Jak zastavit 1. světovou virovou válku

 

K práci 9. společné konference Úmluvy o biologických a toxických zbraních (BTWC)

Dne 28. listopadu 2022 zahájila v Ženevě svoji činnost 9. společná konference Úmluvy o biologických a toxických zbraních (BTWC). Vedoucí ruské delegace, stálý zástupce při Úřadu OSN v Ženevě Gennadij Gatilov, na všeobecné rozpravě o přezkoumání fungování BTWC řekl, že fakta o vojensko-biologické aktivitě USA na ukrajinském území jsou nehorázným příkladem porušení požadavků úmluvy.

Ruské stížnosti na toto téma nebylo vyhověno kvůli destruktivní linii Spojených států a jejich spojenců, zablokován byl ruský návrh na provedení mezinárodního vyšetřování podle článku VI BTWC pod záštitou Rady bezpečnosti OSN, uvádí TASS.
Vedoucí kubánské delegace Rodolfo Benitez na IX. společné konferenci členských států BTWC navrhl aktivně pracovat na posílení úmluvy.

Podle Beníteze není opodstatněné, že 50 let po schválení tomuto dokumentu stále chybí mechanismus pro ověřování jeho dodržování. Zástupce Kuby vyzval konferenci, aby přijala jasný mandát k obnovení jednání o právně závazném protokolu, který umožní ověřování.

Benítez se domnívá, že nyní je jednoznačně zapotřebí zpřesnění Úmluvy. Současný stav je podle něj nepřijatelný a výhodný pouze pro ty, kteří jsou proti posilování mnohostranného odzbrojovacího systému, uvádí Prensa Latina. Iniciativy Ruské federace a Kuby však byly zcela odmítnuty. Země EU vydaly společné prohlášení, ve kterém plně podpořily linii současného vedení BTWC.

Švédská delegátka Anna Yardfeltová ve svém projevu uvedla, že Švédsko „rozhodně odmítá nepodložená obvinění Ruské federace vůči Ukrajině, že má program biologických zbraní financovaný USA. Tato nepravdivá tvrzení nejen odvádějí pozornost a podkopávají legitimní mezinárodní spolupráci proti infekčním nemocem, ale také podkopávají samotnou Úmluvu.“

Je zřejmé, že tato konference, stejně jako všechny předchozí, ani trochu neovlivnila pozici většiny zemí světového společenství, které si možná uvědomují, že Spojené státy vyvíjejí ve svých vojenských laboratořích roztroušených po celé planetě smrtící viry a biologické zbraně, ale nehodlají se dostat do konfliktu s Američany, protože se domnívají, že tato činnost Pentagonu pro ně nepředstavuje bezprostřední nebezpečí a že i možné negativní důsledky z realizace vojensko-biologického programu Pentagon nejsou tak vážné, aby se otevřeně postavily proti Spojeným státům. Pouze přímé a zjevné ohrožení národních zájmů si může vynutit změnu tohoto postoje.

Taková hrozba však existuje, přičemž na eschatologické úrovni. Je to vývoj rasových zbraní ze strany Pentagonu, zaměřených na velmi specifické etnické skupiny planety. Rasové biologické zbraně byly poprvé vytvořeny v Jižní Africe jako součást Project Coast, tajného jihoafrického vojenského programu, který vyvíjel biologické zbraně, jež byly nebezpečné pouze pro černochy. Projekt Coast vytvořil velké množství smrtících biotoxinů a také vakcínu, kterou bylo možné tajně podat černým Jihoafričanům za účelem jejich sterilizace. Tyto práce se vedly v Roodeplaat Research Laboratories (RRL) severně od Pretorie pod vedením Daana Goosena a Schalka van Rensburga.

Na počátku 90. let, s koncem apartheidu, byly programy zbraní hromadného ničení v Jižní Africe zastaveny. Vůdci projektu Coast byli obviněni z genocidy černošského obyvatelstva Jižní Afriky. Při výslechu Daan Gusen řekl, že dostal za úkol vytvořit černou bombu – biologickou zbraň, která bude vybírat cíle podle barvy pleti. Schalk van Rensburg vysvětlil, že s biotoxiny vytvořenými v RRL lze dosáhnout 100% sterilizace „libovolné skupiny lidí“.

