Jak se Putin stal prezidentem

Jevgenij Alexejevič Fjodorov je ruský veřejný a politický činitel, poslanec Státní dumy Federálního shromáždění Ruské federace již čtvrté volební období (od roku 1993), předseda výboru pro ekonomickou politiku a podnikání Státní dumy FS RF, člen Ústřední politické rady Jednotného Ruska, kandidát ekonomických věd, činný státní poradce Ruské federace a koordinátor Národně osvobozeneckého hnutí, který často vystupuje na politická témata ve Vzdělávací TV. Toto je úryvek z jeho vystoupení ze dne 11.10.2013.

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
25. 6. 2014 4:05

To plácání přítele o geniálním Jelcinovi – všichni si ještě pamatují jak bylo za Jelcina rozkradeno a oligarchizováno Rusko a ožebračen jeho lid pominu. Pro fajnšmekry, kteří to nečetli doporučuji k mezinárodní politice („Nebudeš míti bohů přede mnou“ http://www.blisty.cz/art/72695.html

koloděj
koloděj
25. 6. 2014 4:39

no, opravdu musím říct, že toto video mi udělalo v hlavě veletoč. Pokud to není nějaká účelová dezinformace, tak obraz slabého Jelcina, který ve smrtelné křeči uštědří okupantům zákeřnou ránu je pro mne lehce nestravitelný. Na druhou stranu, některé argumenty tam znějí rozumně … kdoví, jak to bylo

VK
VK
25. 6. 2014 4:45

Video považuji naopak za velmi trefné doplnění mozaiky k odkazovanému http://www.blisty.cz/art/72695.html („Nebudeš míti bohů přede mnou“), kdy J.A.Fjodorovem, zejména vysvětluje pod jak obrovský tlak se ze strany USA Jelcin dostal, který nakonec neunesl, až propadal alkoholu. Rozhovor je jeho obrovskou obhajobou, kdy se mu především povedlo za zády Američanů podstrčit za svého nástupce kolegu Putina, kterému 100% věřil. K získání úplného obrazu jak to s Jelcinem, Putinem a díky informacím od Willi Wimmera (článek blisty.cz) Američany bylo doporučuji shlédnout portrét Já, Putin – viz např.: http://uloz.to/xXJhC9U8/ja-putin-avi . Jelcin řešení pro Rusko nalezl a úspěšně zosnoval – kdy Rusko bylo hlavní… Číst vice »

VK
VK
25. 6. 2014 5:50

Ještě doplním, že pokud bych chtěl alespoň trochu obhájit Havla, tedy že hned od začátku nebyl prachsprostý zaprodanec, ale pouze naivní slaboch a idealista. Tedy, že svůj velmi známý projev o tom, že bude presidentem jen jedno volební období a že se všichni budeme mít perfektně, jinak na svou čest odstoupí – myslel 100% upřímně (např. zde: http://www.zvedavec.org/komentare/2006/10/1771-televizni-projev-vaclava-havla-z-prosince-1989.htm ). Potom vše co bylo uvedeno Wimmerem, Fjodorovem a v portrétu Já, Putin (tam jsou přímo autentické záběry), přeneseno na české poměry – někdo jako totální amatér Havel nemohl v žádném případě ustát! Zaprodaná loutka, co zradila sama sebe již za velmi… Číst vice »

Béda
25. 6. 2014 9:23

Několik čerstvých novinek: – http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_25/Zapad-chysta-nove-sankce-proti-Rusku-jiz-tento-tyden-7007/ Zdá se, že amíkům, který řídili převrat v Kyjevě a organizují postupy fašistické junty dosavadní vývoj nestačí a dál tlačí na konfrontaci v Evropě. – http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_25/V-Rusku-roste-pocet-ukrajinskych-bezencu-0274/ Od června prý přijímají rostovské úřady denně 10.000 běženců z Ukrajiny. Běžence z Ukrajiny přijímá v Rusku již víc než 10 regionů. Zdá se, že humanitě, pravdě a lásce humanitární katastrofa na jv Ukrjiny vůbec nevadí. – http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_25/Nabyva-platnosti-zakaz-importu-krymske-produkce-do-EU-7799/ – http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_25/Ukrajinsti-domobranci-respektuji-Putinovo-rozhodnuti-6436/ Ukrajinští domobranci, kteří se neřídili při pořádání referenda doporučením Putina, berou na vědomí návrh Putina Dumě o zbavení povolení k použití vojenské síly na Ukrajině. Duma Putinův návrh schválila.… Číst vice »

Béda
25. 6. 2014 10:58

Oč běží na jihovýchodě Ukrajiny – plyn, voda, anebo bublina, geopolitické zájmy velmoci a zničená země?
http://www.noveslovo.sk/c/Bridlicova_valka

Béda
25. 6. 2014 11:07

O surovinách trochu z jiné perspektivy – nevím kam to pověsit. Jde o docela zásadní článek! http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/794/thierry-meyssan-dzihad-partnerem-ropneho-tunelu

Béda
25. 6. 2014 14:32

Fašisti se pokusili o špatný vtip: http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_25/Kyjev-je-ochoten-uzavrit-s-Ruskem-dohodu-o-plynu-9938/

Bohužel tito vyděrači a zloději zapomněli, že Rusko s nimi nemusí o ničem jednat, protože smlouva o plynu mezi Ukrajinou a Ruskem je stále v platnosti. Včetně stanovení cen v případě neplacení za odběr a sankcí.

