Impérium a cyklon B

Shrňme božskou komedii, která se odehrává před našima očima. Naši vlastní spoluobčané se prodali nové totalitě a za peníze daňových poplatníků veřejně a legálně ničí demokratické instituce a iniciativy našeho typu.


Dva redaktoři e-republiky dostali nedávno takový rozmilý mail. Jedna česká firma jim hrdě nahlásila, že jsme na seznamu proruských nepřátelských webů. Oni prý dostali z USA grant na tzv. „sémantickou analýzu nepřátelských webů“. Takže budou e-republiku vědecky a jinak zkoumat, proč a jak jsme nepřátelští. A k tomu chtěli odpověď na nějaké otázky. Ale naše odpovědi je asi příliš nezajímaly, důležitý byl ten grant, že ano. Co mne opravdu fascinovalo, bylo to gigantické chucpe, které hraničilo s úplnou blbostí. Oni nám to oznámili v mailu a chtěli pro své fízlování naši aktivní pomoc.

Ti borci vzali peníze daňových poplatníků, což byl příslušný grant proti ústavně zaručené svobodě projevu. Pak vyrobili příslušný cyklon B na demokracii, což v tomto případě byla varianta jednoduchého algoritmu na kontrolu opisování, který už léta používá Masarykova univerzita v Brně. Pak nám poslali oznámení do transportu, na který naši oba redaktoři s vrozenou slušností odpověděli, jeden krátce a druhý dlouze. Nyní se už nacházíme v koncentračním táboře nepřátelských webů a čekáme, kdy do nás pustí ten cyklon B. Jistě, Češi, ty Heydrichovy „smějící se bestie“, vždy vynikali v podobných operacích. Konec konců, děrné štítky IBM byly pro vedení kartoték vyhlazovacích táborů vítanou pomocí při zvládání téměř nadlidského úkolu. Česká proamerická wiki se s tím moc nechlubí, tak je její článek o pomoci IBM při holocaustu celkem krátký, ale podrobnosti si najdete na cizojazyčných webech. Korporátní fašismus slušně vzkvétá a tak máme na krku nové zaměstnance v IG Farben, kteří pilně sbírají granty a zařizují, co je potřeba. CIA a Pentagon už dávno zaměstnávájí podobné pohůnky, viz náš starší článek Boom privátních firem v USA fízlujících pro stát. Z něho se podívejte na tyto grafy, který jasně ukazují, o jaký jde kšeft. Na prvním grafu vidíte nárůst privátního sektoru na fízlovacích vládních programech v posledním desetiletí.

nsa1.jpg

Druhý graf ukazuje podíl přímých vládních zaměstnanců a privátních podniků. Stát tedy „prodal“ tuto činnost privátním firmám, které dnes tvoří většinu tohoto byznysu.

nsa2.jpg

A třetí graf ukazuje, že to nedělají zadarmo. Strmý nárůst výdajů z kapes daňových poplatníků v miliardách dolarů ukazuje na vznik nového vysoce lukrativního soukromého sektoru, který žije výhradně z vládních zakázek.

nsa3.jpg

Takže naše chucpe-firma jede na velké grantové vlně přímo nebo nepřímo placené vojensko-průmyslovým komplexem. Podle toho se také arogantně chová a píše nám ty obsílky do transportu. A nezapomeňme, že cyklon B oficiálně sloužil k humanitárnímu odvšivování, stejně jako ta sémantická analýza. Proto jsem ze zvědavosti začal zjišťovat, co je ještě v USA k mání. A hle, pro zcela apolitickou neziskovku typu Člověka v tísni je zde mimořádná nabídka US-vlády při obnově demokracie v Sýrii. Tato parta hic už byla vyhnána z jiných míst světa, jako je Donbas na Ukrajině, a nyní ve velkém zavádí demokracii v Česku přes tzv. „mediální výchovu“. Zkrátka, mezi středoškoláky se to hemží bezdomovci a jinými nuzáky a je třeba jim charitativně pomoci za vládní peníze. Takže US-tip pro podobné party je tady, klikněte si.

Grant Us

Jde bratru o pouhých $75,000,000 z daní amerických občanů, které mají zajistit důvod pro trvalou US-okupaci Sýrie. Záminkou je tzv. vměšování cizích zemí do syrské demokracie, čímž se nemyslí USA, ale Írán. Je zajímavé, že pouze USA, Turecko a teroristé jsou jediné subjekty, které v této zemi operují bez souhlasu legální vlády, a tedy ilegálně a v rozporu s mezinárodním právem. Možná by o ten grant měl požádat Assad, aby měl prachy na legální a obtížný boj proti terorismu. A íránské gardy jsou jeho spojencem, takže splňuje dosti důležitou podmínku znalosti terénu. Ale jak říkám, i naši odborníci na demokracii by se o to mohli pokusit. V dlouhodobém výhledu daném nevyhnutelným pádem fašistického impéria je dobré se podívat, jak dopadli v Norimberském procesu a následné denacifikaci bankéři, průmyslníci, doktoři a další podobná fašistická havěť. Ti všichni dostali nejvyšší tresty tak 5 let, a za to těch pár desítek miliónů dolarů přece stojí.

