Jak vést české lumíky do války, snadno a rychle

WWII

Prvním čtením prošla zásadní změna ústavy, která oddělila předešlé etapy české státnosti od nového režimu pod vládou Deep state. Vláda fialové pětikolky chce rozhodovat o pobytu cizích vojsk na našem území i o vyslání ozbrojených sil mimo území státu.


Souboj mezi dvěma bývalými sovětskými činovníky (latinsky: agens) vyhrál zcela logicky ten profesionální aktivista, který je po přechodnou dobu i agentem americkým. Podobně mazaným činovníkem byl tatíček Klaus blahé paměti. Nezbývá, než voličům gratulovat k občansky uvědomělé volbě pro válku s Ruskem. V této souvislosti je třeba komentovat prakticky ignorovanou změnu Ústavy ČR, která bude mít po volbě rusko-amerického činovníka zásadní, a nejspíše tragické následky.

V pátek 13. ledna prošla prvním čtením v Poslanecké sněmovně zásadní změna ústavy, která oddělila předešlé etapy české státnosti od nového režimu pod vládou Deep state. Vláda fialové pětikolky chce prakticky absolutní pravomoc v rozhodování o pobytu cizích vojsk na našem území i o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území našeho státu. Stručně řečeno, k pobytu cizích vojsk a případné účasti na cizí válce, například v Ukrajině, by již nebylo třeba zvací dopis jako za Biľaka, ale pouhé rozhodnutí vlády, které pak dodatečně schválí parlament. Důvodovou zprávu k zákonu podepsal předseda vlády Petr Fiala spolu s ministryní obrany Janou Černochovou (ODS), která tento návrh předložila jménem útočné části veřejnosti. Ke změně ústavy je třeba 120 hlasů v Poslanecké sněmovně. Pětikoalice jich má celkem 108. SPD se proti návrhu jasně vymezila a hnutí ANO se v drtivé většině hlasování zdrželo.

A nyní se podívejme na způsob, jak byla změna projednávána. Citujme ze sněmovního tisku č. 252 se stavem projednávání ke dni 29. ledna 2023. Připomeňme, že jde o změnu ústavy, která nás má zatáhnout do války na cizím území (!) a umožní okupační pobyt cizích vojsk na našem území (!).

Návrh zákona rozeslán poslancům jako tisk 252/0 dne 22. 6. 2022. Organizační výbor projednání návrhu zákona doporučil 23. 6. 2022 (usnesení č. 66). Určil zpravodaje: Ing. Vladimíra Lesenská a navrhl Ústavně-právní výbor jako garanční. Čtení proběhlo 13. 1. 2023 na 50. schůzi. Návrh zákona přikázán k projednání výborům (usnesení č. 494).
Garanční Ústavně-právní výbor návrh zákona neprojednal. Možné projednávání zmíněno na pozvánce na jednání: č. 18 (1. února 2023).
Výbor pro obranu návrh zákona neprojednal.
Stálá komise pro Ústavu České republiky návrh zákona neprojednala.

Chápu, že Rychetský jako předseda ÚS byl zaneprázdněný gratulací jednomu generalissimovi při jeho tažení na Hrad. Jenže i při vítězství lásky české chobotnice nad lží a nenávistí již poraženého korporátního fašismu je třeba dodržovat alespoň zdání ústavní důstojnosti. Podívejte se, které důležité orgány změnu ústavy vůbec neprojednaly. To je naprostý právní diletantismus, který nás vrací před období komunismu, do doby právně-kamenné. Z rozpravy k návrhu (ZDE) je třeba vypíchnout příspěvek poslance Marka Bendy (ODS), který je opravdu kouzelný. Tento permanentně placený činovník mafiánského systému vytvořeného Klausovou ODS kráčí s očividnou radostí na válečný Titanik transatlantické chobotnice, alias evropsko-amerického Deep state. Zastupoval omluvenou poslankyni Lesenskou, která na projednávání nebyla přítomna (!), ač byla zpravodajkou pro tuto úpravu, protože Ústavně-právní výbor je garantem projednávání. Dejme slovo představiteli pravicové „demokracie“ praktikované v režimu Deep state.

