Jemen, cholera a mediální embargo koupeného Západu


Podívejme se, proč Západ uplacený Saúdy mlčí k humanitární katastrofě v severním Jemenu.


Rád čtu nadpisy v nezávislých korporátních webech, jako jsou například Britské listy. Naše oficiální korporátky už vůbec nemá cenu číst. Letmým pohledem během prázdnin jsem zjistil, že už je v nich pouze sport a oslava geniálních a moudrých bankéřů z ČNB. Finanční mudrcové byli nejprve korporátními médii oslaveni za devastaci koruny a nyní za zvednutí úrokových sazeb. V dnešní bezútěšné době je útěšné vědět, že jsme se znovu dostali do epochy středověkého feudalismu, kdy nám vládne neomylná skupina korporátních a banksterských dogmatiků, kteří stojí mimo rozum, a tím pádem i mimo zákon, zločin a trest. Zkrátka, nová demokracie chce ve vedení nový typ demokratů.

Tím jsme konečně u cholery v Jemenu, kvůli které se rozplakal krokodýlími slzami britský Guardian a následně i Britské listy zde. O vývoji v Jemenu byly tyto naše dva poslední články:

Popis příčin humanitární katastrofy v Jemenu byl v článku ze srpna 2016:

US a NATO válka v Jemenu vedená po boku Saúdů je popsána v syntetickém článku z roku 2015 pod názvem Špinavá válka v Jemenu a účelové pokrytectví Západu. Zde také najdete odkazy na předešlé analýzy e-republiky k otázce občanské války Jemenu.

Cholera spadlá z nebe

Podívejte se na současnou statistiku světové zdravotnické organizace (WHO) vydanou kvůli humanitární katastrofě v Jemenu přepočtem na 100 občanů této země.

A nyní konečně k té zajímavé otázce, proč po dvouletém plošném bombardování civilní infrastruktury, měst a celého státu, včetně nemocnic a škol, vypukla cholera. Saúdská Arábie si bomby kupuje v Izraeli a zemích NATO, především USA. A Saúdové mají dost peněz na to, aby zavřeli mediální ústa všem mediálním korporátkám, které žijí z jejich legální reklamy a z jejich nelegálního uplácení novinářů. Příkladem hodně kvalitní a dnes typické manipulace faktů pro Saúdy je současný rozbor situace v Le Mondu, které dnes patří finanční skupině Rothschildů. Tyto noviny vlastněné bankovní korporací pochopitelně podporují neoliberální a korporátní kurz jejich bývalého bankovního zaměstnance a dnešního francouzského prezidenta Macrona. První článek ze šestidílné série o Jemenu najdete zde. Pro americké noviny platí totéž v bleděmodrém.

Cholera v Jemenu je oceněna podle ekonomických vztahů se Saúdskou Arábií. Tato wahabitská klanová despocie aktivně podporující ozbrojený teroristický džihád v dnešní krizi platí hodně za to, že média o jejich špinavé válce v Jemenu mlčí. A mlčí se také z dalšího dobrého důvodu. Cholera vznikla tím, že Saúdové systematicky bombardují NATO-bombami civilní odsolovací zařízení vody. Tím způsobili první infekční epidemie a již v březnu tohoto roku vypukla první epidemie cholery. Po bombardování Saúdů například zůstalo bez vody město Taíz s přibližně milionem obyvatel, v poušti a ve vedrech kolem 50 °C. Podle UNICEF umírá v Jemenu každých 10 minut jedno dítě. Takže se podívejme na mapy a ptejme se kde, ve kterých regionech Jemenu, a hlavně proč vypukla cholera.

Cholera, plošný hladomor a boj o ropu

A nyní k tomu důležitému, tedy k choleře a k mlčení Západu. My staří ještě víme, že Jemenské státy byly dva: Jižní Jemenská lidová republika koketovala s „táborem míru a socialismu“ a severní Jemenská arabská republika zmítaná občanskou válkou byla pod velkým vlivem Ligy arabských států. Po rozpadu sojuzu vznikl jeden stát v roce 1990. A nyní se podívejte na bojovou mapu starou asi rok, která kopíruje toto původní rozdělení Jemenu na severní a jižní část. Severní část patří šíitskému kmenu Húthů pod vlivem Íránu a jižní část patří Saúdům a pochopitelně al-Kájdě.

