Jak šlape prezidentský korporátní cirkus

 kochs.jpg

Chytřejší čtenáři mainstreamu se jistě ptají, proč prokopnutá korporátní média fanaticky podporují jen jednoho kandidáta, který je celý život prorežimním poskokem, je absolutně bezbarvý a hned v první velké TV debatě sám sebe namazal na chleba před očima celé party užaslých pravdoláskařů.


Chytřejší čtenáři mainstreamu se jistě ptají, proč prokopnutá korporátní média fanaticky podporují jen jednoho kandidáta, který je celý život prorežimním poskokem, je absolutně bezbarvý a hned v první velké TV debatě sám sebe namazal na chleba před očima celé party užaslých pravdoláskařů. Jak vidíte, z piety k volebnímu prezidentském cirkusu nikoho neuvádím jménem, abych nepochybil a nepustil do světa falešnou zprávu o Zemanovi. Tak se ptejme: Kdo a proč platí volební cirkus jedné straně? A proč vlastně?

Bratři Kochové, náš dostižitelný US-vzor

Náš web sleduje s neskrývaným údivem činnost bratří Kochů v USA. Viz článek Bratři Kochové aneb Jak jedno procento oblbuje Ameriku. Pro naše analýzy je činnost těchto dvou miliardářů velmi důležitá, protože ukazuje přechod od korporátního kapitalismu ke korporátnímu fašismu. Viz starší článek Korporátní fašismus překresluje mapu USA. Tato dvojčata paří k nejbohatším lidem v USA (viz Wikipedia), jsou to známí Republikáni. O životní prostředí kolem svých chemických továren se starají přesně tak, jak vidíte na reportážním videu. Bratři Kochové jsou skuteční revolucionáři, jako většina zástupců jednoho procenta. Článek Inside the $400-million political network backed by the Kochs ukazuje výsledné schéma neziskovek, které platí tito dva bratři v neoliberálním triku.

V tomto kruhu se pohybuje kolem 400 miliónů dolarů, jejichž původ je možné dohledat podle daňových přiznání. Tučná čára označuje výši darů. Bratry Kochovými založené “veřejné organizace” popírají vše a přitakávají všemu, na co jejich pravicoví jednoprocentní dobrodinci ukáží prstem. Za to je také Kochové platí. A nyní k tomu výsledku, protože ukazuje, proč se i u nás platí bezbarví prorežimní poskoci všeho prezidentského druhu. Politický lobbing a mediální lhaní je investiční činnost jako každé jiné neoliberální podnikání, v němž jde o to, jak vykrást zdroje státu.

Zisk z politického lobbingu

Citujme závěr ze zprávy neziskovky Americans for Tax Fairness, která analyzuje politický a korporátní lobbing v USA. Organizace bratří Kochů vynaložily více než 20 milionů dolarů na podporu návrhu zákona, který se nakonec stal zákonem. Jejich úsilí zahrnovalo oblbování na radnicích, chození od dveří ke dveřím, televizní reklamy a pochopitelně i přímé lobbování u prodejných politiků ve prospěch snížení daní. Tak se podívejme na zisk a na ztráty, které občané mají z nového zákona o daňových úlevách. Nejprve je dobré zjistit, kolik na 20miliónové investici vydělali bratři Kochové. Jejich majetek se odhaduje kolem 30 miliard dolarů. Tady je výsledná tabulka z citované studie ATF věnované analýze lobbingu bratrů Kochů (Koch Brothers Could Get Up To $1.4 Billion Tax Cut From Law They Helped Pass).

Takže investice do oblbování občanů a politiků byla 20 melounů. Před zdaněním se zisk zvětšil o jednu miliardu, protože se snížil daňový základ. A pak ještě klesla daň, takže zisk je 1,4 miliardy dolarů. Investice do oblbování byla 20 miliónů. Návratnost celé operace je 700 %. Tak se podniká v době neoliberalismu. A čeští odchovanci amerických zlodějin to dobře vědí už od časů tatíka Klause a jeho učenlivých korporátních mafiánů, které pak amnestoval.

