Je v Moskvě zlatý grál?

Ekonomické analýzy příčin vstupu hitlerovských vojsk do bývalého Česko-Slovenska nad ránem dne 15.3.1939 ukázaly, že tzv. Třetí říše se odhodlala k záboru tzv. území Resttschechei, zbytkového Česka, jak říkal Hitler, protože německá centrální banka byla prázdná, čekaly jí úhrady pohledávek ve valutách, které neměla. Valuty a zlato měla ale každá banka česká, včetně tehdy té centrální, cedulové.

Okupací z 15. března 1939 si Němci přišli na poměrně velké peníze a množství zlata, což se stalo, spolu s výzbrojí pro dvacet divizí, skluzavkou k německým dobyvačným, vražedným plánům v Polsku a na Balkáně. Kdoví, jestli současný Drang nach Osten tedy není motivován stejně.

Německá Deutsche Bank je považována v současnosti za větší problém, než Lehmann Brothers  a její akcie se hodnotou plíží i blíží k hodnotě Bakalových bývalých NWR, Nových světových zdrojů. Také Japonsko, které se pohybuje v dluhu kolem 200 procent HDP, na tom není nejlépe, japonské penzijní fondy prodělaly za kvartál 73 miliard dolarů, což je asi ten pravý důvod, proč Japonsko šetří, a známá japonská automobilka, jak uvedl tisk, ve  svém tokijském ústředí odstavila výtahy.

Evropa nemá peníze, a asi už ani dost rotaček na papír, a tak možná přichází na řadu opět Rusko, s dluhem 14 % HDP, které se nabízí coby plošná kasička na ropu, zlato i ty diamanty. Západ sice už druhým rokem sankcionuje Rusy, ti si ovšem z toho málo co dělají, vědouce, že jen EU se svými bojkoty sebepoškodila o 80 miliard dolarů ročně. A přitom jsou to navíc takové bojkoty/nebojkoty.

Italové přesvědčili Sanmarince, že parmezán může dozrávat i v horských sklepích malé republiky, a tak se i děje, a na ruských stolech pravý „sanmarinský“ parmezán neschází. To Poláci to mají těžší. Exportují jablka do Kazachstánu, kde je certifikují a snaží se je prodat do Ruska.

Evropská unie potřebuje řešení, a tím je, jak by řekl  volič ODS, i strašení. Podle rakouského listu der Standard se chystá dohoda EU-NATO. Těžko říci, jak EU včlení své zájmy do zájmů NATO. Diskutuje se o tom, že tato smlouva prolomí rakouskou neutralitu, jejíž vyhlášení (tedy oné neutrality) bylo podmínkou podpisu Státní smlouvy v roce 1955, kdy Rusové zcela překvapivě z Rakouska odvedli svá okupační vojska. Bude-li Rakousko smluvně vázáno k NATO, nebude neutrální. Nebude-li neutrální, Státní smlouva garantovaná USA, Francií, Británií a nástupcem SSSR by měla být nulitní. Přičlení snad Van der Bellen, který počítá s dopomocí k  podivnému znovuzvolení Rakousko k Berlínu, potažmo dnes  EU? Nevíme.

Víme, že nás zajímají naše obyčejné osudy. A do těch grál či král ani brexit či politický exit kohokoli – nepatří.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
12. 7. 2016 15:37

Napadnutí jaderné mocnosti se mi moc nejeví jako ta nejlepší cesta ke zlatu a surovinám. Pokud se ovšem ta mocnost nevzdá, podobně jako Československo v roce 1938. Nicméně, výchozí předpoklady u Ruska, co se obrany týče, jsou mnohem lepší, než tenkrát u nás. Tak uvidíme, jak to dopadne s centrálními bankami ušáckého impéria.

mm
mm
12. 7. 2016 17:22

velkorysou nabídku na odkoupení čs. výzbroje, výstroje a zásob nabídlo Německo už po Mnichovu. Celkem za to chtěli zaplatit polovic, 50 procent. Po realizaci Fall Grün dostali v 39 vše gratis. Btw, zaujala mne dnešní zpráva, že Aha má nárůst předplatitelů na 470 osob…. OM sice předplatitele tištěné verze nemá, leč čte ho více lidí…

Sio
Sio
12. 7. 2016 18:04

mm napsal

velkorysou nabídku na odkoupení čs. výzbroje, výstroje a zásob nabídlo Německo už po Mnichovu. Celkem za to chtěli zaplatit polovic, 50 procent. Po realizaci Fall Grün dostali v 39 vše gratis. Btw, zaujala mne dnešní zpráva, že Aha má nárůst předplatitelů na 470 osob…. OM sice předplatitele tištěné verze nemá, leč čte ho více lidí…

Zajímavá informace.

fajt
13. 7. 2016 10:34

Víme, že nás zajímají naše obyčejné osudy. A do těch grál či král ani brexit či politický exit kohokoli – nepatří – naprosto přesně – i když nás ty neofeudální obludy a jejich chamtivé hrátky spolehlivě zabijí. ..)

merlin
merlin
13. 7. 2016 16:59

Sio napsal
Zajímavá informace.

od kdy ty čteš AHA ? :-))