Barevná revoluce zde vypukla v červnu 2004, kdy náboženský vůdce Hussein al-Houthi vyhlásil vzpouru proti prosaúdské vládě. Protisaúdská barevná revoluce za kmenovou demokracii uspěla a šéf poražené loutkové vlády utekl do Saúdské Arábie. Od té doby běží v zemi trvalá válka. Saúdové stejně jako Američané ve Vietnamu při prohrané válce začali plošně bombardovat vzbouřená civilní města. A nyní se podívejte, ve kterých oblastech země vládne hladomor a kritický stav.

Jemen3

Jaká náhoda! Hlavní kritická oblast se týká povstaleckého severního Jemenu, který Saúdové nemohou dobýt. Húthové dnes naopak expandují do svých historicky daných kmenových enkláv v Saúdské Arábii (provincie Najran, Jizan, Asir). Staré koloniální hranice mocensky dané Brity opět přestávají platit, když jde o válku. A nyní poslední mapa, která spojuje hladomor, válku a mlčení koupeného Západu. Podívejte se, ve které oblasti se nacházejí hlavní ropná pole, zásoby ropy a strategické ropovody.

Jemen4

Jaká náhoda! Hlavní ropná oblast se kryje s oblastí vojenských operací Saúdů, leteckého bombardování obyvatelstva, systematického ničení civilní infrastruktury a prakticky celá se nachází pouze na území severního Jemenu. A pochopitelně se také kryje s hlavní oblastí hladomoru a cholery, které vypukly po masakrech Saúdů reagujících na úspěšnou barevnou revoluci oblasti historicky po staletí ovládanou Húthy. A je po zbytečném lhaní za drahé peníze. Hledej západní ropu a najdeš jemenský hladomor.

Proč vést špinavou válku a proč je třeba nechat umírat děti na choleru

Začněme podstatným – cena ropy spadla na polovinu, Saúdové přitom zvýšili těžbu s tím, že zničí Rusy a frakování v USA. Výsledkem bylo ohromné zadlužení Saúdů, kteří si zvykli žít ve svém kmenovém socialismu jako v Alibabově jeskyni plné pokladů. Částečná privatizace jediného státního ropného koncernu Aramco je krach. Původní ocenění zásob ropy a majetku společnosti udělané Saúdy znělo na dva bilióny dolarů, nezávislý posudek ukázal čtvrtinovou cenu. Zásoby jsou nadsazené, hlavní pole Gáwar se blíží vyčerpání.

Proto bylo třeba zabrat Jemen a jeho ropné bohatství. Dokud zde vládla loutková vláda Saúdů, nebylo potřeba dělat nic, jen tiše rabovat nerostné bohatství kolonie ovládané Saúdy a Západem. Po barevné revoluci je s rabováním ropy konec. Jemenci umí bojovat stejně dobře jako Afghánci, které nikdo nikdy neporazil. Ani Britové, ani Rusové a dnes ani Američané a NATO. Severní Jemenci jsou ze stejného těsta. Je to nezávislý a hrdý kmenový svaz, který tisíciletí bojoval v poušti o svobodný a nezávislý život. A nyní je jasné, proč Saúdy uplacený Západ mlčí k humanitární katastrofě v severním Jemenu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
14. 8. 2017 18:59

Hmm, „uplaceny zapad“ se v Jemenu neangazuje, o hruza. To jako by se zapadaci meli zase „vmesovat ? Ale soudruzi, to uz tu bylo. Jsem nazoru, radsi je nechat, anebo, at pomuze Jemenu vychod. :-) Jemen bylo vzdycky kmenove spolecenstvi a ted propada ideologii islamu. Co s tim ma zapad co delat, USA urcite o jemenskou ropu nestoji, tam se vedou vnitrni muslimske kmenove valky o moc. Cholera ? Radovi lidicky by se meli ridit hadithy proroka Mohameda, ktery rikal, ze se nesmi kadit a mocit do studni a potucku, i kdyz je to pohodlne. (Muslimove si po kaleni zadek… Číst vice »

Bety
Bety
14. 8. 2017 19:39

Tak nám to Dana zase pěkně vysvětlila. Problém není problém, bombardování a ničení vodních zdrojů nemá s cholerou co dělat. Jemenci si totiž nehygienicky myjí zadky!!!
A každý musí uznat, že když USA Saudy prosadily do vedení komise pro dodržování lidských práv, tak jsou pochopitelně Saudové v každém směru bez poskvrnky a Jemen bombardují jen proto, že někam ty bomby nakoupené v USA přece shodit musí, no ne?

