Isabel van Brugen: Co to demokraté upletli? Vyženou nás imigranti z naší země?

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) hledá ve všech svých agenturách dobrovolníky, kteří by pomohli zvládnout zdrcující příval imigrantů na americko-mexické hranici, a současně s tím Bidenova vláda odmítá přiznat, že jde o vážnou krizi.

„Dnes jsem aktivoval organizaci Volunteer Force (Dobrovolnická síla), aby pomohla Celní a hraniční ochraně (CPB) vypořádat se s přívalem imigrantů na naší jihozápadní hranici,“ uvedl ministr DHS Mayorkas v emailech, zaslaných svým zaměstnancům. „Už jste se určitě seznámili se situací, jaká nastala přívalem imigrantů pokoušejích se překročit naše hranice.“

Počet ilegálních překročení jižní hranice USA od října 2020 neustále roste, stejně tak jako počet překročení americké hranice jihozápadní. Mezi říjnem 2020 a letošním lednem překročilo nelegálně jihozápadní hranici 296 259 nelegálních imigrantů, což ve srovnání se stejným obdobím roku předcházejícího představuje vzestup o 79,6 %.

Prezident Biden ovšem dodneška krizi na hranicích nepřiznal a nedal ani národu vědět, jak by se s tímto problémem měl vyrovnat. A když se ho jeden z reportérů zeptal, zda považuje situaci na hranicích za vážnou, odpověděl: „Nikoli, dokážeme to zvládnout.“

Od vstupu do Bílého domu 20. ledna t.r. podepsal Biden celou záplavu exekutivních nařízení, která demontovala všechna dřívější bezpečnostní opatření na hranicích předepsaná předchozí Trumpovou vládou. Už první den svého prezidentského úřadování podepsal zákony, které pozastavily deportaci ilegálních cizinců nacházejících se na americké půdě, rozkázal zastavit stavbu hraniční zdi na styku USA s Mexikem a předal Kongresu balík imigračních návrhů obsahující i návrh amnestie pro miliony žadatelů o americký azyl včetně ilegálních imigrantů.

Návrh Bidenovy vlády zlegalizovat trvalý pobyt na území USA zhruba 11 milionům nelegálních cizinců – což Biden ve své volební kampani sliboval – byl Kongresu formálně předán minulý měsíc.

Z článku na webu The Epoch Times vybral a přeložil Lubomír Man

 

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
11. 3. 2021 13:29

Už první věta si logicky protiřečí tvrzením, že „Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) hledá ve všech svých agenturách dobrovolníky, kteří by pomohli zvládnout zdrcující příval imigrantů na americko-mexické hranici, a současně s tím Bidenova vláda odmítá přiznat, že jde o vážnou krizi.“ A co na to logika? Kdyby toto elitáři právě takhle nechtěli, tak to tak nebude. Proč? Inu proto, že mají v rukách silové prostředky moci, aby to tak nebylo.