Jak to vidí žoldnéři zapojení do protiteroristické operace na Ukrajině

Úvodem je třeba říci, že naše média by měla opustit myšlenku, že na Ukrajině existuje něco, co se nazývá Ukrajinská armáda. Armáda jako taková tam prakticky nebojuje. Její zbylé funkční složky, nebo lidé, jsou přičleněni Naci gardě. Ta nese hlavní tíhu bojů.

Takže něco, co by podle ústavy chránilo „lid“ tam není. Naci garda má podobný charakter, jako SA v hitlerovském Německu. Je silně nacionalistická a je poskládána z vrhačů lahví a kamene z Majdanu, nezaměstnaných, dobrodruhů či dobrovolných nacionalistů. Není tajemstvím, že pro některé občany byla jarní amnestie podmíněna vstupem do Naci gardy.

Kromě Naci gardy existují různé paramilitantní jednotky, lidově na Ukrajině zvané „Batalion“. Ty vznikají na základě uděleného povolení od MVD, Naci gardy či armády. V praxi to funguje tak, že máte „správné“ sdružení, hnutí, politickou stranu a podáte si žádost. Například Batalion „AZOV“ vytvořilo hnutí Patriot Ukrajiny.

Existuje také „Batalion“ Radikální strany pod vedením poslance Ljaška. Pak samozřejmě jsou známé „bataliony“ oligarchy Kolomojského, který si už vytvořil takový malý stát.

Bataliony přibývají jako houby po dešti (např. MV Sumy, Dombas, I., II., III., atd.) a probírat názvy a pořadová čísla nemá význam. Například bataliony oligarchy Kolomojského, jsou tvořeny ze členů Pravého sektoru a dobře placených poradců-žoldnéřů. V tomto případě vybavení zajistil Kolomojskyj.

Batalion „AZOV“ je vybaven a řízen Avakovem z MVD. Rozhodně se nejedná o žádné demokratická seskupení nebo jednotky hájící občanská práva. Bataliony dokonce nemají ani charakter domobrany. Napřiklad batalion „AZOV“ plní funkci kárného komanda. Je to náhoda, ta podobnost k SS?

Teď se podíváme na strasti a radosti jednotek zapojených do ATO (Anti Teroristická Operace). ATO je operace, která si klade za cíl, být co nejvíce „humánní“ k ukrajinským spoluobčanům.

Zde se Naci garda vypravila do Kyjeva. Zjistila, že nikdy nebojovala, nikde nebyla a že neexistuje. To má za následek jednu důležitou drobnost. Matkám, manželkám chodí dopisy že jejich syn, manžel zemřel. Což má vážné důsledky. V případě že zahyne, jsou vyplácené vyšší dávky a pozůstalostní penze. Je třeba šetřit.

Na tomto blokpostu je situace podobná. Neexistují, není placen žold, dostávají jen dary. Ve smlouvě není uvedená částka žoldu. Na konci videa žoldák konstatuje, že do vlády pomohli úplně stejným lidem.

Naci garda má moderní hračku, BTR-4, proč si jen tak nezastřílet po spoluobčanech?(Spoluobčané jsou v naších médiích označováni jako proruští separatisté).

Zde žoldnéř Naci gardy děkuje občanům že mu koupili výstroj.

Tento žoldnéř Naci gardy tvrdí, že na druhé straně jsou profíci a žoldnéři. Obyčejní lidé, kteří někdy byli na vojně, nemohou umět ovládat „složitou“ techniku.

Ale zde nám žoldnéř NC tvrdí, že druhá strana nev,í proč bojuje, nikdy nebyli v armádě, neví jak zacházet se zbraní, střílejí někam a neví kam.

Zde si žoldák Naci gardy stěžuje na zásobovaní vodou, že chodí měsíc v jedné uniformě, že pořád slyší jenom sliby. Některé věci si kupují sami. Nechápe začleňování. Z tankisty udělají odstřelovače a z odstřelovače tankistu.

