Hnutí Pro život ČR: Videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ upozorňuje na nutnost investic do rodin se třemi a více dětmi

Tisková zpráva Hnutí Pro život ČR

Praha, 18 dubna 2019: Nový videospot s názvem „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ dnes zveřejnilo Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR) v rámci kampaně „Nesoudíme. Pomáháme“. Upozorňuje na převážně ekonomické důvody, které vedou pět tisíc rodin ročně k podstoupení potratu třetího dítěte. Videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ zveřejnilo HPŽ ČR na sociálních sítích a počítá s následným uvedením v klasických masmédiích. Na natočení spotu se podíleli herci Andrea Růžičková Kerestešová, Aleš Balda a Filip Jančík.

Ekonomické důvody jsou jednou z hlavních příčin, proč pět tisíc rodin ročně podstupuje potrat třetího dítěte. To je v tak bohaté zemi, jakou je Česká republika, nepřijatelné. Požadavek podpory ekonomicky aktivních rodin čekajících zejména třetí dítě bude proto také tématem Národního pochodu pro život a rodinu, který se uskuteční 27. dubna v Praze. „Pochodem podpoříme snahu poslanců Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, aby peníze z evropských fondů na období 2021 až 2027 byly využity i na podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi,“ říká Zdeňka Rybová, tisková mluvčí HPŽ ČR a vedoucí Linky pomoci, kterou HPŽ ČR provozuje.

Hnutí Pro život ČR vychází mj. z výsledků šetření důchodové komise z roku 2017, která konstatuje, že příjmy rodin v přepočtu na hlavu se s počtem dětí výrazně snižují a při třetím dítěti klesají až pod průměr příjmů, jakých dosahují důchodci. „Ekonomicky aktivní rodiny se třemi a více dětmi jsou znevýhodněnou skupinou obyvatelstva. Je přitom v eminentním zájmu státu investovat do rodin, které chtějí a mají odvahu mít více dětí. V novém klipu připomínáme mužům odpovědnost za ženu a jejich počaté dítě, ale zároveň upozorňujeme, že odvaha a odpovědnost nemusí vždy stačit,“ říká Radim Ucháč, předseda HPŽ ČR.

Nový videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ volně navazuje na loňský videospot „Miláčku, já jsem těhotnej“, který v rámci kampaně „Nesoudíme. Pomáháme“ upozorňuje na téma nucení žen k potratu a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a počaté dítě. Na sociálních sítích a v multikinech jej shlédlo 300 tisíc lidí. Spotu se věnoval také Český rozhlas a Česká televize jej zařadila do vysílání na podzim loňského roku v prémiových časech.

Videospot „Třetí dítě – odvaha někdy nestačí“ na Youtube: https://youtu.be/2P9To89qa7E

Videospot „Miláčku, já jsem těhotnej“ na Youtube: https://youtu.be/aBf44J29eDg

Stránky projektu: http://nesoudimepomahame.cz

Hnutí Pro život ČR usiluje o obnovu společenského respektu ke každému nenarozenému dítěti. Poskytuje pomoc těhotným ženám a akcentuje společenskou zodpovědnost muže za ženu a dítě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
22. 4. 2019 15:20

…Ekonomicky aktivní rodiny se třemi a více dětmi jsou znevýhodněnou skupinou obyvatelstva… no to tedy je úplně políček do tváře politickému pravdoláskovému genderismu a korektosti a rasismu a ouplně důvod pro zatykač policejním presidentem za šíření nesprávných zpráv a … vůbec, takhle psát se přece nesmí!! To by bylo, aby na světě existovaly názory, že existují i nepracující rodiny!!

PPK
PPK
23. 4. 2019 3:18

Náboženský středověk, který potraty zakazoval, nahradila doba vychytralých liberálů, kterým je úpadek rodin šuma-fuk. A proč je jim to fuk? Je to proto, že je zajímá jen cestování do Tibetu, moře a lyžování v Alpách a pak už jen sobecká pohodička sexuálních vztahů a luxus ve vlastním soukromí. Svou neochotu mít a vychovávat děti licoměrně zdůvodňují už konečně dosaženou svobodou a coby „neziskovkáři“ a nájemní herci pak proti bezdětnosti točí agitkové klipy proti vládě ve výhodných kšeftech za státní a dotační peníze. No a aby toho nebylo málo, tak do diskusí pod agitkami na třetí dítě na https://www.youtube.com/watch?v=aBf44J29eDg&feature=youtu.be https://youtu.be/aBf44J29eDg jakýsi… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
23. 4. 2019 8:26

Doplnil bych, že náboženský středověk začal až roku 1869. Do té doby potraty církvi nevadily.

PPK
PPK
23. 4. 2019 10:23

Jan Kristek napsal

Doplnil bych, že náboženský středověk začal až roku 1869. Do té doby potraty církvi nevadily.

Tak vida, to jsem nevěděl … :-)

Aleš
Aleš
23. 4. 2019 20:08

Mezi největšími esy průkopníků liberální demokracie najdeme Boblika z Edelstadtu a Adolfa Hitlera, ten již si dal slovo demokracie i do názvu partaje. Modli se, pracuj a poslouchej! A rozděl a panuj, dva základní principy ovládání a moci se samozřejmě nevyhnuly ani sexualitě. S klesající mocí Vatikánu bylo zapotřebí posílit moc. A práce? Chtělo by to nově definovat tento pojem. Pokud se někdo spokojí s tím, že je to činnost pro zaměstnavatele vykonávaná za plat či mzdu, tak mezi deset nejpilnějších Čechů patří jistý pan Zdeněk Bakala. Politická korektnost spočívá i v tom, že kritikům dovoluje jen koukat do života… Číst vice »