Horizont ČT 24 je pro stěhování národů

Myslím pro právě probíhající stěhování národů západního Balkánu, Středního východu a severní Afriky do Evropy. Prokázal to jeho večerní středeční program, ostře odsuzující ruskou účast v boji proti Islamskému státu v Sýriii, který – jak je dobře známo a dokonce i všemi uznáváno – je tohoto novodobého stěhování národů hned po USA nejbezprostřednější příčinou. Dal by se tedy od Evropanů, včetně těch, kteří pracují na Kavčích horách, čekat opačný postoj, možná i dík Rusku za to, že svým vstupem do boje proti Islamskému státu prokazuje ochotu tahat kaštany z ohně za nás za Evropany a hlavně pak za EU a za NATO, když ty si dodneška nedokázaly s hrůzou, jež se na nás valí, poradit. Ale to neznáte zpravodajce ČT. I kdyby to, co Rusko provede, bylo ze zlata, a i kdyby se mu jeho vojenskými akcemi skutečně podařilo Islamský stát porazit a tím invazi milionů lidí ze Středního východu i severní Afriky do Evropy zarazit, bude to špatně, protože to bude dílo Rusů. A to, co od Rusů je, to od ďábla je, to je špatně a je proti tomu třeba vytáhnout nejtěžšími mediálními zbraněmi.

Tentokrát se jimi stali – ostatně jako vždy – ostražitě vybraní experti na Rusko: mladičký politik či redaktor Svoboda a redaktor Práva Mitrofanov. A oba – jako by se na tom v předsálí studia domluvili – vyrukovali do debaty se stejnou: Že prý totiž Rusko vstoupilo do Sýrie proto, že jeho předchozí vstup na Ukrajinu nedopadl tak, jak si snad při onom vstupu představovalo. Takže prý v Sýrii chce získat to, co se mu na Ukrajině získat nepodařilo.

Člověk poslouchal a vlastním uším nevěřil. Cožpak to Rusko roztočilo na Ukrajině vír, který skončil válkou Ukrajinců s Ukrajinci? Cožpak Rusko zorganizovalo Majdan? Cožpak to nebyl Washington, který ve spolupráci s EU začal na Ukrajině intervenovat a s pomocí pěti miliard dolarů na tzv. demokratickou obnovu Ukrajiny rozložil legální Janukovyčovu vládu? S cílem vybudovat ve východních oblastech Ukrajiny a co nejblíže Moskvě americké odpaliště raket a současně vystrnadit z Krymu ruskou námořní základnu a namísto ní zde – tisíce a tisíce kilometrů od svého pobřeží – vybudovat námořní základnu svoji?

To se naštěstí nepodařilo. A nepodařilo se to nikoliv Rusům, pane Svobodo a Mitrofanove, ale nepodařilo se to Američanům.

Škoda, že vám moderátor Černohorský tenhle nepatrný rozdíl nepřipomenul, ale zřejmě je to v ČT už tak zařízeno, že když se soptí proti Rusku, mají moderátoři příkaz ani hlásku otázky či nesouhlasu ze sebe nevydat. Zato v případě opačném…

Ale to už všichni známe a s úděsem z lidského pokrytectví čteme v tzv.preambuli etického Kodexu ČT tyto věty: ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře a představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek.

Houby s octem, řekl by můj nezapomenutelný děda z Vysočiny.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
9. 10. 2015 7:29

Náhly zvrat: Európska únia chce normálny vzťah s Ruskom
http://www.hlavnespravy.sk/nahly-zvrat-europska-unia-chce-normalny-vztah-s-ruskom/692810

koloděj
koloděj
9. 10. 2015 8:00

Junker si k něčemu čichnul ? Nebo pokouřil ? Každopádně to vypadá, že je zle. Obnova dobrých vztahů s ruskem není ani „Plán C“ , takže pokud se k tomuto opatření Junkers uchyluje, znamená to, že evropská bárka pluje v člunu bez vesel v jezeře plném hoven.

aram
aram
9. 10. 2015 8:26

Chvíli bylo ze strany PR USA téměř ohlušující ticho, ale zřejmě už rozdali nové noty podle kterých se teď bude hrát. Už by nás to snad nemělo překvapovat. Obdivuji ty, kteří mají ještě tolik duševní síly, aby sledovali ten hnus co stéká z TV obrazovek.

fajt
fajt
9. 10. 2015 8:34

aram napsal Chvíli bylo ze strany PR USA téměř ohlušující ticho, ale zřejmě už rozdali nové noty podle kterých se teď bude hrát. Už by nás to snad nemělo překvapovat. Obdivuji ty, kteří mají ještě tolik duševní síly, aby sledovali ten hnus co stéká z TV obrazovek. informační válka patří mezi ty nejbrutálnější, a jak včera ukázali američané, nebudou se štítit ničeho – dnes jsem mluvil s kolegou, kterému zvedla žluč ČT, prý během zpráv ( dost nechápu, proč se na tuhle propagandu stále dívá ) byl celý uhlazený přísun sraček zastaven přímým vstupem redaktorky, která s papírku začala koktat… Číst vice »

Viky
Viky
9. 10. 2015 11:08

Fajte, já tedy to vysílání nesledoval, ale stejně Vám řeknu, co Váš kolega asi přeslechl. Když už ČT krmí stádo právníků, bývají podobné sračky formulovány takto: „Podle dosud nepotvrzených zpráv, … Říká se…, Zdá se že…,“ Následně se zprávy nepotvrdí, přestane se říkat, přestane se zdát. Což už není zpravodajsky zajímavé. A hlavně – je to velmi obtížně právně napadnutelné. tzv. novinářské etice informování to samozřejmě nijak neodpovídá, no a omlouvat se za zprávu, která se nepotvrdila….? To by jenom vneslo zmatek do hlav diváků a pochyby o korektnosti. ( problém bude v kupeckých počtech. Celkově bylo vystřeleno 26 raket.… Číst vice »

