Jak se pozná ruský špión? Nelže s námi, říká pravdu proti nám

Naši staří dobří známí z Evropských hodnot financovaných převážně z peněz EU, americké ambasády a naší vlády prezentovali analýzu Masarykovy univerzity, jež měla prozkoumat propagandistické techniky „prokremelských webů“, kterou si u vědců z Masarykovy univerzity zřejmě objednali a zaplatili.

Ve zprávě o tiskové konferenci spojené s prezentací analýzy se praví:

Podle Vejvodové jsou používané propagandistické techniky velmi důkladné. „Jednotlivé weby se téměř vůbec neuchylují k primitivní propagaci ve prospěch Kremlu nebo jeho představitelů. Nevyskytují se ani podvrhy fotek nebo videí, které si lidé s propagandou spojují nejčastěji,“ uvádějí výzkumníci.

Dokládá to například míra zastoupení Ruska ve zmíněných více než dvou a půl tisíci textů. Země je zmiňovaná poměrně často – ve 30 % zpráv – z čehož dvě třetiny (63,6 %) zmínek jsou neutrální. Míra zastoupení Ruska v pozitivním či negativním kontextu je statisticky vzato vyrovnaná.

Nijak zásadně v číslech nevyčnívají ani zmínky o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi: sice je třetím nejzmiňovanějším politikem, ale zmínky o něm byly veskrze neutrální (průměr „školního známkování“ jednotlivých zmínek 2,86, přičemž například čeští politici Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek a Miloš Zeman se vešli do intervalu od 3,01 do 3,16.

Být zadavatelem a investorem podobného průzkumu, budu se cítit jako šašek. Analýza totiž dospěla k závěru, že propaganda „prokremelských webů“, spočívá v tom, že o Rusku informuje vyváženěji než mainstreamová média, o nichž naopak velmi nelichotivě hovoří jiná zahraniční studie. V této souvislosti je dobré vědět, že na Radě ČT už od dubna t. r. leží 500stránková stížnost na zpravodajství ČT o ukrajinské občanské válce, o níž jsme na OM už také psali. Hlavní výhradou proti ní zatím bylo, že je příliš rozsáhlá a příliš profesionálně zpracovaná. Letmým pohledem do zápisů z jednání Rady ČT lze také zjistit, že počet stížností od naštvané veřejnosti roste a že jsou stále konkrétnější a vyargumentovanější. To se pak vyplatí zafinancovat dokonce i Masarykovu univerzitu, aby udělala „vědecký výzkum“ o „ďábelské manipulaci“, kterou nezávislá média kazí záslužnou práci ČT. Dle mého názoru se tak mimo jiné vytváří informační pole pro shození této a podobných stížností ze stolu.

Můžeme se jen utěšovat, že jsme na tom pořád ještě lépe než v Polsku, kde už je tři měsíce ve vazbě šéf malé politické strany Zmiana prosazující odchod Polska z NATO. Po včerejším vystoupení předsedy Vojenského výboru NATO generála Petra Pavla v ČT to totiž vypadá, že není daleko doba, kdy bude kritika NATO hodnocena českými orgány činnými v trestním řízení jako protistátní čin.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
17. 6. 2016 12:54

Pokud bude kritika účasti v NATO protistátní čin, je to na emigraci. Nebo okamžitou aplikaci čl. 23 LZPS obyvatelstvem… Do zločinecké organizace NATO jsme nikdy neměli vstoupit, po rozpuštění VS pro to nikdy později už nebyl žádný důvod – vyjma touhy po spoluúčasti v agresi na Východ u pár procent prozápadních fanatiků. Pokud jako občan, který nikdy se vstupem do NATO nesouhlasil bych měl být za jakoukoliv kritiku tohoto zločinného uskupení zavřen, emigruji. Přes to že tuto zemi miluji a dal jsem jí vše, bych okamžitě odešel a pracoval do konce života jako aktivní odpůrce režimu který tady nyní máme…… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 6. 2016 13:11

