Jak to vidí žoldnéři zapojení do protiteroristické operace na Ukrajině

Úvodem je třeba říci, že naše média by měla opustit myšlenku, že na Ukrajině existuje něco, co se nazývá Ukrajinská armáda. Armáda jako taková tam prakticky nebojuje. Její zbylé funkční složky, nebo lidé, jsou přičleněni Naci gardě. Ta nese hlavní tíhu bojů.

Takže něco, co by podle ústavy chránilo „lid“ tam není. Naci garda má podobný charakter, jako SA v hitlerovském Německu. Je silně nacionalistická a je poskládána z vrhačů lahví a kamene z Majdanu, nezaměstnaných, dobrodruhů či dobrovolných nacionalistů. Není tajemstvím, že pro některé občany byla jarní amnestie podmíněna vstupem do Naci gardy.

Kromě Naci gardy existují různé paramilitantní jednotky, lidově na Ukrajině zvané „Batalion“. Ty vznikají na základě uděleného povolení od MVD, Naci gardy či armády. V praxi to funguje tak, že máte „správné“ sdružení, hnutí, politickou stranu a podáte si žádost. Například Batalion „AZOV“ vytvořilo hnutí Patriot Ukrajiny.

Existuje také „Batalion“ Radikální strany pod vedením poslance Ljaška. Pak samozřejmě jsou známé „bataliony“ oligarchy Kolomojského, který si už vytvořil takový malý stát.

Bataliony přibývají jako houby po dešti (např. MV Sumy, Dombas, I., II., III., atd.) a probírat názvy a pořadová čísla nemá význam. Například bataliony oligarchy Kolomojského, jsou tvořeny ze členů Pravého sektoru a dobře placených poradců-žoldnéřů. V tomto případě vybavení zajistil Kolomojskyj.

Batalion „AZOV“ je vybaven a řízen Avakovem z MVD. Rozhodně se nejedná o žádné demokratická seskupení nebo jednotky hájící občanská práva. Bataliony dokonce nemají ani charakter domobrany. Napřiklad batalion „AZOV“ plní funkci kárného komanda. Je to náhoda, ta podobnost k SS?

Teď se podíváme na strasti a radosti jednotek zapojených do ATO (Anti Teroristická Operace). ATO je operace, která si klade za cíl, být co nejvíce „humánní“ k ukrajinským spoluobčanům.

Zde se Naci garda vypravila do Kyjeva. Zjistila, že nikdy nebojovala, nikde nebyla a že neexistuje. To má za následek jednu důležitou drobnost. Matkám, manželkám chodí dopisy že jejich syn, manžel zemřel. Což má vážné důsledky. V případě že zahyne, jsou vyplácené vyšší dávky a pozůstalostní penze. Je třeba šetřit.

Na tomto blokpostu je situace podobná. Neexistují, není placen žold, dostávají jen dary. Ve smlouvě není uvedená částka žoldu. Na konci videa žoldák konstatuje, že do vlády pomohli úplně stejným lidem.

Naci garda má moderní hračku, BTR-4, proč si jen tak nezastřílet po spoluobčanech?(Spoluobčané jsou v naších médiích označováni jako proruští separatisté).

Zde žoldnéř Naci gardy děkuje občanům že mu koupili výstroj.

Tento žoldnéř Naci gardy tvrdí, že na druhé straně jsou profíci a žoldnéři. Obyčejní lidé, kteří někdy byli na vojně, nemohou umět ovládat „složitou“ techniku.

Ale zde nám žoldnéř NC tvrdí, že druhá strana nev,í proč bojuje, nikdy nebyli v armádě, neví jak zacházet se zbraní, střílejí někam a neví kam.

Zde si žoldák Naci gardy stěžuje na zásobovaní vodou, že chodí měsíc v jedné uniformě, že pořád slyší jenom sliby. Některé věci si kupují sami. Nechápe začleňování. Z tankisty udělají odstřelovače a z odstřelovače tankistu.

Žoldák vyzývá Porošenka k zavedení pořádku. Jinak se může stát, že to otočí na Kyjev. Připadají si jako maso pro děla. Stěžuje si na špatné řízení. Po obsazení nějakého bodu, jsou vlastními jednotkami odstřelování. Zdá se mu to jak úmysl. Útok se provádí dva kroky vpřed, dva kroky vřed, tři kroky dozadu. Stojíme stále na místě a hrajeme ping pong. My odstřelujeme je a oni potom nás. Dále říká, že za 15 dní nedostali od státu nic, ani chleba. Dostávají jen dary ze sbírek nebo jim pomáhají dobrovolníci. Vybavení si museli koupit sami. Požádali o betonové bloky aby se mohli ukrýt, dovezli jim plastové.

Bunt, neplatí žold a to máme děti a manželky, dva měsíce chodíme v jedné uniformě. Nevíme kdy a kde, kdo a kam jede nebo pojede…

V Naci gardě jsou kupodivu mrví a zranění.

Jednou byl v komentářích dotaz, co znamenají žluté a červené pásky. Jak sleduji různá videa, tak to vypadá že červené pásky má Batalion a žluté Naci garda.

Vkrádá se jedna myšlenka. Majdan financovali oligarchové a odpracovali to tam nacionalisté. Nacionalisté se dostali do silových struktur, například Parubij, Jaroš.
Dostali reálné zbraně a jejich nacionalistický program není plněn. Ani nemůže, je úplně opačný od oligarchů. Chtějí oligarchové nechat nacionalisty vykrvácet na frontě?

Co když nacionalisté se zbraněmi otočí na Kyjev a sesadí oligarchy? Zbraně mají, moc částečnou také a pro peníze si dojedou v BTR.

Když máte možnost sledovat situaci na Ukrajině mimo naše média, tak už nějaký měsíc tam nepanuje 100% družnost mezi nacionalisty a oligarchy. Nebo co když to je jen bordel? Nebo je nám něco utajeno?

Samozřejmě, že spousta informací je nám obyčejným zamlčena.

Přejít do diskuze k článku 13 komentářů