Jaký postoj zaujmout ke kryptoměnám?

Tento kolos požírá 1,5 TWh energie ročně. A tento oceán hajzlpapírků je jen ničím nekrytou digitální měnou.

Překlad a titulky: Irena

5 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
9. 11. 2021 14:27

Můj osobní přístup ke kriplomenam je jasný. Vypni napětí a zkus platit. To bude napětí. Nevím, co je obsahem vlogu. Teprve si to musím start up. Běžnou měnu lze použít i hygienicky. To si s neuchoPITELNYM algoritmem nebudu moci dovolit. BYTcoin je dneska velmi luxury záležitost.
A co jináč, zavináč?
Kamsi jsem vlezl.
Jak jste na tom? Co si dáš? Pivo, můžu? Ty vole, jsi v hospodě a nejsi nalitej. Žádný problém? S námi určitě ne, jestli máš peníze. A ty sem bez nich nikdy nechodíš. Tvoje starosti na naší hlavu.

PPK
PPK
9. 11. 2021 20:37

Konečně někdo jasně řekl pravdu.

Gatta
Gatta
9. 11. 2021 20:59

Dlouhá videa nemusím, ale tohle je dobré. Mám pocit, že v Rusku má vznikat (nebo už vznikla) nějaká ruská kryptoměna. Možna to má a Nestorem a jeho videovarováním souvislost.

Na BC určitě nemálo lidí vydělalo, ale nakonec v každé loterii někdo něco vyhraje …
BC je dnes vyloženě spekulatiní hazard – a přečerpávací kanál peněz od hejlů k držitelům banku.

***

Tak nám zase od ledna zvednou minimální mzdy – podle skupin náročnosti práce.
Jistě, kdo by se bránil penězům, ale to není projev zdravého hospodářství, kterému se nadobyčejně daří.

To je státem organizovaná inflace !!!

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
10. 11. 2021 7:05

PS – jen dovětek… BC – je jen odkladiště ničím nekrytých peněz. Podobně jako předražené nemovitosti, ale u těch je alespoň moźnost v nich přespat, i když prřijdete o 90% do nich vložených úspor. Sázka na BC je normální „devizová spekulace“. V oběhu je příliš mnoho nekrytých peněz a možnost, „smazat dluhy, či alespoň dluhové úroky“ by postihla vlastníky těch prazdných vysněných čísel. Tedy jde o to zrušit skutečné praci podložené peníze jejich převodem do nějaké bubliny, kde potom hejlům ZMIZÍ. U bankéřů se ovšem mezitím tyto bubliny změni ve kutečné hodnoty, nebo ke krytí jejich dluhů. Jedinou „měnou“, která… Číst vice »

PPK
PPK
10. 11. 2021 15:04

Ještě poznámka pamětníka: Wikipedie přiznává, že kryptoměny se opírají o asymetrickou kryptografii. O asymetrii v šifrování a o kryptoměnách však Wiki mlží. Asymetrická kryptografie byla již v 90.letech na internetu hojně propagována a zdarma(!) nabízena pro „utajování“ zpráv jako krypto-software s názvem PGP. Neznalí to šťastně používali, více-znalí to ignorovali a ti nejvíce znalí to těm hejlům všechno četli. Shrnuto – asymetrická kryptografie a tedy i kryptoměny – jsou v podstatě jen chytrý podvod.