Izraelci a Saúdové za údajným íránským spiknutím

Andrew Napolitano (bývalý soudce nejvyššího soudu státu New Jersey, který je nyní politickým analyzátorem pro TV Fox News) zpovídal v pořadu Freedom Watch (Stráž svobody) bývalého operativce CIA a šéfa skupiny, která šla po Bin Ládinovi, Michaela Scheuera, který v pořadu vyjádřil názor, že jediní, kteří by mohli mít užitek z údajně Íránci chystaného atentátu na velvyslance Saúdské Arábie při OSN Abdula al Džubajra, jsou Izraelci a právě Saúdové. Volný překlad toho, co bylo řečeno, následuje.Andrew Napolitano: Proč myslíte, že americký generální prokurátor ohlásil zmaření akce, kterou přisoudil Iráncům?

Michael Scheuer: No myslím si, že to oznámení jde v duchu komediálních filmů s bratry Marxovými, jen bohužel bez nich. Myslím si, že aktivity FBI a amerického ministerstva spravedlnosti proti terorismu v posledních letech byly dost chaotické. Prezentace těchto aktivit vyznívají jako úspěšné, ale zdá se, že tam něco smrdí. Jsou to operace, které zřejmě někdo řídí.

AN: OK, chcete tím říci, že to vyznívá tak, že naše vláda nás chrání před zlem, které zde ve skutečnosti není a neohrožuje nás. Dovolte mi otázku, kdo chce vytvořit zdání, že se musíme zapojit do vojenských aktivit, které by měly být spuštěny ještě před vznesením obvinění proti Iránu?

MS: Jediní, kteří by z toho mohli profitovat, jsou Izraelci a Saúdové, a já bych se velice snažil zjistit, odkud tato informace přišla a nedivil bych se, kdyby v tom byla izraelská nebo saúdská ruka. Z dlouhodobého hlediska jsou totiž Izrael i Saúdská Arábie mnohem nebezpečnějším nepřítelem USA než Íránci. Íránci jsou vojenskou mocností třetího řádu, se kterou bychom se velice snadno vypořádali. Ovšem náš Kongres šílí po válce s Íránem. Poslechněme si, co říkají senátoři McCain nebo Joe Lieberman. Ti jsou řízení Izraelem. I Saúdové jsou zde velice vlivní, takže když se na věc podíváte, musíte se ptát: Kdo válkou získá? Izraelci i Saudové budou spokojení, pokud budou naši mladí muži a ženy za naše peníze zabíjeni ve válce s jejich nepřítelem – Iránem.

AN: Vy jste byl osobně profesionálně zapojen do kontrašpionáže na ochranu USA po většinu svého života. Řekněte mi, Miku, může toto být případ, ve kterém naše vláda a ministerstvo spravedlnosti fidlají podle nějakých cizích not? Takže nejednají podle sebe, ale podle někoho, kdo chce vytvořit nenávist mezi USA a Íránem?

MS: Nemám samozřejmě informace, abych mohl říci, že tomu tak je, ale podívejte se na kořínek věci. Kdo by těžil z toho, kdyby to vedlo k vojenské akci proti Íránu? Bude to jen Izrael a Saúdská Arábie. Můžeme říci, že už jsme vedli dvě války proti Iráku a to ve prospěch Izraele a Saúdské Arábie. Vždycky jsme byli tlačeni, aby byli naši vojáci zabíjeni pro jejich zájmy, takže si myslím, že tomu tak může být znovu. Proč ne?

 

Převzato z Veterans Today


Překlad: onlooker

Námět: Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments