“ realitě a nebo naopak (ti pod vlivem nikotinu) jsou pozornější a soustředěnější než bez něj. No a to oboje pak ovšem pro řídící činnost elit znamená, že tyto skupiny „lidí dole“ jsou v době působení té své drogy vždy vůči propagandě a vůči rozkazům vládců mnohem méně vnímaví, mnohem méně ovladatelní a neschopní riskovat. Anebo naopak – ti kuřáci tabáku… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
19. 8. 2022 9:18

Souhlas.

Nakonec i Němci za IIWW podstupovali neúnavné pochody pod vlivem pervitinu (mimochodem tehdy to bylo užíváno i jako normální společenská droga na úrovni kávy) a kolik pytlů různých amfetaminů se našlo v Syrii po tamních umírněných řezačích hlav, darmo mluvit.

Alkohol byl tradiční v dodávání si odvahy, ale měl svoje nevýhody ve snížené výkonosti.
Nakonec ve 45. před bitvou u Ořechova (u Brna) sověti vypili místní, záměrně němci nezničený lihovar a nedopadli zrovna moc dobře.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
19. 8. 2022 11:14

Máte pravdu, někdo „nedopadl zrovna moc dobře“. Sovětská armáda to nebyla:
Bitva u Ořechova
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_O%C5%99echova#cite_note-Orechov1945-1

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
19. 8. 2022 12:48

Jasně, viděl jsem, ale Wiki není vše.

Ta budova lihovaru v Syrovicích ještě stojí a místní vám mohou ukázat to dlooouhé pole nahoru k Ořechovu kde se „odvážně útočilo“.
Mimo jiné, ale i na té Wiki je vidět nepoměr padných.

Bitvu sice vyhrála RA, ale Němcům se za ten týden bojů podařil ústup od Brna směrem na Vysočinu.

https://mbrno.cz/inka–brno-dalsi-zajimavosti-orechov-1945.html

https://mapy.cz/zakladni?x=16.5758788&y=49.1278942&z=12&source=base&id=2176939

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
19. 8. 2022 16:17

Měl byste vědět, že útočník vždy krvácí víc než ten bránící se. Důležité je, že fašisti prohráli a byli poráženy. Tohle se počítá, zbytek je o ničem.
Dnešní fašouny končí takhle:

comment image

Proto V!

comment image

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
19. 8. 2022 19:24

„Krvácí víc“ – ovšem někdy i zbytečně moc.
A o tom byla celá ta řeč.

U Ořechova se RA nepodařilo odříznout Němcům ústupové cesty z Brna.
24.4. skončila bitva a 26.4. bylo už bez vážnějších bojů osvobozeno Brno.

Alva
Alva
Reply to  PPK
19. 8. 2022 17:47

K těm kuřákům tabáku moc zajímavý článek. Přesto, že jste ho možná mnozí už četli, tady znovu na něj odkaz: https://www.topcz.net/ach-ten-zdravy-nekuracky-svet/ Zajímavý od začátku do konce – poněkud (a značně) v něčem připomíná kauzu Covid: Od dob, kdy byla do protikuřáckého hnutí na počátku šedesátých let napumpována spousta dotací, prošly lékařským studiem snad stovky tisíc lékařů, jimž bylo vštěpováno, že kouření způsobuje rakovinu plic. Většina z nich této lži uvěřila, ale v nátěru už se začínaly objevovat praskliny. Ani těm nejtupějším budoucím doktorům nemohlo uniknout, že mezi prezentovanými daty není žádný vztah, a když se dotázali bylo jim řečeno, že… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Alva
19. 8. 2022 20:20

Zajímavý odkaz!! A vzhledem k odkazu na slepou víru a neoddiskutovatelnou mohutnou mediální masáž jsem ve velkém pokušení
brát to s tím kouřením za bernou minci ! Tím spíš, že jsem kuřačka a ještě
k tomu antivaxerka a antifašistka !

Alva
Alva
Reply to  Bety
20. 8. 2022 16:29

Popsala jste přesně i mne. :-)

leviathan
leviathan
Reply to  Bety
21. 8. 2022 9:37

Zajímavé? Zkuste nekouřit a posílit tak svou schopnost nezávislého lidského antifašismu. Každá závislost člověka nakonec dostane, a to dříve než člověka nezávislého, který pouze využívá svého svědomí k rozhovoru s Všehomírem.

Alva
Alva
Reply to  leviathan
21. 8. 2022 11:20

To nebyla propagace kouření, původně mě v něm zaujala hlavně ta argumentace vlády USA (nyní už vlád všech). Jako vzoru, jak se i věda dá zneužít. A protože jsem článek prvně četla před Covidem, toho citovaného odstavce jsem si logicky všimla až později. Jinak – zcela laicky – rakovina nejspíš doprovází lidstvo bůhví jak dlouho, možná od nepaměti, jen ji pravděpodobně jmenovali jinak. Kde se tedy vzal ten enormní nárůst? Na to neodpovídá věda, ale politici. A že každá závislost člověka nakonec dostane? To všechno, leviatane, nejen závislost. A kdykoliv – všichni jsme smrtelní. Někdo věří, že vakcinace ho uchrání… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  leviathan
21. 8. 2022 12:54

Někteří lidé považují nezávislost za natolik důležitý prvek svého života, až se nakonec stanou na té své nezávislosti závislými.

Last edited 1 rok před by PPK
Alva
Alva
Reply to  PPK
21. 8. 2022 19:36

Ano, to jste vystihl přesně!
A nejspíš to bude platit i pro mnohé jiné situace, nejen pro nezávislost.

leviathan
leviathan
Reply to  Alva
21. 8. 2022 9:34

Víte, co je CHOPS(N)? Pokud ne, tak si to, prosím, nastudujte. Kouření čehokoli je postupná disfunkizace plicních sklípků. Nikotin je stejně nepřirozený jako jiné drogy, které si lidské tělo nevyrábí samo. Takže prosím, používejte vlastní mozek a přestaňte číst to, k čemu se máte dopracovat sám. Jsem nekuřák a vím, co zajišťuje a prodlužuje plnohodnotný život. Dysfunkce fyzického lidkého těla v důsledku kouření znamená smutný a brzký odchod z tohoto světa v bolestech a bezmoci. Strýček si nedal říci a tak si to vytrpěl až do smutného konce. naše tělo potřebuje kyslík, vodík a živiny, které si nevyrobí – především… Číst vice »

kolokol
kolokol
19. 8. 2022 8:27

No jo, podsunout davu, že on má tu pravou kvalitu (rasu, náboženství, ideologii,…) narozdíl od těch druhých davů (Židů, Rusů, neočkovaných,…) a pak se může vesele fašizovat. V tomto duchu to vysvětluje Pjakin.
A pokud jde o onu miliardu, nikdy jsem to nebral tak, že jde o miliardu bílých vyvolených. A předpokládám, že ani to poselství to takto necílilo. Spíš bych to viděl na nějaké podvědomé programování typu – omezení populace je nezbytné. Takže úsměšek v titulku – Hnědá miliarda – podle mně není na místě. Jako varování, ano!

leviathan
leviathan
Reply to  kolokol
21. 8. 2022 9:41

Přesně tak. Jde o velké varování, abychom my, lidé, v sobě pěstovali své lidství, fyzické i duševní zdraví a svě vědomí a řídili se tak svým svědomím. To je to, co má Pjakin na mysli, když přeje štěstí každému a jeho rodinám. Štěstí není náhoda a nemá materiální charakter, i když stabilizuje materiální bytí a posiluje to nemateriální.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 8. 2022 9:33

Ministr obrany Ruské federace Šojgu na plenárním zasedání Prvního mezinárodního antifašistického kongresu:
„Dnes jsme svědky dalšího živého projevu nacistické politiky, kdy je z vysokých evropských tribun aktivně propagována nosofobní myšlenka zakázat všem ruským občanům vstup do zemí EU.“
Při zahájení kongresu citoval Georgije Dimitrova z r. 1933, který fašismus nazval „bestiálním šovinismem, středověkým barbarstvím a bezuzdnou agresí proti jiným národům a zemím.“ V Estonsku a Lotyšsku se staly tradiční pochody legionářů SS, válečným zločincům se staví pomníky a obelisky. Nacistická hesla a pokřiky jsou často a jasně slyšet v ulicích litevských měst.“

Fašismus je mutací liberalismu, jeho přirozené pokračování.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 8. 2022 9:56

Dneska Rusům a už zítra Židům. Kolo se musí dotočit. Úpadkem zachudu je samozřejmě někdo vinen. Když už není co sosat materiálně, tak je třeba zasmrdet formou apartheidu. Vítězné jurské Karlovy Vary můžou vyprávět. Dneska připomínají opuštěné Klon-diky, jímž už nehrozí ani bidetova sametová hende.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
22. 8. 2022 7:55

Pamatuješ na ten článek:

Roger není Čech a Berlín není Prahahttps://outsidermedia.cz/roger-neni-cech-a-berlin-neni-praha/ ?

R. Waters – bývalý člen legendární skupiny Pink Floyd – včera veřejně prohlásil, že „Biden je  válečný zločinec“.“
Waters vyzval západní země, aby si pamatovaly klíčový příspěvek Sovětského svazu k porážce nacistického Německa. Hudebník také označil protiruské nálady v některých zemích za „naprosté šílenství“.

Mno, naši ukro-přátelé už zařadili Rogera Waterse do svého hnědého seznamu „Mirotvorec“ a jdou po něm.

leviathan
leviathan
Reply to  Botičky od Diora
21. 8. 2022 9:47

Každý by si měl brilantní obhajovu Dimitrova přečíst a pochopit, že fašismus lze porazit silou lidství v sobě jako součásti kolektivního lidství. Ani zničení posvátného domicilu (viz strom života na Pandoře) tak nezničí život a lidství jako takové a umožní jeho další rozvoj.

PPK
PPK
20. 8. 2022 14:05

Nerad bych tu byl za šťouru, protože to pro obsah článku není podstatné. Ale … co to prosím je, to slovo „projikují“ ?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
20. 8. 2022 15:41

Asi tohle:

K latinskému próició, -iectum máme české sloveso projektovat. Sloveso projikovat kodifikační příručky českého jazyka neuvádějí, v Českém národním korpusu nalezneme jen pár dokladů tohoto slova (celkem 4× projikovat a 5× projikovaný). Přestože bychom doporučili kodifikované projektovat, kolega latinář připustil i možnost vytvoření latinismu projikovat, a to právě z důvodu odlišení projekce technické a psychické.

PPK
PPK
Reply to  Botičky od Diora
20. 8. 2022 21:01

Dík, nicméně dám přednost slovům projektovat, resp. promítat …
To projíkování mi totiž jaksi podvědomě podsunuje zajíkávání.

leviathan
leviathan
21. 8. 2022 9:19

Rozeznání je pro nás, vědomé normální lidi snadné: Fašišmus vygradoval ze svého původního prototypu do zcela zřejmého nelidského chování s mesiášským nádechem. Ergo, kdokoli nám začne vykládat, že on (oni) jsou tím, co nám zajistí štěstí, ochrání nás před nebezpečím a za „drobné“ ústupky v osobní (lidské) svobodě nám zajistí zdraví, když se necháme opíchat, ostrašit a oblbnout, je fašista a jako takový je nám nelidským nebezpečím, jež je nezbytné odstranit. Na všechny mesiáše platí ignorance, jejich deprivace se pak onbrátí proti nim. Na všechny fašisty platí společná pevná obranná hráz lidských práv společně s vytvořením podmínek pro bezparazitní zdrojově… Číst vice »

zajoch
21. 8. 2022 11:51

Co si myslím ke kouření. Nemohu vliv kouření na zdraví posuzovat, nejsem odbornice. Na to jsou lékaři a výzkumníci v oboru. Avšak v poslední době existují výzkumy, hlavně ve farmacii, které mají za úkol přesvědčit lidi k braní vyvinutých léků a přesvědčit lékaře, aby je předepisovali. Tak mi jenom napadlo, jestli ten obsáhlý článek, na který poukázala značka Alva, není ve skutečnosti propagováním tabáku, když prodej tabákových výrobků možná vázne. Samozřejmě to netvrdím, jen to považuji za jednu z možností. Z mého širšího příbuzenstva zemřeli na rakovinu plic 4 lidé (jedna rodina), z nichž 3 muži silně kouřili (otec a… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  zajoch
21. 8. 2022 19:33

Co si myslím o kouření. Kdysi nám patolog na pitevně ukazoval téměř černé plíce. Říkal, že dotyčný nikdy nekouřil, ani nikdo z jeho rodiny. Nikdy nepracoval jako horník, nebo v jiném podobném povolání. Jediné vysvětlení viděl v tom, že žil od narození do smrti ve velkoměstě. Takže těžko říct. Fakt je, že se nic nemá přehánět. Když někdo hulí jako fabrika… Ale pravda je, že cigareta může fungovat ve vypjatější situaci nebo rozčilení místo tolik doporučovaného počítání do deseti …prostě dá čas na uklidnění a rozum začne fungovat. Jestli přitom zaúčinkuje i nějaká chemie to nevím. Také jsem si díky… Číst vice »