Jak sem robil humanytarni pomoc na Kosovu

„Ladik, ty furt pyskuješ do tych humanytarnich neziskovek, nechceš se na taku humanytarni akci podivat zblizka?“ zeptal se kamoš. „V žadnem připadě. Su to pijavice tluste parazitycke, kere osumdesat procent peněz zežeru sami.“

Ledaže by si ty prachy sami vyzbirali po znamych a po okolnich knajpach. Ledaže by tam za svoje prachy jeli, za svoje prachy jedli a za svoje prachy si platili ubytovani.

A myslel sem, že taka neziskovka neni. Zmylil sem se. Zrobil sem chybu. Je.

Partyja synku a děvuch, keři po znamych a po hospodach, po drobnych penězach nazbirali přes dvacet tisic korun. Za to se nakupily věci pro děcka do škol. A to kura musite uznat, to už mě zajimalo. Tuž sem musel jet. Do poslednich srbskych vesniček na jižnim Kosovu, kere ještě zatim nebyly vyvražděne nebo odsunute…

Ladislav Větvička, Velka Hoča, jižni Kosovo

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=627041

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
11. 10. 2017 10:10

https://www.youtube.com/watch?v=nkQYaHIYRD0 – ještě se máme v kolonii moc dobře, tady cajti jenom pomáhaj a chrání ( tedy těm nahoře), zatím klacky ( i železa) nepoužívají masívně, možná až katolická sekta zavede robotu na svých lánech a ve svých lesích pak by se jim mohla zkušenost indických degenerátů hodit ( zase oceňuji indickou ulici, že jsou operativně schopni cajta uklackovat i k Šivovi ). ..)

Admirál
Admirál
11. 10. 2017 10:19

Větvičko, z vás by Člověk v tísni radost neměl…

Aleš
Aleš
11. 10. 2017 21:41

Výborně Větvo. Budu citovat z knihy Rajka Dolečka, Necenzurované obrazy II.
Z dějin Kosova a Metohije
„Muž je štítem ženě své a dětem,
Lid je štítem národu a víře,
Čest je slávou, svatou věcí lidu!
Získá-li si člověk čestné jméno,
Nezrodil se na svět bez příčiny;
A co by tu bez něj pohledával?“

senil
senil
12. 10. 2017 5:53

USA svými intervencemi posledních 20 let jenom škodí. Měli by si dát pauzu a věnovat se domácím problémům. Hlavně by se měli stáhnout z blízkého východu. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím „umírněných“, kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní „umírnění“ (ve… Číst vice »