Žoldák vyzývá Porošenka k zavedení pořádku. Jinak se může stát, že to otočí na Kyjev. Připadají si jako maso pro děla. Stěžuje si na špatné řízení. Po obsazení nějakého bodu, jsou vlastními jednotkami odstřelování. Zdá se mu to jak úmysl. Útok se provádí dva kroky vpřed, dva kroky vřed, tři kroky dozadu. Stojíme stále na místě a hrajeme ping pong. My odstřelujeme je a oni potom nás. Dále říká, že za 15 dní nedostali od státu nic, ani chleba. Dostávají jen dary ze sbírek nebo jim pomáhají dobrovolníci. Vybavení si museli koupit sami. Požádali o betonové bloky aby se mohli ukrýt, dovezli jim plastové.

Bunt, neplatí žold a to máme děti a manželky, dva měsíce chodíme v jedné uniformě. Nevíme kdy a kde, kdo a kam jede nebo pojede…

V Naci gardě jsou kupodivu mrví a zranění.

Jednou byl v komentářích dotaz, co znamenají žluté a červené pásky. Jak sleduji různá videa, tak to vypadá že červené pásky má Batalion a žluté Naci garda.

Vkrádá se jedna myšlenka. Majdan financovali oligarchové a odpracovali to tam nacionalisté. Nacionalisté se dostali do silových struktur, například Parubij, Jaroš.
Dostali reálné zbraně a jejich nacionalistický program není plněn. Ani nemůže, je úplně opačný od oligarchů. Chtějí oligarchové nechat nacionalisty vykrvácet na frontě?

Co když nacionalisté se zbraněmi otočí na Kyjev a sesadí oligarchy? Zbraně mají, moc částečnou také a pro peníze si dojedou v BTR.

Když máte možnost sledovat situaci na Ukrajině mimo naše média, tak už nějaký měsíc tam nepanuje 100% družnost mezi nacionalisty a oligarchy. Nebo co když to je jen bordel? Nebo je nám něco utajeno?

Samozřejmě, že spousta informací je nám obyčejným zamlčena.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
24. 6. 2014 6:49

Válečný chaos co nejblíž Rusku,to je ústředním cílem současné politiky Washingtonu. Mladí Ukrajinci verbovaní do jednotek chunty nechápou,že se účastní hry na vojáky,jejíž náklady platí svými životy a zdravím a jejich rodiny nadcházející hlubokou bídou.Ukrajinský plyn se pod Slovjanskem a okolí hned tak frakovat nebude a za pár měsíců příjdou na frontu generálové mráz a hlad.

kasandra
kasandra
24. 6. 2014 7:15

Jestli rozumíte rusky tak všechny odpovědi najdete tady :https://www.youtube.com/watch?v=0SESQJXRnPc

Sio
Sio
24. 6. 2014 12:04

hudryper napsal

Válečný chaos co nejblíž Rusku,to je ústředním cílem současné politiky Washingtonu. Mladí Ukrajinci verbovaní do jednotek chunty nechápou,že se účastní hry na vojáky,jejíž náklady platí svými životy a zdravím a jejich rodiny nadcházející hlubokou bídou.Ukrajinský plyn se pod Slovjanskem a okolí hned tak frakovat nebude a za pár měsíců příjdou na frontu generálové mráz a hlad.

Amíci, ale spíše EU prostě ten plyn za Ukrajinu zatáhnou. Započítají to do válečných výdajů. Samozřejmě přes půjčku MMF nebo podobné zvěrstvo.

Janus
Janus
24. 6. 2014 16:51

Tedy to je armáda. výstroj každý pes jiná ves. Nedivím se civilistům, že zdrhají. Jeden má německé flektarny, další britské DPM, další US woodlandy. Chápu ty pásky. misí se nějak poznat:-). Ta střelba ve třetí ukázce nemusí být nutně ze střelby na to městečko. V termovizi je vidět prázdný horizont bez budov a u střelby ze 120 mm minometu není vidět pro jistotu nic. Vzhledem k odměru a minimu výmetné slože to spíš tipuju na cvičné střelby. jinak bordel největší. Kdo má vintovku poroučí.

