Takto vzpomíná Carl Horst Hahn, někdejší manager Volkswagenu (ten, co teď dostal od prezidenta Zemana vyznamenání) na privatizaci mladoboleslavské Škodovky:
„Zájem o Bratislavu přiměl naše partnery, aby nám ukázali i Škodu v Mladé Boleslavi. Tam jsme byli velmi příjemně překvapeni. Vše kontrastovalo s vydrancovanou továrnou IFA ve Cvikově a tristním Trabantem, ačkoli jeho z nouze zrozená karoserie byla bezpochyby geniální. Díky Škodě Favorit disponovala Mladá Boleslav moderním vozem ve třídě Volkswagenu Polo, který bylo možné prodávat všude, na Západě ovšem po několika úpravách. (…) Při bližším pohledu se ukázalo, že hliníkový motor Škoda 1.3 l má dokonce takový potenciál, že byl zakrátko použit u jednoho z modelů VW a ušetřil nám první větší investiční sousto. Zjistili jsme, že ČSFR byla stále v kontaktu se Západem, na rozdíl od NDR. Velmi brzy jsme nabyli dojmu, že NDR byla sice vždy v čele hospodářských statistik RVHP, ale lidé v ČSFR ji jednoznačně předčili co se týče kvality života a duševní nezávislosti.“
Tedy já vám nevím, ale copak takhle vypadá spálená země, kterou jsme podle našich tzv. demokratů měli po 40 letech budování socialismu být? Ale nedávám to sem proto, abych minulý režim chválil, vadí mi jen to neustálé vymlouvání se na komunisty a stylizování se do role jejich obětí. Evidentně jsme po převratu v roce 1989 měli na čem stavět a bylo jenom na nás, jak se svým osudem naložíme. Rozhodli jsme se pro Klause, Koženého, privatizaci, tunelování, montovny atd. atp., ale to už bylo rozhodnutí polistopadových (pseudo)elit, s tím už (pseudo)komunisté nic společného neměli.
Převzato z blogu Tribun
Bude nějaká pivní metafora?
Další neskutečný blábol z dílyn Dolejšího (http://www.blisty.cz/art/75319.html), který začíná: „Někdejší pravicové vlády fantazírovaly o tom, jak Česká republika údajně získá na mezinárodním významu výstavbou radaru v Brdech. Ty samé vlády však nepodnikly nic proti výstavbě plynovodu Nord Stream ani projektu South Stream. Výsledkem tedy je, že poté co polistopadové politické elity bez rozdílu umístění na pravolevé ose nadšeně asistovaly rozvratu zděděné průmyslové základny, nakonec odkývaly i marginalizaci ČR coby tranzitní země. A ideologického na tom samozřejmě nebylo vůbec nic…“ Zdá se, že se pan Dolejší již zcela odtrhl od reality. 1) české protesty by na rozhodnutí jiných zemí diverzifikovat distribuční… Číst vice »
oprava: …na North Streamu… nakonec vydělala…
pokud se mýlím, opravte mne. Domnívám se, že zde pořád chybí fundovaný rozbor jednotlivých odvětví průmyslu a zemědělství ve směru srovnání se západní Evropou v roce 89. Pokud takový rozbor nebude, jakákoliv progresivní levicová strana nemá v ČR, kde je masivní prozápadní propaganda, šanci. Času není nazbyt. S mladými jsem měla na toto téma nejednu diskusi. Melou pořád to samé. Jak jsme byli pozadu. Mé argumenty jim nestačí. Chce to odborníky
Zkušenosti pracovnice firmy Amazon (sklad měl být postaven v rámci pobídek také v ČR) v Bavorsku (včetně v ČR zaváděné Kurzarbeit): http://www.novarepublika.cz/2014/11/amazon-asocialni-firma-prenasi-do.html
Přesně sem směřuje moderní západní civilizace (společnost). http://www.youtube.com/watch?v=DfGs2Y5WJ14
Zlaté slovenské ručičky: http://www.dolezite.sk/Slovaci-prepisuju-dejiny-Vyvinuli-prve-lietajuce-auto-na-sve-lK8.html
