Jeruzalém je hlavní město Židů už 3000 let

Daniel Herman, český ministr kultury v demisi: „Prezident Trump jen pojmenoval skutečnost. Jeruzalém je hlavním městem Izraele už 3000 let, od časů krále Davida. Stačí otevřít Bibli.“ (zdroj)

Stanův komentář: Jeruzalém je hlavní město Židů už 3000 let. A placatou Zemi Bůh stvořil 23. 10. 4004 př. n. l. Poté oddělil vodu, stvořil rostliny, pak světlo, nebe a na něm rozsvítil nebeská tělesa. Poté stvořil zvířata a Adama s Evou. Pak odpočíval. (Gen 1-2) Kdo pochybuje, bude upálen.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
7. 12. 2017 12:22

A kam se poděli Filištíni? Filištínští, paleštínští… zní to nějak podobně. A kdyby se prozkoumala DNA těch i oněch i dalších… kdo by asi byl ten nejžidovatější žid?
Aha, už vím, pan exministr.

perun
perun
7. 12. 2017 14:45

Čím dál, tím víc jsem přesvědčen o tom, že Bible je velký podvod a plagiát, opsaný částečně z původních východních nauk – véd – a přetvořený k manipulaci poslušných, bohabojných lidí ve prospěch šlechty a jakéhosi „vyvoleného národa“. Toho národa, který všichni nenáviděli a vyháněli. Proč asi ? Starý a Nový zákon je umělý slepenec, aby to vypadalo, že zdrojem v minulosti byl jakýsi mocný Jahve, apod. Je zakázáno jíst ze stromu poznání ? Co to znamená ? Že nám někdo zakazuje, abychom dosáhli poznání ? Směšné. Ježíš Kristus je pak už jen pohádková postava, která symbolizuje ne vykoupení, ale… Číst vice »

Dana
Dana
7. 12. 2017 17:05

Zide ziji v Palestine uz 3000 let, naslednici proroka Mohameda se objevili az tisice let pozdeji. To je historicky fakt..Svata kniha Koran se o Prorokove ceste na nebe z Jeruzalema vubec nezminuje. Palestinci meli , nejmene uz od roku 1995 prilezitost, jak se ze Zidy domluvit. V tom roce totiz americky kongres vydal oficialni rezoluci, ve ktere potvrzuje, ze Jeruzalem je hlavni mesto Israele. Trump je prvni president, ktery se formalne a svetove vyjadril, vedouce, jaky mazec to zpusobi. Dalsi prilezitost propasli muslimove v Gaze, kdyz ji Israel vyklidil v roce 2005. Co nasledovalo jen potvrdilo civilizovanemu svetu, ze Palestinci… Číst vice »

peter.
7. 12. 2017 22:19

Dana napsal Zide ziji v Palestine uz 3000 let, Dana: Izrael Finkelstein a Neil Asher Silberman(archeológ a historik) majú na históriu židov popísanú v Biblii a teda aj v pentateuchu(tóra) iný názor.Doporučujem vám k prečítaniu ich knihu „Objavovanie Biblie“. Je smiešne,keď ateistickí židia ktorí štát Izrael zakladali tvrdia,že obsadzujú územie ktoré im daroval Boh a odvodzujú svoje územné nároky z kompilátu sumerských,starogréckych a staroegyptských mýtov ktoré tvoria Bibliu. Mimochodom,aj podľa Biblie, židia neprišli do tzv.“zasľúbenej zeme“ktorá bola vyľudnená.Tam žili Kanaánci,ktorých židia vyhubili údajne s pomocou Božou. Navyše,pdľa knihy Artura Koestlera „Trinásty kmeň“je spochybniteľné aj to,že aškenázki židia ktorí tvoria 90%… Číst vice »

peter.
7. 12. 2017 22:44

peter. napsal
Obhajujete sionistickú zločineckú bandu,ktorá vrhá zlé svetlo na všetkých židov.

Dana:
A mimochodom!
Palestínci neprišli na územie dnešného Izraela po odchode židov.Oni tam žili vždy,len sa stalo,že niekedy na začiatku 7.storočia začali vyznávať islam .Podobne ako južní Slovania žijúci dnes na území Bosny, prevzali islam od Turkov.Dnes vedci tvrdia,že Palestínci sú s najväčšou pravdepodobnosťou potomkovia pôvodných Kanaáncov a židov ktorí konvertovali na islam.Lebo nie všetci židia z Izraela odišli v 3.storočí do diaspóry.

racek
racek
7. 12. 2017 22:46

Milá Dano, posledních více jak 1500 let tvořili židé v Jeruzalémě jen nepatrnou menšinu. Dnešní stav vznikl jednak masovou imigrací po roce 1945 a jednak vyhnáním palestinců. Což jistě dobře víte. Přitom opravdových, ortodoxních židů tam žije několik desítek tisíc.
Samozřejmě, existuje současný stav, vzniklý tzv. vydržením (neberu-li ohled na spravedlnost) a je to realita. Tak to i beru. Ovšem tahle akce je opravdu provokace a úplně zbytečná.

Gatta
Gatta
8. 12. 2017 7:46

Ano – není nad to si přečíst ten židovský dějepis – tedy Starý Zákon – žádné lehké čtení to ale není. Já měl štěstí, že se mi dostal do ruky překlad pana Helera, který překládal přímo „z čisté vody“ z nejstarších dostupných řeckých a hebrejských textů. Překladů Bible je totiž mnoho a ne vždy bylo snahou přeložit staré texty věrně. Už i ta první latinská Vulgata sv. Jeronýma byla přeložena ve třech verzích – vždy přizpůsobena pro různé křesťanské obtlasti. A navíc původní texty zjednodušuje, zkracuje a činy starých Židů snaží vykládat velmi … v duchu dnešní „korektnosti“. Což mnohdy… Číst vice »

peter.
8. 12. 2017 7:50
peter.
8. 12. 2017 7:53

peter. napsal

Teraz neviem,kto bol prvý.Trump alebo Česká republika?
http://www.ztis.cz/rubrika/z-domova/clanek/ceska-republika-uznala-zapadni-jeruzalem-za-hlavni-mesto-statu-izrael

Tak Trump bol predsa len prvý.Tí Američania nedožičia prvenastvo nikomu.
:-)

Gatta
Gatta
8. 12. 2017 7:57

peter. napsal
Tak Trump bol predsa len prvý.Tí Američania nedožičia prvenastvo nikomu.

jo jo – D. Trump a M. Zeman mají mnoho společného – patrně i tu sílu, která jim dopomohla k úřadu – a to nejen hlas toho „nespokojeného bílého muže“.
A ČR je na tom tedy podobně …

Admirál
Admirál
8. 12. 2017 8:10

Nic proti Židům, ale chovají se jako kukaččí mládě.

Nárokvat si na této planetě něco 3000 let zpátky, to je chucpe. A docela nebezpečný precedens.

peter.
8. 12. 2017 8:49

Slovensko je dodnes obviňované z toho,že vojnový Slovenský štát deportoval do koncentrákov 70 tisíc židov.Tento fakt ale nezohľadňuje podiel viny sionistov na deportáciách.Jednoducho sa o tom nehovorí:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=123&v=cURRO3p_x5g

peter.
8. 12. 2017 13:15

Stan napsal
město dobyl na Kananejcích, kteří jej předtím dobyli na kdovíkom, historie Jeruzaléma sahá až do staréh

