Jakov Kedmi: Zahraniční politika Ruska je bez citů, jen přesná kalkulace

Bývalý šéf izraelské speciální jednotky „Native“ se vyjadřuje k rusko-tureckým vztahům, summitu NATO ve Varšavě a situaci na Ukrajině.

Překlad a titulky: V. Kostik

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
17. 7. 2016 10:52

Jako obvykle. Stručně,jasně a pravdivě. Ani slovo navíc,žádné zbytečné lži či ideologie.

Irena
17. 7. 2016 11:46

Izraelský rozvědčík: žádné zbytečné lži či ideologie…. chachachacha
No já zapomněla, on je bývalý, tak to je teď z něho bílé lilium šířící do světa pravdu a nic než pravdu. Třeba tu perlu, že vyostření na hranici s Donbasem je pro Ameriku nevýhodné.

hudryper
hudryper
17. 7. 2016 12:53

Irena napsal
Třeba tu perlu, že vyostření na hranici s Donbasem je pro Ameriku nevýhodné.

Můžete ,paní Ireno upřesnit,pro kterou část současných USA je vyostření,či z toho plynoucí válka
na hranici Donbasu výhodné ? Obávám se,že máte na mysli tu us,garnituru,která je na odchodu se
historicky znemožnit. Jenže neokoni jsou vyřízeni a opravdovou válku se jim vyvolat nepodařilo.

Admirál
Admirál
17. 7. 2016 14:35

hudryper napsal Můžete ,paní Ireno upřesnit,pro kterou část současných USA je vyostření,či z toho plynoucí válka na hranici Donbasu výhodné ? Obávám se,že máte na mysli tu us,garnituru,která je na odchodu se historicky znemožnit. Jenže neokoni jsou vyřízeni a opravdovou válku se jim vyvolat nepodařilo. Já bych neocony ještě neodepisoval. I když mnoha důležitých cílů nedosáhli a to zřejmě hlavně pro svou mentální nedostatečnost, jedno se jim povedlo: Zabránili užší ekonomické a polictiké spolupráci EU a Ruska, oddělili EU od Ruska kordónem Rusku nepřátelských států. A to bych řekl, byl hlavní cíl převratu na Ukrajině. Jsou stále velmi nebezpeční, můžete… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 7. 2016 15:26

Admirál napsal . Já bych neocony ještě neodepisoval. Chápu Vaše obavy,ale vývoj událostí v Turecku a Sýrii a od včerejška i v Iráku ukazuje zřetelně na totální neúspěch neoconů na SV,který bude implikovat stále silněji i vývoj situace na Ukrajině. Přicházející vládní garnitura USA řízená nejvyššími světovými finančními kruhy bude mít za úkol přehodnotit politiku vůči Rusku,protože pochopitelně nedůvěřují slibům UV KSČíny korektně spolupracovat při ovládnutí světa.K tomu potřebují dělat podstatně lepší politiku,než ji dělali neoconi spolu se sionisty v posledních desítiletích. Vyhrocení NATO proti Rusku byla fatální strategická chyba,která donutila vedení Číny a Ruska k společným vojenským opatřením,jejichž eliminace… Číst vice »

peter.
17. 7. 2016 16:27

Ak nebudem hodnotiť Kedmiho z hľadiska jeho minulého aj dnešného pracovného zaradenia a štátnej príslušnosti,tak jeho slová,výroky a hodnotenia mi pripadajú byť rozumné,jasné a nezastreté.Dokážem mu ich uveriť.Verím mu aj to,že ani jedna strana zúčastnená v konflikte na Donbase už nemá žiadny záujem na jeho pokračovaní.Hľadajú sa spôsoby,ako z neho vykĺznuť bez straty tváre.RF sa nasýtila tým,že si vrátila Krym a v konflikte zotrváva už len k vôli názorom ruskej verejnosti.USA budú podporovať Ukrajinu do tých čias,kým si uchovávajú nádej,že sa im podarí vyrvať Krym z ruských rúk a postaviť na ňom svoju vojenskú základňu.Pravdepodobne už prichádzajú na to,že táto… Číst vice »

Admirál
Admirál
17. 7. 2016 17:03

peter. napsal Ak nebudem hodnotiť Kedmiho z hľadiska jeho minulého aj dnešného pracovného zaradenia a štátnej príslušnosti,tak jeho slová,výroky a hodnotenia mi pripadajú byť rozumné,jasné a nezastreté.Dokážem mu ich uveriť.Verím mu aj to,že ani jedna strana zúčastnená v konflikte na Donbase už nemá žiadny záujem na jeho pokračovaní.Hľadajú sa spôsoby,ako z neho vykĺznuť bez straty tváre.RF sa nasýtila tým,že si vrátila Krym a v konflikte zotrváva už len k vôli názorom ruskej verejnosti.USA budú podporovať Ukrajinu do tých čias,kým si uchovávajú nádej,že sa im podarí vyrvať Krym z ruských rúk a postaviť na ňom svoju vojenskú základňu.Pravdepodobne už prichádzajú na… Číst vice »

peter.
17. 7. 2016 17:29

Admirál napsal Nesouhlas, Prečo? Bavme sa o Donbase.Krym je už ako sa zdá vyriešená vec,iba ak by ste pripustili,že kvôli nemu USA rozpútajú jadrovú vojnu,čo ja považujem za nonsens.Vy ale píšete o „druhom kole“ a jadrovej vojne.Admirál!Ak niekto,napr.USA rozpúta jadrovú vojnu,tak to určite nebude kvôli Krymu.Lebo po tej vojne by Krym už bol každému,aj USA len na dve veci.Na hovno a na nič! Takže prečo USA záleží na dobytí Donbasu?Veď sa len pozrite na mapu a spočítajte si tie americké základne okolo Ruska!Koľko miliard dolárov musia USA ročne asi tak vynakladať na ich udržiavanie?Myslíte,že USA nutne potrebujú ešte jednu základňu… Číst vice »

fajt
17. 7. 2016 17:39

http://politikus.ru/v-rossii/80718-reakciya-putina-na-sobytiya-v-turcii.html – Переговоры с глазу на глаз. Впервые за долгое время, с поры разрыва дипломатических и торговых отношений , президенты двух стран встретятся уже в следующем месяце. Об этом сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. О встрече Путина и Эрдогана в августе было заявлено и в эфире турецкого телевидения – а вот высокая политика на практике, lituji wolontariuszy, kteří tomu všemu dělali pouhé palivo. ..)

peter.
17. 7. 2016 17:54

Admirál napsal
překážku ekonomického a politického sbližování Ruska s EU

Na tú spoluprácu je Európa aj RF odsúdená a nejaká Ukrajina tomu v žiadnom prípade nezabráni.Pozrite sa do štatistík a zistíte,že v priebehu sankcií proti RF,sa táto spolupráca najmä zo strany Nemecka znásobila.Podobné je to aj s USA.Svet je dnes príliš malý aby bolo možné dosiahnuť prerušenie ekonomickej spolupráce medzi štátmi ktoré sa navzájom potrebujú len tým,že sa medzi nimi vytvorí bariéra v podobe napr.Ukrajiny.Tá sama bude v dohľadnej dobe odkázaná výlučne na pomoc RF,lebo zo západu už nedostane ani deravý groš.

Admirál
Admirál
17. 7. 2016 19:33

peter. napsal Na tú spoluprácu je Európa aj RF odsúdená a nejaká Ukrajina tomu v žiadnom prípade nezabráni.Pozrite sa do štatistík a zistíte,že v priebehu sankcií proti RF,sa táto spolupráca najmä zo strany Nemecka znásobila.Podobné je to aj s USA.Svet je dnes príliš malý aby bolo možné dosiahnuť prerušenie ekonomickej spolupráce medzi štátmi ktoré sa navzájom potrebujú len tým,že sa medzi nimi vytvorí bariéra v podobe napr.Ukrajiny.Tá sama bude v dohľadnej dobe odkázaná výlučne na pomoc RF,lebo zo západu už nedostane ani deravý groš. Současný stav odpovídá tomu, co popisuji. Amíci mají eminentní zájem na tom, aby tento stav udrželi.… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
18. 7. 2016 7:10

Ano, je to tak. Ruská politika je chladný kalkul! Zato americká politika je plna lásky a porozumnění, vojska NATO vstupující na území suverénních států mají v hlavních děl vetknuty květiny, z polních kuchyní se rozdělují potraviny a dětem jsou rozdávány pamlsky a žvýkačky. Všude jásot a přátelská objetí. Lidé pláčou dojetím. Ale nechoďte příliš blízko, bylo by slyšet i skřípění zubů demokratizovaného lidu.

lomikel
lomikel
18. 7. 2016 10:31

zajimavy clanek v podstate k tematu, i kdyz to nevidim uplne stejne, je to poctiva pjakinovstina minimalne vhodne k zamysleni http://aeronet.cz/news/deni-v-turecku-a-v-armenii-jasnejsi-scenar-evropskeho-chalifatu/ tahle pasaz vlast: A úplně v základu zde ještě máme analogii s Trockým a Stalinem, kdy Trockij prosazoval pokračování VŘSR do všech dalších zemí tak, aby výsledkem bylo zrušení všech hranic a národů (tzv. permanentní revoluce), zatímco Stalin, tento „zrádce“ marxismu, trval na tom, že socialismus lze vybudovat bez nutnosti likvidace státu a národa. Čímž se dostáváme k marxistům a neomarxistům v EU (v čele s marxistkami Mogherinovou, Merkelovou, ale předtím už i s Barrosem), sedících v novodobé babylonské… Číst vice »

lomikel
lomikel
19. 7. 2016 9:24

podobna uvaha vztazena k nadpisu clanku http://www.zvedavec.org/komentare/2016/07/6964-proc-turecky-puc-nebylo-chopeni-se-moci-erdoganem-pod-falesnou-vlajkou.htm Nejkontroverznějším aspektem celé této aféry, který mají stoupenci multi-polárního světa problém akceptovat, je, proč by měly Rusko a Írán podporovat Turecko, i když jsou si zcela vědomy Erdoganova zapojení do války v Sýrii. Navíc po zhlédnutí obrázků odvetného násilí davu v Istanbulu a nejméně jednom ověřeném veřejném uřezání hlavy, nemluvě o celostátních čistkách ve všech sférách, které nyní probíhají, lidé, kteří jinak chovají sympatie k zahraniční politice Ruska a Íránu, kroutí hlavami a diví se, proč Moskva a Teherán odhodlaně nevystupují proti tak šokujícím událostem. Ve skutečnosti, a jakkoliv to může být pro… Číst vice »