http://leva-net.webnode.cz/products/role-zapadu-v-ruskych-reformach-aneb-co-se-na-harvardu-neuci/ doplňte si „v českých“ namísto v „v ruských“ a máte rámcovou odpověď, proč naše země musela být vydrancována, a žádná politická reprezentace na tom nemohla nic změnit. Na výběr jsme za daných podmínek měli jen to, zda se necháme drancovat více či méně „kulturně“. Jediný Miloševič se pokusil zabránit ovládnutí zahraničním kapitálem, a demokratické bomby ho neminuly. Celý východní blok sloužil jako dárce orgánů pro kapitalizmus, aby ten neskolaboval v 90. letech, ale až v 2010-tých… Není to obhajoba Klause, ale pokud by to tehdy neodkývl, tak se stane jedna ze dvou věcí: oběšený klaus ve vaně nebo humanitární… Číst vice »
Proti vzpomínkám Hahna bych mohl položit to, co řekl Koehler. Také Němec, do Škodovky přišel ze španělského SEATu a ten na Škodovce viděl chlupy. Ve Španělsku prý museli lidi naučit chodit do práce. To tady u nás nebylo nutné. Ale říkal , že lidi ve výrobě ve Škodovce byli dost otrávení z nekompetentního řízení podniku a šlendriánu i ve středních a nižších úrovních organizace výroby, na kterém se v nemalé míře podílelo dřívější politické zasahování. Lidi chtěli makat pořádně , a aparátčíci a podobně vybavená struktura to zhusta neumožňovali. To se VW podařilo velmi rychle odstranit. Pravda není černobílá a… Číst vice »
Iveco Czech Republic – ve značce delfín
http://cs.wikipedia.org/wiki/Irisbus_Arway#mediaviewer/File:Jablonec_nad_Nisou,_autobusov%C3%A9_n%C3%A1dra%C5%BE%C3%AD,_bus_Crossway.jpg
…“V roce 2013 bylo ve Vysokém Mýtě vyrobeno rekordních 3165 autobusů, které byly z 90 % určeny na vývoz.“ …
IRISBUS
http://cs.wikipedia.org/wiki/Irisbus#mediaviewer/File:VER_Ennepetal_Irisbus_Citelis_100_8033.jpg
Česká výroba:
Společnost SOR Libchavy , což by měli být disidenti z původní Karosy Vysoké Mýto.
http://www.sor.cz/site/mezimestsky-autobus-sor-cng-12
Alena napsal pokud se mýlím, opravte mne. Domnívám se, že zde pořád chybí fundovaný rozbor jednotlivých odvětví průmyslu a zemědělství ve směru srovnání se západní Evropou v roce 89. Pokud takový rozbor nebude, jakákoliv progresivní levicová strana nemá v ČR, kde je masivní prozápadní propaganda, šanci. Času není nazbyt. S mladými jsem měla na toto téma nejednu diskusi. Melou pořád to samé. Jak jsme byli pozadu. Mé argumenty jim nestačí. Chce to odborníky Aleno zkuste si přečíst tyto dva články, tam je podle mě celkem dost údajů http://blisty.cz/art/43860.html Výňatek Takže jak to ve skutečnosti bylo. Faktem je, že při nástupu… Číst vice »
a druhý
http://blisty.cz/art/48053.html
Výňatek
V roce 1989 jsme měli v ČR jen 6 domácích bank, 1 domácí banku v zahraničí a 1 pojišťovnu. Z toho jen nová Agrobanka byla soukromá (v domácím vlastnictví), ostatní ústavy byly výhradně státní. V bankách pracovalo 19.511 a v pojišťovně pak 6.485 zaměstnanců. Průměrné mzdy v tomto odvětví odpovídaly zhruba celostátnímu průměru ve státním a družstevním sektoru národního hospodářství. Celkově toto odvětví vykázalo 22,736 mld. Kčs zisku (18 % z celkového zisku NH v ČR). Banky nedostávaly a nepotřebovaly sebemenší rozpočtové dotace a sanace. Vklady měly stoprocentní státní záruky, které nemusely být nikdy porušeny.
