Informace o cenách vody pro občany celé České republiky

Kde najdete srovnání cen vodného a stočného pro rok 2014?

Podrobné "Srovnání cen vodného a stočného v aktuálním roce 2014 u jednotlivých vodáren" najdete na www.vodarenstvi.com a to včetně řady dalších podrobných informací. Toto srovnání dokládá, které vodárny dosahují vyšší a které nižší ceny vodného a stočného. Přehled bude aktualizován a doplňován.


Ceny vycházejí z kalkulací a nedochází k jejich zkreslení např. u vodáren, které používají dvousložkových kalkulaci. V přehledu jsou doloženy také zásadní dokumenty, které dokládají sliby koncernů ohledně budoucího růstu cen vody v případě, že zastupitelé odsouhlasí privatizaci prodeje vody do jejich rukou. Evidentně nebyl a není dlouhodobě nikde plněn. Podobné sliby zásadně ovlivnily zastupitelé při hlasování o uzavírání privatizačních smluv s koncerny.


Proč jsou tyto informace důležité?

Jde o informace, které umožní každému srovnání vývoje a srovnání s okolními vodárnami. Jde o přesný přehled dlouhodobého vývoje v ceny vody u většiny vodáren v ČR a tím i ve vašem regionu. U privatizovaných vodáren máte navíc přehled, co nastalo s cenou vody poté, co prodej vody převzal nadnárodní koncern a jak je na tom ve srovnání s okolními vodárnami v regionu.


Co tyto přehledy umožňují?

Umožňují srovnání vodáren v jednotlivých regionech dle dosahovaných cen. V případě privatizace vodáren umožňují srovnání vodáren privatizovaných a neprivatizovaných z pohledu cen vody. U jednotlivých vodáren můžete také posoudit, jak na tom byly s cenou vody před privatizací ve srovnání s vodárnami v regionu. Využití informací k zpracování analýzy můžete vidět například ve srovnání 4 velkých vodáren, které působí ve Zlínském kraji – Vak Zlín, Vak Kroměříž, Vak Vsetín a Vak Uh. Hradiště. Srovnání si můžete stáhnout zdarma v podobě ebooku na portálu www.vodalidem.cz


Odkazy na web o vodárenství:

www.vodarenstvi.com

https://www.facebook.com/vodarenstvicom

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments