Jen mrtví se dočkají konce války

Ať už jste doufali, že s nástupem Donalda Trumpa se USA změní, nebo jste se toho naopak obávali, můžete zůstat v klidu. USA se nemění, USA jsou stále stejně panovačné, pokrytecké a agresivní impérium, jakým vždycky byly. Dokázaly to právě teď vojenským útokem na Sýrii pod záminkou chemického útoku syrského režimu proti civilistům v Idlíbu.

Píši pod záminkou, protože se tak stalo bez vyšetřování, bez důkazů, bez mandátu OSN, zato s nadšeným přitakáváním západního mainstreamu a svých mopslíků z Evropy, podezřele rychle a na základě zjištění v syrském konfliktu velmi angažovaného, a tedy nikoliv nestranného a nezávislého, Turecka i svých vlastních, stejně angažovaných.

Samozřejmě, že použití chemických zbraní je nechutné svinstvo. ale to samé platí o jaderných zbraních, ochuzeném uranu, defoliantech i těch sankcích, v jejichž důsledku umírají lidé na nedostatek potravin i léků. USA nejsou v pozici, aby mohly někoho kárat či dokonce trestat za to, co samy dělají, USA nejsou řešením problému, ale jeho bytostnou součástí. Jediné, čeho dosáhnou, bude ještě větší rozvrat mezinárodního práva, které není možné nadále chápat jinak, než jako právo USA svévolně zasahovat kdykoliv a kdekoliv a povinnost zbytku světa jejich zásahy strpět.

My na Západě budeme sice zpracováni tak, abychom takové uspořádání světa akceptovali jako jediné správné a možné, ale my na Západě nejsme všichni lidé na Zemi, a ti, kteří jsou objektem tohoto pojetí mezinárodního práva, z něj již zřejmě tak nadšeni nebudou. Každá akce vyvolává reakci a reakcí na tuto akci USA bude jen další diskreditace Západu v očích nejenom zbytku světa, ale i mnoha lidí přímo na Západě. Svět nebude lepší místo jenom proto, že si USA hrají na četníka a zbijí každého, kdo si nechce hrát s nimi podle jejich diktátu. Jediné, co tento akt „státního terorismu“ USA vůči Sýrii Syřanům přinese, je poměrně velká pravděpodobnost, že v Sýrii už nebudou žádné nevinné civilní oběti, ale pouze kolaterální ztráty. Tedy nic.

Zato jim i celému světu může hodně vzít, protože útokem na Sýrii udělaly USA další krok ke konfrontaci s Ruskem, které se jim bude v Sýrii buď muset postavit, což bude znamenat sakra velké riziko 3. světové války (nebo bych měl psát raději Poslední, protože po téhle už pravděpodobně nezbude na Zemi nikdo, kdo by vedl tu čtvrtou?), nebo vyklidí pozice, což je opět špatně, protože vychýlí rovnováhu sil dál směrem k USA. A jak s ní naloží, to jsme viděli dnes v Sýrii, včera v Libyi, předevčírem v Iráku, minulý týden v Afghánistán, před měsícem v Jugoslávii a loni ve Vietnamu.

Pokud měla na poslední události v Sýrii přijít nějaká reakce – a že přijít měla již dávno – pak to měla být reakce OSN s cílem urovnání konfliktu, nikoliv reakce jedné ze stran s cílem zvrátit výsledek směrem k sobě. Jenže taková reakce nepřišla a nepřijde, protože USA nejde v Syřany, ale o Sýrii, USA nezajímají lidé, ale moc. V téhle hloupé a zbytečné válce v Sýrii prohráváme stále více tak či onak všichni a hrozí, že to nakonec budou jen ti mrtví Syřané z Idlíbu, kteří se dočkali konce války.

Převzato  z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
8. 4. 2017 11:10

Nevidí nic, jen opakuje dodaný text.

peter.
8. 4. 2017 11:37

Na tomto videu sa Asad smeje z Kaddáfího,keď tento varuje prítomných pred tým,že aj ich môže postihnúť osud Saddáma Husaina.Keby vedel,čo ho čaká,určite by sa tak výsmešne nešklebil.
https://www.youtube.com/watch?v=tdFwVwwyLIk

peter.
8. 4. 2017 16:18

Izrael znepokojuje na BV vytvorenie šiítskej osi Irán- asadovská Sýria -Hizballáh.Tento spojenecký zväzok sa pri podpore zo strany RF a pri oslabení Saudskej Arábie stáva dominantným na BV a Tel Aviv v ňom vidí najväčšiu hrozbu pre židovský štát. Preto v marci t.r.navštívil premiér B.Netanjahu USA kde viedol rozhovory s novozvoleným prezidentom D.Trumpom.Hneď po ukončení návštevy USA odletel B.N.do Moskvy prehovárať Putina,aby sa pridal k novovznikajúcej protiiránskej aliancii na BV.Treba pripomenúť,že ISIL vytvorila CIA a jeho hlavným predstaviteľom a veliteľom je Abú bakr-Baghdádí,pravým menom Shimon Elliot,agent Mossadu a CIA. http://panobcan.sk/wp-content/uploads/2015/01/islam-snowden-usa.jpg Netanjahu zrejme u Putina nepochodil a okomentoval to takto: „My… Číst vice »

peter.
8. 4. 2017 16:58

peter. napsal
Abú bakr-Baghdádí,pravým menom Shimon Elliot,agent Mossadu a CIA.

http://www.srspol.sk/clanek-projekt-velkeho-izraela-zakulisny-motiv-vojny-v-syrii-13855.html

orinoko
8. 4. 2017 19:39

Shrnu letošní Jihlavu: Nebat se a nekrast.
Účast vysoká, přinášely se další stoly i židle. Prodávaly se knihy a různé publikace.
Byla evidentní snaha o maximálně střízlivý přístup ke všem prezentovanym tematum . Poněkud obecnejsi přístup tvrdé narušil Zantovsky s konkrétní přednáškou who is who na mediální scéně. Rezimni sdělovací lejna versus alternativa.
Byl uprednostnen kratší formát vystoupení, kdo přetahoval, byl mu donesen budík.
Stalo to za to.
Sýrie prostupovala celým seminářem jako červená nit.
A hlavně nechybel humor. S Pohlreichem jsme krátce probrali existenci mentionu.

hudryper
hudryper
9. 4. 2017 4:40

Copak jste se dověděli o mentionech od legendárního kuchaře ? Nebo snad to vyšpionil sám
legendární rozvědčík a diplomat JUDr. Miroslav Polreich ? A přednáška o 5.paragrafu smlouvy
o NATO v jeho podání nebyla ? Myslím na humor oné jedné stránky smlouvy,jež v metamorfoze
posledních dvaceti let se stala vlastní parafrází.Něco asi jako popis poměrů ve velitelském sboru
C a K armády Rakousko-Uherska v díle Jaroslava Haška z první světové kontra realita s miliony
mladých mrtvol v blátě zákopových hrobů,které si ti jinoši navíc sami vykopali. Díky za odpověď.

zedd
zedd
10. 4. 2017 7:31

Taky to beru spíš jako varování. Zajímavý je ten počet 59 raket. Buď jedna selhala a nebyly naprogramovány žádné zálohy, nebo je to bububu ve stylu ta šedesátá bude jaderná. Trump je dostatečný cvok na to, aby o tom skutečně uvažoval.