Kremací jednotek na Východě by Rusové vyřešili problém se zakopáváním mrtvých… Nikdo by se nevrátil…
starý článek, jakž takž vypovídající, dnes jsme ovšem ve zbrojení ještě mnohem, mnohem dále… a takový Kalibr Vám to „bezpečně doručí“ kamkoliv na planetě z jakéhokoliv kontejneru kdekoliv. Se 100 % přesností dnes trefí i cíl o velikosti dvířek králíkárny…
Takový „pošťák“ ovšem nezvoní…
A přichází jen jednou – naposledy…
To jen abychom věděli, co a jakou „bezpečnost“ nám zajistí US PRO budovaná v Evropě… I tady totiž platí, že KAŽDÁ SRANDA NĚCO STOJÍ…
http://technet.idnes.cz/vakuova-bomba-fae-termobaricka-zbran-dvz-/tec_technika.aspx?c=A070912_124222_tec_technika_kuz

petr jihlava
petr jihlava
17. 6. 2016 13:59

Autor Stan píše:
Naši staří dobří známí z Evropských hodnot financovaných převážně z peněz EU, americké ambasády a naší vlády prezentovali analýzu Masarykovy univerzity, jež měla prozkoumat propagandistické techniky „prokremelských webů“, kterou si u vědců z Masarykovy univerzity zřejmě objednali a zaplatili.

Zajímala by mě jedna věc.Z jakého informačního zdroje a ověřitelných faktů autor svoje tvrzení zakládá ?

petr jihlava
petr jihlava
17. 6. 2016 17:13

Stan,vaše tvrzení ve vašem článku považuji za silně zavádějící a lživé.
Nezpochybňuji,že analýza Masarykovy university byla spolufinancovaná zdroji EU.To neznamená,že analýza není fundovaně a nestranně zpracovaná.
Kde jste vzal např. to že se americká ambasáda spolupodílela na financování analýzy ? Konspirační teorie je symptom proruských webů,které nezpochybnitelně existují.
Naprosto souhlasím s článkem( Ano, konspirační weby jsou problém. Sama represe ho nevyřeší)Vojtěcha Boháčem,který vyšel v Deníku Referendum:http://denikreferendum.cz/clanek/23164-ano-konspiracni-weby-jsou-problem-sama-represe-ho-nevyresi

Aleš
Aleš
17. 6. 2016 17:14

Předseda bezpečnostního výboru posranecké sněmovny se podivuje nad tím, že místopředseda naší vlády jezdí často v jednom autě s protektorem Schapirem. Ale vůbec se nepozastavuje nad tím, že v rámci naší bezpečnosti mu dovolí s národem hovořit jen o takových ptákovinách jako vlastnictví zbraní či počtech muslimáků u nás, ale bavit se o tom, zda-li členství v NATO je pro nás a svět bezpečné nikoliv. Jestli existují politické síly, které se pokusí spustit CZEXIT, apeluji na ně, že především naše vytoupení z NATO je prioritním problémem naší existence. Pokud nechceme výrazně měnit strukturu výroby a zahraničního obchodu, z vystoupením z… Číst vice »

Vaska
Vaska
17. 6. 2016 17:33

o ty masarykově universitě jsem to četl – vypadá to na to že za to dostali grant od zastupujícího říšského protektora „soudruha shapiróó“ – a tohle je taky hustý : soudruzi objevili Putinova agenta :
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/06/17/televizni-stiznost-pp-odpovida-kremlin-watch/

Dana
Dana
17. 6. 2016 17:52

Tak, vazeni soudruzi, to musite vyrazit v milionovych poctech do ulic a pozadovat vystup z NATO.. Mnohym hybatelum globalni politiky by zruseni NATO prislo vhod, protoze se svetova kotva vedeni presouva do Asie a vypovezenim smlouvy od Evropske Unie by pak nemohl nikdo Spojene Staty narknout, ze nedodrzuji zavazne smlouvy a dohody.. Byly by pak z obliga, az opravdu uhodi Chalifat. Dale, ti, kteri planuji, ti uz jiste maji budouci plan na pripadne povoleni Ruske Federaci se rozsirit a pokud obyvatelstvo nebude prilis proti tomu, nechat Ruskem anexovat cast vychodni Evropy. Vznikl by chaos mezi narody ale i vnitrne moznost… Číst vice »

peter.
17. 6. 2016 18:21

Dana napsal
at se aspon necemu uchichtnu…

skúsim vyhovieť:
Viete prečo máte o jeden mozgový závit viac ako sliepka?
No aby ste nesrala po kuchyni!