Kdo platí tyto tunely

Jenže když někdo královsky okrade stát, tak na tom normální lidi musí nutně prodělat. Viz náš poslední článek Oxfam: Miliardáři všech zemí už jsou spojeni, to jen chudí jsou rozděleni. Tak se podívejme, jak normální Američané zaplatili zisk bratří Kochů a jim podobných korporátních žraloků. Je to stejná neziskovka a článek 12 Terrible Things About the Trump-GOP Tax Law. Z těch 12 bodů vezmu jen první tři a to zkráceně:

  • Jedno procento nejbohatších má snížení daní o 83 % do roku 2027. Každý z nich na tom v roce 2018 vydělá v průměru 51.000 dolarů. Zisk spodních 60 % daňových poplatníků je 1 dolar.
  • Zvyšují se daně 92 ​​milionů rodin střední třídy do roku 2027, aby se zaplatily daňové úlevy pro bohaté a korporace. Je to proto, že příjem více než poloviny (57 %) všech domácností činí méně než 200 000 dolarů ročně, takže se jich daňové úlevy netýkají. A více než 69 milionů domácností, které vydělaly méně než 100 000 dolarů ročně, bude platit více daní poté, co vyprší dočasné snížení daní pro jednotlivce.
  • Zákon zrušuje klíčovou část zákona o cenově dostupné péči: Požadavek, aby měli jednotlivci zdravotní péči, pokud si to mohou dovolit. Propad je 314 miliard dolarů kvůli snížení daní. To bude mít za následek, že každý rok nebude pojištěno 13 milionů lidí. Dále to způsobí 10% zvýšení pojistného na zdravotní pojištění pro osoby, které se pojišťují u soukromých pojišťovnách.

Z přehledu ztrát 99 % obyvatel je jasné, že miliardáři celého světa jsou už dávno spojeni pevným poutem neoliberální ideologie. Proto má jedno promile miliardářů slušný zisk 700 %. To jen chudí celého světa jsou rozděleni a jsou mateni jak jarní včely, aby jejich ztráta, která musí zaplatit těchto 700 %, nebyla vidět.

Smutný závěr

Shrnuto a podtrženo. Nejlépe se okrádá stát, ale to musíte dělat legálně. A k tomu potřebujete presstituty, trvale prodejné a definitivně prodané politiky, ad hoc nakoupené politiky a bezbarvé ksichty s falešnými brýlemi. Tyto posledně jmenované šedé myši a prorežimní poskoci vytvářejí pravdoláskařské zdání úctyhodnosti pro celou korporátní zlodějnu. Všimněte si, že naše prodejné partaje nepostavily ani jednoho prezidentského kandidáta, protože by dopadl jako svěží vánek Topolánek. Ve výsledném duelu druhého kola prezidentských voleb není ani jeden kandidát levice. A přitom v Česku má levicové názory podle dlouhodobých průzkumů zhruba polovina obyvatel. Ale to už levicové zombie z neomarxistické pražské kavárny dávno netrápí. Prim v mlžení korporátních zájmů hrají politicky šedivé myši, vůči kterým nikdo nic nemá. A je úplně jedno, jestli je to v USA, v Česku nebo na úrovni EU. Mrkněte se na kousek ze slavného filmu Černá kočka, bílý kocour, ať víte, k čemu slouží šedivé myši v korporátní politice.

Ke kariéře hlavní korporátně-šedivé myši v EU viz náš článek Kdo je tady fašista. Tak funguje prezidentský cirkus na kolečkách. Šedivé myši běhající v prezidentské kleci pohánějí skrytý korporátní větrák. A rozhodně to nedělají zadarmo.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
25. 1. 2018 23:17

