Humor z našeho města

 

Všem trpícím (nejen ruskými) antikovidovými omezeními – trošku pozitivně. Dívejte se, srovnávejte a přemýšlejte pak, kdo je kde civilizovaný a kdo neandrtálec.

Začít je nutno od ohromné práce lotyšské vlády při zajišťování řádné lékařské péče pro potenciální pacienty. Poté, co obdržela od EU celkem 2,7 mld. eur prostřednictvím různých kanálů a fondů, z nichž zacílila na COVID celých 245 milionů, otevřela za šest měsíců ne 52 (padesát dva) nemocnic a ani oddělení v nemocnicích – ale lůžek, avšak zcela úplně osvobozených od jakéhokoliv ruského vlivu a až po okraj naplněných západní demokracií. Poté, co si po tak intenzivní práci setřela pot z čela, přešla lotyšská vláda na preventivní opatření.

Posílení hygienických opatření v nejevropštější z evropských zemí – Lotyšsku (těm, kteří pochybují o jejím euroleaderství, je věnováno celkem 8 – osm – trestních článků), začalo nejprve omezeními v práci kaváren a restaurací. Nejvyšší hygienická myšlenka vznášející se v myslích pobaltských eurolídrů se rozhodla, že virus je obzvláště nebezpečný v sobotu a neděli a po zbytek týdne úplně ztrácí virulenci.

Totéž platilo pro školy. Školákům od 6. třídy a výše bylo nařízeno sedět doma na distančním vyučování, ale každý, kdo byl mladší, byl jednoznačně považován za výlučně sterilního – nemohou dostat COVID, nemohou být v zásadě nosičem. Potom, pravda, však začalo utahování šroubků a sterilní skupina byla zkrácena až do třetí třídy. Samotný princip úžasné sanitární segregace však zůstal nezměněn.

Prváci, druháci a třeťáci v souladu s nejnovějšími rozhodnutími nacionalistických stran a vlády Lotyšska nemohou podle definice přinést virus domů ze školy, kde jsou uvězněni ostatní jejich příbuzní. Nemohou a tečka! Otázka uzavřena. Pochybovači jsou trestáni.

Pod vlivem strašlivých zpráv z polí, luhů a hájů a na pozadí cválajícího nárůstu výskytu nemocí se vláda rozhodla se nezastavit a omezit … prodej základních potřeb. Ne na pořád. Pouze o víkendu. Obchody v pátek samozřejmě zažily nákupní boom, kde se davy nakupujících nehledě na hygienické distancování pokoušely po práci nakoupit si něco, co bylo ve všední dny naprosto neškodné, a jen o víkendech vysílalo silné virové vlny do všech směrů.

V sobotu vypadala celá ta antikovidní nádhera vypadala asi takto:

Proč například mýdlo zakoupené v sobotu a v neděli přináší smrtící virovou hrozbu pro kupujícího a v pondělí to z něho zmizí, vláda nedokázala vysvětlit a kompenzovala mlčenlivost velikostí pokut – za porušení omezení může být jednotlivci uložena pokuta až do výše 2 000 euro, právnické osobě – až 5 tisíc eur. Jednoduše. Demokraticky. Dostupně. A hlavně – výhodně!

Nyní o tom, jak tento cirkus vypadá v praxi. Kupující se opatrně připlíží k pultu, kde se skrývá prodávající, a zeptá se co nejtišeji: „Máte nějaký krém na ruce?“ Prodejce rovněž co nejtišeji přikývne nejprve směrem na hledanou tubu a poté na ceduli, kde je na papíře černě výrazně napsáno: „Prodej pouze na dodání! Telefonní číslo, web, pošta.“ „Uh-huh“ – odpovídá chápavě kupující, udělá šest kroků od pultu, vytočí číslo na telefonu. Prodejce zvedne telefon, podívá se na kupujícího, na produkt, jemně přikývne, sundá tubu z police, provede šest kroků za zákazníkem, podá produkt, přijme peníze, vrátí se k pultu, vytiskne účtenku, jde zpět ke kupujícímu – dá mu účet. VŠECHNO! Dodání je dokončeno!

Hygienická omezení jsou splněna!

Dobré zdraví a dlouhý život všem!

Překlad: Bedřich Vinopalník

Další fotografie: https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/foto-aizsegti-plaukti-un-stendi-nedelas-nogale-ar-tirdzniecibas-ierobezojumiem.d?id=52728609#!dgs=dgslv-155967:7091384

Zdroj: Aftershock.news

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
27. 12. 2020 19:55

Blbost nakažlivější než korona?
Fakt je ten, že fašouni potažmo tamní fiKINGOVÉ. vykazují nesmírnou míru debility. Poturčenci. To už se nedá komentovat. Co to je za nátury, ochotné v takovém fláku hrát svoji ochotničinu.

Stan
Admin
Reply to  orinoko
27. 12. 2020 22:32

Vtip je v tom, že dělají to samé, co naše vláda…