Vaska
Vaska
17. 6. 2016 18:28

Peter – takhle prosím ne – s ženou se má zacházet jako s květinou „nařezat , svázat a hodit do vody“ !!

fajt
17. 6. 2016 18:41

https://life.ru/t/мнения/421327/nauchit_ikh_boiatsia_nas – to jsem zvědavý, jak se to nakonec ukutí, vrcholový sport je jako velká politika, tedy děvka, která je drogách a chce všechny opíchat – na jednu stranu jsou vrcholoví sportovci zkažení ( ruští nebudou výjimkou), krom toho v Rusku jsou i pátou kolonou ( tedy proč je nenechat trestat jejich soukmenovci ) a v poslední době jsou spíše založeni na dollary než na prezentování sborné – na druhou stranu nechat si kecat do svých lidí od poskoků, kteří jsou vrcholově bojovní, by mohlo znamenat slabost, která by u neoconů mohla vyvolat ještě větší zběsilost, kterou by prezentovali na… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 6. 2016 18:55

Dana napsal Dale, ti, kteri planuji, ti uz jiste maji budouci plan na pripadne povoleni Ruske Federaci se rozsirit a pokud obyvatelstvo nebude prilis proti tomu, nechat Ruskem anexovat cast vychodni Evropy. Vznikl by chaos mezi narody ale i vnitrne moznost obcanskych valek, a Rusko, ktere ma v armade desetisice muslimu, by pak bylo dotlaceno k vojenske akci v Evrope, kde by se mohl uplatnit plan B, coz je v hantyrce iluminatu pozmenovat lidskou vuli paprsky z pristroju, ktere se vseobecne nazyvaji HAARP (nepresne). Označit tento duševní průjem za bullshit by bylo poklonou a zároveň urážkou hovězího dobytka při jeho… Číst vice »

peter.
17. 6. 2016 19:27

Komentár „novosti – 112.ua“k prehre Ukrajiny so Severným Írskom :
„Naši proigrali!! Vot kozly! „

Aleš
Aleš
17. 6. 2016 19:44

Stane: Už si zvykej na tvrdě normalizační manýry kádrů Národní fronty. Teď nepracujou pro Vasila, Gustu či Leonida. Jejich chlebodárci již nejsou lidumilové ale zombie, proti nimž byli ti tři patrně duševní i morální velikáni. Zatím se spoléhali na novou taktiku, že nemusí nic zakazovat a cenzurovat či někoho likvidovat kvůli napsanému či vyřčenému slovu, proto, že tohle dnes nikoho nezajímá a v záplavě fejků vše vyvane do ztracena. A ejhle. Mají problém. Už musí dělat seznamy prokremelských webů a zaměstnávat svoje lidi na dohlížení. Rozkas nenechá na sebe dlouho čekat. Na mne nasazený „agent“ se právě školí v Gruzii,… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 6. 2016 19:57

fajt: Pokud se prezident Ruské federace uchýlil ke komentu rozhodnutí mezinárodní atletické federace, nebylo to rozhodně pro srandu králíkům. Volně cituji: „Poctiví a slušní sportovci by neměli být trestáni institutem kolektivní viny.“ Dle mne je ta neúčast celé výpravy stejná neúcta k čistotě sportu jako vystupování dopujících. Tohle je totiž jasným signálem studené války se takto účelově zachovat vůči sportovcům z jedné země.
Dnešek však byl důkazem ve sportu, že kdo jinému jámu kopá, sám sobě sám.

fajt
18. 6. 2016 6:33

http://cz.sputniknews.com/svet/20160617/3317857/atleti-doping-ucast-olympiada-vlajka-rf.html – tak to je přímý útok na Kreml, rádoby světová sportovní federace chce po ruských atletech, aby se vzdali své státnosti a popřeli legitimitu současné ruské vlády, tohle je naprosto bezprecedenční čin, který si nedovolil ani hitlerův režim na olympiádě v 1936. ..