Shrňme božskou komedii, která se odehrává před našima očima. Naši vlastní spoluobčané se prodali nové totalitě a za peníze daňových poplatníků veřejně a legálně ničí demokratické instituce a iniciativy našeho typu. Rád bych tyto borce upozornil na německou realitu danou po vyhrané válce s nacistickým fašismem. Ne všechno, co bylo v dané době legální, bylo beztrestné podle přirozeného práva. Žalobcům v Norimberku se podařilo najít SS-many, kteří odmítli jít sloužit do vyhlazovacích táborů, kde se měli jako prasata v žitě. Raději šli bojovat a umírat na ruskou frontu. Takže borci, pozor! Jednou bude třeba stačit, když se na vašem procesu najde jedna jediná (sic!) slušná nefízlovací firma či neziskovka, která odmítla ničení demokracie a pronásledování slušných lidí za jejich dobrovolnou občanskou činnost. Pak to ale znamená, že vás budou moci soudit na základě precedentů Norimberského soudu. Věřím, že se jistě najdou slušní lidé (snad i u nás), kteří byli osloveni, aby ničili demokracii se svým cyklonem B všeho druhu. Ale oni to odmítli a šli se živit poctivou prací. Pak bych ale nechtěl být ve vaší kůži. Ale za ty US-doláče si jistě koupíte dobrého obhájce. Raději na něj šetřete už teď.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
1. 6. 2019 12:08

Zase velmi aktuální tema.
K obsahu, nepodceňujme debily. Jakl od Klause staršího o tom už ví svoje.
A skleb dějin je nekonecny.
Na české Route 3D1 narazil údajně POLSKY kamion. Tohle by nedal dohromady ani Seksper rezany Molierem.
I Hasek by s tím měl problem.

https://www.casopis-sifra.cz/americky-vojensky-konvoj-pri-presunu-pres-cesko-totalne-zablokoval-dalnici-d1-kdyz-uvizl-v-tokove-prusmyku-cesta-z-prahy-do-brna-se-protahla-o-dlouhe-hodiny-je-to-selhani-rika-general-sedi/

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 12:37

Jedno jsem zapomnel: Totálním sklebem sametového kolapsu pak je skutečnost , že v Brně 30.5. 2019 proběhl /hal/ veletrh vojenské techniky , zaměřený, pokud se nepletu, na obrnenou vozbu lehčího typu. Tedy snad bez tanku. Zájemcům o tuto záležitost pak dali poradny výprask emericti honaci khaki stád z minulého stoleti. Kolem nepojizdnych kousků se údajně proháněli ami soudruzi s dalšími opasky. Kladivo , francouzak, imbusak… Witwortuv zavit… Kutil Tim s laserovými spodky hadr. Kritepane, husiti se museji obracet v hrobe. To byly , pane, doby, když Prokop Holý vedl husitské spanile jízdy Evropou. Snad všude se vzdavali. Na sever, kde… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 13:12

http://www.halonoviny.cz/articles/view/50964719

Ukazuje se, že i dneska platí to, co vzdycky.
Právě teď bodují Filipiny.

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 13:46

http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13980311000308

Já ten svět přece jen miluju.
Kdekdo nese svuj kriz, jen Iranci ho odmitaji.

http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13980311000308

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 14:09

Synchronizace nepřímých akci hodla prověřit připravenost emerickeho army debila vůbec něco konat. Rusko posílá do Sýrie nejnovější pozemní vojenskou techniku. Čína se chystá donaldovi uzavřít Indický ocean. Írán uvedl do stavu vysoké pohotovosti veškeré protiletecke slozky. Turecko bylo KONECNE uvedeno do stavu podminecneho chaosu. Kanada uvedena do stavu prioRITNIHO rozvodu s USA kvůli tzv. Severní ceste. Sečteno a podtrzeno: Významná část světa hodlá bezvalecne otestovat emerickou BOLTONIADU. Pro blbe a … Dany… Zkuste si lehnout do mraveniste!! Já osobně jsem kdysi v Mikulově u železničního nádraží v noci zavelel: Tady prespime. Ráno ona rvala smíchy. Já byl otekly , a… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 14:14

Slovutna Émerika balancuje na špičce TrumpTOWERovy pompeozni boltoniady.

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 14:57

A pořád to HLAVNÍ směrem za velkou louži jsem nesdelil…
Na svetovladce se chystá sofistikovaný GEnerální, kyberNETicky a logistický uder.
Máme co jsme chteli.
Jen soudruh Havel by kouřove drtil hmm… chrr… Chrochro…

orinoko
orinoko
1. 6. 2019 15:54

Samotnému mi leze na nervy , proč ještě PIcu…
Psychicky nedokážu obsáhnout , jak je možné , že po Route 3D1 UDálosti někdo ještě může být tak prudce modré zapaleny.
Kde jsou neochvejnosti almary že Zdaru, toppsiku z COOLouskova bryndaku a meedyalnich exorNAcistu?

idiotronic
idiotronic
2. 6. 2019 0:17

K vidění jsou i v Leoexpresu, posledně 15 kousků.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 6. 2019 6:27

Těšit se z „malých“ věcí, z radosti „obyčejných“ lidí, koček, kytek, čmeláků…
Moc pěkné texty, hlas i vzhled.
Sima Martausová – Čaro obyčajných vecí
https://www.youtube.com/watch?v=VMSOw0vIlUc
Pozdrav na krásné Slovensko.
Sima Martausová – Čokoláda
https://www.youtube.com/watch?v=o6HHbJ3S4I8
Vždycky je naděje,
do posledního dechu,
do posledního Člověka…