Jenom nepatrnou připomínku. Všechno co zde bylo za komunistů, bylo v majetku a bylo vytvořeno v této republice. Zisk zůstával v této republice. Navíc západ, (který tím oddálil svou vlastní krizi) získal tvůrčí potenciál a kvalifikovanou pracovní sílu a zdejší trh. Nějaký Renault – Karosa, Škoda (VW), Hyundai… jsou majetkem cizích firem, veškré know how byť vyvinuté českými zaměstnanci je schvalováno a v majetku cizích matek a zisk z nich jde vně republiky. Země ztratila suverenitu, je zadlužena a pokud se zde vůbec něco vytvořilo (bůhví kam se vypařily peníze z privatizačních výprodejů) tak to bylo pořízeno na dluh anebo… Číst vice »
Zdá se, že se toho až tak moc neví. Říká tady někomu něco tzv. omezená suverenita zemí socialistické šoustavy? Bez konzultace s Moskvou se ze soudruhů nikdo ani neuprd , obzvlášť v období normalizace. Na každém průčelí nějaké duchaplné heslo, v TV kraksně samá brigáda socialistické práce a hlášky typu: máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás. Rozmach kultury zařízli čeští soudruzi sami, aniž to po nich někdo ze Sovětského svazu chtěl, a poturčenost horší Turka byla v této zemi ve vládnoucí garnituře normou, jíž poměřovali vlastní kvalifikaci k nehybnosti trvající 20 let. To nejlepší, co tehdy bylo, existovalo přes ideologickou… Číst vice »
Tehdy byla alespoň omezená suverenita, dnes není vůbec žádná. Předlužená země, které dluhopisy drží jiné země, banky, mezinárodní bankovní instituce, která je z hlediska své bezpečnosti, ekonomiky i politiky plně podřízena cizím subjektům nemá vůbec žádnou suverenitu.
Ještě k suverenitě. Putin o tom mluví, když cituje obsah rozhovoru se svým známým politikem a ptá se ho: „Prosím tě a za co jste tu svoji suverenitu s USA vyměnili?“ Proč to vlastně děláte, že se jim ve všem podřizujete, dokonce nemůžete jmenovat ani vlastního náčelníka generálního štábu bez jejich svolení?
Pokud se nemýlím tak ty (pseudo)elity a zejména první generace, která otevřela dveře těm dalším generacím z vyšší úrovně, která se dá nazvat výrazem požírači všeho, byla tvořena duem Havel a Čalfa (KSČ). http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Calfa#Politick.C3.A1_kari.C3.A9ra_po_sametov.C3.A9_revoluci Oni se (pseudo)komunistické struktury, tedy asi pouze některé křídla transformovaly do tzv. Vlády národní oběti. http://cs.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1da_n%C3%A1rodn%C3%AD_ob%C4%9Bti Osobně mám za to, že v období rosolovité normalizace, si soudruzi do strany nechali nalézt kariéristy (tehdy ještě neexistovaly přednášky prof. Koukolíka ve kterých popisuje způsob jejich myšlení), všeho druhu a toto křídlo, spolu se šmelinářskou elitou vytvořilo základ budoucí oligarchie. Pokud má ještě někdo zájem chodit k volbám, tak… Číst vice »
Alena napsal Času není nazbyt. S mladými jsem měla na toto téma nejednu diskusi. Melou pořád to samé. Jak jsme byli pozadu. Celá poválečná léta nás živil vývoz kompletních investičních celků (elektrárny, lokomotivy,cukrovary,válcovny) do zemí, kde jsme podle Petra Robejška nikdy nebyli obchodně přítomni (Rusko, Čína, Indie, Abu-Dhabi,Sýrie,Argentina) a kde nám to teď zprostředkuje Německo, ovšem už bez zisku. Součástí exportovaných zařízení byla i elektronika s československou součástkovou základnou na bázi vlastního vývoje navzdory činnosti COCOM, doplněná o dovezené špičkové elementy (Intel, Hewlwett-Packard, Analog Devices, Bourns) . Proto byla spotřební elektronika tak mizerná, nedostala na dovoz devizy, musela vystačit s… Číst vice »
Pokud má ještě někdo zájem chodit k volbám, tak ho možná napadne, že menší zlo je věřit současným komunistům, než těm bývalým, co jsou rozlezlí po všech možných partajích. ———————————— Problém vidím v tom, že dnes i tato partaj, respektive její vedení nedělá vůbec nic. Žijí z podstaty. Já jsem byl v KSČ od roku 1956 do 1992. Nebyl jsem žádný funkcionář, jen řadový člen. Prověrky po roce 1968 jsem přežil, protože jsem v té době makal v dělnické kategorií, no a „dělníky strana potřebovala“. Dnes sledují jak to chodí a osobně si myslím, že bylo velkou chybou, že se… Číst vice »
Nevíte někdo, jak se na hospodářském výkonu ČSSR projevila industrializace Slovenska? Dneska se mluví o tom, jestli má Rusko na rozvoj Krymu, že už pak nemá na Donbas, jak klesne ruská životní úroveň s těmito náklady a pod. Přitom rozloha i počet obyvatelstva Krym/Rusko je víceméně zanedbatelná a i s Donbasem to je na počet obyvatelstva méně než 10%. I sjednocení Německa něco stálo a pořád stojí. NDR byla snad 20% ze SRN. V Československu bylo Slovensko 30% státu. To není myšleno proti Slovensku, to je že se jednalo proporcionálně o hodně velkou investici, která se pravděpodobně začala vracet až… Číst vice »
Přátelé, skoro vše, o čem diskutujete, podal přehledně František Nevařil v knihách: Tanec stovek miliard okolo nás (2003), Velká loupež aneb Bourání státu (2002), Jak jsme dopadli (2002), Bilancování naší první kapitalistické pětiletky (1995), Naše cesta od marasmu ke krachu (1994) a v dalších… Volně přístupné na internetu
na webu nakladatelství T+Ť
http://www.nakladatelstvi.tode.cz
Trochu OT: tak co, dlabete dýně? :)
Jsou tací, co je mají vydlabané celoročně.
a jestli si ray i zapálil svíčku…ve své dýni. ..)
Třeba zastydlí antikomancheros, kteří stále vedou dávno vybojované války a břevna ve svém oku nevidí. Pánové Duka a Zaorálek ráčí objasnit (to břevno).
Bylo tady řečeno, že komunisté se obraceli na Moskvu s každým prdem. To mohl napsat slušně řečeno jen naprosto neinformovaný jedinec a dovolím si přidat, že dost zaostalý, který nečetl Rudé Právo a nechal se oblbovat Svobodnou Evropou a Voice of America. Dám názorný příklad, který asi nezabere, protože tento jedinec má klapky na očích a zasekl se. Nyní se musí pracovník zahraniční firmy ptát nadřízených ve Francii, zda může objednat práci nebo službu u veřejnoprávní instituce za 18 tisíc českých Kč, zatímco za bolševika se o tom, co se zkoumá, vyvíjí, projektuje a vyrábí, rozhodovali jen Čechoslováci doma v… Číst vice »
idiotronic napsal Celá poválečná léta nás živil vývoz kompletních investičních celků (elektrárny, lokomotivy,cukrovary,válcovny) do zemí, kde jsme podle Petra Robejška nikdy nebyli obchodně přítomni (Rusko, Čína, Indie, Abu-Dhabi,Sýrie,Argentina) a kde nám to teď zprostředkuje Německo, ovšem už bez zisku. Škodovka v Mladé Boleslavi měla svůj vývoj, avšak vývoj v tatrovce v Kopřivnici měl více pracovníků a lepší laboratoře a zkušebny. Na tatrováckém polygonu se odjezdily také zkoušky škodovek. Tatra porážela konkurenci na závodě Paříž-Dakar. V obchodě byla silnou konkurenci krcálkům ve výrobě nákladních vozidel nad 15 tun pro Volvo, Scanii, IVECO, Mercedes, Renault a jiné automobilky. Převrat tuto firmu zničil.… Číst vice »
moc díky za odkazy na díla pana Nevařila. Vážím si jeho práce. Nicméně prosba a dotaz je tentýž. Jsou zmapovány jednotlivé odvětví českého průmyslu v roce 89 oproti světu? Jsem schopna argumentovat naoř. českým zemědělstvím a následným zpracovatelským průmyslem. Co se týče ostatního odvětví, jsem ubíjena mladými spoluobčany ve smyslu, jak jsme byli pozadu. Ucelená publikace k této problematice neexistuje, dle mého, a je nejvyšší čas požádat odborníky, aby se toho ujali, a zmapovali jednotlivá odvětví a jejich zaostávání či předstih před světem
Tak tomu říkám skutečně erudovaný polemický příspěvek. Skutečně Čechoslováci rozhodovali o tom, co se v rámci RVHP bude vyrábět tu či onde. ó lala. …“Od počátku 50. let se tak již naše politická a ekonomická praxe přizpůsobovala politickým, věcným a systémovým potřebám vznikajícího socialistického tábora podle jednotného modelu, určovaného jeho nejsilnějším členem. KSČ na tom nemohla a posléze nechtěla nic změnit;. v některých ohledech postupovala dokonce pilněji, než bylo nezbytné a než postupovaly ostatní lidově-demokratické, resp. socialistické země (např. v otázce kolektivizace zemědělství, postoje k drobným soukromým výrobcům, na kulturní frontě aj.). Hospodářské obtíže na počátku šedesátých let vyvolaly v… Číst vice »
…“V 70. letech však šla světová ekonomika mezitím už po jiných cestách. Ropné šoky r. 1973 a 1974 urychlily pomalu se prosazující vědeckotechnickou revoluci. Informatika, nové výrobní technologie, nové druhy materiálů změnily s nečekanou účinností charakter výroby a zvyšovaly její produktivitu. Nejvyšší stranická místa na podnět vědeckého zázemí upozorňovala na důležitost vědeckotechnického rozvoje; na XIV. sjezdu KSČ v r.1971 bylo dokonce výslovně řečeno, že „…plné využití možností vědeckotechnického pokroku se stává jedinou možnou alternativou dalšího rozvoje naší socialistické ekonomiky.“ Nicméně zkostnatělý řídicí systém tuto myšlenku prakticky nepřijal, neboť skutečnost, že jsme byli po desetiletí ze subjektivních i objektivních důvodů odděleni… Číst vice »
…“Mezinárodní dělba práce v rámci RVHP. Potřeba koordinovat výrobu v zemích s rozdílnou, obecně však nepříliš rozvinutou průmyslovou základnou vedla k tomu, že ČSSR byl přidělen úkol být „kovárnou“ socialistického tábora, rozvíjet přednostně těžký průmysl, který by pomohl při industrializaci dalších zemí RVHP. V rámci podrobnější dělby práce pak byly stavěny i další podniky – včetně podniků lehkého a spotřebního průmyslu – svou kapacitou určené pro potřeby trhu RVHP.“ … …“ Socialistickým a některým rozvojovým zemím poskytovala ČSSR podporu v podobě dlouhodobého úvěru na výstavbu investičních celků, případně na dodávky jiného zboží, sama pak získávala některé výhody při importu (např.… Číst vice »
Kontrolní otázka: kolikpak stál ČR odprodej pohledávak ruské firmě Falcon Capital? Lámu si hlavu, za které české vlády k tomu „výhodnému“ Jelcinovskému prodeji došlo a komu konkrétně to nejvíc posloužilo? Snad ne nějakým politickým oligarchům?
Na Hejkalovy brekule je tu odborník hudryper.
Ale jinak opět reakce jak vyšitá z klenotnice obrany normalizačního socíku. Ne reálný socialismus , nýbrž NORMALIZAČNÍ SOCÍK SE STAL HROBAŘEM KOMUNISTICKÉ STRANY ČSSR.