Béda
9. 10. 2015 11:14

Viky napsal Fajte, já tedy to vysílání nesledoval, ale stejně Vám řeknu, co Váš kolega asi přeslechl. Když už ČT krmí stádo právníků, bývají podobné sračky formulovány takto: „Podle dosud nepotvrzených zpráv, … Říká se…, Zdá se že…,“ Následně se zprávy nepotvrdí, přestane se říkat, přestane se zdát. Což už není zpravodajsky zajímavé. A hlavně – je to velmi obtížně právně napadnutelné. tzv. novinářské etice informování to samozřejmě nijak neodpovídá, no a omlouvat se za zprávu, která se nepotvrdila….? To by jenom vneslo zmatek do hlav diváků a pochyby o korektnosti. (problém bude v kupeckých počtech. Celkově bylo vystřeleno 26… Číst vice »

ducatista
ducatista
9. 10. 2015 12:14

Tak to ještě nebylo nic proti Hyde parku s „analytikem“ Votápkem. Proti tomu je i Pehe opravdový myslitel. Nejenže se ČT už dávno dotkla zpravodajského dna, ona se zavrtává ještě hlouběji.

Béda
9. 10. 2015 14:46
fajt
fajt
9. 10. 2015 15:57

Viky napsal Fajte, já tedy to vysílání nesledoval, ale stejně Vám řeknu, co Váš kolega asi přeslechl. Když už ČT krmí stádo právníků, bývají podobné sračky formulovány takto: „Podle dosud nepotvrzených zpráv, … Říká se…, Zdá se že…,“ Následně se zprávy nepotvrdí, přestane se říkat, přestane se zdát. Což už není zpravodajsky zajímavé. A hlavně – je to velmi obtížně právně napadnutelné. tzv. novinářské etice informování to samozřejmě nijak neodpovídá, no a omlouvat se za zprávu, která se nepotvrdila….? To by jenom vneslo zmatek do hlav diváků a pochyby o korektnosti. (problém bude v kupeckých počtech. Celkově bylo vystřeleno 26… Číst vice »

Starý doktor
9. 10. 2015 16:25

Nicméně, můžeme nějak koexistovat spolu navzájem i navzdory kulturním rozdílům? Prohlášení imáma Choudaryho nám v této otázce neponechává mnoho iluzí. Toto byla otázka položená Maciejem Worochem imámu, Anjemu Choudarymu z Velké Británie. „Je zdržování se daleko od sebe a prohlubování konfliktu jedinou volbou pro naše soužití“? „Ne, není otázkou, zda vás budeme rušit. Jednou bude právo šaría zavedené v Polsku, protože věříme, že bychom měli odstranit všechny represivní režimy. Pokud bude vládnout někdo jiný, než Alláh, je to forma útlaku. Díky naší politice, bude váš režim odstraněn.“ I když lidé v Evropě stále předpokládají, že mohou něco přijmout nebo ne.… Číst vice »

Starý doktor
9. 10. 2015 16:33

Německá televizní stanice RTL přinesla v pořadu STERN TV naprosto šokující reportáž o imigrantech, ubytovaných v azylových zařízení po celém Německu. Z reportáže je evidentně vidět, o co těm ilegálním imigrantům jde a proč do Evropy přišli. Je zcela zřejmé s jakou neskutečnou agresí se musejí nyní Němci vypořádávat.

Spiegel TV Uprchlíci přenesli válku do Evropy, cz titulky

https://www.youtube.com/watch?v=PJwQNIXfzZ0&feature=youtu.be

Starý doktor
9. 10. 2015 16:36

Ministerstvo v Peshmergu, v iráckém Kurdistánu, vydalo prohlášení, že v krevních vzorcích 35 iráckých Kurdů zasažených při bombardování ISIS, se našly stopy Yperitu.

11. srpna uskutečnil ISIS 50 minometných útoků. Při 37 z nich náboje explodovaly a vyvalila se černá tekutina a bílý prach.

Ministerstvo urgentně žádá všechny země, které bojují s ISIS, aby Peshmergu poskytly anti-chemická zařízení.
http://aranews.net/2015/10/blood-tests-reveal-traces-of-mustard-gas-used-by-isis-in-attacks-on-peshmerga-forces/

Starý doktor
9. 10. 2015 16:38

Tak se baví imigranti ve Francii
https://www.youtube.com/watch?t=16&v=qu-iCNuaMO0

Starý doktor
9. 10. 2015 16:42

Ministerstvo obrany Ruskej federácie reagovalo na vyhlásenie CNN, podľa ktorého sa rakety vypálené z ruskej flotily v Kaspickom mori zrútili v Iráne. Túto propagandu prevzal a šíril na Slovensku aj denník Sme Ruský raketový útok z Kaspickej flotily CNN citovala anonymné zdroje oznamujúce, že štyri ruské rakety odpálené na objekty IS v Sýrii, údajne spadli na územie Iránu. Na túto správu reagoval hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov: „Na rozdiel od CNN my neinformujeme s odkazom na anonymné zdroje, ale sledujeme vypustenie našich rakiet a zásah ich cieľov prakticky v reálnom čase.“ Nemôžem povedať všetko, ale každý odborník v tejto oblasti… Číst vice »

Béda
9. 10. 2015 16:42

Starý doktor napsal

Tak se baví imigranti ve Francii
https://www.youtube.com/watch?t=16&v=qu-iCNuaMO0

To je to obohacení Evropy.

Aleš
Aleš
9. 10. 2015 20:41

Viky: Katar ze…