Jaceňuk se rozhodl vydělat na Rusku

„Aby něco takového bylo reálné, musela by Ukrajina zaprvé vyhlásit válku Rusku a zadruhé ji vyhrát. A protože na Ukrajině dokonce ani nevyhlásili válečný stav, mohu k tomu říci jen jedno: Arsenij Petrovič, jak je jeho zvykem, zase blouzní,“ řekl Stojakin.

Kyjev může požádat o reparace z Ruska „za zničení Doněcké a Luhanské oblasti“. Tak odpověděl ukrajinský ministerský předseda Arsenij Jaceňuk na otázku o tom, z jakých prostředků obnoví Ukrajina Donbas. „Co se týká obnovy Donbasu, myslím si, že je legitimní vznést otázku reparací ze strany Ruské federace na obnovu Donbasu. Oni zničili Donbas. A Rusko musí zaplatit za agresi, musí za to nést zodpovědnost,“ řekl Jaceňuk v rozhovoru pro ukrajinskou televizi.

Ukrajinský politolog Vasilij Stojakin v komentáři stránkám Ukraina.ru vyjádřil pochybnosti o tom, že by kyjevské úřady měly právo požadovat od Ruské federace jakékoli platby na obnovu Donbasu. „Aby něco takového bylo reálné, musela by Ukrajina zaprvé vyhlásit válku Rusku a zadruhé ji vyhrát. A protože na Ukrajině dokonce ani nevyhlásili válečný stav, mohu k tomu říci jen jedno: Arsenij Petrovič, jak je jeho zvykem, zase blouzní,“ řekl Stojakin.

K tomu je třeba poznamenat, že v důsledku masivního ostřelování dělostřelectvem a letectvem ukrajinských ozbrojených sil zahynuly tisíce civilistů a bylo zničeno velké množství infrastrukturních objektů. Přitom Rusko je jediná země, která poskytuje pomoc s obnovou poškozených zařízení. Kyjevská vláda se na tom vůbec neúčastní. 15. února 2015 například přijel do Doněcka a Luhanska další ruský humanitární konvoj, který byl určen městům zasaženým konfliktem a který obsahoval i stavební materiál.

Další důležitý rozhovor k tomuto tématu poskytl dne 14.02. 2015 premiér Premiér DNR Zacharčenko k Minským dohodám č. 2 , viz naše krátké zprávy. Zacharčenko prohlásil, že nelze věřit straně, která zapřela 5.000 vlastních vojáků uzavřených v kotli a prostě je odepsala. Klíčové je ovšem jeho prohlášení k závazkům, které pro Ukrajinu vyplývají přímo z Minské dohody (čas 4:30).

Ukrajina musí neodkladně zahájit platby na území Novorussije a musí zpětně vyplatit všechny zadržené sociální a důchodové dávky svým vlastním občanům. Tyto peníze ovšem kyjevská junta už dávno nemá. Jednak je prožrala v občanské válce, a jednak je prostě ukradla, jak je u oligarchů na Ukrajině dobrým zvykem.

Zdroj k prohlášení Jaceňuka zde .

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
22. 2. 2015 7:52

http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_21/Ukrajina-nema-co-delat-v-cynicke-EU-ktera-obchoduje-s-hodnotami-9687/ – i Evropa si vyrobila svůj Afgánistán, průser je v tom, že takhle ohavně rozrušená země fyzicky hraniči s Evropou a i úplně marní ukrové a jejich banderovští velitelé jsou stále lepší, odhodlanější a houževnatější bojovníci ( s minimálním prahem bolesti a smrti ) než ve většině přestárlí a korporacemi vystresovaní ( a v občanském a vlasteneckém útlumu ) evropané – žoldáci to nespasí, bojují do výše žoldu, bojují za snadné vítězství a válečnou kořist, ne proto, aby za někoho zemřeli, krom toho jejich zaměstnavatel se může kdykoliv změnit ( i radikálně) , rozhoduje nabídka, která nemusí být nejvyšší… Číst vice »