Po odpoledni směně cumim částečně v hospodě na prezidentisticky duel. Jiný jsem předtím neviděl. Hodně trpim. Soudruh Drahoš odkryl karty dle zadání. Pokud bude omylem zvolen, jeho kancléřem bude gambler Horáček. A všichni sponzoři budou chtít vývar ze své lásky a pravdy. Mám sen. Taková debata se bude odehrávat v politickém záhrobí a moderovat ji bude jednoplicni sametový dvoutakt. Drahoš je ksicht , jemuž hodlají agendu stavět jiní. Nejhorší je, ze ten blb je ochotny to akceptovat. To nebude prezidentista. To bude banda katastrofálních participantu , jiz nějaký Drahoš bude viset u výfuku. Tedy… pokud Drahoš vyhraje. Hlavně ze na… Číst vice »

peter.
26. 1. 2018 6:42

Zmýšľaním sú mi najbližšie Andrej Kiska a Joachim Gauck…povedal prof.Drahoš.Prezident Zeman sa zase vidí v Joachimovi Gauckovi.Tak si vravím…Boh ochraňuj Českú republiku.
Obdivovať A.Kisku môže len človek hlúpejší od neho.Je akademik Drahoš hlúpejší ako úžerník,podvodník a scientológ Kiska?
A pastor J.Gauck sa tiež ničím nevyznamenal okrem svojho „slniečkársta“.

fajt
26. 1. 2018 7:19

taky jsem včera kousek debaty viděl, mluvící hlava šla po zemanovi, drahoš byl pouze úkolově popudlivý ( ale dost jasně odhalil svou prázdnou duši a křivý charakter, jsem myslel, že ani nedorazí, když v jeho rodném Jablunkově řádí žloutenka, jenže tady se projevil jako rozený kariérista, kterému jsou problémy druhých u prdeeele ) a po hysterickém tlaku slepice jak kandidáti z pozice prezidenta zklidní a spojí rozdělenou společnost ( jako kdyby mohli, přeci v kapitalismu musí být společnost rozdělena a permanentně nasraná, to je prostě základní a povinný znak korporátního fašismu, ve kterém si i vlastníci televizního kanálu spokojeně hoví… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 1. 2018 7:26

K televizním prezidentským debatám jinak: Co nám ukázaly čtyři televizní studia je víceméně neuvěřitelná bída naší mediální scény. – od TV Barandov se toho příliš nečekalo a také to neočekávání naplnila – pokleslá šou na nejnižší úrovni vhodná tak pro odpolení vysílání. – TV Prima jako premiová televize vyrobila stejně pokleslou nechutnou šou, jen na technicky dokonalé úrovni. – ČT – podle fotografií by člověk řekl, že se jedná o nějakou zádušní mši konanou někde v hrobce – patrně za naši zemřelou republiku . – asi nejlépúe se se zadáním vypořádala překvapivě NOVA – nikoho neurážejícím civilním studiovým prostředím, a… Číst vice »

peter.
26. 1. 2018 7:41

peter. napsal
A pastor J.Gauck sa tiež ničím nevyznamenal okrem svojho „slniečkársta“.

J.Gauck a jeho vrúcny vzťah k „banderovštine“
http://img.topky.sk/big/1483151.jpg/Nemecko-Ukrajina-Joachim-Gauck-Arsenij-Jacenuk.jpg
Vzor pre prezidenta ČR ?

fajt
26. 1. 2018 7:53

Gatta napsal
podle fotografií by člověk řekl, že se jedná o nějakou zádušní mši konanou někde v hrobce – patrně za naši zemřelou republiku

requiem za skoro mrtvou kolonii – až budou v příštím století hodnotit a posuzovat vychcípání celých národů ( tedy jestli tady budou ještě lidé ), tak tahle kotlina bude hodně odpudivý studijní materiál. ..)

senil
senil
26. 1. 2018 8:03

Mám spoustu výtek vůči Zemanovi, pochybní lidé kolem něj, stupidní ekonomické názory… Ale je to člověk co má alespoň vlastní názor. Zatímco Drahoš jasný názor nemá a udělá to co mu lidé v jeho pozadí řeknou. A co mu řeknou? A kdo jsou ti lidé? Ale audou naprostí eurohujerové a bruselosocialisté. Takže radši budu vlit Zemana.

http://www.epshark.cz/clanek/386/churchilla-nebo-chamberlaina

peter.
26. 1. 2018 8:31

Drahoš: „Krym je z môjho pohľadu ukrajinský“.
Zeman: „Krym bol neoprávnene anektovaný Ruskom a bolo to porušenie medzinárodných dohôd“.
Drahošov názor na Krym neprekvapuje,lebo to je názor „Pražskej kaviarne“ktorú on reprezentuje.
U Zemana si pamätám aj iné výroky týkajúce sa Krymu.Napríklad ten z októbra minulého roku (len pred tromi a pol mesiacami) keď vyhlásil toto:
https://www.hlavnespravy.sk/milos-zeman-kosovo-krym-priklad-dvojakych-standardov/1165696

fajt
26. 1. 2018 8:46

tragickým projevem mi drahoš šokoval jak fatální úroveň mají čeští akademici – kdyby mu z hlediště nedával povely a nacvičené signály handlíř a hazardér horáček, tak by úplně vypadal jak dámské přirození. ..)

Martin (už bez taky m)
26. 1. 2018 8:47

Mám spoustu výtek k Miloši Zemanovi. Ale měl a má nějaký charakter. VLASTNÍ. A kupodivu (v souhlase s leckterým komentem „kvality“ a la fajt) mu lze ty střepy vyhořelého zájmu o VLAST ještě i věřit. Samozřejmě s rezervou… Ale byl to vždy člověk s nímž se dalo mluvit- ne jistě vždy domluvit- ale mluvit. Ne žvanit. Ta fraška kolem druhého korporátně-zednářského kapokandidáta na „humanismus ďábla s lidskou tváří“, to srocení „tajemných tváří“ za ním, nad ním, před ním, nalevo, napravo vyvolává dojem že bezbarvé mlhavé temno má být onou „kapo-verzí světlých zítřků“ pro 1% a jeho 10% sluhů. S „ostatními“… Číst vice »

Aleš
Aleš
26. 1. 2018 9:22

Připojuji se k Martinovi. Jděme volit a zahodit drahouše korporátního fašismu do koše.

Gatta
Gatta
26. 1. 2018 9:41

Aleš napsal

Připojuji se k Martinovi. Jděme volit a zahodit drahouše korporátního fašismu do koše.

Doplním:
Běžte volit až v sobotu a Drahoše hoďte do koše už doma !

Gatta
Gatta
26. 1. 2018 9:49

Re peter – je to problém – podívejte se jak musí před tou štvavou mediální bestií kličkovat i prezident USA.
By mě zajímalo: „Kdo tohle všechno kur-a řídí, kdo má tuhle špinavou moc v rukách?“

Jinak – ráno jsem náhodou poslouchal ranní zprávy na SLOV 1 a musím podotknout, že oproti Radižrnálu to bylo o několik úrovní lepší zpravodajství.

Vaska
Vaska
26. 1. 2018 9:56

je tam celkem zajímavej postřeh toho učitele a nápověda vitaskové – nějak mi to připomíná politickej proces se slánským jak se musel ve filmu naspaměť učit doznání
https://aeronet.cz/news/video-prezidentska-debata-v-rudolfinu-mela-plno-prekvapeni-milos-zeman-se-projevil-jako-statnik-zato-jiri-drahos-jako-vylozeny-hulvat-drahos-chce-prijmout-euro-do-5-let/

Admirál
Admirál
26. 1. 2018 10:45

Gatta – „– ČT – podle fotografií by člověk řekl, že se jedná o nějakou zádušní mši konanou někde v hrobce – patrně za naši zemřelou republiku .“

To jste mě dostal. No nic. odpoledne to tam půjdeme hodit starýmu ještěrovi.

Gatta
Gatta
26. 1. 2018 12:30

Já koho mi pan Drahoš připomíná – jsem si říkal že Husáka , ale on je spíš takový Dubček. Stačí si dát do Googu Dubček – obrázky . I ten Drahošův nacvičený a neustále opakovaný nadšený úsměv s oběma palci nahoru je skoro stejný jako známá fotka Dubčeka (který si ty palce ovšem tehdy držel) .
https://www.cas.sk/fotogaleria/298503/slovenski-herci-zahviezdia-v-ceskom-filme-navrat-do-komunizmu/5/

Prostě pan Drahoš byl vybrán i pro tu svoji unifikovanou podobu, protože lidi u nás jsou na tyhle ksichty už tak nějak historicky zvylí.

