Internet je pro revoluci
Únor 06, 2011


http://scripting.com/images/2011/02/06/lib.gifChce FaceBook, aby jeho služba byla Egypťany využita ke svržení jejich vlády? Pravděpodobně ne. Pokoušejí se dostat do Číny. Čínští internetoví cenzoři nechtějí, aby se jejich lidé doslechli o Egyptě.

Zuckerberg jel do Číny, a dal o sobě vědět. Google tam byl taky, a byl stažen, a teď by se asi rád vrátil zpět.

Jak asi FaceBook odpovídá Číňanům, když se ho ptají, zda by FaceBook nemohl být použit také ke svržení vlády?

Pokud si lidé myslí, že revoluce v Egyptě se udála na FaceBooku a Twitteru, měli by vědět, že tyto dvě webové stránky, vlastněné korporacemi, jsou součástí internetu. Je to ta část, která je užitečná pro revolucionáře. Firemní stránka jejich existence míří opačným směrem, protože tlak ze strany vlád a zisky, které z nich plynou, mají za následek, že tyto korporace chtějí, aby jejich služby nebyly využívány pro revoluce.

Postupem času se to bude stále více ozřejmovat. To je důvod, proč musíme vyvinout systém, který bude rovnocenný Twitteru a Facebooku, ale nebude tak snadné ho zablokovat.

Musíme to udělat tak, že země, která bude chtít zastavit revoluci šířenou internetem, bude muset vypnout celý internet.

Podle mého názoru je to něco, s čím by mohlo společenství kolem Venture Capital souhlasit. Vývoj sociálních médií směrem k periferiím může vytvořit příležitosti pro nové produkty, nové začínající firmy a více peněz. Bruce Sterling říká, že jsme vždy centralizovali, pak decentralizovali, a poté zase centralizovali. Takový je rytmus těchto technologií.

Převzato ze Scripting News

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments