Jak se manipulují zprávy o Ukrajině

V nedávném článku jsme popisovali činnost placené US-agentury, která působí na Ukrajině (Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina?(external link)). A není sama, manipulace s realitou se neštítí provádět i velké, dříve renomované zpravodajské agentury. Podívejte se na článek Fakta o Sýrii XVIII. a mediální manipulace světových médií(external link). Ve třetím odstavci najdete video, kde americká NBC použila video povstalců útočící na SAA a dala k němu přesně opačné vysvětlení. Asadova SAA prý útočí na humanitární konvoje s potravinami! Ve studené válce účel ospravedlňuje prostředky a stejná válka nyní běží na Ukrajině. Co se tam děje?

Jednoduše řečeno, jde o přepady typu loupežníků nebo loupeživých hord. Národní gardisté a placení žoldnéři vletí se střílejícím bévépečkem do normálního města jako Slavjansk nebo na něj střílí z minometů, raketometů, bombardují jej ze stíhaček nebo z vrtulníků. Kyjevská junta cíleně míří na civilní čtvrti a zabíjí zdejší občany. Ti se pochopitelně brání zátarasy hlídanými domobranou, která má kvalitu profesionální armády. Každý zdejší chlap byl v armádě nejméně tři roky a umí bojovat s každou myslitelnou ruskou zbraní, kterou mu dobrovolně či nedobrovolně odevzdali vojáci v kasárnách obsazených civilní domobranou měst jako Slavjansk. Zdejším Ukrajincům mluvícím rusky se nelze divit, nechtějí být zmasakrováni a upáleni zaživa jako jejich krajané v Oděse (Po masakru v Oděse již není cesty zpět(external link)).

A ty bévépéčka už má zdejší domobrana také, dokázali si je vybojovat od špatně cvičených a zbabělých gardistů. Ti přišli beztrestně plundrovat a zabíjet, zatímco druhá strana brání své rodiny a děti. Rozdíl v morálce je tedy zřejmý, a to si počkejme na svědectví chycených žoldnéřů. Blackwater a další poloprivátní žoldnéřské agentury tam nemohou posílat Američany, protože ti neumí pořádně ani svou mateřskou angličtinu. Proto jejich pobočky na Východě verbují jako žoldnéře na zdejší loupeživé výpady a další špinavou práci Poláky, Čechy, Slováky a podobně. Viz článek Polská vláda podrazila Ukrajinu jako Stalin Polsko(external link).

Manipulace v přímém přenosu

Občané si zvěrstva Kyjevské junty při ostřelování města točí na mobily nebo na video. Videokameru zde má prakticky každý, kdo má osobní auto, kvůli pojištění při nehodě. Policisté jsou úplatní nebo nikam nejezdí a pojišťovna vyžaduje při nehodě záznamy obou kamer. Zdejší válka je tedy na videích takřka v přímém přenosu. A nyní k manipulaci AFP, celý článek najdete francouzsky zde(external link). Na originálním videu vidíte ostřelování civilních paneláků Slavjanska ukrajinskými pučisty, točeno přímo z balkónu(external link). Záběrů hořícího města jsou stovky, tady je jeden z nich, odkud AFP nastříhala nejvíce materiálu.

A nyní se podívejte na stejné záběry, které AFP použila přesně s opačným znaménkem, viz titulek: „Separatisté ostřelují Slavjansk“. Pokoušel jsem se dodatečně najít o originální video, ale AFP a další agentury jej již odstranily, a to bez omluvy a bez vysvětlení. Viz prázdný odkaz na Youtube zde(external link) a na Dailymotion zde(external link). Tady je úvodní střih videa Ukrajinců po manipulaci AFP.

 

To je první část manipulace dotvořená v podtitulku odkazem na ušlechtilého miliardáře Porošenka, který se snaží těmto zvěrstvům zabránit coby novopečený prezident. A nyní dojde k nevyhnutelnému. Tuto francouzskou „četku“ přebírají média jako na běžím pásu. Francouzi se dozvídají podivuhodné věci. Podívejte se na sled zpráv z vyhledávačů a hlavně na konečné použití citovaného videa.

 

Takže předělané video v Dailymotion ukazuje, že povstalci ostřelují vlastní sídliště, kde mají rodiny! Goebbels by se za podobný výkon nemusel stydět, fakt skvělé. A největší kouzlo je v tom, že tuto poslední část dodělala tvořivost „nezávislých“ médií, které tupě přebíraly zprávu AFP, čili francouzské četky. A u nás bych mohl vyjmenovat nejméně dva tzv. „nezávislé“ weby, které v případě Ukrajiny selhaly podobně žalostným způsobem. Shrňme tři klíčové efekty, kterými je divák manipulován celkově:

  • lavinový efekt tvořený vlnou médií a tzv. „sociálních sítí“
  • potvrzovací efekt o pravdivosti zprávy, zde dokonce vytvořen pomocí tzv. „nezávislých zdrojů“
  • cílená agenda-setting, neboli „nastolení agendy“ od korporátní propagandy: chrabré ukrajinské síly věrné Kyjevu brání město Slavjansk před ďábelskými povstalci.

Pak už není problém pokračovat na stejnou notečku, a to dokonce i po vyvrácení zprávy. Francouzský divák, který se o konflikt o Ukrajině stará stejně jako průměrný našinec v Tescu, je nepřímo utvrzen v postoji, že hlavní vinu v konfliktu mají povstalci. A o to jde. Je to jeho vlastní mínění a názor, který si udělal tzv. „nezávisle“. Proto si oligarchové jako Babiš kupují korporátní média. A proto partaje a oligarchické skupiny ovládly zpravodajství v České televizi.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
bublin
bublin
18. 6. 2014 19:30

„A u nás bych mohl vyjmenovat nejméně dva tzv. „nezávislé“ weby…“
No dobře, ale které konkrétně?

Sio
Sio
18. 6. 2014 20:08

Dobrý článek.

leho
leho
19. 6. 2014 0:27

Zmíněný článek na e-republice Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina? je tak lživý, že až zůstává rozum stát. První válka v Zálivu byla vyprovokována obsazením Kuvajtu Irákem a žádným vyhazováním děťátek z inkubátorů. Asi autoři téhle lži se spoléhají na fakt, že čtenářům zde a v okolí je většinou tak kolem dvacítky a nemohou si pamatovat jak to vlastně všechno bylo…

bublin
bublin
19. 6. 2014 7:51

leho napsal

Zmíněný článek na e-republice Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina? je tak lživý, že až zůstává rozum stát. První válka v Zálivu byla vyprovokována obsazením Kuvajtu Irákem a žádným vyhazováním děťátek z inkubátorů. Asi autoři téhle lži se spoléhají na fakt, že čtenářům zde a v okolí je většinou tak kolem dvacítky a nemohou si pamatovat jak to vlastně všechno bylo…

Ta lež měla přimět kongres, aby rozhodl, jak rozhodl. Co je na tom k nepochopení?

Vodník
Vodník
19. 6. 2014 8:50

Zaplat Pan Buh za internet v tomto pripade! Tyhle podvody jsou odhalovany stale rychleji: v Jugoslavii lidi nemeli nic nez televisi a Respekt, v zari 2001 uz tech uzivatelu internetu bylo vic, no a dnes uz jim ty indicke vlajky na „libyjskem“ namesti nebo tyto nestoudne lzi neprochazeji ani tyden.

peter.
19. 6. 2014 13:02

Prvý Čech-dobrovoľník je v Novorossii a vyzýva Luganských baníkov k boju:http://rusvesna.su/news/1403180732