Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě

Vaclav Umlauf

Spojené státy prohrály další kolo zbrojení a teroristicky okopávají Rusku kotníky. EU hledí na mírovou iniciativu Putina a na jeho nové zbraně jak tele na nová vrata. Evropa se musí rozhodnout, zda chce válku s Ruskem za zájmy USA, nebo mír s Ruskem ve vlastním zájmu.


Prezident Ruské federace měl dne 1. 3. 2018 dosti zásadní dvouhodinový projev o stavu Ruské federace k oběma komorám parlamentu. Všichni nezávislí komentáři a blogeři se shodují ve dvou věcech. Západ prohrál s Ruskem další kolo ve zbrojení, které svévolně rozpoutal. Putinovo oznámení a videopředváděčka pěti nových druhů zbraní už otestovaných a právě zaváděných do výzbroje je pro Západ naprostý šok. Korporátky dostaly jednotný příkaz mlčení v éteru, dokud nebude vypracována jednotná agenda na to, jak Putinův projev zmanipulovat do přijatelné podoby pro občana Nováka. Kdo nevíte, jak se to dělá, tak si klikněte na heslo “agent Novák” a “agenda setting”. Je to fantastická událost, to mlčení v etéru na Putinův projev, od Le Monde, až po Washington Post, včetně Britských listů a Deníku Referendum. Tak si pusťme z Putinova projevu klíčový přehled, než vypukne to korporátní mediální lhaní. Pro jistotu jsem to nahrál k nám do archivu, než to Youtube smaže.

Nejde o reklamní šoty pro ruské poslance, kterým Putin na obrazovce převáděl nové zbraně a jejich možnosti. To asi využijí jen úplní mediální prozápadní trotli, ale dnes bych se už nedivil vůbec ničemu. Prostě a jednoduše se naplňuje, co jsme psali v článku Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem. Mnohem důležitější než videa je však Putinův úvod o licoměrnosti Západu ohledně smluv o strategické rovnováze zbraní. I o tom jsme psali důležitý článek Washington se připravuje na jadernou válku v Evropě. Další článek o studené válce NATO jako imperiální nástroj analyzoval dopad nové imperiální politiky Západu.

Putin na začátku projevu jasně vyjmenoval obě dvě klíčové strategické smlouvy o omezení jaderných nukleárních hlavic a zbraní středního doletu. Viz naše klíčová slova a odpovídající články. USA zrušily obě smlouvy jako první, a to zcela svévolně. Klíčovým faktem k rozpoutání nového kola jaderného zbrojení bylo americké jednostranné vypovězení smlouvy ABM v roce 2002. Důvod pro velkopanské jednání a velkohubost Západu vůči Rusku byl jednoduchý. Rusko bylo po rozpadu SSSR na kolenou, což Putin jasně vyjmenoval procenty ztrát území a průmyslové výroby. Ruská oficiální odpověď na sebe dala čekat až do 1. března 2018. Pokud platí to, co Putin světu oficiálně řekl na půdě parlamentu, pak Rusko vyhrálo na nejbližších 10 let závody ve zbrojení.

Okopávání ruských kotníků skrze terorismus a hybridní války

Spojené státy prohrály další kolo zbrojení a vědí o tom. Proto se jejich stratégové rozhodli, že budou Rusku okopávat kotníky pomocí terorismu, kde to jen jde a v budoucnosti půjde. To znamená vyvolávání nepokojů, proxy-válek, hybridních válek, válek čtvrtého typu atd. v kompletní zóně kolem Ruska, od Blízkého východu až po Ukrajinu. Tak, jak dnes vypadá Ukrajina, by zítra dopadlo i Rusko. Nestalo se, viz Putinův projev. EU hledí na mírovou iniciativu Putina a na jeho nové zbraně jak tele na nová vrata. Tento iracionální postoj USA a EU asi rozpoutá další kolo studené války.

Stojí za to shrnout současnou strategickou situaci. Útok konvenčními zbraněmi na Rusko nyní znamená protiútok také konvenčními zbraněmi, protože v ruské doktríně je zakázáno použít jaderné zbraně jako první. Spojené státy už nemohou vojensko-technologicky Rusku konkurovat v tom, že by jejich konvenční zbraně měly stejný dolet a stejnou účinnost jako ruské rakety. Takže se USA rozhodly, že sníží práh pro použití nukleárních zbraní dokonce i pro případ masivního kyberútoku, což je jak známo poněkud problematická věc ohledně pachatele. Takže jedna strana se rozhodla ve své oficiální doktríně snížit práh použití jaderných zbraní a předtím už zrušila dvě důležité smlouvy, které omezovaly nukleární útok. To znamená vstup do studené války, na kterou Rusko odpovědělo novými zbraněmi. A tomuto faktu odpovídá kompletní mlčení západních korporátních médií na Putinův projev.

Dosavadní reakce Západu na prohrané první kolo studené války má dost děsný charakter. Západ se rozhodl, že rozvrátí všechny země, které mají s Ruskem ekonomické partnerství nebo nějaké nadstandardní vztahy. Jistě to jde obtížně v případě Číny, která je největším věřitelem USA a největším dovozcem do této země. Ale i tam už zásadně přituhuje, viz první kolo obchodní a celní války a snahy Činy zrušit hegemonii dolaru. Ale mnohem hůře dopadly země jako Sýrie, které byly jednoduše rozvráceny pomocí importovaného islámského teroru. Existují však i země, které vcelku úspěšně odolávají, jako je Írán. Tichá válka pomocí teroru je dnes jasně vidět v Sýrii, kde už tyto věci nelze nijak skrývat. Blízkovýchodní média jasně ukazují, jak americká nelegální okupační základna v Al-Tanfu funguje jako recyklační výcvikový tábor pro islámské teroristy. K rekrutování teroristů je využíván místní uprchlický tábor, kam syrská strana nesmí vozit humanitární pomoc. A zrádné hrátky USA s Kurdy a jejich spojenci dostaly tragikomický charakter. Kurdové fungují jako žoldnéři USA zcela zdarma a svou hloupostí si zničí i to málo, co dosud v syrské válce získali. Zbraně NATO bojují u Afrínu na obou stranách, protože je mají jak Turci, tak Kurdové. A ještě se s nimi mydlí mezi sebou teroristé Islámského státu a jiných teroristických frakcí v Idlíbu a jinde. To je tak tragické a hloupé, že o tom prodejná média na Západě nesmí mluvit a také nemluví.

Volby Evropy

Evropa se musí rozhodnout, zda chce válku s Ruskem za zájmy USA, nebo mír s Ruskem ve vlastním zájmu. Mlčení korporátních médií Západu ohledně Putinovy nabídky k mírovému jednání znamená, že nastala hodina H pro společenství politických hlupáků zvané EU. Jistěže je možné sledovat nihilistickou politiku studené války, kterou vedou nadnárodní korporace, jimž patří americká politika. Korporace nemají svědomí a neznají osoby, pouze „lidské zdroje“. Pokud se EU dá na tuto vazalskou cestu studené války pro USA, pak dopadne jako Kurdové v Sýrii. Američané budou s Rusy válčit do posledního Kurda v Sýrii, pak do posledního Ukrajince na Ukrajině a nakonec do posledního Evropana v EU. Děkuji pěkně, ale na podobnou pitomost jsem už moc starý. A u Stalingradu bude jako obvykle docela velká zima.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
8. 3. 2018 16:23

Válka bude ( jedno jaké zbraně a hračky, převyšující americkou žoldáckou armádu Putin má – doufám, že s tím počítá, na pouhé strašení je na západě moc psychopatů a otroků, kteří jsou ve smrtelném válečníckém tranzu ), fašismus, který opětovně vyrostl na hnoji západní demokracie potřebuje proházet vrstvy a vlastní střeva, aby elity ukryté a schované měly znova příliv čerstvé krve a nových manipulativních možností – dnes je jediné funkční odstrašení a s diplomacii a verbální politikou to má pramálo společného. ..)

racek
racek
8. 3. 2018 19:48

No, USA neprohrály, mají obrovskou převahu v hlavních kategoriích zbraní, ale Putin získává schopnost se účinně bránit či strašlivě pomstit. Na druhé straně, USA postupně vehnala Rusko do náruče Číny. A to už tedy významná síla může být. Mimochodem, tohle spojenectví nemusí být zrovna to pravé pro nás, že. Raději bych je viděl působit samostatně.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 3. 2018 22:36

Doporučuji,
vypovídající.
1 hodina 32 minut 46 sekund pro porozumění světu,
který bude jen se svébytným, svobodným a suverénním Ruskem.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 3. 2018 13:27

Prodejná merdia mlčí, ale politici mnohde již jednají. Změny ve vztazích kolem Korey (snad bude otázka Íránu následovat) ukazují, že minimálně někteří lidé v USA si uvědomují DOPAD a DOSAH projevu prezidenta RF… Opakuji: základny USA ve světě ZCELA ZTRATILY SMYSL. A USA musí snížit vojenské výdaje VELMI RAZANTNĚ. Proč ne- když astronomické sumy v současnosti NEJSOU STO USA ochránit?? A řeči o konvenční převaze nad RF se postupně stále více dostávají do říše bajek. V množství „kvalitního šrotu“ má bezesporu „Západ“ převahu, to ano, ale není sto jej ani zaštítit, ani efektivně použít… V.V. Putin POMLČEL o velmi výrazném… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 3. 2018 13:37

Američtí soudruzi a atrapy „vrchních“ velitelů atrap skutečně smysluplných a použitelných organizací jaxi ztrácejí glanc…
https://cz.sputniknews.com/svet/201803086923065-nato-rusko-arktida-usa-severni-namorni-cesta/
Samozřejmě, že svá korýtka a „rybníky“ před vyprázdněním a vypouštěním se pokoušejí chránit…
No ale…
co když…
Vladimírův projev byl…
jen jedním
z
připravených
kroků
celé řady…
dalších??
Co když dále RF bude…
mlčet,
ale
KONAT??
„Někomu“ zdá se ujel vlak…
v Sýrii, na celém BV, v Koreji, v Arktidě…
Kde vlastně „stíhají“??
A koho??
:-)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 3. 2018 13:47

Ze země zdaleka už nejen rýžových polí… https://cz.sputniknews.com/svet/201803096923910-cina-juan-svet-mena-ekonomika/ Zdá se, že i „dolaru“ ujel vlak, a „dech rotaček“ „kvantitativního uvolňování“ slábne… Jaxi to vypadá vše „podezřele“ sehrané… :-) Co na to „diplomacie dělových člunů“ zákeřných vražd, převratů, nátlakových „sankcí“, špinění a pátých kolon?? Zdá se, že i v oblasti SKUTEČNÉ DIPLOMACIE někomu ujel vlak… Skoro to vypadá, že se mu „někam ztratilo“ nejen „depo“, ale rovnou celé „nádraží“. Takže pozor na „agenty Kremlu“- ještě by nám mohli „přehodit vyhýbku“, no a kampak by pak panstvo Euroatlantidy ve svém slonovinovém vagóně dojelo? Že by v dálce již svítilo nejen světlo v… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
9. 3. 2018 14:00

Drsná krása
a vše
SKUTEČNÉ
a jen ze dřeva…
A ta trvanlivost…
https://cz.sputniknews.com/foto/201803096924645-muzsky-klaster-karelie/
Copak asi umějí
z kovů??
https://www.youtube.com/watch?v=nXJyJdglhZY

Aleš
Aleš
11. 3. 2018 0:36

A do toho taková „nemístná“ legrace.
Tak nám prý zabili EU.
http://news.e-republika.cz/article3993-Jak-nam-zabili-EU-Fake-News
Kdo pak nám za NATO bude tahat horké brambory z ohně? Odkud bude brát financování na svůj šrot. A kde bude brát svoje lumíky?

Alena
Alena
11. 3. 2018 9:26

video zde není, je na leva- net.
Všechny události v bývalém Československu ukazují na to, že budeme zcela podřízeni americkému velení, jako předstupeň bojů v Rusku. Nakonec to ale dopadne tak, že Američané se neodváží proti Rusku bojovat, konvenčními zbraněmi bude likvidováno pouze středoevropské obyvatelstvo, aby zbrojení mohlo pokračovat a americké koncerny měly odbyt. Doufám, že mladíci a mladice, kteří teď demonstrují či budou demonstrovat, budou bojovat, umírat, hladovět a strádat, jak si ostatně zaslouží.