Irena
26. 1. 2018 12:45

Jede Drahoš tramvají, aby svou přítomností v městské hromadné dopravě ukázal, jak je lidový, a když v družné besedě s lidmi vystupuje, tak jedna paní uklouzne na ledu a spadne. Drahoš se galantně skloní a pomůže jí na nohy.
Paní: „Moc vám děkuji za pomoc.“
Drahoš: „Není zač, to je samozřejmé. Jednou pomohu já vám a u voleb zase můžete pomoci vy mně.“
Paní: „Ale já jsem upadla na zadek, ne na hlavu…“

fajt
26. 1. 2018 14:36

tak to vypadá, že drahoš se stal cvičeným medvědem horáčka company. ..)

peter.
26. 1. 2018 14:37

Gatta napsal Stačí si dát do Googu Dubček – obrázky . I ten Drahošův nacvičený a neustále opakovaný nadšený úsměv s oběma palci nahoru je skoro stejný jako známá fotka Dubčeka (který si ty palce ovšem tehdy držel) . https://www.cas.sk/fotogaleria/298503/slovenski-herci-zahviezdia-v-ceskom-filme-navrat-do-komunizmu/5/ Len zopakujem to,čo som už raz napísal.Dubček bol priamym účastníkom SNP a dvakrát bol ranený v boji.Takí ľudia sa nezvyknú posrať len tak z hocičoho ako to o ňom tvrdí Zeman. Keďže takých ľudí ako Dubček (bývalých povstalcov a partizánov)žilo v druhej polovici 60 tich rokocv na Slovensku veľa,tak Dubček bol v ČR omnoho populárnejší ako doma.Idol z neho urobili… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 1. 2018 16:05

Re peter – to není nic o Dubčekovi, to je o tom jako když se v reklamě nebo na obálce časopisu objeví tvář, která je podobná jako (třeba) Jágr, Julia Roberts … … prostě lidi to podvědomě berou pozitivně jako někoho známého, nekoho, kdo se jim nějak asociuje – a ta neoriginální tvář tedy těží (parazituje) z tváře někoho jiného, z tváře, která se ukázala dříve mediálně úspěšná.

fajt
26. 1. 2018 16:18

jak to říkával svého času Klaus? prázdný a falešný. ..)

peter.
26. 1. 2018 16:26

Gatta napsal Re peter– to není nic o Dubčekovi, to je o tom jako když se v reklamě nebo na obálce časopisu objeví tvář, která je podobná jako (třeba) Jágr, Julia Roberts … … prostě lidi to podvědomě berou pozitivně jako někoho známého, nekoho, kdo se jim nějak asociuje – a ta neoriginální tvář tedy těží (parazituje) z tváře někoho jiného, z tváře, která se ukázala dříve mediálně úspěšná. A veď ja nič v zlom. Len ma pri takýchto príležitostiach vždy napadne stáročia pretrvávajúca vlastnosť ľudí a davu,ktorí dnes vítajú človeka kvetinami a prevolávaním „Hosanna“ ! aby zajtra na neho… Číst vice »

Bety
Bety
26. 1. 2018 16:57

Peter, svět bohužel není černobílý, takže většinou volíme mezi šedivým až černým. Tady máme dva kandidáty. jeden je dejme tomu šedivý, ale ten druhý
vlastně ani není černý, ten je prostě bezbarvý, tedy výhra pro tu slavnou neviditelnou ruku trhu.
Ideál nám tedy nabídnut nebyl, ale jestli kavárna a korporátky nevyhrají, budu
ráda , že máme prezidenta který si a) nenahrabal, b) má vlastní rozum, c) je v něm
i kus vlastence i odvahy říkat to, co si myslí.

Bety
Bety
26. 1. 2018 16:59

Ještě přidám výrok z diskuze na jiném webu:
Máme dva kandidáty. Jeden je padlý na nohy a druhý na hlavu.

peter.
26. 1. 2018 18:03
Bety
Bety
26. 1. 2018 19:22

Aktivistka v Kyjevě… Jedna pěkná reakce na Novinkách: Zdá se, že profesor opět nemluvil pravdu. Není to Rusko, co se snaží ovlivňovat naše volby – je to Ukrajina!