hudryper
hudryper
26. 6. 2014 9:19

Vraťme se ale k tématu . Video s A. Fjodorovičem bylo pro mne mimořádně zajímavé. Kdo viděl scénu z podpisu smlouvy o snížení jaderných potencionálů USA a Ruské federace,kdy vystoupili spolu před kamery Clinton a zcela opilý Jelcyn,kdy Clinton podlehl nekontrolovatelnému smíchu a Jelcyn jenom žmoural očima jak malé prasátko před porážkou-pro toho je odhalení Jelcynovy pomsty podporou Putina do prezidentské funkce překvapením.Vysvětlení,že pod marginalizačním tlakem us.administrativy se zhroutila Jelcynova osobnost (vzpomeňte na jeho projev z tanku v Moskvě ) a únik od odpovědnosti vůči národu nedávné supervelmoci k alkoholu je velmi podobné pravdé.Osobně se domnívám,že podpora tehdy neznámého Putina… Číst vice »

Béda
26. 6. 2014 9:29

hudryper,

ano ta myšlenka Jelcinovy „pomsty“ je velice zvláštní. Podle ní pomstychtivý Jelcin asi chtěl stabilizovat a konsolidovat Rusko, které předtím důkladně rozvrátil a chtěl omezit moc oligarchů a západního kapitálu, kterým otevřel dveře do Ruska. Poznání, jak poškodil ruský stát a ruský lid, který jeho vládnutí dovedlo na práh bídy pak rozvrátilo jeho křehkou osobnost a přivedlo jej k alkoholu. Přitom ještě stihl z Putina vyloudit generální pardon pro svou miliardářskou rodinu.

Béda
26. 6. 2014 10:34

vaska, ano, tak nějak by to mohlo být. Američtí jestřábi se snaží domluvit s evropskými jestřáby které nasadily do vedení EU, za pomoci svých řiťolezců a pomocné pracky VB. Snaží se prosadit americkou diktaturu v Evropě na úkor Evropanů. Samozřejmě nic se tím nevyřeší, akorát dojde ke zbídačení Evropanů na úkor sanace USA. Přitom parazitický systém s totalitou 1% zůstane zachován a lichva bude vládnout dál. Ten rozhovor osvětluje důvody, proč USA zoustavně tak tlačí na prohlubování chaosu a násilí na Ukrajině, proč podporují fašisty, proč podporují chaos na Blízkém východě, ukazují jak je možné, že Evropa („reprezentace“ EU, Merkelová… Číst vice »

Béda
26. 6. 2014 10:39

Ještě navazující čerstvé doplnění:
http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/Kongres-schvalil-zakon-o-zjednoduseni-procedury-vyvozu-plynu-z-USA-1868/

http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/Eurokomisar-pohrozil-zemim-ktere-se-rozhodly-podporit-Jizni-proud-7728/

-http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/PACE-jedna-jako-represivni-organizace-Naryskin-5871/

zajoch
26. 6. 2014 10:48

Asi málokdo z běžných obyvatel u nás může posoudit skutečné pozadí jednání kohokoliv z ruských elit, pokud jednání toho kterého není naprosto otevřené a čitelné, jako třeba jednání před časem sesazeného Serďjukova. Mnoho z nás je přesvědčeno o zrádcovství Gorbačova a Ševardnadzeho, ale jak to bylo doopravdy? Skutečně byl G. opilý světovou slávou a nechal se podvést, anebo bylo jeho jednání od začátku do konce zradou? Dlouhou dobu si myslím, že ano, ale jak to mohu vědět s určitostí? Pamatuji si na TV záběr z Gorbačovovy návštěvy Pobaltí, kde žádal, aby se země neodtrhovaly od SSSR, jinak že dojde k… Číst vice »

lomikel
lomikel
26. 6. 2014 10:54

ono je to v podstate jedno, jelcin uz je pod kytkama, gorbacov je na ceste, nejsme krestan takze jim nemohu prad muka pekelna, skoda :). Dulezite je pro zitrek co nam tato legenda rika o Putinovi, protoze o nem je vypraveno, ne o Jelcinovi. Takze to beru jako zajimave info, verim tomu tak na 50% ale lze to dobre pouzit az zas bude nekdo kydat hnuj na Putina, a wo tom to je :)

Béda
26. 6. 2014 10:55

zajoch napsal Asi málokdo z běžných obyvatel u nás může posoudit skutečné pozadí jednání kohokoliv z ruských elit, pokudjednání toho kterého není naprosto otevřené a čitelné, jako třeba jednání před časem sesazeného Serďjukova. Mnoho z nás je přesvědčeno o zrádcovství Gorbačova a Ševardnadzeho, ale jak to bylo doopravdy? Skutečně byl G. opilý světovou slávou a nechal se podvést, anebo bylo jeho jednání od začátku do konce zradou? Dlouhou dobu si myslím, že ano, ale jak to mohu vědět s určitostí? Pamatuji si na TV záběr z Gorbačovovy návštěvy Pobaltí, kde žádal, aby se země neodtrhovaly od SSSR, jinak že dojde… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
26. 6. 2014 20:08

Vidím to podobně jako Béda…, někdo dal Jelcinovi nůž na krk, protože tenhle typ lidí nedělá jen tak z ničehonic dobrovolně pokání, takové je potřeba k pokání donutit.