Dana
Dana
14. 8. 2017 22:09

S mytim zadku muslimu to byla jen varianta pro nepoustni podminky – , nic proti tomu nemam – jinak, v tech koncinach maji predepsano i to, ze si maji zadek utirat venku tremi oblazky, kaminky. . To je suchy zachod, kdyz neni voda. Kdepak by se tam vzal toiletni papir. Cholera jsou cervickovite bakterie, ktere maji dlouhou zivotnost ve vode ci na kameni. Nemoc se přenáší alimentární cestou, nejčastěji pitnou vodou znečištěnou fekáliemi (v níž je Vibrio cholerae schopno přežívat až tři týdny) nebo potravinami (dny až 6 týdnů, doba přežití roste s klesající teplotou). Účinnou prevenci představuje mytí rukou,… Číst vice »

fajt
15. 8. 2017 6:09

http://www.lidovky.cz/proc-je-nejnenavidenejsi-muz-usa-nejnenavidenejsi-muz-usa-pn6-/zpravy-svet.aspx?c=A170805_133819_lide_pkv – emeričtí podnikavci v akci … a tady má jeden žoldák z krvavé korporace starost o druhé, šupák jeden pruhovaný. ..)

Bety
Bety
15. 8. 2017 11:56

Řeč byla o mlčení korporátek – Danu více zajímá, kolika kamínky si utírají či neutírají zadky.
Těžko najít horší zločin, než ničení vodních zdrojů v pouštní, nebo polopouštní zemi.
A moc by mě zajímalo, jak by na tom naše milovnice USA byla s hygienou, kdyby byla bez vody, počítám že by páchla ještě víc než její příspěvky.

Dana
Dana
15. 8. 2017 23:52

Jasne, ze bych smrdela, kdybych se nemyla. O tom ale neni argument. Kapitalisticke korporatky v Jemenu nejsou, nestaraji se, protoze tam v te bide neni s cim obchodovat, nelze cachrovat a ani financni system (Muslimske bankovnictvi) nepodporuje rozmach zapadnich korporatnich firem. Proti tomu Cesko, to uz je nadejnejsi lukrativni zalezitost, v Cesku se toci velke penize. To logicky pritahuje nadnarodni firmy. Nikdo vam nepomuze, musite si to vyresit sami a snazit se udrzet si trochu suverenity. Takze nejake starosti o kmenove valky, nekde v Tramtarii, mezi samotnymi muslimy, jsou pro ceskeho obcana nadmiru zbytecne. Na podzim se budete rozhodovat, nakolik… Číst vice »

peter.
16. 8. 2017 17:13

toto veru netreba komentovať.Veď je to také jasné a samozrejmé :Čo je dovolené Bohovi,nie je dovolené volovi volovi.Však Dana?
http://www.srspol.sk/clanek-expert-o-chemickych-zbraniach-usa-a-v-britanie-v-syrii-pravda-vyplavala-na-povrch-14866.html

Bety
Bety
16. 8. 2017 17:39

No jasně, Dano. Proč bychom se zajímali o ostatní svět? A dovídali se všechny ty špinavosti? No právě proto, aby nás v Česku nemohli tahat za nos! A jinak. Že v Jemenu nic není?? Ale, ale. A co naftová naleziště?? A pročpak asi korporátky slzí nad nějakou dívenkou ze Sýrie, která se vykecává na internetu o tom jak trpí, zatím co děti v Jemenu umírají při náletech a na choleru, za cudného mlčení těchže? Takže Jemen je v Tramtárii, že ho napadl jiný stát je podružné, muslim jako muslim? A pročpak tohle u jiných států, též muslimských, neplatí? Vaše argumenty… Číst vice »

peter.
16. 8. 2017 18:03

peter. napsal
volovi volovi

dal som tam zbytočne veľa volov.Má byť len jeden.

Bety
Bety
16. 8. 2017 21:10

peter. napsal
volovi
dal som tam zbytočne veľa volov.Má byť len jeden.

Peter, asi zaúčinkovalo podvědomí. Volů je totiž opravdu hodně.