Jak Wilders neprohrál

Strana pana G. Wilderse skončila v nizozemských volbách druhá se 13 % hlasů a získala několik poslaneckých křesel, zatímco strana premiéra Ruuta ztratila, oproti roku 2012, 5 % voličů a její koaliční partner, strana Práce, ztratila 19 % voličů. Má necelých 6 % volebního zisku, Ruute 21 %.

Nepřipadá mi to jako prohra Wilderse.

Každý si přece musel uvědomit, že Nizozemí, to jsou i zámořské državy. Surinamci s holandskými pasy byli a jsou nizozemskou postkoloniální normalitou, stejně jako pro Francii je normalitou import lidí z Guyany, která je ostatně francouzským departamentem zámořským a eo ipso členem EU.

Wilders prostě jenom skončil druhý, a zatnul tipec multikulti Straně práce (PvdA), když ji připravil o devatenáct procent jejich tradičních voličů. Když se ve dnech voleb v Haagu rozhořela turecko-nizozemská bitva a mladí Turci bodali na náměstích do oranje-pomerančů noži, dumal jsem, zda je turecká armáda s to, podle článku pět Washingtonské úmluvy, přijít třeba Nizozemsku, bylo-li by napadeno, na pomoc. Turecká armáda, záruka (čeho vlastně) by zřejmě nehnula ani brvou a Nizozemcům by nepomohla. Pravda, četl jsem, že Ankara po stovkách vojenských tureckých asylantů v NATO utlumila svou účast v tomto paktu.

Británie brexituje – a EU se snaží o to, aby od ní odpadly regiony Skotska a Irska, což může skončit jen novou válkou v Ulsteru. Ta se už v severním Irsku odehrávala. Dosti neslavně. Proto by bylo vhodnější letos nejásat.

Vítěz voleb Ruute vloni Erdoganovi slíbil, že bude ročně z Turecka brát sto padesát až dvě stě padesát tisíc běženců. Erdogan budující si právě vlastní sultanát mu je jistě rád dodá. A tak není důvodu jásat nad nevýhrou Wilderse, protože ani Marine Le Penová zřejmě nevyhraje. Nevyhraje pak ovšem nikdo z nás. Možná Andrej Babiš. Ale to by pak musel například vydat „běženecké dluhopisy“ toho Agročertu…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
18. 3. 2017 6:47

Americký Trojský kůň v NATO, protlačovaný vrchem spodem do EU a Schengenu.
https://www.novinky.cz/zahranicni/432481-mejte-pet-deti-jste-budoucnost-evropy-vyzval-erdogan-turky-zijici-v-eu.html

hudryper
hudryper
18. 3. 2017 10:13

Holandsko se stalo v posledních létech existence EU klíčem k odemknutí její budoucnosti. Za pouhé mručení a nikoliv křiku v souvislosti s malajsijským Boeingem sestřeleným nad Ukrajinou dostalo zpět svoje zlato z amerického sejfu. Nepotrestání vraždy 300 pasažérů , mezi nimi také Holanďanů, bylo tím zlatem zřejmě kompenzováno. Holanďané ale dali referendem o bezvízové Ukrajině najevo,že nejsou tak blbí,aby nepochopili,že šlo o zločinnou operaci pod cizí vlajkou provedenou ukrajinskýma rukama pod kontrolou spolupracujících tajných služeb západu. Jejich vojáci v Srebrenici tam dokonale spolupracovali pro realizaci Clintonovy žádosti na Izerbegoviče zorganizovat nejméně 5000 mrtvol údajných Srebreničářů,aby mělo NATO aspoň nějaký důvod… Číst vice »

Dana
Dana
18. 3. 2017 21:46

Celkem zajimavy clanek od Le Samedi, jsou tam zablesky logickeho uvazovani. Ovsem, ve vypracovanych spekulacich p.Hudrypéra, tohle jedine se nejvice blizi pravde, protoze to jsou hola fakta: „………V Madridu se „demonstruje“ za práva milionů Afričanů nastěhovat se do Evropy a zbytek bílých vyhnat místo nich do „jejich kolonií“…..““““““ a je uz jedno, zda se posleze bude vinit ta ci ona strana konfliktu, vymyslet si zastupne duvody, nebo se chlacholit tim, ze kdyby byly ryby v zadeli a ne v rybniku, bylo by vse jinak.. Nebylo. Proces svetoveho stehovani narodu s hlavnim nosicem islamske viry a nasledneho plundrovani vyspelejsi civilisace, (ktera… Číst vice »

Béda
19. 3. 2017 8:13

Dana, “ …Valka nasi civilisaci byla oficialne vyhlasena O.B.Ladinem v roce 1998 , ackoliv nebyl bran uplne vazne. Tenkrat byl jeste „jen“ muslimskym teroristou, jakych v te dobe behalo povice. Ale arabsky svet to prijal jako povel k primemu svetovemu boji-jihadu…“ Nesmysl. Saudskoarabský občan UbL byl agentem CIA. Jeho vyhlášení ani on sám neznamenal vůbec nic až do velkého Matrixu 11/9/2001 kdy „neznámí“ pachatelé (podle oficiální konspirace 16 saudských Arabů z 19 muslimů) dvěmi dopravními letadly shodilo 3 výškové budovy naplněné azbestovým protipožárním nástřikem, které bylo potřeba demolovat a dalším letadlem poté co vyřadili protiletadlový systém NORAD i obranu Pentagonu,… Číst vice »


Nejnovější příspěvky