Já jsem se přihlásil z jiného důvodu. Přece ve všech těch debatách, které běžely, hlavní důvod vkládání písmene d) byla skutečnost, že o některých věcech nechceme, aby se vědělo veřejně. Pokud chci zasáhnout na nějakém území, na moři, kdekoliv, nějakými vojenskými silami, tak přece to nemůžu nechávat hlasovat v Parlamentu, kde vím, že to bude všechno veřejné, že jsem to předem vykecal a že s žádným teroristou bojovat nebudu. A tohle úplně opomíjíte. Připadá mi to fakt nefér najednou do toho začít tahat válku, kterou rozpoutal Putin v Rusku, a zapomenout na ty skutečné důvody, které jsme tady diskutovali asi tak osm let.

Výborně, pane Bendo. Protože jsem jako disident osobně znal vašeho otce i matku, tak mi dovolte jeden komentář. Já vás z mých daní platím za to, že v této kolonii Západu budete udržovat alespoň zdání demokracie, jako to bylo za starých dobrých časů Babišova korporátního fašismu. Přechod na válečnou ekonomiku (viz naše tematické číslo ZDE) a na válečnou společnost (totéž v bleděmodrém ZDE) znamená, že jste veřejně pochoval i poslední zdání demokracie. Pak ale podejte okamžitě demisi a vraťte poslanecký plat za posledních 8 let, během nichž jste podle vašich slov aktivně podporoval tento šílený zákon.

Místo dalšího a již zbytečného komentáře zmíním z parlamentní rozpravy alespoň jeden hlas zdravého rozumu. Viz část projevu Radka Vondráčka (ANO).

Podívejte se, já mám čtrnáctiletého syna, za chvilku bude ve věku branném. Já nevím, jaký bude branný zákon, je tady třeba jeho novela teď, bude tam dobrovolné předurčení, budou se měnit podústavní předpisy, můžou se změnit pravidla, může být všeobecná branná povinnost. Já prostě udělám všechno pro to, aby ho nepostavili někam, aby ho někdo nevyslal bez nějaké demokratické kontroly. Jestli si pan ministerský předseda myslí, že to je populismus, ať si to klidně myslí, ale já to tak prostě cítím. Já se chci bavit o těch jednotlivých věcech v debatě, třeba záchrana dvou dívek – jestli to mohou dělat jiné bezpečnostní složky, nebo jestli to musí dělat armáda, jestli k tomu musíte mít zmocnění na 60 dnů vyslat v podstatě celou armádu někam, nejenom z důvodu ozbrojeného konfliktu a humanitární krize, ale vy víte, že třeba v tom dalším tisku jsou i jiné závažné důvody. To zmocnění je opravdu velmi široké. A my jsme vyjádřili akorát svoji rezervovanost a chovali jsme se korektně, a vystoupí pan premiér a začne nás moralizovat. Všechny nás vytočil. Chcete naše hlasy? No výborně, děláte to skvěle.

Takže to shrňme. Pětidemolice připravuje zákon, kde už ani nebude třeba Bilakův zvací dopis a bude válečně či okupačně vymalováno. Připusťme velmi pravděpodobnou možnost, že Rusové po prakticky prolomené frontě na linii Kramatorsk-Slavjansk půjdou až po Dněpr a zaberou rusky mluvící část dnes již de facto územně neexistujícího státu Ukrajina (de iure ano). Poláci se připravují v rámci NATO na otevření druhé fronty v západní Ukrajině, přes klasický ruský model referend na obsazených územích. Pak by nutně došlo k přímé konfrontaci mezi NATO a Ruskem na západní Ukrajině. Německá ministryně zahraničních věcí (!) Annalena Baerbocková (Zelení!) řekla na Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PACE) v úterý 24.1. konečně na plná ústa to, co víme od roku 2014.

A proto jsem již v posledních dnech řekla, ano, musíme udělat více pro obranu Ukrajiny. Ano, musíme poslat více tanků. Ale nejdůležitější a nejpodstatnější částí je, že to děláme společně a že se neschováváme v Evropě do kouta, protože vedeme válku proti Rusku, a ne proti sobě navzájem.

Na tu zelenou válečnici je fakt spolehnutí. Je jako jiná militaristicky zelená hlava z Polska jménem Sikorski, který pochválil NATO za vyhození plynovodu Nord Stream. Jak je vidět, část evropských politiků už veřejně vyhlásila válku proti Rusku, na způsob Napoleona a Hitlera. A my jsme jako dárek dostali dvojitého činovníka cizí mocnosti na Hrad. A na krku máme připravovaný zákon, který de facto znamená zradu vlasti, protože ji připravuje o suverenitu v rozhodování o vojenské samostatnosti.

Jede to podle plánu. Připomeňme jiný, už schválený zákon, který nás může připravit o klíčové rozhodovací pravomoci v případě krizového řízení státu (Jak shnít zaživa aneb V jaké zemi žijeme (3. díl). Připravuje se digitální zombifikace státu, protože díra v již schváleném zákoně umožňuje, že státní data je možné úmyslně nechat v rukou agentů cizí mocnosti. Tím se znemožní krizové řízení státu. To je stejné jako pavouk, který mouchu v síti ochromí nervovým jedem, aby se nemohla hýbat. A v imperiální EU-síti už jsme dávno, a nyní jsme si vybrali profesionálního činovníka (latinsky: agens), který byl placen za přípravu války nejprve v rámci SSSR a pak NATO. Jak sám generalisimus pravil, je schopný profesionál a nemá rád civilní chaos.


Kdo chcete tento web finančně podržet, než nás zavřou, tak něco dejte do kasy.


5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
1. 2. 2023 8:33

jenom glosa k jednomu bodu ( figuře agens ) ve článku ( jinak s textem souhlas) – klausobáči – jsem docela potěšen, že se na tohle monstrum nezapomnělo a je mu udělen i pravý význam jeho škodlivé, doslova ničivé síly v českém prostoru, tenhle potwur je místní kauzalitou světového korporátně-fašistického marasmu dneška, on tady nastavil základy hnědé kafilérky, on navrátil středověk v té nejhorší podobě, tohle hovado naprosto demoralizovalo ovčany a posvětilo do čela místní kolonie ty nejhorší z nejhorších – špatnou vizitkou pro místní domorodce je, že odejde přirozenou cestou a ani po jeho smrti si nikdo nahlas nedovolí… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  fajt
1. 2. 2023 15:28

Nejspíš už mnoho lidí není schopno se rozpomenout na přímo ďábelsky účinné slogany tehdejšího ministra financí o penězích „až na prvním místě“ anebo žádném rozdílu mezi čistými a špinavými penězi. Bylo to neuvěřitelné ! Tato a další podobná prohlášení člena vlády a později premiéra doslova rozbila zbytky morálky chování lidí a legalizovala ihned svinstva všeho druhu Druhý agent cizí moci svou svévolnou amnestií tomu přidal armádu zločinců a pak už všechno „jelo“ jak po másle k českému zločinu staletí- prichvatizaci. Dějiny se opakují s ohyzdným šklebem.Začala 3.republika se svými zabezpečenými katy, kolaboranty ,nadšenými pomocníky gestapa a rádoby vlasteneckými generály s… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Hudryperman
1. 2. 2023 17:36

Sláma hovadině.

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
2. 2. 2023 7:29

Klaus: Pavla vygenerovala řada „neandílků“. Přímá volba přinesla podpásovky (msn.com) – obludnost na třetí, neměl by zmetek zapomínat, že fest nasral svého protektora, sponzora a mentora Ronalda Laudera, který kvůli němu ztratil glanz a veřejně ( a to dost vztekle a nevybíravě ) přiznal, že se mu jeho vybraný a školený spratek totálně vymknul kontrole – tihle globál mastodonti rozhodně nezapomínají a nakonec trpět budou všichni, dnes už ve vojenském pracovním lágru. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 2. 2023 8:22

„Akt o kapitulaci Ukrajiny“ s orig. podpisem xoxlo-prezidenta :-) Jeden ze služebního personálu převzal autogram od prezidenta ukrajiny během jeho návštěvy Spojených států v prosinci loňského roku. List byl složen tak, aby Zelenskyj neviděl obsah zbytku papíru:

comment image

Prodáno na EBAY za 1.500 usd :-)

comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 2. 2023 8:25

02.02.1943, STALINgrad, vítězství…
O 80 let později nový Stalingrad se jmenuje Donbas.