petr jihlava
petr jihlava
18. 6. 2016 7:49

Stane,články na seriózních médiích mají vždy celá jména jejich autoru.Internetová diskuze čtenářů pod článkem se odehrává většinově pod různými nicky. Předpokládám,že Stan není vaše pravé jméno a jako autor článku vystupujete raději pod nickem. Jinými slovy,co vás vede k tomu psát články jako autor anonymně ? Aby jsme si lépe rozuměli.Analýza Masarykovy university má transparentní financování.To se např.od různých prorusky zpravodajských portálů a webů říct nedá včetně jejich záhadných vlastnických vztahů.Outsider Média je na tom podobně a pochopitelně se musel někdo od vás k analýze obskurně vyjádřit. Troufám si tvrdit,že nepatřím mezi ty z nás,který podléhají západní nebo ruské propagandě.Analýzu… Číst vice »

hudryper
hudryper
18. 6. 2016 8:54

petr jihlava napsal
Vaše spiklenecké teorie a interpretace analýzy považuji za směšnou a vaše argumenty za podpásové a účelově vylhané.

Troll pod nickem petr jihlava protestuje proti používání nicků v diskusích ! Zřejmě ještě nemá dost informací o aktivu přispěvatelů,zřejmě mu chlebodárci nezaplatí za nicky „prokremelských“
přispěvatelů ve zdejších diskusích. Na to ,alespoň já osobně mám zato,lze odpovědět jedině odpovídajícím způsobem – vyřadit tohoto nepřítele svobodné diskuse z množiny těch,kteří smějí platformu OM používat. Provoz webu na vlastní náklad,bezplatné články a diskuse – to je prostě
neuvěřitelné. Dohady o financování OM jsou obrazem jeho podstaty- „podle sebe soudím tebe“.

fajt
18. 6. 2016 9:45

http://www.lidovky.cz/spor-o-kryptu-parasutistu-praha-chce-vzit-cirkvi-chram-ta-se-ohrazuje-1k8-/zpravy-domov.aspx?c=A160618_092655_ln_domov_mct – to je jediná církev, které v czechia kolonii majetky berou, místo toho, aby tam kolaboranti sypali. ..)

petr jihlava
petr jihlava
18. 6. 2016 18:31

Stan: Podle čeho má čtenář poznat,že autor článku pod nickem Stan je šéfredaktor webu OM Stanislav Blaha ? Kontakt na webu vpravo dole má být důkaz… ? Vlevo dole Twitter Outsider Media @varjag_2007 @pwladimirm Героям cлава! Nezlobte se na mě,ale Rusky dobře neovládám.Kdybych byl příznivce konspiračních teorií jako většina vašich věrných čtenářů zákonitě bych usuzoval,že musíte být financováni ruskou stranou a patříte jasně mezi dezinformační proruské weby. Mediální mainstream zrovna nepovažuji za seriózní média, stejně jako tzv. alternativní zpravodajské weby,které mají nejasné vlastnické vztahy a financování.Vás se to samozřejmě netýká.Máte všechno transparentní a snadno ověřitelné a vaše texty nemanipulují veřejným… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
19. 6. 2016 13:19

Ten, kdo se ve svých vyjádřeních dopouští tolika zkreslení a manipulací jako značka „petr jihlava“, účelově rozeštvávajíc diskutéry, nemůže někoho vůbec z manipulace obviňovat.
Vzhledem k projevené inteligenci této značky jde zcela zřejmě o cílený úmysl.
Otázkou je jen zda placený, nebo ze zkažené nadšenosti.
Někdy může jít i o kombinaci, každopádně ona značka ve svých posledních vyjádřeních „ztvrdla“, což spíše naznačuje „povinnost“ placeného trolla…
Mazal bych, ale „přiletí „jako jiný fa-g/kan“…
Asi ideálem by bylo přestat naprosto reagovat, i když občas „podlézá“, nebo útočí „vyžadující“ či provokující odpovědi…