Jak se smířit s tím, že jsme vazalové?

Že to nejsme my, kteří rozhodují o tom, co je dobré čí spravedlivé, a pak to učiní, ale že ještě dřív, než svůj názor vyřkneme, natočíme uši i oči přes Atlantik – a pak si to své necháme pro sebe a zopakujeme, co se káže tam. Bylo by to ponižující, i kdyby oním předříkávačem názorů námi přebíraných byl stát dobrý a spravedlivý, ale který stát dobrý a spravedlivý by chtěl, aby jiné státy po něm jen opakovaly? Žádný! Takže ten předříkávač musí být už z podstaty věci ďábel a on jím skutečně je. A to nikoliv proto, že jej ve své známé stati VLÁDNÍ BUDOVY WASHINGTONU OBSADIL ĎÁBEL takto označil někdejší člen Reaganovy vlády Roberts, ale protože on ten stát jako ďábel skutečně koná. Zažíhá války a barevné revoluce všude tam, kde chtějí lidé hospodařit po svém a své bohatství si ponechat pro sebe, jenže ďábel má za to, že si z cizího zaslouží své desátky – a když tedy není po jeho, podplácí, vraždí (Kaddáfí, Husajn), zapaluje, celý Střední východ dnes z jeho rukou plane v ohni, a lidé vyhánění ze svých vypálených obydlí prchají přes Středozemní moře do Evropy a z pohledu ďábla tak naplňují plánovanou vizi svého proroka Thomase Barnetta, podle jehož knihy No State (Žádný stát), je v ohni se zmítající Střední východ v pořádku a počítá se s ním, protože se odtud má do Evropy přemisťovat nejméně jeden a půl milionů lidí ročně, a to tak dlouho, až se v Evropě vytvoří nová světle hnědá rasa lidí dost hloupých na to, aby si sami sobě dokázali vládnout, ale dost chytrých na to, aby dokázali pracovat. Dosavadní státy samozřejmě zmizí, žádný nový se místo nich neustaví a hodnoty v nové Evropě vytvořené poplynou z rozhodující části do USA.

V Evropě se o té vizi ví a evropští státníci též musí vidět, jak se krok za krokem i naplňuje, ale jako by hadem uštknutí nejsou schopni vyřknout slovo odporu. A to buď proto, že jsou zbabělí a bezpáteřní, anebo koupení, jak znovu prozrazuje Roberts, když o státnících Evropy cituje tato slova vysokého amerického vládního úředníka z roku 1970: „Vlastníme je. Patří nám.“

Při rekapitulaci současným americkým ďáblem produkovaného a vyváženého zla se středoevropský člověk nevyhne údivu, odkud se jej v civilizované společnosti tolik bere? Jak je možné, že dnešní neokonzervativní Amerika má to svědomí, že politické vraždy považuje (i prohlašuje), za nezbytnou část své politiky? Že oficiálně uznala mučení lidí – pokud jí to slouží – za dobré a potřebné? Jak je z pohledu středoevropského člověka možno pochopit, že se americký prezident neostýchá vyslovit před světem takto surová slova: „MUSÍME MÍT NEJSILNĚJŠÍ VOJENSKOU SÍLU NA SVĚTĚ, A MUSÍME, PŘÍLEŽITOSTNĚ, ZKROUTIT RUCE ZEMÍ, KTERÉ BY NEDĚLALY TO, CO MY POTŘEBUJEME, ABY DĚLALY.“ (Dovedeme si představit, jaký kravál by spustila světová média, kdyby něco takového řekl Putin?)

Jako by násílí a vraždění měla ta země vetknuta coby svá rodná znamení. Máme zde tuto situaci: Bílí osadníci začali osidlovat bohatou zemi, zakládali farmy – a kolem nich se na koních proháněli indiáni, o kterých člověk nevěděl, co v příští minutě provedou. A tak je začal střílet – a když se bránili, začal s nimi válčit. Zabil v těch válkách, vedených od roku 1622 do roku 1990, na 100 milionů indiánů, což byla – i když rozprostřena na delší dobu – větší genocida lidí, než ta, již rozpoutal Hitler proti židům.

Ale z hlediska nových osadníků šlo o záležitost navýsost výhodnou. Šíroširou bohatou zemi teď měli sami pro sebe.

Takže se neubránite domněnce: Nenese se tohle někdejší poznání jako jakési krevní poselství i do myšlení současné Ameriky? Že prostě násílí je dobré, když přináší tak průkazný prospěch? Platilo to v tak v slavném tažení osadníků z východu na západ, takže to jistě bude platit i pro dny současné i příští.

Možná lze shora uvedené brát jako osvětlení toho, proč právě myšlení tohoto typu získalo v současné Americe tak bezkonkureční vrch. Dobrá, ale to se nás Čechů přece netýká! My jsme k prosazení své existence nepotřebovali prolít oceány cizí krve, pro nás zůstala vražda.tím nejstrašnějším zločinem i hříchem (že pane Kalousku?), jakého se může člověk proti člověku dopustit. Tak proč, proboha, dál táhnem v tom průvodu ubohých amerických rabů, když doslova všechno v něm je nám cizí. Je nám cizí směr na Rus, kterým ten průvod táhne, cizí jsou nám válečnické řeči, které se v něm vedou, a k nesnesení jsou nám i nenávistné texty na transparentech, které se v průvodu nesou. Nic z toho není naše, je to cizota a zlo, které se nám v útrobách obrací, je nám zle, a cítíme i víme, že v tomhle neblahém průvodu nemáme my co pohledávat: Ohlížíme se po našich představených, kteří by nás z něj snad mohli vyvést, ale oni téměř všichni dál šlapou jako my, a hledí přitom do země, snad aby se nesetkali s našimi zraky.

Opravdu se nenajde nikdo, kdo se proti tomu průvodu postaví jako chlap a zařve: „Češi ven – a domů! Ke svému!“?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
23. 9. 2016 13:55

Máme jednu krásnou „pohádku nejen pro děti“… A v ní se říká „Nad nikoho se nepovyšuj, a před nikým se neponižuj.“… Nic o kroucení rukou „jiným“či „neposlušným“, nic o vnucování své vůle jiným, ani o vyžadování slouhovství… Neocons bestie zkazily co mohly, ubližují všude po světě i „u sebe doma“. Odpověď na řečnickou otázku autora je jednoduchá: NIKDY SE NESMÍŘIT S VAZALSTVÍM. Sámo to například dokázal Dagobertovi u Wogatisburgu 631). Náš Kníže později sice kdysi platil „daň za ochranu“- ale důstojně – a za skutečné služby. Když si zrádný Otta z Olomouce a Lothar mysleli, že ne – přišla bitva… Číst vice »

Admirál
Admirál
23. 9. 2016 14:42

Jak se smířit s tím, že jsme vazalové?

Nesmířit.

Nejdřív potřít domácí pátou kolonu neocons.

Béda
23. 9. 2016 15:52

Che! Všude dobře, doma nejlépe. Pozdě ale nakonec přece. Zjistili tito „šmejdi“! http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusti-umelci-kteri-prchaji-pred-ruskou-policii-Putin-zachranuje-zemi-V-Evrope-je-mene-svobody-nez-v-Rusku-455059 Oleg Vorotnikov s manželkou a dětmi uprchl z Ruska a pokusil se požádat o azyl v Itálii, ve Švýcarsku, Rakousku a Německu, ale nakonec možná skončí v Česku. Zadržela je naše policie, i když teď už jsou opět na svobodě a možná u nás požádají o politický azyl. Ministr spravedlnosti totiž umělce s rodinou odmítá vydat do Ruska. Informuje o tom novinářka Petra Procházková na serveru Lidovky.cz. Stojí za připomenutí, že Vorotnikov založil uměleckou skupinu Vojna, která nešetřila kritikou režimu. V roce 2010 umělci namalovali na zdvihací… Číst vice »

peter.
23. 9. 2016 15:57

v 89-tom nám slávnostne oznámili: „Tvá vláda lide se k tobě navrátila“.A ľud sa tomu dlho tešil,chodil na námestia štrngať kľúčmi,vyrevúval heslá a hrozil päsťami a keď sa spamätal tak zistil,že s ním tak vyje..li ako veľký pes s malým.Ale konečne zistil,čo to je „pracovný úrad“ a „kvalitné“ potraviny z dovozu.Vždy sme boli niečí vazali,ale v takto nedôstojnom,ponižujúcom a dehonestujúcom postavení sme za posledných 100 rokov hádam neboli.A čo s tým robiť?Neviem!Podľa mňa sa nedá robiť nič.Miera nasratosti ľudu ešte nedosiahla kritický bod.

Sio
Sio
23. 9. 2016 20:13

No, jak vidno, okouzlení Západem z 90-tých let je pryč, námluvy jsou za námi, vzrušení opadlo a nastoupila každodenní realita. Partnerům spadly růžové brýle, a dnes už víme, s kým máme tu čest. České elity, které ze současnosti profitují čítají stovky tisíc lidí. Kolik stovek, to nevím, ale v tomto řádu se to pohybuje. A většinou schopných lidí, kteří se budou pro udržení svého status quo rvát do roztrhání těla. Není to malá síla. Ale na druhé straně jsou milióny lidí, tedy o řád výš.

orinoko
23. 9. 2016 21:10

Mozna byste se divili , jak rozsahle metastazuje antipatie ke slavne Emerice. Zaklad uz znaji prakticky vsichni – valecny dobytek, katastrofalne zadluzena zeme, samy tlustoprd, nekonecne strilecky v avenue and streets , kde si policajti a cerne brotherhood vysvetluji – miluju te, ja tebe take … a kde Hollywood uz nevi , jakou kravinu natocit , aby dostal svemu rustu v podobe Avatara. Opakuji dnesni USA a Izrael naplnuji vrchovate Janovo biblicke proroctvi. Jedna san bude nutit vsechny , aby se klaneli druhe. Presne zneni se mi ted nevybavuje. A my se muzeme jenom dohadovat , jestli Emerika nuti svet,… Číst vice »