Komunisté se chlubí historickými výdobytky, na které mnohdy neměli vliv, jejich existence byla umožněna nekonečným českým koumáctvím, hračičkařením a švejkováním. Pod krustou ideologických pětiletek si česká ekonomika sama razila cestu self přičiněním, systémem DODO, šedou ekonomikou a improvizací ve světě nevídanou. Ale toto všechno mělo svoje limity. Vnitřní i vnější. A komunistům neschopnost sebereflexe zůstala dodnes. A to je definitivní limit Komunistické strany pod Řípem.
orinoko napsal Tak tomu říkám skutečně erudovaný polemický příspěvek. Skutečně Čechoslováci rozhodovali o tom, co se v rámci RVHP bude vyrábět tu či onde. ó lala. Milý orinoko, když už odněkud cintuješ, měl bys uvést pramen. Jak ví pan Gůůgl, jedná se o interní subjektivní studii pro KSČM od skupiny několika lidí s názvem „Příčiny zhroucení sovětského modelu socialismu v ČSSR“, přesněji .. „dílčí poklad řešitelského týmu vedeného prof.ing.Zdeňkem Hábou,DrSc“, kde autoři hned na začátku píší: 1 Tento text není samostatným a soběstačným textem; je jednou ze součástí prací na přípravě modelu socialismu pro 21. století 2. Text nemá nic… Číst vice »
No já jen, že Československo mělo v Rusku jako následnickém státu po SSSR mělo pohledávku ve výši 120 mld Kč a ta byla odpordána soukromé firmě (jediné kterou tehdejší Jelcinovská vláda připouštěla do hry o pohledávku) za cca 25 mld. Kč.. Těžko lze předpokládat, že tehdejší česká vláda sledující skvělé hospodaření Jelcinovců nevěděla, že Rusko je světová surovinová velmoc č.1 a že je schopna v plné míře dostát svým dlužním závazkům.
Jinak ta pohledávka (jedna z mnoha) vznikla samozřejmě ještě za totáče, který „zdevastoval“ československou ekonomiku, ještě předtím, než ji posttotalitní liberální demokrati dali dokupy. Od té doby se již pohledávkama zatěžovat nemusíme.
orinoko napsal Na Hejkalovy brekule je tu odborník hudryper. Ale jinak opět reakce jak vyšitá z klenotnice obrany normalizačního socíku. Ne reálný socialismus , nýbrž NORMALIZAČNÍ SOCÍK SE STAL HROBAŘEM KOMUNISTICKÉ STRANY ČSSR. Komunisté se chlubí historickýmivýdobytky, na které mnohdy neměli vliv, jejich existence byla umožněna nekonečným českým koumáctvím, hračičkařením a švejkováním. Pod krustou ideologických pětiletek si česká ekonomika sama razila cestu self přičiněním, systémem DODO, šedou ekonomikoua improvizací ve světě nevídanou. Ale toto všechno mělo svoje limity. Vnitřní i vnější. A komunistům neschopnost sebereflexe zůstala dodnes. A to je definitivní limit Komunistické strany pod Řípem. Já tomu přestávám rozumět.… Číst vice »
Dlouho jsem nechápal, proč jsou – jak to říci? – mladší senioři chápáni jako nepoužitelní v mnohém současném pracovním procesu. O těch starších pak platí to o těch nových kouskách. …“ Jádro problému netvořil socialismus, ale politika KSČ, lépe řečeno politika jistého frakčního křídla ve straně. Toto řešily i ostatní státy socialistického bloku. To samozřejmě nahrávalo situaci velmi výhodné pro CIA,MOSSAD,MI5 a další k rozehrání partie o demontáži socialismu. “ …“Na konci osmdesátých let vrcholil v KSČ boj o moc. Strana byla zevnitř rozdělená. Existovalo totiž ve straně pravicové křídlo do kterého patřilo mnoho komunistických pohlavárů. I když-komunistických-to není to… Číst vice »
Myslím, že Béďa dal Orinokovi gól! :-)
Už 1 000 000 let probíhá na OM boj dinosaurů o historii. – To jest o výklad dějin. A ty jsou neúprosné. Už 25 let normalizační bolšán může jen otevírat svůj Starý zákon – ten o vedoucí úloze strany, a Nový zákon – ten o poučení z krize. A svůj katechismus pak dává na odiv na webu. Pivo, soudruzi, za socíku stálo za kulové. Jen jednu značku si můžete připsat k dobru – Radegast. A ten byl postaven proto, aby exploatoval peněženku hutníků, horníků a neleželo celé břímě jen na Ostravaru. Jediný týden starého socíku by dnešní český Primo konzumero… Číst vice »
Dnes je to lepší. ČR již nemusí řešit ekonomické otázky na mezinárodním trhu kooperací, vzájemně výhodnou dohodou. Všechno nejlépe v rámci konkurenceschopnosti (závodu ke dnu) vyřeší neviditelná liberální ruka trhu i bez dohod (někdy i humanitární válkou). Lidé nemusí mít jistotu práce (kapitál se kdykoliv může přesunout bez následků do nové bonanzy – ráje konkurenceschopnější pracovní síly). Že v rámci konkurence některé firmy jejichž produkce je na globálním trhu nekonkurenceschopná zbankrotují, a lidi přijdou díky přetlaku zboží (včetně toho „svého“ neprodejného) anebo v rámci zvyšování produktivity o práci, žádný problém. Přeškolí se, přizpůsobí se flexibilně trhu (bez ohledu na věk,… Číst vice »
Maně si tak vzpomínám , když kdysi místní bolševičtí šafáři byli jaksi v defenzívě a před prudkými útoky – mimochodem mnohdy velmi zasvěcenými – jsem socialismus musel bránit já, zatímco rudá si kdesi válela šunky.
