Hurááá, ve STANu mají novou krev

Už roky se nad českou krajinou nese volání po nové krvi v naší politice, která by tu starou pročistila. Nuže, mám pro vás novinu: Nová krev se konečně objevila – a to v řadách Starostů a nezávislých (STAN). Probíhá v cévním systému muže, který byl lídrem volební kampaně STANu a jmenuje se Jan Farský. Poprvé jsem jej spatřil na obrazovce ČT, když členové předsednictva STANu pořádali tiskovou konferenci a právě Farskému co nejvděčněji děkovali za zázrak znovuvstoupení STANu do parlamentu – tentokrát však poprvé jako samostatné strany.

O pár hodin později stál už tento vousatý zasloužilý mezi devíti lídry volební kampaně stran, které se do parlamentu probojovaly, a spolu s nimi diskutoval s redaktorem ČT o povolební situaci. A to tak, že ostatním diskutujícím skákal do řeči a po každém takovémto „vskoku“ vyčarovala jeho tvář tak triumfální výraz sebeuspokojení nad tím, jak soupeři právě vypálil rybník, jaký jsem u českých politiků dosud nezaznamenal – a to dokonce ani u Kalouska ne. Což bylo sice legrační pozorovat, protože to připomínalo estrádu, ale chyba byla ve zvuku. Totiž v tom, že jsem jej nevypnul, takže jsem, bohužel i slyšel, co to tento nový muž naší politiky ve svých výpadech na všechny strany vlastně sděluje.

A řeknu vám jedno: jestliže byly triumfální výrazy Farského po jeho „vstupech“ do diskuse cosi dříve nevídaného, bylo to, co povídal, cosi dříve neslyšeného. Tak opulentně to totiž bylo přecpáno podlostí a podpásovostí, že vás nemohlo napadnout nic jiného než tohle: propánakrále, vždyť starostové v naší republice jsou přece už z podstaty své práce většinou slušní lidé, takže jak se mohlo stát, že jejich politické vedení, a to už od figury jejich předsedy Gazdíka, je takovýhle neuvěřitelný póvl? Kde jsou ti slušní a normální starostové, lidé, které na různých akcích potkáváme a kterých si za jejich projevy na veřejnosti i práci pro lidi tolik vážíme?

Řekněte mi: Ví to někdo? A existuje nějaký recept na to, aby se tváří našich starostů stali oni a nikoliv ona neuvěřitelná a podezřelá parta, která je reprezentuje dnes?

Stanův komentář: Starostové jsou profese jako každá jiná a najdou se mezi nimi různí lidé, moje zkušenost je, že těch slušných je mezi nimi přibližně polovina. Farský má v Semilech celkem dobrou pověst, proto i mne nemile překvapilo jeho vystupování v průběhu volební kampaně a těsně po volbách.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
25. 10. 2017 4:18

česká komunální politika je otřesné bahno, tady ( až na pár výjimek ) se nic hezkého neurodilo. ..)

Amenre
Amenre
25. 10. 2017 8:05

Ačkoli většina mých českých známých na FB jsou voliči a fandové politických stran, tak nikdo z nich STAN nelajkoval. Nicméně o úžasném panu Farském a jeho neméně úžasné politické straně jsem měl zprávy každý den z facebookem sponzorovaných reklam. Hodně mi to připadalo, že jel hlavně jen na sebe ( takový Jájínek ), stranou se jen zaštiťoval. Vydržel jsem to cca týden, pak skončil na reklamním ignore listu.