comment image

orinoko
orinoko
2. 2. 2023 20:06

Oficiální hlásná trouba Kakanie šíří poplašnou zprávu: Ukrajinci u Bachmutovky buďto organizovaně ustoupí anebo kapralova fronta zkolabuje za cenu ohromných ztrát ukrobotu při chaotickém útěku.
Nevídaný výkon.

fajt
fajt
3. 2. 2023 7:11

Národ, který si prestitučními médií páté cenové tak lehce a radostně nechá vnutit zločinnou válku si mír ani nezaslouží. ..)

peter.
3. 2. 2023 11:24

cit. „Moja generácia absolvovala dôkladný vojenský výcvik. Vo vojne sa zabíjajú nepriatelia a my sme sa naučili, ako sa to robí. Bola to doba, keď sme mali politikov, s ktorými nehrozila vojna, hoci sme boli armádou, ktorá by ju asi vyhrala. Fascinácia vojnou, spojená s potrebou nepriateľa je program generácií, ktorým chýba dôkladný vojenský výcvik. Je to sen ľudí, ktorí nevedia, ako sa to robí, keď vo vojne treba zabiť človeka. Nevedia rozobrať a zložiť samopal ani odistiť a hodiť granát. A už vôbec nie sú pripravení na to, že vojnu nemusia prežiť“.koniec cit. napísal Ivan Hoffman tu : https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/654842-vojna-a-mier/ p.s. Má pravdu…dodávam… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
3. 2. 2023 11:36

Na Základní škole neubehli ani 50 metrů, na střelnici lunaparku netrefili kolo štěstí, a po 7 Redbulech netrefili domů ani s pomocí GPS.
Lisnyje bobanci. Takhle něco posprejovat, to je mise.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  peter.
3. 2. 2023 11:42

Peter, přesně tak. Co mluvím s lidmi na střelnici, nikdo válku nechce. A mezi myslivci je to podobně. Válku chtějí převážně magoři, kteří pořád melou, co by udělali, kdyby měli zbraň. Většině z nich by ani zbroják nedali, nehledě na to, že jej často ani oni sami nechtějí – mají strach sami ze sebe, co by mohli udělat, kdyby zbraň měli. Naprostá většina lidí, kteří mají zbraň, umějí s ní zacházet a vědí, co zbraň dovede, válku nechce.

peter.
Reply to  Jan Kristek
3. 2. 2023 12:03

Určite väčšina diskutérov pozná výrok kohosi múdreho.Znie takto :

„Zlé časy generujú silné osobnosti.
Silné osobnosti navodia dobré časy.
Dobré časy generujú slabé osobnosti.
Slabé osobnosti navodia zlé časy.“

Sme v štádiu,keď nám vládnu slabosi a hlúpi ľudia,takže s istotou môžeme očakávať zlé časy.
Je to bludný kruh,ktorý ako dokazuje história ľudstva,nemožno pretrhnúť.

Jednou z tých osobností ktoré dnes v Európe vládnu je aj naša prezidentka.Táto žena,matka a hlavná veliteľka Armády SR túži po Slovensku ako krajine,v ktorej by sa ľudia nebáli zomierať.

https://www.youtube.com/watch?v=VnG2jUOlGCg

Last edited 1 měsíc před by peter.
PPK
PPK
3. 2. 2023 13:58

Z internetu:

Putin nás má za nepřátele,
Amerika za slouhy,
Německo za protektorát,
Maďarsko za podrazáky,
Ukrajina za spižírnu a
Katar za blbce.

PPK
PPK
Reply to  PPK
3. 2. 2023 15:13

a proč dnes někteří politici tak zběsile tlučou na válečné bubny? Vždyť to vypadá, jakoby se báli, že když bubnovat nebudou, tak sami na nějakou podivnou nehodu brzy umřou. 

Last edited 1 měsíc před by PPK
Dolmen
Dolmen
Reply to  PPK
3. 2. 2023 15:42

Ano, bubnují jak o život (svůj)….a nám o smrt.

peter.
3. 2. 2023 19:10

Zastavte to šialenstvo,lebo sa tou slovanskou krvou udusíte!
https://www.youtube.com/watch?v=GcTN2pPVR3k