No … to byly ještě doby… pro OM téměř dřevní.
Oprava: mělo být psáno: …Kromě toho zde máme „RVHP“ – EU…
orinoko,
tu dobu nepamatuji, to jsem byl ještě na houbách na A.cz, kde mě pak Stejskal bez jakéhokoliv upozornění zabanoval (asi pro rozvracení kolektivní dělné pravdoláskařské (= lži – válečnické neoliberální) atmosféry.
orinoko napsal Dlouho jsem nechápal, proč jsou – jak to říci? – mladší senioři chápáni jako nepoužitelní v mnohém současném pracovním procesu. O těch starších pak platí to o těch nových kouskách. No dobrý, orinoko, teď zase pro změnu cituješ Rambouska z Junge Fronte Heute (bez uvedení pramenu http://oldrichrambousek.blog.idnes.cz/c/430364/Samet-v-roce-1989-byl-podvod-Bez-revoluce-se-neobejdeme.html) a z vlastní hlavy nemáš kupodivu v podstatě opět nic. Ale vrátím se k té předchozí studii: Proč mne zajímalo, kdo si to objednal? Protože zadání té studie zní: „Analyzovat politický a hospodářský vývoj ČSSR v letech 1945 – 1989, identifikovat hlavní příčiny NEÚSPĚCHU první historické formy socialismu v naší zemi… Číst vice »
Dovolím si tady něco sdělit o londýnské dohodě nebo memorandu z doby po převratu. Mluvilo se o něm v Kopřivnici a okolí. Podle tohoto memoranda bylo ČR povoleno vyrábět ročně tisíc nákladních aut, přičemž jejich výroba měla po roce 2000 úplně zaniknout. Pro LIAZ Jablonec se to do puntíku vyplnilo. Vyráběli snad něco mezi 15 až 20 tisíci silničních nákladních vozidel ročně. Měli vynikající motor. Protože vyráběli pro provoz na silnicích, museli z trhu zmizet přednostně. Tatra se svými terénními nákladními automobily přežila ovšem s 10x menším počtem vyrobených automobilů. Před převratem vyráběli těchto off-roadů 15 tisíc. Tatrovky a přesné… Číst vice »
V tatrovce byla v době dodávek výborná nálada. Na horní palubě tohoto Titaniku hrála hudba a v podpalubí se valila do firmy voda k potopení. Kromě železnice se do Rotterdamu lifrovalo po vlastní ose. Za jednu cestu dostal řidič 100 marek a zpátky jel autobusem, který platila Tatra.
Soudruzi, popovídejte si. Zatímco pravičáci už dlouho ani náhodou neschovávají svoje vepřové kecy za nějakou ideu, ale jsou vlastně jen živoucími kozími dechy pravicové dutosti a pravicující impotence, tak levičák se co chvíli přikrývá hradbou odbornosti , všeználkovství a vševědoucností, přičemž v koncovce to vyjde nastejno jako u pravičáka. – Život si to sype mimo koridory pravo-levých inženýrů tak, že i konspirace bledne pod tíhou nanosvěta.