V celom svete uznávaní vedci Finkelstein a Silberman po dlhoročnom výskume a na základe archeologických vykopávok dospeli k jednoznačnému názoru,že Bibliu nemožno stotožňovať s históriou židovského národa.Tú si musia židia napísať novú,lebo výskum vyvrátil všetko to,čo bolo doteraz uvedené v Biblii ako nepopierateľný fakt.
Takto prišli židia do „zeme zasľúbenej“ :
http://myty.info/view.php?cisloclanku=2005030001
https://invivomagazin.sk/biblia-vs-historia-invazia-do-zaslubenej-zeme-a-genocida-jej-obyvatelstva_524.html

mm
mm
8. 12. 2017 13:23

podstatné je, že Jeruzalém k jakýmsi centrům patřit mohl, stejně jako Alexandrie, Trabzon a jiná sídla. Pokud jde o historii, je třeba ji vidět tak, jak ji uvidí třeba za tisíc let. Vezměme naši zami. Prezidentem Evropské unie je jistý Donald Tusk. My jsme členy EU od 2004 a naše rozhodnutí jsou podřízeny Bruselu. Volby Zemana znamenají, že bude šéfem okrsku Hrad. který je ostatně na plakátu Zeman znovu za ním. O nic víc nejde, historik příštího tisícilerí bude mít jasno, tak jako máme jasno, alespon někteří, dnes

Gatta
Gatta
8. 12. 2017 14:07

peter. napsal V celom svete uznávaní vedci Finkelstein a Silberman po dlhoročnom výskume a na základe archeologických vykopávok dospeli k jednoznačnému názoru,že Bibliu nemožno stotožňovať s históriou židovského národa.Tú si musia židia napísať novú,lebo výskum vyvrátil všetko to,čo bolo doteraz uvedené v Biblii ako nepopierateľný fakt. Takto prišli židia do „zeme zasľúbenej“: http://myty.info/view.php?cisloclanku=2005030001 https://invivomagazin.sk/biblia-vs-historia-invazia-do-zaslubenej-zeme-a-genocida-jej-obyvatelstva_524.html No jo peter – fakta – fakta – ale kolem takových skutečností byste žádný národ nevytvořil a nesjednotil … navíc národ Bohem vyvolený, že? Mě ve SZ zaujaly zvláště společenské a ekonomické poměry – třeba o dluzích, jejich odpouštění, solidaritě v obci, nehezké vztahy přípustné k… Číst vice »

peter.
8. 12. 2017 14:52

Gatta napsal
Mě ve SZ zaujaly zvláště společenské a ekonomické poměry – třeba o dluzích, jejich odpouštění, solidaritě v obci, nehezké vztahy přípustné k cizincům ale zakázané mezi Židy,

Gatta.
K tomu si stačí prečítať príbeh o biblickom Jozefovi v Egypte.Takto sa potom až do dnešných čias správajú židia ku gojímom.
Mňa zase skôr zaujíma,ako sa to stane,že príslušníkov etnika ktoré tvorí sotva 0,3% z populácie Zeme možno nájsť skoro za každým svinstvom,ktoré sa vo svete stane.

peter.
8. 12. 2017 16:01

peter. napsal
príbeh o biblickom Jozefovi v Egypte.

Gn. 47, 13 – 20

Gatta
Gatta
10. 12. 2017 10:27

peter. napsal Gatta. K tomu si stačí prečítať príbeh o biblickom Jozefovi v Egypte.Takto sa potom až do dnešných čias správajú židia ku gojímom. Mňa zase skôr zaujíma,ako sa to stane,že príslušníkov etnika ktoré tvorí sotva 0,3% z populácie Zeme možno nájsť skoro za každým svinstvom,ktoré sa vo svete stane. Re peter – je to zajímavé, ale pokud ten SZ přečtete, tak je to velmi pochopitelné. Celé ty „starý pověsti izraelské“ jsou krom bájí i popisem způsobu, jak vytvořit akceschopnou vyvolenou kumunitu žijící si lépe než jejich okolí. Zásady jsou jasné a zájem je prosadit mávlastně každý státník, vlastenec či… Číst vice »