Martin (už bez taky m)
26. 1. 2018 19:53

Bety napsal Aktivistka vKyjevě… Jedna pěkná reakce na Novinkách: Zdá se, že profesor opět nemluvil pravdu. Není to Rusko, co se snaží ovlivňovat naše volby – je to Ukrajina! Však tady ta „velmoc“ má nyní nejsilnější „menšinu“… Zeptal bych se opatrně BIS na nebezpečnost aktivit SBU … třeba na to kolik Čechů“ v zahraničí na Ukroruině v minulých volbách nám do parlamentu „prohackovalo“ „Kraďouse navždy“… :-) citace výroků z článku: „Hnutí Femen vyzývá všechny české obyvatele, aby si zvolili svobodu a demokracii a volili proti Putinově děvce,” vyzvalo dále na svých stránkách radikální feministické hnutí.“ Nejspíš si máme Zvolit TOP… Číst vice »

peter.
26. 1. 2018 20:30

Bety napsal

Aktivistka vKyjevě… Jedna pěkná reakce na Novinkách: Zdá se, že profesor opět nemluvil pravdu. Není to Rusko, co se snaží ovlivňovat naše volby – je to Ukrajina!

https://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/520784/online-dalsi-prsaty-protest-proti-zemanovi-tentokrat-je-kulhava-prisera.html

Martin (už bez taky m)
26. 1. 2018 21:47

Dlouhé, ale stojí za to.
I to krátké vložené video od veteránů II.WW
Výstižní k MZ, merdiím i lidem.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Silne-cteni-Mlada-akademicka-pro-PL-sdelila-proc-ma-vazne-obavy-volit-za-prezidenta-Jiriho-Drahose-521694

fajt
26. 1. 2018 21:53

comment image – takhle v Práglu zase vidí česko (asi to muselo stát miliony, páč symbolika je jasná i pitomcům ). ..)

peter.
26. 1. 2018 22:00
fajt
26. 1. 2018 22:30

comment image

orinoko
26. 1. 2018 23:17

Gatta a Irena … s humorem na spici. Je to fakt. Celou dobu jsem zkousel uhodnout, jestli je to opruzenina Kavek, ono prostředí , anebo démon TV Veskrny v souradnicich Barrandova.
Kristepane, už Ti do Chrámu zase leze kdejaky dobytek.
Ale není to Rudolf Golemovy.
TEAtralnost. To je klasická hnuparna Jejich České televize.

Martin (už bez taky m)
27. 1. 2018 7:34

Další posranec-prosranec -mamonu RARanec ZMETEK: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prima-volba-rozdelila-spolecnost-rika-poslanec-matador-byl-u-vsech-voleb-krome-jedne-42104?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp Pokud mne „přímá volba“ rozdělila s podporovateli a příjemci pomoci od exvexláka Sázkaře, Bělobradého „lidoveckého“ Presstituenta „vyrovnání s Bílohorskou minulostí“ a „exminostra financí“ do vlastní kapsy na padákové šňůře s hlasem ublíženého frátera všech HAJZLŮ, pak jsem za to rád. S uvedenými „lidmi“ a la „machr ošlehaný v životě jen větry sněmovních větráků“ a podporovaných zrádci a slabochy páně Bohoušů nechci mít NIC SPOLEČNÉHO. Věřím, že mnozí vlastizrádci a korupčníci tohoto ražení totiž jednou v oněch pověstných kamenolomech skončí. Toto přesvědčení o tom, že NEHRANÁ UPŘÍMNOST je lepší než farizejské „hlazení vypočítavých po srsti“… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
27. 1. 2018 7:41

Ano, pan profesor Drahoš cosi zažvatlal o ekologii , etc… Jistý „dramatik v obchodu s lihovinami“ o tomtéž žvanil stejně jako o míru po léta- bez ohledu na FAKTA, že právě za jeho „šéfování“ jsme se „přitulili k vrchnímu světovému četníku-agresoru“ s krví nám spřáteleného- a zapomenutého národa na „humanitárně zaprasených rukou“… Za „šéfování“ dramatika jsem viděl, jak skutečná ochrana přírody ztrácela jednu kompetenci za druhou…jak se budoval jeden „areál snové prosperity“ za druhým… jak mizela voda z České, Moravské i Slezské země… Kde byla tehdy Drahošova „Akademie“ není vůbec dotaz jen „akademický“… Jako člověk který se oné přírodě i… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
27. 1. 2018 8:06

Vím, že na straně vody a krajiny, poznání důležitosti vztahu vegetace, vodních toků a tzv. energetiky krajiny stáli už po povodních r. 1997 někteří pracovníci Botanického ústavu AV ČR – jmenovitě Ing. M. Eiseltová a zejména Ing. Jan Pokorný. Jejich závěry jsem se léta snažil prezentovat na konkrétních jednáních proti „kanalizátorům“, „takylesním plantážníkům“ i „přehradářům“ a rozšiřovat poznání, neb jsem s nimi i jako „nepoučený laik“ řadu let souhlasil. Nevím ale nic o tom, že by tyto lidi podporoval nějaký pan Jiří Drahoš… Nadhodit tedy „důležitost podpory ekologie“ bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení v situaci dneška, dnešní zástavby krajiny a její… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 1. 2018 11:42

Pan Drahoš měl dostatek příležitostí s titulu funkce přesedy AV ČR ovlivnit přísun peněz na výzkumy v krajině, vodního režimu lesních, polních, lučních i urbanizovaných ekosystémů. Vytahoval se, jak dobře vycházel s politiky, jak byl pan Kalousek a Bělobrádek, kteří rozhodovali o tom, na co půjdou peníze. No a jestli v prezidentské debatě narážel na papalášství, koho můžeme po roce 89 označit za symboly papalášství? Kalousek, Karel von Schwarzenberg a restituent Havel, k jehož odkazu se hlásí.

fajt
27. 1. 2018 13:08

prý drahoš chce spojovat národ, podle jeho šklebu bych řekl, že to chce dělat řetězy. ..)

Aleš
Aleš
27. 1. 2018 16:51

S pozitivní energií můžeme konstatovat, že nakonec zvítězil bystrý úsudek a pravda nad lží, desinformacemi a vyvoláváním nenávisti a dalších emocí.

racek
racek
27. 1. 2018 19:03

Příští dva tři roky budou v zahraniční i domáí politice velmi těžké. Proto jsem velmi rád, že v čele státu bude stát zkušený, rozhodný politik který je opravdu vlastenec. Nic to nemění na tom, že je to jinak jízlivý protivný občas mstivý a prostořeký dědek. Protože se chová a jedná jak většina z nás.

Martin (už bez taky m)
27. 1. 2018 20:56

21:43, „právě jsem se vrátil z lesa“… Doteď jsem nevěděl jaký byl výsledek… Spadl mi ze srdce obrovský balvan!! Většina národa se dokázala zmobilizovat, a vzdor šílené propagandě nenávisti se nenechala koupit ani zblbnout. Věřme že se pan prezident také polepší, a bude vnímavější a vstřícnější, a můžeme na tom svém i vzájemném zlepšení zapracovat všichni… Kéž se nám to všem podaří bez mstivosti, rusofobie a fanatismu „rukytrhu“, ve vzájemné lepší pospolitosti pro společně sdílený prospěch zdaleka ne jen hmotný. Gratulaci prezidenta Vladimíra Putina beru jako poděkování našim občanům za soudnost a uvážlivost. Svět ji v následujících letech bude hodně… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 1. 2018 23:04

Kalousek na hrad! Na Mírov!!!
A všem lidem i třeba s vysokoškolským vzděláním avšak s nižší mírou bystrosti, moudrosti a schopnosti analyzovat situaci než má velká část národa, bych přál více soudnosti a pokory. A pánům duchovním bych chtěl vzkázat, že politika do kostela nepatří. Až na četné vyjímky se často účastnili štvanice na jednoho starého muže, vlastence, znovuzvoleného prezidenta a někteří mají ještě tu DO NEBE VOLAJÍCÍ DRZOST mít to panu Zemanovi za zlé, že nepodlehl tlaku a neodstoupil nebo že dokonce neodešel do bezživotí.