Ide to do dupy všecko

Když sem vloni za prvni koroniády objel na kole Česko-Slovensko a psal knižku Kronika koronopodfucku, dal sem ju před vydanim přečist Helmutovi. To je taky zvyk, bo Helmut je nejchytřejši ze starych vekslaku, keři chodi mezi vyslužile haviře do Kompasa na Leninku. Mam ověřene, že když se nova knižka libi Helmutovi, pak bude dobra jak cyp.

Helmut ju přečital a povida: „Fajne to je, Ladik. Akurat tam neni jasně napsane, jak to bude pokračovat. Měl bys tam zduraznit, že na lokalni urovni vzroste buzerace, vrchnost otestuje, jak bude lid reagovat na zavřene hospody, hadry na pysku a později na nepovinně povinne testy a očkovani jedama z ciziny. Na mezinarodni urovni ide o to, aby nebyl zvoleny ten amerycky prezident s přehazovačku a připravila se puda pro gigantycky mezinarodni podvod ze zadluženim všech statu, roztočenim inflace, keru svět neviděl a zavedeni zlodějskeho multykulturniho socializmu v zemich Zapadu.“

Tuž sem to tam v tym červnu loňskeho roka napsal, bo sranda musi byt. Ale jak se to postupně všecko plnilo, sranda mě přechazala. Proto sem zmizel do bezpeči zemi mimo EuroSajuz, kere su určene k likvidaci a z Hispaňoly a Podkarpatske Rusi sledoval, jak to všecko ide do dupy.

Jedine, co se z Helmutove zavěti ještě nesplnilo, byla inflace, ekonomicky rozvrat a totalni zničeni světa, jak zme ho znali před rokem dvacet dvacet.

A když sem se minuly tyden podival na ekonomicke ukazatele kličovych surovin, tak si řikam, jak je možne, že Helmut neni minystrem vlady nebo aspoň prognostykem.

Všecko ide do hajzlu. Enem naši komentatoři si teho eště nevšimli…

Cena uhla je oproti loňsku štyrnasobna. Cena oceli, dřeva a kravskeho masa o 100 % větši než vloni. Tuž se nechejte opichat jedama, ať se citite bezpečně a valte do Jugošky.

Naposled.


Dřevo


Ocel


Uhlo


Hovězi

Ladik Větvička, hlasatel ekonomicke lubryky Mlade Fronty Fčil

4.5 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
30. 5. 2021 12:37

No, mám vyřídit vzkaz. Větvičku pozdravuje Biedruna.

Alva
Alva
30. 5. 2021 15:11

Počkejme si na další Větvičkovo pokračování, ve kterém možná okomentuje nový výmysl tohle naší úžasné vlády, nebo neméně úžasných „odborných poradců“.

Novinky.cz:
„Vláda sice upustila od zákazu diskoték a provozu klubů. Jedním dechem však dodala, že je zakázáno tancovat.“
A důvod? Adam Vojtěch:
„Tanec nesporně znamená mnohem vyšší kontakt mezi lidmi, zadýchávání se, šíření choroby“.

Tak dýchejme, dokud to ještě plošně nezakázali.

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
30. 5. 2021 15:44

Tady u nás má hrát ve dvoraně pivovaru za měsíc Olympic. To mě může zajímat až podle případných požadavků coblihova apartheidu , anebo můžu zavolat majiteli nebo jeho ženě, s nimiž se znám osobně. Abych věděl, jak co bude. Bude to takový testik poměru. I kdybych nakonec nešel, tak mě to celé dost zajímá.

idiotronic
idiotronic
Reply to  orinoko
31. 5. 2021 3:08

Nedávno jsem na nich byl v Rožnově na Spoláku. Tenkrát říkali, že už jsou dávno zcela hluší, třeba se to od té doby zlepšilo. Bylo to roku 1971.

Silentpysk
Silentpysk
30. 5. 2021 15:43

Ocenil bych i něco pesimistického. Například, že zdechne nějaký papaláš a podobně, co by udělalo radost chudému lidu. Zpráva by to byla hrozná, ale hrozně by mě potěšila.

Last edited 5 měsíců před by Silentpysk
Bety
Bety
30. 5. 2021 20:55

Dobré.
Jen bych chtěla vědět, proč by měl být ten zlodějský multikulturalismus nazýván socialistickým??? To jsme snad tím, že jsme těm zápaďáckým oligarchům a nadnárodním maxikšeftařům vlezli do zadku na ně přenesli socialistickou nákazu???
Něco jako práce pro všechny, dostupné bezplatné vzdělání pro všechny, právo na bydlení bez zlodějských hypoték a tak?
Nebo tam ten přívlastek pan Větvička dát musí, jinak by mu to neotiskli?

Alva
Alva
Reply to  Bety
31. 5. 2021 8:51

Převzato z diskuze:

Krátké video představuje zemi, v níž neexistuje nezaměstnanost a kde nenajdete bezdomovce ani chudé. Přibližně před čtyřiceti lety byl tento region považován za jeden z nejzaostalejších a nejchudších na světě. Tato země je dnes jedním z nejbezpečnějších míst na zeměkouli. Nejsou zde prakticky žádné případy krádeží. Je zde bezplatné vzdělání a bezplatná lékařská péče, státní systém zdravotnictví je jedním z nejlepších na světě. Po dosažení plnoletosti je každému občanu poskytnut stavební pozemek pro stavbu domu…
https://www.youtube.com/watch?v=dmt1M7CMRgI

A světe, div se, jedná se o muslimskou nedemokratickou zemi.

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
31. 5. 2021 9:05

Ještě než než ťuknu na odkaz, tak mě napadl Omán. Ale ten to asi nebude.

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
31. 5. 2021 9:23

Tak přece. Ale k tomu je nutné sdělit několik věcí: Omán uplatňuje přísný odstup ode všech politických a vojenských extrémů a azimutů. Přitom je na strategickém místě a má ropné zásoby. S Iránem!! má velmi dobré vztahy – je to soused přes vodu. A tento soused /sám politicky i vojensky velmi exponovaný/ má velký zájem na tom, aby klidový status quo Ománu byl zachován. Možná je do konce garantem Ománu takového, jaký je. Kdo ví, jestli by kvůli jeho hrožení nešel do otevřené války s nějakým agresorem. Tak nějak podobně to kdysi vypadalo v Libyi. Ale Rusko bylo tehdy velmi… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  orinoko
31. 5. 2021 13:33

Jestli jde o tvoje vieofejetony, dej potom odkaz, kde se najdou všechny pohromadě, bez hledání každého jednotlivě. Díky.