Výzkum prováděný v RRL se zaměřil na vývoj bakteriálního činidla, které selektivně zabíjí černochy. Časopis New African píše, že během procesu s vedoucími projektu Project Coast (kteří byli nakonec zcela zproštěni viny) bylo odhaleno jejich propojení a stínové transakce se zpravodajskými službami mnoha zemí, včetně zejména USA, Velké Británie, Německa, Švýcarska, Číny, Izraele, Pákistánu, Íránu a Tchaj-wanu. V květnu 2002 Daan Goosen, bývalý šéf jihoafrického programu biologických zbraní, nabídl své služby, jak jsme psali, americkým zpravodajským agenturám.

V těch letech byl prezidentem Spojených států George W. Bush ml., který propagoval New American Century (PNAC), bibli neokonů. Klíčová zpráva PNAC, Rebuilding America’s Defense: Strategy, Forces and Resources For a New Century, otevřeně uvádí, že „pokročilé formy biologické války, které se mohou zaměřit na specifické genotypy, by mohly změnit biologickou válku ze sféry teroru v politicky užitečný nástroj“.

Ve světle těchto ideologických postojů se americké statistiky o koronaviru jeví ve zvláštním světle. Procento Afroameričanů mezi nakaženými koronavirem a zemřelými na COVID-19 ve Spojených státech je třikrát až čtyřikrát vyšší než jejich podíl v populaci USA jako celku. Statistiky státu Illinois a tamní největší metropole, Chicaga, tedy ukazují, že koronavirus zaútočil obzvláště zuřivě na černochy. Mezi obyvateli Chicaga tvoří černoši 30 %, ale mezi nakaženými COVID-19 je jich polovina a podíl mezi mrtvými je 70 %. V Illinois jako celku tvoří černoši 15 % populace, ale představují 28 % potvrzených případů a 43 % úmrtí. Podobný obrázek je ve státech Wisconsin, Michigan, Louisiana, Severní a Jižní Karolína.

„Koronavirus zabíjí černé Američany alarmujícím tempem,“ posteskl si The Washington Post. „Černoši v USA umírají na COVID-19 mnohem rychleji než běloši. Proč?“ zeptala se britská BBC.

Americké úřady na tuto otázku nenašly odpověď.

Ve vědeckých pracích posledních let se ukázalo, že vytvoření etnických a rasových zbraní se stalo teoreticky možným s objevem mechanismu tzv. interference RNA. Tuto technologii objevili v roce 1998 američtí vědci Andrew Fire a Craig Mello, kteří za ni v roce 2006 obdrželi Nobelovu cenu. Teoretická možnost využití RNA interference k vytvoření biozbraní byla zmíněna zejména ve zprávě Agentury pro snížení obranných hrozeb (DTRA) podřízené Pentagonu v roce 2010. Pomocí RNA interference je možné ovlivnit určité etnické skupiny tak, že lidé z tohoto etnika prodělají vážná onemocnění, jako je artritida. Nebo se naopak imunita proti konkrétní nemoci přestává vytvářet. Toto je genetická zbraň. Zpráva DTRA otevřeně píše: „Existuje možnost použití RNA interference k vytvoření biologických zbraní.“

Dne 7. července 2022 Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že váleční zajatci Ozbrojených sil Ukrajiny mají protilátky proti patogenům infekčních chorob, jejichž počet převyšuje průměr. Jinými slovy, Pentagon použil ukrajinské vojáky, u kterých byly tyto protilátky nalezeny, ve svých projektech na vývoj biologických zbraní.

Pentagon provádí své experimenty nejen na Ukrajincích. Bulharské vydání OFF News píše: „Ruská strana tvrdí, že v Bulharsku existují biolaboratoře, ve kterých se na bulharských občanech provádějí experimenty s cílem vytvořit viry a patogeny.“ Premiér Kirill Petkov zároveň potvrzuje existenci takových institucí, ale říká, že jsou určeny pouze pro experimenty, nikoli pro šíření nebezpečných patogenů.

Američané experimentují i na vlastních občanech. Italské vydání Farodi Roma tedy píše: „Během projevu na bezpečnostním fóru, které se konalo v Aspenu v Coloradu, varoval Jason Crowe, člen amerického výboru House Intelligence Committee, své spoluobčany před kontaktováním soukromých laboratoří pro testování DNA. Podle jeho názoru mohou být osobní údaje občanů použity k vývoji biologických zbraní a cílení na určité skupiny Američanů nebo dokonce jednotlivce.“ Za jakoukoli americkou soukromou biologickou laboratoří jsou struktury Pentagonu, které fungují na území Spojených států formou „mezičlánku“ jako soukromé laboratoře.

Příkladu Pentagonu při rozmisťování globálních sítí vojenských biologických zařízení následovaly, i když ne v takovém rozsahu, některé další státy. Čínský program biologické války je podle portálu Zero Hedge vyvíjen v Institutu vojenského veterinárního lékařství Akademie vojenských lékařských věd (Changchun), Centru pro kontrolu a prevenci nemocí (Chengdu Military Region), Wuhan Institute virologie Čínské akademie věd a Mikrobiologického ústavu Čínské akademie věd (Peking).

V roce 2017 byla do knihy „The Science of Military Strategy“ (战略学), učebnice vydané PLA National Defense University, přidána část „Biologie jako pole vojenského boje“. Tato část pojednává o nových potenciálních typech biologické války, včetně „etnicky specifických genetických útoků“. Corey Pfluke, analytik společnosti Lockheed Martin, píše o existenci programu biologických zbraní v Íránu. Špičkový izraelský arzenál biologických zbraní je potvrzen ve zprávě Carnegie Center.

Dnes ve Spojených státech propuká rezonující skandál kolem vojenského biologického výzkumu Pentagonu. Tom Fitton, prezident americké nevládní organizace Judicial Watch, zveřejnil objemný balíček odpovědí DTRA na jeho oficiální žádost o data týkající se aktivit biolaboratoří na Ukrajině a v postsovětském prostoru. Judicial Watch byla pod tlakem nejvyššího vedení USA (i přes již upravený formát dokumentů) nucena odstranit ze svých webových stránek zveřejněné materiály, které připravily světovou komunitu o spolehlivé informace o vývoji biologických zbraní Pentagonem a možnosti diskutovat o něm během konference BTWC. Ale země, kde se nacházejí americké vojenské biologické laboratoře, si mohou nezávisle od DTRA vyžádat zprávu o biologických „experimentech“ na jejich území. Skutečnost, že Spojené státy již začaly a vedou první světovou virovou válku, nelze popřít. Není vyloučena situace, kdy se na ní budou podílet další subjekty (a nejen státní) s moderním vojenským biologickým potenciálem. Obětí takové války budou především země, na jejichž území sídlí americké biolaboratoře.

Americký rozhlasový moderátor a veřejná osobnost Tom Hartman si klade otázku „jaké politické páky by měla země, která by mohla reálně hrozit likvidací lidí po celém světě, například s mandlovýma očima nebo zrzavých Kavkazanů, nebo Arabů, popř. Číňanů, nebo jen lidí malého vzrůstu“. Možná právě tyto „páky“ nutí vedení zemí, kde se nacházejí americké biologické laboratoře, mlčky trpět ohrožení existence svých vlastních národů.

Zdroj: Fondsk.ru

Překlad: grasyk

5 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
4. 12. 2022 7:44

Výborný a velmi poučný článek. Dík překladateli.

Dolmen
Dolmen
Reply to  zajoch
4. 12. 2022 16:50

Poučný a děsivý. Nezávidím těm, co přijdou po nás. Mnozí už možná ani nepřijdou.

Bety
Bety
4. 12. 2022 8:34

Eugenika na postupu. Vlády, které „mlčky trpí ohrožení existence svých vlastních národů“ tím, že dovolí existenci biolaborek ve své zemi, se mohou dočkat toho,
že jim nezbude žádný daňový poplatník.

orinoko
orinoko
5. 12. 2022 15:43

Tak se mi to dneska potvrdilo! Junge revolucionere, alte hofraten. Nebo tak nějak se to říká… Takový někdejší das, který popisoval hrůzy války – War Pigs /Black Sabbath, Ozzy Osborne/ přiznal, že je opichan , „posilněn“,: stejně covid chytnul znovu, a stejně se dočkal lockdownu. Dva jary v havloriti. No… vydal nové cd, není špatné, a přiznal barvu. Z mnohých je mně osobně stydno. Měknutí mozku je dechberouci. Zlati Ted Nugent a Nena. To jsou wariors!!

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
5. 12. 2022 21:42

Tak tedy Nena – ne každý ji zná:
https://m.youtube.com/watch?v=0g0XMl9IhA4

Gatta
Gatta
5. 12. 2022 21:09

By mě zajímaly dvě věci.
Jedna zásadní … Jak se to má dnes s biolaboratořemi, které spolupracovaly s USA v Číně ???

A pak jen taková maličkost … Přežili nakonec Skripalovi ten vražedný Novičok … a potom i ochraný režim GB?

Honza999
Honza999
Reply to  Gatta
6. 12. 2022 5:17

„Novičok“ ano, „ochranný režim“ už ale ne.
Nelze objektivně ověřit, ale je to můj názor.