Jak se „vší ctí“ bojují oficiální weby a média s weby alternativními

Dnes 82letý Dr. Paul Craig Roberts je jedním z nejvýznamnějších ekonomů současné Ameriky a též jedním z nejvýznamnějších oponentů současné hegemonistické politiky USA. Je autorem více než tuctu knih s ekonomickou tématikou a v někdejší Reaganově vládě působil jako náměstek ministra financí. Je pokládán za otce proslulé ekonomické politiky tzv. reaganomics, která vedla ke konci Studené války, a je nositelem několika vyznamenání cizích vlád, mezi nimi i francouzského Řádu Čestné legie. Po mnoho let byl přidruženým redaktorem deníku Wall Street Journal a publicistice se věnuje dodnes. Jeho články zveřejňované na jeho webu PCR Institute for Political Economy jsou populární nejen v USA, ale pravidelně je přebírají alternativní weby v ne méně než 60 zemích světa, včetně ČR. Nu a protože v Robertsových článcích se píše něco zcela odlišného od toho, co se píše a říká v západních médiích oficiálních, snaží se tato média snížit váhu Robertsova slova poukazováním na jeho údajný sklon podléhat spikleneckým teoriím, pokud si je ovšem dokonce sám nevymýšlí. Odbuďme to však poukazem na známé rčení, že rozdíl mezi spikleneckou teorií a skutečností je maximálně deset let, a všimněme si, jak se vedle této pomluvy vede boj s Robertsem ve světě a u nás.

Balvanem největším při práci na jeho dehonestaci je samozřejmě ona jeho někdejší funkce náměstka amerického ministra financí. To není funkce ledajaká a ledajaký není tedy ani úkol váhu slov, jež někdejší nositel této funkce vysloví či napíše, odbýt jako slova nějakého nicmochra, kterých není třeba si všímat. S tím mají problém všechna média anglosaská, která vědí, že „assistant secretary of Treasury for Economic Policy“, což je plné znění někdejší Robertsovy funkce, je prostě „náměstek ministra financí“, protože v americké angličtině je assistant náměstek a secretary je ministr.

Ale pozor: Tohle se všeobecně neví v zemích neaglosaských, a všeobecně se to neví ani v ČR. Takže proč si trošku nezašvindlovat, když je zde ta šance, že ano?

Jak? Zahrajeme si na žáky základního kurzu jazyka anglického a americké ASSISTANT přeložíme na asistenta a SECRETARY přeložíme na sekretáře, takže funkce amerického náměstka financí, která zní (ještě jednou): Assistant Secretary of Treasury for Economic Policy, nám v jazyce českém vyjde na funkci ASISTENTA TAJEMNÍKA MINISTERSTVA FINANCÍ, což vyhlíží docela jako funkce jakéhosi subalterního úředníka na americkém finančním ministerstvu – a s tím už se přece dá pracovat. A slova takovéhoto jakéhosi ASISTENTA TAJEMNÍKA, kterých jsou na ministerstvu financí zřejmě desítky, ne-li stovky, se už odbýt dají, a cílů propagandy je dosaženo.

Že ano, vy všichni v Googlu, v Seznamu a v téměř všech našich oficiálních médiích, pokud vám ovšem P. C. Roberts stojí byť i jen za polemickou zmínku.

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
P9
P9
6. 9. 2021 10:51

Přidám link na článek, jak si představují svobodný názor na blogu idnes, už tam bylo zrušeno hodně blogů které se dneska jaksi nehodí do současné propagandy. A tohle je brilantní ukázka jak si právo svobodně vyjadřovat své názory na blogu idnes představují tamní cenzoři….

https://bornova.pub/2021/jak-mi-idnes-potaji-zrusil-blog/

orinoko
orinoko
Reply to  P9
6. 9. 2021 11:14

Klasický Orwell – „jáma pamětnice“. Něco z té praxe znám také, ale v jednotlivostech, a dodat musím, že v tom hraje roli daleko více proměnných než jen cosi jako redakce. Tak třeba autorská práva. Někde ano, jinde nikoli. Teď mě nevím proč napadlo projít si na YouTube svoje playlisty, kde jsou většinou úplně cizí práce. Playlisty jako třeba – Oblíbené, To má duši, Archiv, Zajímavosti, Blues je pocit, Tvrdé časy apod. Nestačím žasnout, kolik klipů bylo smazáno anebo se ocitlo za závěsem – ve vaší zemi nedostupné. A přitom šlo třeba o kapelu Juicy Lucy anebo Atomic Rooster. Německé The… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  P9
6. 9. 2021 11:31

Tady je i jiný odkaz na stejný zdroj:

https://www.youtube.com/user/tlamiczka

P9
P9
Reply to  orinoko
6. 9. 2021 14:45

Taky má účet na https://m.vk.com/tlamiczka

orinoko
orinoko
Reply to  P9
6. 9. 2021 15:00

Díky. Kdo ví, možná se sejdeme v mezinárodní TV. Našel jsem odkaz, na který jsem se měl už asi před měsícem přihlásit. Uvidím. Dám vědět.

Gatta
Gatta
6. 9. 2021 16:49

Na téma vládní a alternativní media pan Hampl – tradičně „padni komu padni“.
https://www.novarepublika.cz/2021/08/petr-hampl-jaka-opozicni-media-potrebujeme