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
24. 6. 2014 23:39

lidi, dejme se dohromady dokud je čas, až bude válka, čas nebude…

ray
ray
25. 6. 2014 0:14

a jak se chcete dát dohromady?

Béda
25. 6. 2014 2:37

Pravý sektor, který sliboval očistu politiky Ukrajiny od vlády oligarchů bojuje za rozparcelování Ukrajiny mezi oligarchy, stává se pravou rukou oligarchů v boji za jejich zájmy proti zájmům řadových Ukrajinců, bojuje za nadvládu cizích korporací nad Ukrajinou, o zadlužení Ukrajiny u západních lichvářů, o zájmy západních korporací na Ukrajině, o multinacionalizaci Ukrajiny, bojuje za to po boku islámských militantů, s podporou Polska … Jejich idol nácek Bandera by se asi hodně divil svým Pravosektorovým pohrobkům. Kdyby nějakým zázrakem zmizel konflikt na východě Ukrajiny projevily by se v plné nahotě sliby předáků Pravého sektoru z Majdanu a realita.

Janus
Janus
25. 6. 2014 5:58

Na Zvědavci byl uveden článek, pokud se zakládá na pravdě, který ukazuje boj o Jihovýchodní Ukrajinu v jiném světle. V této oblasti se nachází horniny které, podle techologie, mají ukrýva tzv. Břidličný plyn. Těžební práva jsou již prodána. Podle smlouvy se současno vládou musí obyvatelstvo ztrpět výkup pozemku za podmínek daných těžaři. Pokud na cenu nepřistoupí je stát povinen zabavit pozemek občanu bez náhrady. Pak se nelze divit, že se lidé brání co mají po ruce. P.S. Včera byl sestřelen ukrajinský zásobovací vrtuník Mi-8. Měl být podle komuniké Ukrajinské armady sestřelen raketou Strela 3. Modernizaci těchto raket a jejich vývoz… Číst vice »

Gatta
Gatta
25. 6. 2014 6:20

ray napsal

a jak se chcete dát dohromady?

Zkusit to třeba v kostele ???

Na Majdanu se svatí mohli samým snažením a okázalým modlením strhat.
A když o něco opravdu jde, tak odrazu ticho …
Jako vždy.

Sio
Sio
25. 6. 2014 7:19

Gatta napsal
Zkusit to třeba v kostele ???

Na Majdanu se svatí mohli samým snažením a okázalým modlením strhat.
A když o něco opravdu jde, tak odrazu ticho …
Jako vždy.

Jo, dát se dohromady za účelem hromadné manipulace. Ale možná to Ray myslel jinak. Vždyť i tady jsme se svým způsobem dali dohromady, ne?

Rado Miko
25. 6. 2014 7:26

Gatta napsal
Zkusit to třeba v kostele ???

Na Majdanu se svatí mohli samým snažením a okázalým modlením strhat.
A když o něco opravdu jde, tak odrazu ticho …
Jako vždy.

Přesně: https://www.youtube.com/watch?v=LFqs6WmvZAs

Gatta
Gatta
25. 6. 2014 7:28

Sio napsal
Jo, dát se dohromady za účelem hromadné manipulace. Ale možná to Ray myslel jinak. Vždyť i tady jsme se svým způsobem dali dohromady, ne?

Nerozumím …?

Vést lidi je vždy věcí elit. A v tom „svatá elita“ v rozhodných chvílích tradičně selhává.
Stejně ovšem selhávají i všechny naše politické strany.

Je pravda, že nová elita se může v krizi vyprofilovat i z outsiderů a třeba i z diskutérů na OM.
V praxi ale ta elita musí mít možnost a ochotu ty masy reálně a účinně vést. A zde jsem skeptický.